VAN DEN BERG ƒ4,95 DE DORPSKRANT B(L)OEIT in zevenhuizen én moerkapelle uw warme bakker Gemeentebegroting 1988 Moerkapelle PERSONEEL AUTOMATISERING VOORLICHTING ALGEMEEN POLITIE BRANDWEER WEEKEND-AANBIEDING: Slagroom- en Mokka-slagroom SCHNITJE van f 6,50 nu VERKEER, VER VOER, WATERSTAAT ■PARKEERVERBOD BEDRIJFSTERREIN GEMEENTELIJKE HERINDELING VEILIGHEID BROMFIETSSLUIS: Na zovele weken nieuws uit Zevenhuizen te hebben gepubliceerd, eindelijk weer wat artikelen uit en over Moerkapelle De gemeente Moerkapelle heeft de begroting voor het jaar 1988gereed. Meer nog, de leden van de raad kregen deze tijdens de jongste vergadering, vorige week dinsdag, aangeboden. Op 27 oktober zal de begroting behandeld worden tijdens een vergadering die om 19.00 uur begint.... FINANCIËN, BELEID EN RESERVES.... De gemeentebegroting van Moerka pelle is sluitend, "iets wat als een verheugend feit mag worden aange merkt" aldus B. en W. in hun aan biedingsbrief. Verheugend, on danks de extra bezuinigingen van de belangrijkste gemeentelijke in komstenbron: het Gemeentefonds. De post onvoorzien bedraagt 38.630,- na de eerste wijziging, of wel 12,- per inwoner. "Hoewel een evaluatie voorbarig zou zijn menen wij te kunnen stel len dat instelling van de raadscom missies wel tot tevredenheid heeft plaatsgevonden" concluderen B. en W. Voor het begin van het begro tingsjaar zal er een evaluatierapport verschijnen waarin nader wordt in gegaan op het kostenaspect, waarin B. en W. hun definitief standpunt t.a.v. het al dan niet continueren van de commissies bekend zullen maken. Onder de noemer 'personeel' wordt melding gemaakt van het vertrek van het hoofd van financiën, komt de arbeidsduurverkorting van 5% die tot 31 -12 verlengd is aan de orde en wordt medegedeeld dat de raad op de hoogte gehouden wordt over de besluitvorming deze evt. te hand haven of uif te breiden in 1988. Voor een dienstverband van 50% is er een nieuwe medewerker in de buitendienst van gemeentewerken aangetrokken. In 1987 heeft de automatisering van de gemeentelijke administratie(s) u ruime (bestuurlijke) aandacht ge kregen. Het door de raad vastgestel de automatiseringsplan, dat vooraf gegaan was door een informatieplan is de basis voor de verdere voort gang van het automatiseringspro ces. Op dit moment worden door de leden van de 'stuurgroep automati sering' van beide gemeenten en en kele medewerkers, demonstraties van leveranciers bijgewoond. Daarna worden enkele leveranciers uitgenodigd offertes uit te brengen. Na het uitbrengen van deze offertes zullen nadere besluiten genomen dienen te worden. Het ligt in de be doeling dat een belangrijk aspect in het geheel van de automatisering: de bevolkingsadministratie, het zo geheten G.B.A., zal naar het zich laat aanzien het eerste ter hand genoemen moeten worden. Dat be tekent dat er in 1988 in ieder geval nieuwe apparatuur aangeschaft zal moeten worden (de raad kan een voorstel om een krediet verwach ten in 1988). Onder 'voorlichting' spreekt het college zich positief uit over de voor lichting van gemeentewege via de Dorpskrant, welke gecontinueerd zal worden in het begrotingsjaar. "Met actuele voorlichting wordt o.a. bereikt dat de inwoners van ons dorp op de hoogte zijn van het be stuurlijk reilen en zeilen, terwijl daarnaast de betrokkenheid wordt vergroot. Voorts speelt de inspraak in dit verband een grote rol. Deze in spraakverordening zal in de toe komst niet alleen uit een juridisch oogpunt meer toegepast worden, maar vooral ook uit een oogpunt van zorgvuldigheid van bestuur. Inspraak kan naar ons gevoel een bij drage leyeren aan ontwikkeling van het beleid." (democratie op z'n best!). Landelijk alarmnummer Vanaf 1990 zal vanuit het gehele land bij calamiteiten één nummer gedraaid kunnen worden. Dat zal 06-11 worden. De invoering van Moerkapelle, behorend bij het tele foondistrict Den Haag, zal in 1989 kunnen plaatsvinden. BRANDWEER - De integratie van de Regionale Brandweer Mid den-Holland in het Samenwerkings orgaan Midden-Holland, kan in 1988 zijn beslag krijgen. De minister van justitie heeft be sloten de gebieds-indeling van enke le groepen Rijkspolitie in het dis trict 's Gravenhage miv 1987 te wij zigen. De post Moerkapelle, beho rend bij de groep Waddinxveen, gaat dit jaar nog daadwerkelijk over naar de groep Nieuwerkerk ad IJssel B. en W. spreken hun hoop uit dat de vakature bij de post Moerkapelle op korte termijn zal worden vervuld zodat de dienstverlening aan de in woners ongestoord kan doorgaan. De brandweer heeft sedert 1 juli '86, na de opheffing van de dienst Be scherming Bevolking, te maken met bijzondere taken op het gebied van de rampenbestrijding. De opleiding van de corpsleden is daardoor ge wijzigd, terwijl extra oefenstof wordt gedoceerd met inschakeling van opleiders die vanwege de regio nale brandweer worden aangetrok ken. Ook het oefenen met het Rode Kruis zal in 1988 worden voortge zet. Moerdijkstraat 19 Moerkapelle Bij aankoop van een brood tegen inlevering van deze bon: Een ambtelijke werkgroep met als basis het beleid zoalls door de raad is vastgesteld in een verkeersplan Moerkapelle, houdt zich intensief met 'het verkeer' bezig. In dit ver band mag eveneens de uitwerking van het schetsplan 'dorpsvernieu wing' worden genoemd. In de loop van 1988 zal de raad een voorstel be reiken om een krediet te voteren - als het inrichtingsvoorstel voor ie der aanvaardbaar is, met betrekking tot de uitwerking van het deel dat betrekking heeft op de Dorpsstraat. Het verkeersaspect speelt daarbij een grote rol, terwijl daarnaast de winkel en woonfunctie, alsmede de belevingswaarde van deze straat een voorname betekenis hebben. Ter hoogte van de uitritten van Zuidplasstraat 8, waar de Provin ciale Waterstaat gehuisvest is, komt een parkeerverbod. GROOT-ONDERHOUD gaat plaatsvinden aan 14 woningwetwo ningen aan de Julianastraat, 18 wo ningwetwoningen aan de Pr. Wil lemstraat en Mauritsstraat. De kos ten worden per woning aanvaard tot een bedrag van 27.585,- per wo ning aan de Julianastraat terwijl 20.000,- per woning aan de Pr. Wil lemstraat en Mauritsstraat accepta bel is. Een aanvraag om subsidie wordt ingediend. Voor de eerste woningen verleent het rijk 40% subsidie en voor de woningen in de andere 2 straten 20%. Drie perceeltjes grond worden tegen betaling van een jaarlijkse re cognitie, als recht van eigendom ver kocht aan de eigenaars van de pan den Herenweg 5,7 en 9. Het betreft grond achter het multifunctioneel centrum Moerveen. Vanuit het plaatselijke bedrijfsle ven is de wens naar voren gekomen het bedrijfsterrein aan de zuid-oost- zijde van het dorp Moerkapelle te vergroten en de mogelijkheid te bie den percelen bouwgrond te verko pen. Hiervoor zijn reeds planologi sche voorbereidingen getroffen, ter- wijlde onderhandelingen met de ei genaar van de grond, de heerM. v.d. Velde, over de verkoop van een per ceel agrarische grond aan de ge meente, geopend zijn. Overeenstem ming kan worden bereikt over een aankoop van ca. 2,5 ha voor een prijs van 113.000,-. GRONDRUIL Aan Hogerwerf Laviere B.V. - zo werd besloten - wordt een perceel grond, groot 1.015 m2 geruild en een perceel grond groot ca. 1.985 m2 verkocht. KREDIET Door de raad van Moerkapelle werd een krediet gevoteerd van 583.375 t.b.v. het bouwrijpmaken van de gronden in het uitbreidingsplan 'be drijfsterrein'. NAAM De uitbreiding van het bedrijfster rein waarvan de uitbreiding in de wettelijke planologische procedure is gebracht, heeft o.a. tot gevolg dat een nieuwe ontsluitingsstraat moet worden aangelegd. Omdat een pas sende naam gekozen moet worden leek het college de naam 'industrie straat' toepasselijk. De raad ging hiermee akkoord. KAART Een krediet van 9.450,- is nodig voor het vervaardigen van een kaart van het gebied rond de Dorpsstraat in Moerkapelle. MEDEDELINGEN TIJDENS DE GEMEENTERAAD: Door de Grontmij N.V. zijn om trent de woningbouwlokaties Wilde Veenen 4e fase en Raadhuisstraat rapporten opgesteld met betrekking tot het indicatief bodemonderzoek. Dergelijke rapporten zijn in het ka der van de aanvragen om rijkssteun voor de woningbouw verplicht ge steld. Door de G.G.D. Midden-Hol land is een Advies aangeboden in zake een ontmoedigingsbeleid be treffende het roken in openbare ge bouwen en gemeentelijke werkruim ten. N.a.v. dit advies is een enquete onder de medewerkers gehouden, waarvan de resultaten inmiddels bekend zijn. Conform de door de drie commissies uitgebrachte ad viezen is besloten geen verplichten de c.q. verbiedende maatregelen te nemen. Voorts zal bij openbare bij eenkomsten van meer dan 5 perso nen worden verzocht niet te roken. Of de gestarte procedure uiteinde lijk toch nog zal leiden tot gemeen telijke herindeling, acht het college onzeker. Men is in afwachting wan neer de staadssecretaris het proces voortzet. De ontwikkelingen zijn in beroering, omdat de Eerste Kamer der Staten Generaal een wetsont werp inzake de herindeling in de Midden-Betuwe verworpen heeft. Mogelijk dat de Troonrede omtrent het beleid aangaande gemeentelijke herindeling in de toekomst, meer duidelijkheid zal geven. Een grote verantwoordelijkheid ligt op dit moment bij de landelijke politieke partijen, waarvan uw frak- ties voor het merendeel afdelingen zijn. Het zelfstandig blijven van Moerkapelle moet dan ook nage streefd blijven worden. Omdat in het provinciaal ontwerp samen- voeding van Moerkapelle met de ge meente Zevenhuizen wordt voorge steld, hetgeen voor uw raad overi gens het enige aanvaardbare alter natief is, achten wij samenwerking met (het college van B. en W. van) Zevenhuizen van belang. Dit over leg zullen wij ook voortzetten. B. en W. maken melding van reeds ge zamenlijk uitgevoerde taken, zoals automatisering en het woonwagen- beleid. Wie mocht denken dat men toch al 'samengevoegd denkt' heeft het mis want de laatste zin in.dit hoofd stuk stelt: wij achten het van groot belang dat dit overleg bijdraagt tot een afstemming van het afzonderlij ke beleid in de beide gemeenten!!" "Verkeersveiligheid van o.a. fiet sers heeft bij ons hoge prioriteit" stelt het college. "Als zodanig ach ten wij het van groot belang dat de aanleg van een fietspad langs de Bredeweg wordt gerealiseerd. Tel lingen hebben uitgewezen dat de in tensiteit van - met name school gaande fietsers - op die weg behoor lijk is te noemen. De uitbreiding van het bedrijfsterrein in Moerka pelle en de daarmee verband hou dende toename van het gemotori seerd verkeer, is daardoor aanlei ding om met kracht de aanleg van dit fietspad te bepleiten. In samen spraak met de gemeenten Waddinx veen en Zevenhuizen, alsmede het Hoogheemraadschap van Schie- land, moet het provinciaal bestuur van de noodzaak van dit fietspad overtuigd worden. Een werkbezoek van de verantwoor delijke gedeputeerde heeft onlangs uitgewezen dat deze noodzaak wel wordt onderkend, doch werd ook duidelijk dat geld ervoor vermoede lijk niet voor 1991 beschikbaar wordt gesteld." B. en W. zullen een spoedige aanpak bepleiten. rolstoelvi j andig en fietsonhandig Bromfïetssluis blijft...nog even?! De bromfietssluis bij het Klaver kamp is een doorn in het oog van de S.G.P.-ers R. de Gooijer enM. Lind hout. Zij dienden dan ook een voor stel in tot verwijdering van het enkele dagen ervoor geplaatste ob stakel. Tegen de plaatsing had De Gooijer, als enige bij de behande ling van het voorstel in juni, al be zwaar aangetekend en gestemd. Ondanks zijn vurige pleidooi vond hij tijdens de vorige week gehou den gemeenteraadsvergadering, weinig bijval. "De postkar van de P.T.T. kan er niet door, rolstoelge bruikers kunnen er zonder hulp niet doorheen, een meisje dat slecht ter been is raakte overstuur doordat ze het obstakel niet kon nemen. Bin nen 3 dagen na plaatsing zijn er al 13 klachten bij het gemeentehuis binnengekomen terwijl de bromfiet sers er toch nog doorheen kunnen. En dan de velen die hun klacht niet gemeld hebben....Kinderen en ou ders worden bij het naar school gaan en/ofbrengen gedwongen een onveilige fietsroute te nemen. De sluis moet verwijderd worden en de politie moet daar ter plaatse maar eens streng gaan optreden tegen bromfietsers" aldus de heer De Gooyer. "Gezichtsverlies" noemde de PvdA een (eventuele) verwijde ring "eerst eens wat langer aanzien en er eens bij gaan staan" leek Henk Doornhein een goed idee. De heer R. Fransen, Alg. Belang, vroeg zich af of het geen belasting is voor moe ders om met 2 kinderen op de fiets telkens hun kind uit het zitje te ha len. De heer Verweij, RPF, had met twee kleinkinderen op de fiets ge probeerd fietsend de barière te ne men, hetgeen hem gelukte. "Ben ik dan als opa zoveel leniger dan die jonge moeders?" vroeg hij zich af "Eerst klachten inventariseren en blijven er ernstige klachten, dan het obstakel na twee of drie maanden verwijderen!" Wethouder A. v.d. Feltz kon begrip opbrengen voor het ongemak dat de sluis met zich mee brengt. "Het is toch wel een toestand dat voor een stelletje onop gevoede jeugdige bromfietsers, een dergelijke maatregel moest worden genomen." Wethouder v.d. Spek was het niets eens met zijn fraktie- genoten die het voorstel tot verwij dering van de bromfietssluis indien den. 'Je kunt er wel met een rol stoel door, zelfs met een invalide- fiets en de post ook. We hebben het in het college besproken en vinden dat de sluis moet blijven staan." Na nog een 2e discussieronde amen deerde de heer JC Lindhoud, CDA, het voorstel tot verwijdering van de bromfietssluis. Hij stelde voor de proefperiode van 6 maanden, zoals destijds het raadsbesluit was vast gesteld, te verkorten tot 3 maanden. In die periode zouden de klachten geinventariseerd kunnen zijn en be sloten worden tot handhaving of tot verwijdering. Er ontstond hierop de nodige verwarring, want eerst moest er nog gestemd worden op het voorstel van de heren De Goo ijer en Lindhout (SGP). Dit voor stel werd met drie vóór en zeven té gen verworpen. De stemmen staak ten bij het door de christendemo craat Lindhoud geamendeerde voor stel voor een proefperiode van 3 maanden: 5-5 (De heer Wolff was af wezig). Daarom wordt tijdens de eerstvolgende raadsvergadering de bromfietssluis opnieuw aan de or de gebracht.

Dorpskrant | 1987 | | pagina 6