Mededeling aan onze verbruikers Opneming meterstanden Energiebedrijf Rijnland IS VOOR "CONCORDIA" K. Voskuilen K. Voskuilen Burg VBWUgS 01793-1528/1205 Koffiebar Voor onderhoud groot en klein moet u bij - KOZIJNEN - DEUREN - RAMEN - ISOLATIEGLASI WORDT VERVOLGD door de heer Miedema.. EXCLUSIEVE ELEGANCE iaVVvanderVI zijn. Tevens verzorgen wij plaatsing van: r Voor wat betreft de recreatie van de bevolking bood Zevenhuizen tal van mogelijkheden waarvan door vele inwoners op ruime schaal ge bruik werd gemaakt. Zang en muziek werden door ve len beoefend binnen een bestaand meisjeskoor, een Christelijke zang vereniging, een mannenkoor, een gemengde zangvereniging en niet te vergeten binnen het fanfarecorps "De Kleine Trompetter", welk corps reeds in die tijd in wijde om trek vermaardheid genoot. Door de genoemde verenigingen werden op gezette tijden uitvoerin gen binnenshuis verzorgd en wer den ook concerten in de openlucht gegeven. Voor de concerten van het fanfarecorps werd daartoe enkele malen per jaar een muziektent op gebouwd aan de straatzijde van de speelplaats van de openbare school. De Kleine Trompetter, optredend bij elke zich daartoe lenende feeste lijke gebeurtenis, werd op zeer be kwam» wijze geleid door de heer Biele die elke zaterdagavond, keu rig in het pak, met de trein van half zes uit Den Haag arriveerde en door de leden van de fanfare op handen werd gedragen. Behalve de heer Biele, die zelf als musicus deel uit maakte van de Kon. militaire kapel, is mij van het corps nog het meest bijgebleven Piet de Koning die als tambour de kleine trom op een feno menale manier bespeelde. De verenigingen voor de volwas senen namen overigens regelmatig deel aan concoursen die elders en soms oo k wel in Zevenhuizen wer den gehouden en kwamen dan dik wijls met fraaie resultaten voor de dag. Niet onvermeld mag blijven dat de repetitie-avonden van de ge mengde zangvereniging, naar ik meermalen heb waargenomen, aan de leden tevens een passende gele genheid bood om ook op andere wij ze dan via het keelgeluid met elkaar kennis te maken en andere, soms zeer nauwe, banden aan te knopen die wellicht in menig geval tot een huwelijk zullen hebben geleid. Naast muziek en zang werd ook de danskunst beoefend. Gedurende het winterhalfjaar werd een dans- cursus gehouden in Hotel Vos die geleid werd door de uit Gouda af komstige heer van Tijn. Tal van jeugdige dorpsgenoten hebben op deze wijze kennis gemaakt met de one-step, de foxtrot, de wals en de valeta. Gelegenheid tot sportbeoefening werd in die tijd geboden door de voetbalvereniging "Tot ons genoe gen" en de gymnastiekvereniging "Oefening staalt spieren". Hoewel er wel wat meer over te zeggen valt moet ik volstaan met de opmerking dat zij zorgden voor een plezierige ontspanning, bijdroegen tot de ge zondheid van de leden en bevor derlijk werkten tot de totstandko ming van vriendschappelijke ver houdingen tussen de dorpelingen onderling. Sport was toen nog geen oorlog en rode ofgele kaarten waren er destijds gelukkig nog niet bij. Zwemmen leerden de jeugdige Ze- venhuizenaren op eigen kracht, met1 enige wederzijdse hulpverlening en met gebruikmaking van oude fiets banden ter verhoging van het drijf- vermogen. Deskundige leiding ont brak maar er was wel altijd veel ple zier. Wie geluk had wist op de lange re duur nogwel wat boven het zwem men op zijn hondjes uit te komen, maar technisch fraaie prestaties zijn er in mijn tijd op dit gebied in Zevenhuizen niet geleverd. Er werd gezwommen op een vier tal plaatsen. Door de beginners in het Kanaal achter het dorp bij een grintopslag waar de bodem enigs zins verhard was en in de bredere, diepere en ook meer baggerrijke Hennipsloot even voorbij de boer derij van Jan van Dorp. x j horen BESTE.. -WN N"/ -> V 7 'i' C V -> s >m 2/V s.o-, i Lm '- ^7. Op 21 en 22 september 1987 zullen in de gemeente Moerkapelle huis- aan-huis de standen van de gas- en elektriciteitsmeters worden opgenomen. Wij stellen het bijzonder op prijs, indien u onze meteropnemers in staat wilt stellen op vlotte wijze de meterstanden bij u op te nemen. Het is mede in üw belang dat, op grond van deze gegevens over de afgelopen periode, op correcte wijze wordt afgerekend en ook een juiste vaststelling van het nieuwe voorschotbedrag kan plaatsvinden. Dit kan alleen indien wij over de juiste meterstanden beschikken. Misschien bent u niet thuis als onze meteropnemers in de buurt zijn. Ze stoppen dan een kaartje in de bus, waarop vermeld wordt wanneer ze weer bij u langs komen. N.B. Onze meteropnemers beschikken over een legitimatiebewijs, zij kun nen zich dus te allen tijde legitimeren! Gelet op het risico, dat onbevoegden zich voor EBR-personeel uitgeven, raden wij u aan naar deze legitimatie te vragen. gem tingi Leiden - Langegracht 70 Het Energiebedrijf Rijnland is een openbaar nutsbedrijf en verzorgt de distributie van gas en elektriciteit in 22 Zuidhollandse gemeenten. Dit gebied telt ca. 100.000 gecombineerde aanslui tingen. In de stad Leiden is het energiebedrijf tevens leverancier van warmte aan het stadsverwarmings- gebied en een aantal grote afnemers. Daarnaast is het bedrijf belast met de produktie van elektriciteit en warmte in de centrale aan de Langegracht. Hoogwaardige blousonset in zeer fraai en exclusief dessin. De plooirok heeft een glad heupstuk. 419,- Lady Hamilton Dorpstraat 24 Moerkapelle tel. 01793-13151 Sfeervolle feestgelegenheid in 't hart van de regio Bruiloften en partijen van 30 tot 250 personen Koffiemaaltijden, koufbuffet, diners, verenigingen, uitvoeringen etc. Wij kunnen alles voor u verzorgen want service staat bij ons voorop! Bel of kom eens langs! Toos en Auke v.d. Plaats Bredeweg 66, Zevenhuizen De wat meer geoefenden trokken naar de Rotte waar de moedigsten onder hen meermalen de verre tocht heen en terug over het meer wisten te volbrengen. De mooiste zwemplaats was ongetwijfeld het spoorwater aan de Zevenhuizense kant van het station, maar dat was voor ons verboden terrein wegens verpachtig als viswater aan Haagse hengelaarsverenigingen. De enige die er mocht zwemmen was dokter de Wit die ter plekke kon beschik ken over een kleedhokje en een vlon dertje langs de kant. Iedere dorpeling van nu weet zo langzamerhand wel, al was het al leen aan de hand van het in 1980 door de zorg van de IJsclub uitge geven jubileumboekje, dat de inwo ners van ons dorp ook in vroeger ja ren niet alleen goede en enthousias te schaatsenrijders waren maar ook bekwame wedstrijdorganisatoren. Zodra het maar even kon werd op de Hennipsloot - later op het Rotte- meer - een ijsbaan uitgezet voorzien van vlaggen en een 'Koek en Zopie', met een uitsparing voor de 160m lange wedstrijdbaan. Er zijn in die jaren heel wat goede hardrijders, uit het hele land afkomstig, in Zeven huizen aan de start verschenen die onder grote belangstelling van de eveneens schaatsende bevolking hun beste schaatsbeen hebben voor gezet. Behalve aan hardrijden werd ook aandacht geschonken aan wed strijden in het schoonrijden voor paren en aan hardrijden voor paren in combinatie met ringsteken. Bij extra sterk ijs kwamen op de Rotte de boeren-eigenaars van de dikwijls fraaie arresleden en de niet minder fraai opgetuigde paarden aan de start om zich met elkaar te meten in wedstrijden waarbij het ging om de snelheid dan wel mede om de behendigheid van de vrouwe lijke passagier die met het ringste ken was belast. Bij zware sneeuw val verschenen trouwens de arresle den ook op de openbare weg en in de dorpsstraat, waar ze dan altijd veel bekijks hadden. Dames en Heren, In verband met de mij in beginsel toegemeten tijd heb ik helaas tal van zaken onbesproken moeten laten. Ik heb het niet gehad over het ge meentebestuur, de politieke verhou dingen en de raadsverkiezingen waarbij men elkaar beslist niet met stokken en klompen achterna zat. Ook niet over de enige in mijn ogen toen al zeer geëmancipeerde en voor velen, ook door mij, hoogge achte vrouw die in het dorp woon achtig was noch over onze toenma lige dorpsgenoot die het bracht tot griffier van de Staten van Zuid- Holland. Ik heb aan de kolfbaan van St. Joris en aan het op straat pleiten en koten door de jonge mannen geen aandacht kunnen schenken noch aan de eierveiling en de boe renleenbank. En ook niet aan de fraaie prijzen die Klaas Vente won op internationale pluimveetentoon stellingen en aan de prima smaak van de toenmalige Zevenhuizer jut- teperen. Ter vanvanging van dit al les wil ik-graag besluiten met voor lezing van een 5 jaar geleden in de Dorpskrant gepubliceerd gedicht waarvan de inhoud is geënt op de situatie die rond het jaar '20 in Ze venhuizen heeft bestaan: WORDT VERVOLGD Vrijdagavond 18 september wordil de film 'Singleness' in de koffiebarl vertoond. Het is een film waarin hal op humoristische wijze, gaat overI het leven van alleenstaande mensel Iedereen vanaf 16 jaar is van har:l welkom. Aanvang 20.00 uur in t-| Hervormd Centrum. Timmer- en onderhoudsbedrijf Bredeweg 80a Tel. 06 - 52 122 850

Dorpskrant | 1987 | | pagina 8