BETER ZIEN KLEDINGBEURS OT EN SIEN TENTOONSTELLING Damesvoetbal Volleybal niet meer weg te denken F BALPENNEN EEN EEUW "Rrring" ging de telefoon in huize Den Hollander. Een mevrouw aan de lijn "Heeft u voor mijn kind een patroon van Ot?" klonk het "Ja hoor" was het antwoord "komt u maar even langs" "Rring" ging het weer.... "Een patroon van Sien graag, met schortje"....opnieuw een verzoek van een moeder. Waarvoor deze moeders Ot en Sien-patronen van Zondags schoolleidster Jenny nodig hadden? Dat zal blijken tijdens het eeuwfeest op 3 oktober. Het resultaat van die telefoontjes en het naaiwerk van de moeders valt dan te bekijken omdat de kinderen en de leiding gekleed zullen gaan in de stijl van 100 jaar terug Foto's: stapels foto's, tekstboekjes, plaatjes etc. ligt opgestapeld bij de fam. Hoogendoorn. Volgende week worden ze gerangschikt en klaarge maakt voor de leuke foto-expositie over '100 jaar Zondagsschool'. "Je merkt dat de Zondagsschool vroeger een heel belangrijke plaats in de sa menleving innam. Bijna iedere oudere die je spreekt heeft op de Zon dagsschool gegaan. We verwachten dan ook veel ouderen, ouders en be langstellenden die hetzij ze zelf ooit op de Zondagsschool gingen, of om dat ze een kind of kleinkind hebben dat op de Zondagsschool gaat, even de sfeer van vroeger willen proeven. Bovendien leeft het begrip Zon dagsschool en vindt het feest op een vrije zaterdagmiddag plaats, zodat vrijwel iedereen in de gelegenheid is te komen. Trouwens de kinderen hebben het eigenlijk wel verdiend dat er veel mensen naar hen komen kijken. Ze hebben zo hun best gedaan bij het instuderen van de musical. En er is ook van decors en podium en de hele entouragee, echt werk gemaakt...." DIE DAPPERE JUFFROUW POLS Aan Barbara de Jongste-Bos, die sinds haar huwelijk in Boskoop woont vroegen we telefonisch ons iets leuks te vertellen over haar pe riode van zondagsschoolleidster... "Tja, als ik aan aie tijd terugdenk zie ik juffrouw Pols. Hoe flink ze was, doortastend en op hoge leeftijd nog zo kras. Pijn en het feit dat ze ei genlijk niet meer kon, camoufleerde ze. Zo had ze erg veel last van haar been. Eens - ze had de Zondags schooltouwtjes al losgelaten - kwam ze nog eens naar haar kinderen kij ken. Het lopen ging haar slecht af, dus nam ze mijn arm. Onderweg, van de auto naar het Hervormd Cen trum, kon ze bijna niet meer, maar vragen om even halt te houden deed ze niet...Ze zei alleen, terwijl ze stopte, 'kijk die kinderen toch eens' onderwijl krachten verzamelend om verder te gaan. Als wij een krachtsinspanning hebben gedaan en moe zijn zeggen we het nog wei eens 'kijk die kinderen toch eens!" Dat gezegde was niet anders dan aandacht afleiden van haar situatie' Momenteel schrijven heel wat Ze- venhuizenaren met een balpen met de opdruk '100 jaar Zondagsschool' Zo worden zij eraan herinnerd dat de Zondagsschool een eeuw bestaat en zullen ze, na deze artikelen over de Zondagsschool gelezen te heb ben, gevolg geven aan de uitnodi ging om de feestelijkheden bij te wonen. De balpenaktie blijkt een ge Wanneer u een specialist inschakelt hoeft een voordelige bril niet slecht te zijn. Dijkshoorn is zo'n vakman en heeft brillen in zijn kollektie voor ieder budget. VAN HOREN EN ZIEN DE BESTE.... Schiedam. St. Liduinastraat 1 tel. 010 - 26.76.49. Schiedam. Hot van Spaland 5, tel. 010 - 70.17 30 Rotterdam, Vierambachtsstraat 73, tel. 010-77.25.45. Maassluis. Noordvliet 26 tel 01899- 1 22 88 Zevenhulzen, Burg. Boerstraat 2, tel. 01802 - 3050 Groeneweg-dames spelen in derby tegen Haastrecht gelijk: 1-1! In een door de trainer van Haas trecht, dhr. Peereboom, beladen wedstrijd, behaalden de dames van coach Sjaak v. dalen 1 punt uit de derby in de thuiswedstrijd tegen Haastrecht. De Groeneweg dames startten deze wedstrijd met maar liefst 6 mutaties. Naast Hei- ga Baas en Natalie Hoogwerf, die vertrokken naar Rijsoord, waren er diverse speelsters geblesseerd of wilden niet meer in het eerste en zodoende moest Conny Baas op het doel voor Wil v. Kralingen (altijd een goede sluitpost voor dames 1 geweest) en moesten Ze- elftal-speelsters van het vorig sei zoen, Marjan v. Dalen, Silvia v. Vliet en Hedy v.d. Horst en twee meisjesjunioren, Tineke Krijgs man en Leontine Nieuwland, het team aanvullen. Dat was ook één van de redenen dat de verwach tingen voor dit seizoen niet al te hoog gespannen waren bij de be- beleiding van de Groeneweg-da mes. Desondanks startte Groene weg deze 'derby' fris van de lever en probeerde zij juist tegen Haas trecht een uitstekend resultaat te behalen. Reeds in de 5e minuut kreeg Sacha Schouten een uitste kende mogelijkheid om de Groe- neweg-dames op voorsprong te brengen maar haar ingeschoten bal belandde op de paal buiten bereik van de Haastrecht-doelver dedigster Els v.d. Hoek. De wed strijd ging gelijk op en beide teams probeerden via goed opgezette aanvallen de keepsters van beide teams op de proef te stellen, voor alsnog waren beiden niet te passé ren en toonden zij zich beiden be trouwbaar in hun werk. In de 23e minuut zag Tosca v. Vliet haar in geschoten bal goed gepakt door doelvrouwe Els v.d. Hoek maar in de 25e min. was zij toch machte loos op de schitterend ingescho ten ba! van Marjan v. Dalen, die de teruagestompte bal van Els v.d. Hoek uit een schot van Tosca v. Vliet uitstekend inschoot: 1-0 voor Groeneweg en op dat mo ment zeker niet onverdiend. Beide teams bleven op positieve wijze proberen er een aantrekke lijke wedstrijd van te maken, waar bij gesteld moet worden dat Haas trecht het betere van het spel had. Toch creëerde zij zich weinig kan sen en mocht het gevaarlijk word- den, dan toonde Conny Baas zich een betrouwbare sluitpost. Na de rust werd het spel anders. Haas trecht drong meer aan en Groene weg moest, of het wilde of niet. te rug. Er ontstonden uitstekende kansen voor Haastrecht voor het Groer.eweg-doel maar het duur- weldig succes te zijn. Er zijn zo'n 1200 pennen door kinderen van de Zondagsschool aan familie en be kenden verkocht. Deze aktie werd gehouden opdat kinderen leren ook iets voor andere kinderen over te hebben. De opbrengst ervan komt nl. ten goede aan kinderen; gehan dicapte kinderen die nog thuiswo- nen, maar niet op vakantie kunnen. De jubilerende Zondagsschool wil door deze aktie een steentje bijdra gen in het organiseren van vakan tieweken voor gehandicapte kin deren. Honderd jaar is vaak meer dan een mensenleven. Eén van de vroegere leidsters die deze leeftijd bereikte en maar liefst 47 jaar van haar leven de Zondagsschool leidde, was mevr. Voorwinden-Schotte. Onlangs is ze overleden, maar haar naam zal voortleven in de herinnering van veel Zevenhuizenaren die vroeger de wekelijkse bijeenkomsten bij woonden. Mevrouw Merbis-Pols, beter bekend als juffrouw Pols, leeft ook niet meer om verhalen over 'vroeger' te vertellen. Zij was in Ze venhuizen een begrip. Spak men over de Zondagsschool dan klonk haar naam. 63 jaar lang was zij de spil van de Zondagsschool. De hele week was zij met en voor kinderen bezig, omdat zij ook als onderwijze res verbonden was aan de christelij ke school. Op zondag zag zij veel kinderen van de openbare school. Sist bij hen vond zij een voedings- dem voor de Bijbelse verhalen die zij zo boeiend vertellen kon. Wie van de ouderen in Zevenhuizen denkt niet terug aan die tijd bij het horen of zien van de naam Zondags school? Herinnert zich de prachtige Kerstfeesten, die een hoogtepunt waren van het jaar. Soms wel erg lang duurden, maar toch boeiden vanwege de mooie verhalen...En de cadeautjes na afloop: een boek, fruit en een cadeautje. Alleen daarvoor gingen sommige kinderen al graag naar de Zondagsschool. Of de Zondagsschool oorspronke lijk, evenals het in omliggende ge meenten het geval is, op zondagmid dag gehouden is, is onwaarschijnlijk De ouderen die we spraken vertel den dat deze vroeger na kerktijd ge houden werd. De leidsters Pols en Voorwinden gingen eerst naar de kerk en hielden daarna in de consis torie en in de kerk Zondagsschool. Sommige kinderen wilden erg graag naar de Zondagsschool, maar moch ten niet, omdat vader om 12 uur wilde eten de toch tot de 23e min. voordat Haastrecht de gelijkmaker kon aantekenen. Riane v. Dam. vorig jaar nog bij R.V.C., maakte zich uit stekend vrij bij Marjan v. Dalen en passeerde Conny Baas met een uitstekend schot: 1-1. Haastrecht bleef ook na die gelijkmaker aan vallen en proberen de winst naar zich toe te trekken en daartegen over kon Groeneweg weinig in brengen want het moest steeds verder terug in de verdediging. Vlak voor tijd zag de geroutineer de speelster van Haastrecht, Mar jan Kortenoever haar bal buiten bereik van Conny Baas op de paal belandde en daar bleef het bij in deze niet al te beste maar toch wel spannende derby in de goudse tegen Haastrecht. UITSLAGEN: Lekkerkerk-dames 1-Groene weg dames 2: niet doorgegaan want de KNVB afd. Gouda ver zuimde bericht van wijziging in aanvangstijd door te geven; Groeneweg dames 3-Cabauw dames 2: 12-2. PROGRAMMA a.s. weekend Groeneweg dames 2-RVC da mes 2: 10.30 uur; Gouderak da mes 2-Groeneweg dames 3: 11.00 uur. RENTOKIL ZVH-DAMES GOED OP DREEF De dames van Rentokol ZVH heb ben zaterdag in het dorpshuis een 3-kamp gespeeld tegen Riva/ VSC en Sliedrecht Sport. De da- mes-selektie van Willem Jan v. Yperen is dit seizoen aangevuld met een groot aantal jeugdige speelsters. Dit was ook duidelijk te zien; er werd frank en vrij ge speeld en Riva/VSC kreeg de grootste moeite met Rentokol; dit uitte zich uiteindelijk in een 3-0 winst voor de gastdames. De laatste wedstrijd speelden de dames tegen het team van Slie- De kinderkleding- enspeelgoedbeurs biedt: Goedkope, leuke en doorgaans nog mooie kinderkleding, maar ook uitste kend kinderspeelgoed. Hobbelpaarden, poppenhuizen, boerderijen, poppen kasten en garages zijn zeer geliefd en vliegen weg. Voor "een prikkie' kan men ook nu weer op de a.s. winter-kinderkledingbeurs terecht, op vrijdag 25 september in de Gereformeerde kerk. te lief Door kleding of speelgoed aan bieden en/of te kopen, is men li voor de eigen portemonnee maar spekt daarmee ook die van een goed doel, nl. het UNICEF. "Kinderen voor kinderen" meent Cilia Jansen van de Lange Zijde. Zij is één van de organisatoren van deze tweemaal per jaar in Zevenhui zen te houden beurs. Ze nam zo'n beetje de leiding over van Bep Ver schoor ca. zes jaar geleden, na voor dien al even zovele jaren met Bep en vele anderen, meegeholpen te heb ben. Bep is verhuisd naar Bruinisse, maar hetgeen zij startte voorziet in een behoefte. "Een jaar of 13 gele den is het door mensen van de Gere formeerde kerk in huiskamerver- band opgezet. Men bezinde zich toen tijdens een bijeekomst over ge bruiken en hergebruiken. De ge dachte erachter was; als ik iets niet meer nodig heb, kan een ander het misschien nog wel gebruiken. Het begon bij Bep Verschoor thuis. Daar werd kleding ingeleverd. In het Hervormd Centrum werd het op zaterdag te koop aangeboden. De andere week werd de niet verkochte kleding weer bij Bep thuis opge haald en de verkochte kleding en het speelgoed afgerekend." Bij dat begin is ook Sylvia v.d. Linden ac tief geweest, terwijl Mieke, haar schoonzus en Melita Greve er eigen lijk ook altijd bij betrokken waren. "En Aad Brouwer" zegt Nel v.d. Ham was ook vele jaren van de partij. Met Cilia, Nel en Janny Vis ser wordt stilgestaan bij doel en nut van de beurs..."De beurs is niet meer weg te denken. De mensen komen overal vandaan. Zo was er vorig jaar een mevrouw die met de bus uit Ommoord kwam. Ook uit Zevenkamp komen mensen. Op de aanplakbiljetten in de school in Oud Verlaat, waar veel kinderen uit de Zevenkamp komen, en de folder tjes die uitgedeeld worden, is veel respons" stelt Janny. Aan de hand van afrekenstaten en girobetaalkaar ten ziet men waar de klanten van daan komen. "Ook veel moeders uit Moerkapelle. De Dorpskrant wordt foed gelezen." concludeert Nel v.d. lam. Het blijkt dat de Kinderkle ding- en speelgoedbeurs, waarvan de opbrengst ten goede komt aan Unicef, een steeds beter aanbod en gretiger aftrek krijgt. Hetgeen aan geboden wordt is doorgaans ook in betere staat en van een jongere datum. Dus beslist niet ouderwets. 'Voor een kinderwintermanteltje be taal je ca. 7,50. Echter een mooie jasje kost zo'n 20,-. Van die 20,- gaat 1/3 naar het Unicef... Er zijn moeder die de kleding regelrecht aan het Unicef schenken. Ook zijn er die al ze na afloop bellen wat er van hun kleding verkocht is, horen dat het maar een gering bedrag is zeggen 'hou het geld maar. Daar maak ik geen reis voor' We krijgen ook weieens zomaar geld voor het goede doel." aldus Cilia. De dames concluderen dat zelfs schoenen te genwoordig gewild zijn. Zeker als het goede merkschoenen zijn. Ook merkkleding vliegt weg. "Maar het snelst verkocht is het speelgoed. Daarvan hebben we ook de meeste opbrengst" stelt Nel. VAN DE ZATERDAG NAAR DE VRIJDAG Wie ooit op zaterdag naar de kin- derkledingbeurs in het Hervormd Centrum is geweest en vroeg was, weet van de lange rij wachtenden voor de deur. Van het gegrabbel en gegraai, wat sommigen ervan weer hield een tweede keer te gaan. "Vaak is het zo dat als men een uur tje na de opening komt, er nog veel mooie dingen hangen die de ande ren in de drukte niet gezien hebben. Het is dan veel rustiger en je hebt de tijd om op je gemA rond te neu zen." Toch wel blij is de organisatie, die maar liefst 25 medewerkers telt, dat overgestapt is naar de vrijdag. "Wel aarzelend, maar de meeste mede werksters wilden liever op vrijdag helpen. Voor wat het Hervormd Centrum betreft, waren we gebon den aan de zaterdag. In de Geref. kerk kunnen we ook andere tijdstip pen terecht. Alleen waren we bang dat niet iedereen de plaats en tijd zou lezen. En het werd opnieuw een succes. De opbrengst in maart van zomerkleding en speelgoed overtrof die van vorige keren: maar liefst 847,50 kon er naar Unicef worden overgemaakt. In enkele uren tijds hadden we een omzet van 2500,- zegt Cilia. "Natuurlijk gaan er kos ten af, zoals huur van het gebouw, maar desondanks een prachtig resul taat." "Wat overblijft wordt soms opgehaald door de moeders. Het meeste gaat echter naar Polen via een adres in Waddinxveen." Nu ver wacht de organisatie weer een grote toeloop, omdat het winterkleding betreft. Goede winterkleding is erg duur. "Soms hebben we skipakken, nou als die er zijn dan heb je er één voor weinig geld." merkt Janny op. Nel attendeert op de TIENER- BEURS. "Die is nieuw" zegt ze "We hopen dat die, evenals in Wad dinxveen, goed aanslaat. Tieners of hun moeders kunnen hun nog in goede staat verkerende kleding van vorig jaar in komen leveren: in de maten 176-184 en 's avonds: vrijdag avond van 21.00-22.00 uur voor een redelijk bedrag, zelf kleding uit ko men zoeken. Het moet leuke vlotte kleding zijn, dan alleen kan de re spons ook goed zijn. Vooral voor jongeren die kleedgeld krijgen is deze beurs heel aantrekklijk" drecht en ook in deze partij gin gen zij er vol tegenaan. Evenals de 1 e wedstrijd werd ook nu met 3-0 gewonnen. Zaterdag a.s. spelen de dames in een 3-kamp bij Thor VOORZICHTIG BEGIN HEREN 2 RENTOKIL ZVH Het 2e herenteam van Rentokil speelde in Beverwijk op het toer nooi van Phoenix. Daarin begon nen zij erg voorzichtig. De le wedstrijd tegen Deltalloyd/AMVJ 2 eindigde in een gelijkspel. De volgende wedstrijd tegen Phoenix leverde eenzelfde uitslag op, maar tegen het Deense Hillrod wisten de heren wel de winst te pakken. In de wedstrijd om de 3e en 4e plaats kwamen zij uit tegen Vollkei uit Amersfoort en ook nu wisten ze de wedstrijd te winnen. In het promotie-klasse gedeelte van het toernooi speelde het 3e herenteam mee en wist als win naar uit de bus te komen. SEIZOENKAARTEN - Vanaf deze week zijn de seizoenkaarten in dorpshuis "Op Moer" te verkrij gen. VERDER OEFENEN HEREN Heren 1 van Rentokil-ZVH heeft het afgelopen weekend niet ge- le speeld i.v.m. de perspresentatie, maar komende week zullen de heren er weer volop tegenaan aan. A.s. donderdagavond spe en zij in 'Op Moer' om 20.30 uur tegen eerste divisionist Bosta the Smash. Zaterdag begint het grote re werk, dan spelen zij nl. Maaseik tegen Noliko Maaseik, een ge duchte tegenstander. De dag daar na spelen zij tegen Fortuna Bonn in sportcentrum Keer, Cadier en Keer te Maastricht. Aanvang wed strijd 17.00 uur. KOMPETITIEVOLLEYBAL DAMES Voor de damesteams begint de kompetitie al a.s. zaterdag: In OP MOER: 14.00 uur dames Rentokil 5-IJsselvoge!s 2 en Rem tokil dames 4-ACCO/DOS 6. 16.00 uur: Rentokil dames 2- ACCO/DOS 2. Voor de Rentokil dames hun le wedstrijd in de promotieklasse. Bij de jeugd komen ook teams in aktie. De dames jun. spelen in het kader van de jeugdbeker in Bleis- wijk tegen Spanning 220, terwijl in de gymnastiekzaal aan de Dorpsstraat om 15.00 uur de da mes Rentokil C2het opnemen te gen VOY Cl.

Dorpskrant | 1987 | | pagina 6