drukkerij elgersma MONTAGNE Lustrumviering Geref. Zangkoor "In de rij" voor een mooie, leuke of originele kaart? Voorkom dit, en bestel tijdig Kerst- en Nieuwjaars kaarten uit de volledige, fraaie Kennemer Kaarten Kollektie KERST- en NIEUWJAARSKAARTEN MODESHOW Fashion Flair OPEN DAG op zuiveringsinstallaties Extra hulp voor de kapper: de haardiagnose computer Postduiven Dames en Heren ondernemers, "Nu al kerstkaarten uitzoeken?" denkt u nu Het lijkt misschien wat vroeg, maar voor de meeste keus in ons grote assortiment moet u toch niet al te laat komen! De druiven rijpen in de najaarszon- Laat ze nog even hangen totdat de vogels ze pikken Dan plukken en naar voor gist en een gistingsfles! Het Gereformeerde Zangkoor van Zevenhuizen/Moerkapelle herdenkt op zaterdag 26 september, tijdens een speciale koorzangavond in de Hervormde dorpskerk van Zevenhuizen zijn 10-jarig bestaan. Medewerking aan het zgn. "3 KORENCONCERT" wordt verleend door het Geref. kerkkoor 'Prins Alexanderstad' Rotterdam, het Geref. Kerkkoor Delft en het Geref. Zang koor van Zevenhuizen/Moerkapelle, alle o.l.v. de heer Henk Kuiper. Boven dien treedt er het 'Tibia' fluitkwartet op en is er een solistische bijdrage van Jeanette van de Beid - mezzo-sopraan. Peter Verweij, bekend als orgamst van de Hervormde kerk Moerkapelle, zal het orgel bespelen, wanneer dat ver langd wordt. Dat is slechts incidenteel het geval, omdat alle koren faam genieten om hun prachtige vierstemmige capelle-zang Het concert begint om 20.00 uur. De kerk is om 19.30 uur open. Pro gramma's zijn in de voorverkoop voor 2,50 bij de leden verkrijgbaar TWEEDE LUSTRUM "Ons koor heeft een gekke construe tie. We hebben een bestuur, maar dat bestaat maar uit twee leden. De voorzitter ben ik en Tiny Zwijgers is penningmeester" vertelt de heer B. Evertse tijdens een vraaggesprek over doel en optredens van net koor. Dat doel is eigenlijk gewoon 'fijn sa men zingen' Bij de oprichting kwa men er geen statuten aan te pas. Het ontstaan kwam voort uit het idee van de heer L.J. Weymar en vond weerklank om als Gereformeerden (gelijkgestemde christenen zo stelt de heer Evertse) samen iets te gaan doen. "Het had ook net zo goed een kegelclub kunnen zijn. Omdat we voor een christelijk koor kozen en allemaal graag zingen, behoefden we geen moment te bedenken wat we voor repertoire zouden zingen: geestelijke liederen. Henk Kuiper, een bekwaam musicus, die ons koor als 'hobby' dirigeert omdat zijn be roep een legerfonktie inhoudt, maakt eigen composities. Arrange menten op bestaande liederen." Ho ge kosten voor auteursrechten wor den hierdoor omzeild. Ieder lid be taalt vier gulden per maand contri butie. Uit die contributiepot van dit dertig lede tellende koor - resp. 10 heren en 20 dames - wordt o.a. de huur van de repetitieruimte: de geref kerk, bekostigd. De dames en heren koorleden, waarvan de leeftij den tussen de 30 en 76 jaar liggen, dragen fraaie kleding. De dames lange japonnen met donkerblauw als hoofdkleur. De heren dragen dezelfde kleur blauwe blazers en grijze pantalons. Vier jaar geleden is deze kledij centraal geregeld. Hoewel muzikale perfektie niet voorop staat, ligt het niveau beslist niet laag, getuige de belangstelling elders. Het koor treedt nl. niet al leen tijdens de ere-diensten in de Geref kerk in Zevenhuizen op, ook in andere gemeenten. Uitsluiitend op zondag. "Het valt meteen op als we weg zijn, dan is de kerk minder gevuld stelt de heer Evertse. Vorig jaar zong het Gereformeerde zang koor met drie andere koren in de St. Jan in Gouda tijdens een concert waarop het een goede respons kreeg. Er werd gezonden met aan het orgel Wim v.d. Panne in een stampvolle kathedraal. Al zal het maken van een grammofoonplaat een illusie blijven, men maakt wel bandopnamen. Iedere anderhalf jaar is er een bandje vol. Deze wor den zelf vermenigvuldigd en tegen kostprijs uitgebracht...Dat het koor a.s. zaterdag z'n grootse uitvoering kan geven, waarbij kerk gehuurd, soliste en fluitkwartet moesten worden aangetrokken, is mogelijk door het goed gevoerde financiële beleid. Er is hiervoor gespaard. PROGRAMMA Het Zevenhuizense koor bijt het spits af met een 3-tal liederen, waar na een optreden van het Geref. kerk koor 'Prins Alexanderstad'. Daarna het Geref. kerkoor Delft. En verder valt natuurlijk de mezzo-sopraan Jeanette v.d. Beid en het fluitkwar tet Tibia de beluisteren. Naast meerstemmig, schijnbaar simpele en zonder begeleiding ge zongen stukken in kleine bezetting en massale koorzang van bekende liederen en grotere stukken is er ook plaats ingeruimd voor b.v. Franse kerkmuziek uit de 19e eeuw. Uit het programma spreekt de voorkeur van de dirigent voor het gematigd- moderne en het verantwoord-ro mantische repertoire. Dit, gecom bineerd met het optreden van de so liste en het fluitkwartet en de goede akoestiek van het fraaie kerkgeb- bouw houdt de belofte in voor een opmerkelijk concert. Op zaterdag 26 sept. wordt door het hoogheemraadschap van Schieland een Open Dag gehouden op de afval waterzuiveringsinstallaties (awzi's) Bleiswijk, Kortenoord en Kralingse- veer. Vanaf 10.00-16.00 uur is ieder een welkom op een van deze zuive ringsinstallaties. Medewerkers van Schieland staan klaar om de werking en het systeem van zuiveren uit te leg gen. Tevens vertellen zij hoe men ver vuiling van het water tegen kan gaan. Deze dat ligt er ook gratis voorlich- ringsmateriaal klaar. BLEISWIJK Deze zuivering zuivert het afvalwater afkomstig van huishoudens en bedrij ven in de gemeenten Moerkapelle en Bleiswijk- De awzi Bleiswijk is gelegen aan de Merenweg 25 te Bleiswijk. De awzi is zowel met eigen vervoer als met het openbaar vervoer bereikbaar. De lijnen 171 (Rotterdam-Gouda v.v.) en 173 (Rotterdam-Zoetermeer v.v.) van West Nederland komen door Bleiswijk, halte Lijsterlaan. KORTENOORD Deze zuivering ontvangt en behan delt het afvalwater afkomstig uit de gemeente Moordrecht en van de ge bieden 'Dorp', 'Zuidpias', 'Bermweg', de camping 'Hitland', de industriege bieden 'Hooge Veenen' en 'Korten oord'. De awzi Kortenoord is gelegen aan de Van Gennepweg 1 te Nieuwer- kerk a.d. IJssel. Met het openbaar ver voer is de zuivering te bereiken met lijn 190 (Rotterdam-Gouda v.v.) van West Nederland. KRALINGSEVEER Deze zuiveringsinstallatie is gelegen aan de Schaardijk 300 te Capelle a.d. IJssel en zuivert het afvalwater uit de gemeenten Bergschenhoek, een ge deelte van Capelle a.d. IJssel. Rotter dam-centrum en Rotterdam-oost. Twee feiten maken de zuivering Kra- lingseveer tot een bijzondere zuive ring. Allereerst het feit dat, uitgezon derd de zes nabezinktanks, de gehele installatie overdekt is. Ten tweede wordt de afgezogen lucht, onder de afdekplaten behandeld in een ozon gaswasser. Tijdens de open dag kan men alles te weten komen over de werking hiervan. De awzi Kralingseveer is naast het eigen vervoer ook te bereiken met het openbaar vervoer. Buslijn 34 van de RET (Capelle a.d. IJ-Kralingse Zoom v.v.) komt bij de zuivering. EUROPEES Deze open dag vindt plaats in het ka der van het Europese jaar van het milieu. In Nederland zijn in dit ver band 75 awzi's toegankelijk voor het publiek. Tevens zullen de drinkwater lei dingbedrijven een aantal van hun complexen voor het publiek openstel len. Ooit gedacht nog eens een haarverzor- gingsadvies van een computer te krij gen? Toch is het zo. In ons land staan sinds kort 'haardiagnose computers'. Bij Kérastase kappers. Want zij zijn in staat om een goed advies te koppelen aan een goede oplossing. Als bij alle computers is het basisprin cipe tamelijk eenvoudig. In het geheu gen zijn alle gegevens over haarproble- men en over de werking van Kérastase produkten opgeslagen. Aan de hand daarvan kan de computer maar liefst 5264 verschillende diagnoses stellen en aangeven welke produkten gebruikt moeten worden om het probleem op te lossen. De bediening is een toonbeeld van eenvoud. Op het scherm verschijnt in een vooraf bepaalde serie steeds een vraag met meerdere antwoordmogelijk heden. In samenspraak met de klant en nadat beiden het eens geworden zijn wordt een keus bepaald. Als de volle dige vragenreeks is afgewerkt, produ ceert de computer vervolgens in een mum van tijd, via een ingebouwde printer, de juiste diagnose en de daarbij behorende produkten. WELK PROLEEM De computerdiagnose is een waardevol hulpmiddel om duidelijkheid te krijgen over iemand haarprobleem. In de dia loog tussen de kapper en zijn klant kan b.v. ook ingegaan worden op de oorza ken van een haarprobleem. Een goede aanpak is immers niet alleen het bestrij den van de gevolgen, maar vooral ook van de oorzaken. Haarproblemen ont staan door zeer talrijke oorzaken. Ze variëren van luchtvervuiling, een te droge atmosfeer tot verkeerde haar- verzorgingsprodukten of -gewoonten. Ook interne, of liever gezegd lichame lijke oorzaken zijn mogelijk; denk maar aan zwangerschap, medicijngebruik of een verkeerd voedingspatroon. Kort om het evenwicht van gezond haar luis tert erg nauw, goed opletten is dus de boodschap INGEZONDEN: Nu de vluchten afgelopen zijn moet een duivenliefhebber alweer naar het volgende seizoen toeleven. Allereerst moet hij zich afvragen 'hoe is 't sei zoen geweest? Ben ik op die plaats ge ëindigd die ik me gesteld had? Zo niet, wat is er mis gegaan. Hebben m'n dui ven geen kwaliteiten of zijn ze niet gezond, is m'n hok niet goed? en, mis schien het belangrijkst, hoe ben ik zelf als liefhebber? Verschillende vragen kunnen opgelost worden. Allereerst het hok. Het moet waterdicht zijn, dat wil niet zeggen luchtdicht, aan eén zijde een ruime verluchting zodat geen trek ontstaat geeft duiven ge zondheid. Worden dan geen vroege prijzen gewonnen gan dan naar een goed spelende collega en probeer ook dat probleem op te lossen. Maar om die fouten die jezelf onbewust maakt op te lossen is vaak het grootste pro bleem. Begin daar ook gelijk aan te werken. Verbeter eventueel eerst het hok, doe die duiven direct weg die niet voldaan hebben. Doe desnoods de verzorging anders dan dat je gewend bent en maak een plan voor het vol gend jaar, want vanaf nu worden de prijzen verdiend. Wil je winterkweek doen, prima, maar dan direct doffers en duivinnen van elkaar, en zorg dan dat er ruimte is om volgend jaar daar goed gebruik van te kunnen maken. Hopenlijk vinden vele hieraan een prikkel om hun hobby te verbeteren, want hoe harder je duiven vliegen, hoe mooier de hobby....veel succes! Een sportvriend BEKWAAM De Kérastase kapper heeft zijn oplei ding o.a. van specialisten van het be kende haarverzorgingshuis L'Oréal ont vagen. Bijblijven met ontwikkelingen op zijn vakgebied is voor hem een be langrijke voorwaarde. Tot het uitgebrei de scala aan middelen die hem daarbij -de nodige steun kunnen geven, be hoort dan nu ook dit eigentijdse mid del, de computer. Door een objectieve bevestiging van zijn bevindingen onder streept de Kérastase kapper zijn vak bekwaamheid. Uw Kérastase kapper in de buurt is Kapsalon Verheul in Moerkapelle KINDERFONDS VAN DE VERENIGDE NATIES Wenskaarten, geboorte kaartjes, geschenken. Het hele jaar door bij: Ina van der Hoek Korenstraat 19, Zevenhuizen De nieuwe wintervoorraad is binnen, waaronder de agenda's voor 1988....! dorpsstraat 62a - zevenhuizen - tel. 01802-2289 ZEVENHUIZEN - MAANDAG 21 SEPTEMBER - Temperaturen die niet uitnodigend waren om een (winter)modeshow bij te wonen. Maandagavond om 22.30 uur nog 22 graden C buiten, maar binnen in Hotel Vos heerste er een tropische sfeer. "Het seizoen is verschoven" grapte Ria v.d. Klooster die 'haar' kollektie najaars- en winterkleding presenteerde. Dit ging haar voor eigen publiek, zoals gewoonlijk, uitstekend af. Een grapie, een kwinkslag, alles met ironie doorkruid. Lies mocht over de tafel hangen....om de modellen beter te bekijken- Dat was niet zozeer vanwege de verlichting, alswel door het rookgor dijn. De sigaret is nog steeds favoriet bij veel dames. De show was het bekijken waard. Veel blazers, prachtige rokken, pan talons, blouses, japonnen, mantels. Eén en ander afgestemd op de nieuwste modetrends: brede schouders, jasjes soms getailleerd met opvallend revers. Rokken kort, net onder de knie, of lang tot onder de kuit. Mooie materialen. Stoffen terug van weggeweest, zoals b.v. kam- garen. Erg mooi, van goede kwaliteit en draagbaar op enkele uitzonde ringen na, die feestelijk waren. Kleuren afgestemd op de herfst en winter van roomwit, beige, bruin, tot lavendelblauw en donkergroen. Zwart blijft altijd en is uitstekend combineerbaar. Juist daaroop is de kollektie van Ria v.d. Kloosters boetiek Fashion Flair, afgestemd. Zowel voor de jonge en rijpe vrouw ('o, wat zijn we rijp' grapte Ria) als 50-plus- sers, was er iets van hun gading bij. Bovendien klonken de prijskaartjes alleszins aannemelijk zodat ook nu de Zevenhuizense dames duidelijk werd dat je hier ter plaatse iets goeds, fraais, maar ook betaalbaars kunt kopen, hetgeen het bekijken en het dragen waard is! ZANGER - een aparte vermelding verdient zanger Benita...'Geweldig' vonden ook de aanwezige mannen, waaronder Willem Baars. Muziek uit de 60-er jaren herleefde en kreeg een nostalgisch tintje doordat veel van de aanwezige dames terugdachten aan hun tienerperiode waarin deze muziek a la The Platters op de hitparade stond Noordeinde 17 - Zevenhuizen - Tel. 01802-1653

Dorpskrant | 1987 | | pagina 8