"DE KLEINE TROMPETTER" 90 jaar oud en nog springlevend! FOTO/FILM/VIDEO Uw eigen foto als Mini-Poster bij ons nu slechts VOORDEEL IN DE BUURT OP t LEND GOED IN VERZEKERINGEN Welfarebazar LAATSTE 10 DAGEN! i mnffi ffiQ Assurantiekantoor "AKKOORD" Peter Hovens Nrd. Dwarsweg 1 2761 GA Zevenhuizen TEL. 01802-1918 Een fragment uit dit herinne ringsboek: "Men moet over een bestuursfunctie, zij het dan in een relatief kleine vereniging, niet licht denken. Meestal had men meer pro blemen dan centen, soms is de 'kas tot op den bodem geledigd' en moei lijkheden waren er altijd. Die kwa men dan via het bestuur op de leden vergadering ter tafel. Dan werd er gepraat. En hoe! Dikwijls kwam men er nit uit en één van de secre tarissen schrijft met een zucht: 'ten slotte werd als vanouds het bestuur verzocht om een oplossing te zoe ken'. Doch hoe hoog de discussies ook opliepen, steevast eindigde men met het 'nuttigen van een glaasje' om daarna in feestelijke stemming huiswaarts te keren' Eén van de doelstelling was immers: een pretti ge en gezeTlige volksstemming" (wie zijn of haar oor te luisteren legt hoort dat 'krakelen' muzikanten ei gen is. Door de jaren heen waren er tal van meningsverschillen die door gaans weer werden opgelost..anders had Zevenhuizen geen Kleine Trompetter meer gehad "Als we een oproep hadden gedaan of iedereen die ooit lid is geweest van De Kleine Trompetter zich wilde melden, dan zouden dat aanzienlijk veel Zevenhuizenaren zijn" stelt de 67-jarige oud-voorzitter van de jubilerende vereni ging, Jan de Ruiter Hij is een vraagbaak. Wat zou de Kleine Trompetter zonder hem ge weest zijn: de organisator, de archi varis, de stimulator, c.q, motor, maar ook bemiddelaar en..de kleer maker. Dat hij én veel liefde voor 'zijn' Kleine Trompetter mag blij ven koesteren én nog vele jaren in gezondheid zijn beroep mag uitoe fenen (uniformen maken/verma ken) is een wens die bij menigeen leeft...Al gaat het zeker niet om hem alleen het mag best vermeld worden dat hij de steenlegger is van de caba ret-voorstellingen die tijdens de jaar lijkse uitvoeringen gegeven werden over het dorpse wel en wee. Thans ter ziele, maar nog met een gevolg, want sindsdien zit de zaal tijdens de jaarlijkse uitvoeringen weer vol. De Kleine Trompetter is daardoor bij iedereen populair geworden" denkt hijzelf. "Op een gegeven mo ment waren tijdens een muziekuit voering nog maar twee rijtjes stoe len bezet...Toen besloten we daar iets aan te gaan doen. Eén en ander onder het motto: wat is Zevenhui zen zonder De Kleine Trompetter? - een koekkoeksklok zonder koek koek De cabaretvoorstellingen ble ken een daverend succes (tijdens de feestavond 31 oktober worden hier nog dia's van vertoond). OP veler verzoek zou De Ruiter weer een stukje cabaret op de jubileumavond nebben willen doen herleven echter -■ k Had graag nog een keertje in de poppenkast gestaan (als Katrijn), maar helaas had ik geen maat..." Een jeugdorkest o.l.v. dirigent oungenaarTeek tijdens zijn voorzit terschap in de zeventiger jaren een uitgelezen toekomst, maar werd he laas opgeheven toen hij de voorzit tershamer overdroeg. Dit jeugdor kest behaalde op een concours in Loosdrecht in 1973 een eerste prijs en in 1974 in Lekkerkerk een twee de. Gesprek en nostalgie hoewel een ordner veel geschie denis van De Kleine Trompetter *vat, moest er toch spitwerk wor- en verricht om aan gegevens te ko- tnen, omdat ooit, vele jaren geleden, en gedeelte 'archief tijdens een tand bij secretaris Joop van Rijs is gesneuveld. Aan de hand van twee ekjes van vroegere jubilea wor- n we heel wat wijzer, (er.e-leden )n thans nog: de oud burgemees- Jws Boer en van 't Verlaat), jj va" (archivaris) Jan de Ruiter, ere-lid van de vereniging is... 23 r was hij voorzitter, ontving en- e laren geleden toen hij 50 jaar lid was een koninklijke onderschei ding; maakte tijdens zijn voorzitter schap mee dat ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan in 1972, tijdens een jubileumconcert in de Hervorm de Kerk, commissaris van de Konin gin, mr. M. Vrolijk zijn 'corps' na mens de Koningin een ere-penning toekende. Cees Bax werd gelijker tijd koninklijk onderscheiden. In 1978 nam De Kleine Trompetter deel aan het wereldmuziekcon cours in Kerkrade. In 1961 werd er met het Cabaret begonnen en in 1962 met de Autocross. Voordat we een blik in de historie werpen nog even de wijze hoe hem de post voor voorzitter toeviel ver meld: "30 jaar geleden: Herman Zweere wilde niet meer. Toen heb ik me aangemeld en gezegd het te willen proberen." En dus had De Kleine T rompetter vanaf die tijd tot ca. 7 jaar geleden (zonder daarbij de eerdere en de hem volgenden te willen achterstellen) een ijverige, hartstochtelijke voorzitter, die be zield was van zijn vereniging en zo van de tongriem gesneden was, dat elke toespraak in aaneengeregen zin nen, gelijktijdig een soort jubelzang was. Het is dan ook begrijpelijk dat, toen er aan zijn voorzitterschap een einde kwam, hij allerlei kwaaltjes en ongesteldheden voelde, omdat hij van de 'leg' was.... Die inzinking te boven straalt hij van levenslust en betrokkenheid bij de jubileumviering. Niet opdringe rig zorgt hij op de achtergrond voor informatie, b.v. bij de samenstelling van de gesproken tekst bij de dia vertoning, welke door Nico Dirk zwager wordt verzorgd (op 31 okto ber a.s.) waarvoor hij in het verle den gedoken is. Van kamerorkest naar fanfare Het fanfarecorps De Kleine Trom petter is in 1897 opgericht. Uit notu lenboeken van de IJsclub blijkt ech ter dat het al eerder bestond, als Ka merorkest. Nergens in oude notulen boeken staat iets geschreven over aanschaf van instrumenten. De op richtingsvergadering is in de Kolf baan gehouden. In 1901 gingen de 'mannen' van Ze venhuizen naar een concours en hielden een uitvoering waarbij de opbrengst slechts 18,75 was. Dat de politie vroeger wel een beetje corrupt was blijkt uit het feit dat melding werd gemaakt van een feest waaraan De Kleine Trompetter me dewerking verleende. De politie be waarde de orde voor 2,-, zo blijkt uit een kasboek. Jongens die, als de 995 muzikanten hun keel gingen sme ren, op de instrumenten pasten, kregen er ook altijd een kleinigheid je voor. Het begin was een beetje moeilijk, want in de periode 1904- 1907 had de vereniging maar liefst 7 voorzitters. Bekende namen zoals Bontenbal en Verhoef vallen hierbij KOSTEN en BATEN In 1906 wordt voor het eerst een lampionnenoptocht gehouden. De kosten hiervan waren 2,50. In 1905 nam het corps deel aan een fes tival in Nieuwerkerk wat hen 15,- opleverde. Bovendien was er een ze kere mevrouw Rupius, van Franse afkomst die De Kleine Trompetter regelmatig met 25,- bedacht, waar door men kon 'ademhalen', immers de dirigent moest betaald evenals de zaalruimte. Overigens deelde de Zondagsschool tijdens Kerst, ook in de filantropie van mevrouw Rupius omdat zij geld voor cadeautjes voor de kinderen beschikbaar stelde. Dirk Bontenbal zorgde voor 250,- (3375 Bfrs) waarvan in 1927 in Bel gië nieuwe instrumenten konden worden aangeschaft. Namen van mensen die veel voor De Kleine Trompetter 'hebben gedaan' zijn in het verleden b.v. notaris Reijnders en de eerste beschermheer burge meester van Sandberg. De naam Van Rijs komt ook veelvuldig in de notulenboeken voor, evenals die van Dekker...Verhoefen ga zo maar door. Arie Dekker en Joop van Rijs schijnen ooit eens, onder de bezie lende leiding van de toenmalige bur gemeester Arn. Boer, de stootgevers voor een uniformenaktie geweest te zijn, al mag de heer Van Gangelen (voorzitter) hierbij zeker niet verge ten worden. Hij was de enige van een comité, dat nooit bij elkaar ge weest is, maar waarbij Trompetters langs iedere zakenman in Zevenhui zen gingen. De één gaf één pak, de ander twee enz., met een totaalbe drag van 15.000,- in een mum van tijd bij elkaar. De fraaie blauwe uni formen vervaardigd door kleerma ker De Ruiter, zagen de inwoners en donateurs voor het eerst tijdens de festiviteiten ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan: vrijdag 27 septem ber 1957 gevierd en waar tijdens S. van Gangelen ere-lid werd. NAMEN Even nog terug naar het begin. Wie waren de eerste bestuursleden? Uit een herinneringsboek van het 75-ja- rig bestaan, geschreven door de heer J. Zonruiter, halen we de na men. T. Visser was voorzitter, H. Wij maken van uw mooiste vakantiefoto of dia een schitterende Mini-Poster (30x40cm). Voor slechts f 9.95. Leuk voor uzelf of om weg te geven. Lever uw nega tief of NIET ingeraamde dia bij ons in en een week later is uw Agfa Topfoto- Mini-Poster klaar! Haast u, want 7 november is de laatste inleverdatum! Wij hebben een zeer uitgebreide collectie fotolijsten, met name voor het miniposter formaat 30x40cm! Moordrecht: Dorpsstraat 47, Tel.01827-4330 Moerkapelle: Moerdijkstraat 39. Tel.01793-1762 Hartman, tweede voorzitter, A. van Rijs, secretaris, D. Bontenbal, twee de secretaris, A.W. Heemsbergen penningmeester en H. Klapwijk en j.A. Verhoef commissarissen. Diri gent was meester De Haan. vervolg op pagina 4 Op woensdag 4 november wordt in het bejaardentehuis "De Ze venster" een verkoopmiddag ge houden van de in het kader van het Welfarewerk van het Neder landse Rode Kruis, door de bewo ners van het tehuis en beiaarden daarbuiten vervaardigde hand- nijverheidsartikelen. Deze middag zal om twee uur worden geopend door Mevr. J.M. van Gent-Kelderman, echtgenote van de burgemeester van Zeven huizen. Een ieder is van harte wel kom op deze middag. Onafhankelijk informatieblad vooralle inwoners van Zevenhui zen, Oud Verlaat, Moerkapelle en Kruisweg. Verschijnt éénmaal per week in een oplage van 5.000 exempla ren. REDAKTIEADRES: Drukkerij Elgersma, Dorpsstraat 62a, Zevenhuizen, tel. 01802-2289 en Noordeinde 17, Zevenhuizen Tel. 01802-1653. De redaktie van de Dorpskrant stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de in elke krant staande advertenties. Bovendien behoudt zij zich het recht voor om zonder opgave van reden, advertenties voor pu- blikatie in de dorpskrant te weigeren

Dorpskrant | 1987 | | pagina 1