APPELBEIGNETS Hengelsport Op Swanla-Hoeve is de fruitoogst binnen! 20 middelgrote nieuwe oogst MANDARIJNEN voor slechts 2,98 Algemene beschouwingen van de gemeenteraad Moerkapelle BROOD: VLOERDONKEH LICHTBRUIN DECORATIE SUIKERBROOD _van f 2,75 nu f 2,35 _van f 2,45 nu f 2,10 _van f 2,60 nu f 2,20 roomboter SPECULAASBROKKEN van f4,95 nu f4,25 roomboter BOERENCAKEvan f 5,95 nu f 5,25 VANAF NU IN HET WEEKEIND: ECHTE GROTE HEERLIJKE OLIEBOLLEN en PROBEER ZE EENS!!!! BAZAR Helpende Handen vervolg van pagina 1 ARMOE Ergens staat in een notulenboek dat De Kleine Trompetter drie reserve leden heeft. Dat was in de beginja ren. Men had als reserveinstrumen ten slechts twee bugels. Alle leer lingen waren genoodzaakt om op zo'n bugeltje te beginnen, wat niet bevordelijk was voor de animo. MUZIEKTENT Al hebben we tegenwoordig 'muzi kaal vermaak' binnen handbereik thuis, toch zijn er mensen die de sfeer van vroeger nog eens zouden willen proeven...De Kleine Trom petter op een zomerse avond eens in het dorp een concert willen horen geven...(vanwege de integratie van de jeugd de laatste jaren moeilijk uit voerbaar)...Een muziektent zou te ver voeren...alhoewel.... Vroeger was Zevenhuizen zo'n bouwwerk rijk. In 1904 werden er plannen gesmeed en voor 110,80 werd deze door W. Dogterom ge bouwd. Hoe men aan de centen gekomen was? Wel een bescherm heer kun je weieens nodig hebben en zo was dat. Klapwijk en Van Rijs staken zich op een goede dag in het pak en begaven zich naar het ge meentehuis om de burgemeester per 'circulaire' mede te delen dat hij (jhr van Sandberg), beschermheer van de vereniging werd. Deze funk- tie kostte hem enige maanden later geld. Hij schonk 50,- voor de mu ziektent. De notaris, de heer J.W. Reijnders, volgde met vijfentwintig gulden en de heer W. van der Weerdt leende de rest tegen een ren te van drie procent. En toen dronk men een glaasje op de goede afloop en voor de gezelligheid. De burge meesters van Zevenhuizen hebben het altijd als een plicht gevoeld om De Kleine Trompetter als be schermheer te dienen, misschien vonden ze het ook wel een eer; De Kleine Trompetter heeft in de mu ziekwereld een goede naam opge bouwd. Dat ook de huidige burge meester van Zevenhuizen en be schermheer, de heer A.H. van Gent, De Kleine Trompetter een warm hart toedraagt, valt op te maken uit zijn inleiding in het jubi leumboekje. Dit ontvangén alle do nateurs tijdens de jubileumavond op 31 oktober a.s. "De Kleine Trom petter heeft tijdens een lang leven kans gezien immer een niet weg te denken plaats in de Zevenhuizense gemeenschap in te nemen. Dat gaat niet vanzelf, het kan alleen als er voortdurend actieve leden en be stuursleden bereik zijn om werk, vaak veel werk, op hun schouders te nemen. Ook in de laatste jaren is dat het geval. Immers, De Kleine Trom petter is al geruime tijd bezig de overstap te maken van fanfare-or kest naar harmonie-orkest. Het in 1985 gevormde jeugdharmonie-or- kest is een integrerend deel van die ingrijpende verandering, welke be oogt bij de tijd te blijven en aan te sluiten bij de groeiende belangstel ling voor de harmonie. Ik wil graag nog eens onderstrepen dat dit initiatief bij het gemeente bestuur waardering geniet en dat dit ook materieel tot uitdrukken wordt gebracht." Voorts wenst hij de vereniging een bloeiende toe komst toe, waarvan hij overtuigd is dat die toekomst met groot vertrou wen tegemoet kan worden gezien. DIRIGENTEN Albert Bielen was in 1907 de opvol ger van een dirigent die niet vol deed. Of dat Woerlee was?...In ieder geval ging het op een concours in Abbenbroek helemaal mis. Men schreef naar de jury van dat con cours en vroe ghoe men over de di rigent dacht. Omdat dat oordeel ne- garief was, besloot men een andere dirigent aan te trekken. Dat was een 'broekie' van 18 jaar, van de Kon. Mil. kapel, een bekwaam musicus en een geboren leider, hoe jong hij ook was. Veel heeft De Kleine Trompetter aan Albert Bielen te danken. Zijn aanvangssalaris be droeg/ 200,- per jaar, alhoewel men hiervan nog f 25,- probeerde af te pingelen. Gedurende zijn directeur schap behaalde men 42 prijzen... Geen wonder dat er een nieuwe prij zenkast moest komen...Met 16 men sen naar een concours was te wei nig, dus werden twee amateurs op gepikt die 'net moesten doen alsof en de benen zouden worden gebro ken als ze 'echt' zouden spelen... 18 lijkt meer dan 16 nietwaar? Dat hij een man met mensenkennis was getuige het volgende: Toen één van de muzikanten 'effe naar de w.c. mos' voor een concours liep hij mee ...want weet je, de man zou eens in de verleiding komen bij de bar te blij ven hangen. Bielen overleed in 1934 nadat hij 26 jaar lang De Kleine Trompetter had geleid. Zij begrafe nis was één grote uiting van vriend schap en waardering... Er zou nog zoveel te schrijven zijn. Zoveel te vertellen....Wie nieuws gierig is naar nog meer, kan zater dagavond komen luisteren en kij ken...Het verleden zien en horen herleven door dia's en in muziek maar ook kennismaken met de toe komst: d ejeugd, verenigd in een harmonie-orkest. Over de huidige financiën is niet veel gesproken. We deden het eer der in een artikel gewijd aan de om schakeling van fanfare naar harmo nie: ontvangsten: gemeente-subsi die voor enkele jaren; autocross en donateurs...En wat te denken van de contributie van leden: 120,- per jaar. Het instandhouden van de muziekvereniging kost veel geld: muziekrechten, instrumenten, zaal huur, muziekleraren jeugd enz. MUZIEK VROEGER EN NU Even nog terug naar vroeger: toen was de muziek niet op alle partijen afgestemd. "Als er vijf goede solis ten in een orkest zaten was dat vol doende, de rest draaide mee. Nu moeten alle muzikanten hun partij goed kunnen spelen, want de mu ziek is voor alle partijen geschre ven. Daarom is het ook veel moeilij ker om op een concours in de prij zen te vallen. Vroeger had de jeugd wel iets meer gevoel voor muziek, ondanks dat kennis van woorden als fortissimo en zo ontbrak, voelde men de muziek goed aan. Ooit heb ben we erg gelachen. We hadden een proefdirigent die tegen een mu zikant zei: 'tacet' dat betekent: rust. Die muzikant ging steeds luider blazen op z'n trompet en de dirigent maar 'tacet' brommen. Tot slot tikte hij af, waarop de trompettist met een vuurrood hoofd stamelde: 'echt ik kon niet harder!' daarom vieren wij - met onze klanten - feest!!! REKLAME: COXOPIPPIN 2 kg 1,98 per kist/ 10,- STOOFPEREN St. RemyofGiezerWildeman3kg. 1,98 HANDPEREN Doyenne du Cornice, vanaf 2 kg. 1,30 Goudreinetten vanaf 3 kg 1,85 Bij besteding van f 10,- knip uit! Knibbelweg 27 - Zevenhuizen Geopend 9-12 en 13-18 uur - woensdagmiddag gesloten zaterdag's geopend tot 17 uur Alle vijf frakties van de gemeen teraad van Moerkapelle zeiden 'verheugd' te zijn over de sluitende begroting en de rede lijk gezonde financiële positie van de gemeente Moerkapelle, waardoor geen belastingverho gende maatregelen behoefden te worden voorgesteld. Met betrekking tot de Algeme ne beschouwingen lanceerde Algemeen belang een idee om inplaats van het huidige vraag- en antwoordspelletje van raad en college, de algemene be schouwingen twee weken voor de begrotingsbehandeling aan het college te doen toekomen en zij die normaliter de raads stukken toegezonden krijgen. Het college zou vragen schrifte lijk kunnen beantwoorden.... Alle frakties benadrukten de noodzakelijkheid van een ver snelde aanleg van een fietspad langs de Bredeweg, waarbij de S.G.P., die een principiële be schouwing hield, voorstelde om, als de plannen echt niet eerder realiseerbaar zijn dan in 1991, de gemeente Moerkapelle te laten voorfinancieren. Wat betreft andere verkeerson- veiligheden, werden enkelestra -ten in de wijk Zuidpias ge noemd, die een niet zo best over -zicht hebben op de kruisingen. Algemeen Belang prijst de wijze van voorlichting van de gemeente Moerkapelle via de Dorpskrant, hetgeen ook door de P.v.d.A. wordt gesteld. Deze fraktie vraagt het boekje Wegwijs éénmaal per twee jaar uit te brengen, om de actualiteit te verhogen. De socialisten zijn erg blij met de invoering van de commissie vergaderingen, evenals de frak ties Algemeen Belang en R.P.F. De S.G.P. laat een negatiever geluid horen vanwege het kos tenaspect, gezien het werk dat door het ambtelijk apparaat hieraan verbonden is. Ook de R.P.F. sprak een inhou delijke beschouwing uitwaarbij als norm voor het leven de Bijbel genoemd werd... Over het automatiseringsplan lieten alle frakties zich lovend uit, zeker i.v.m. het overleg met Zevenhuizen. Herindeling kreeg dit keer niet zo de aandacht, al liet Alge meen Belang duidelijk merken, dat er meer vóór, dan nadelen kleven aan een mogelijke sa menvoeging. De R.P.F. verzet zich, evenals de S.G.P. tegen subsidie aan verenigingen die menen de zondag voor sport te moeten gebruiken. Wat de alarmering van de bejaarden betreft, vroeg R.P.F. en Algemeen Belang naar de ervaringen ervan. Algemeen Belang vond dat de dagverzor ging in Moerkapelle voor alle bejaarden moet kunnen gelden. "Dat het bejaardentehuis Beth San door haar signatuur niet voor dagverzorging voor alle Moerkapelse ouderen wil zor gen, kunnen wij ons wel voor stellen, maar misschien zal in dit verband ook voor hen - bestuur en personeel van Beth San - eens het echte begrip 'naaste' gaan prevaleren". Bac Algemeen belang hoopt dat er spoedig een definitieve oplos sing komt voor verhuizing van de veevoederfabriek van Bac. Deze fraktie, stemde vorig jaar in om geen puntensysteem in te voeren met betrekking tot de woonruimteverdeling maar het systeem met woonruimte-ad viescommissie te handhaven. Mede gezien het geringe aantai woningen dat in de komende jaren kan worden gebouwd denkt men dat een stringenter systeem absoluut noodzakelijk is. Daar is men nu wel voorstan der van een puntensysteem. Dit werd ook door de P.v.d.A. bepleit en voorgestaan door de S.G.P. Deze fraktie denkk dat mensen die bij de woonruimte adviescommissie hun hart uit komen storten en de urgentie van een woning benadrukken, menen degenen voor zich te hebben die de uiteindelijke beoordeling zullen geven, iets wat niet juist is omdat het colle ge uit een aantal namen kiest. Politie Het bezwaart alle frakties dat de politiepost van Moerkapelle on derbezet is. De P.v.d.A. spreekt zelfs over twee vakatures, mis schien omdat één politieman enige tijd bij andere werkzaam heden is ingezet en alleen bureau werkzaamheden ver richtte en pleit voor een 'politie vrouw' erbij, Algemeen Belang JAS Hl, 2462 .IEDERE MAANDAG EN DONDERDAG: KRENTENBOLLEN zak a 6 stuks. EIERKOEKEN zak a 6 stuks _van f 3,12 voor f 2,75 _van f 3,12 voor f 2,75 IEDERE DONDERDAG: GELE ROOM TOMPOUCEN per stuk van f 1,30 voor f 1,10 IEDERE ZATERDAGMORGEN STAAN WIJ OP DE NOORDELIJKE ^DWARSWEG VAN CA. HALF 10 T/M HALF 12. Wilt u gebak bestellen....even 2462 bellen! Gratis thuisbezorgdlll (alle aanbiedingen geldig vanaf donderdag (zolang de voorraad strekt) pleit na samenvoeging met Nieuwerkerk voor het behoud van de eigen politiepost' met de 'eigen plaatselijke agenten' De S.G.P. stelt voor om de politie fietsend te laten surveil leren, hetgeen preventief werkt De R.P.F. is bezorgd dat er te weinig politiehulp is wegens onderbezetting. Wat betreft de invoering van een landelijk alarmnummer tonen de frakties zich ook verheugd,, alsmede eventuele doorschakeling die binnenkort misschien een feit wordt als men geintegreed is in de groep Nieuwerkerk met Zevenhuizen. Openbare kleuterschool Straks heeft de gemeente er een gebouw bij als de l.j.p Keijzerschool verbouwd is en alle leerlingen in één gebouw zijn ondergebracht. De P.v.d.A heeft diverse oplossingen be dacht voor het kleuterschool gebouw- een dependance voor de gemeentelijke diensten (ruimtegebrek in gemeentehuis - praktijkruimte voor een even tuele tweede huisarts - een bibliotheek en/of exposi tieruimte - werkruimte voor beeldende kunstenaars - start ruimte voor kleine onder nemers. Deze fraktie had bovendien bijzondere aandacht voor het openbaar groen, een wandel pad langs de grote duikertocht. een groenstrook aan de oostzij de van de ringdijk, en het aan het zicht onttrekken van het industrieterrein door aan de buitenzijde populieren te plan ten. Men stelde bovendien de vraag om langs het fietspad van de Rotte naar het Westland een plattegrond van Moerkapelle te plaatsen (nabij picknickbank). Een oplossing voor de brom- fietssluis denkt men te hebben gevonden door de doorgang breder te maken, zodat er een afzonderelijk fietspad en een (verhoogd) voetpad ontstaat. Alle frakties toonden zich be zorgd over de nog niet afgeron de besprekingen met Casema de hoogte van kosten voor aansluiting op de kabel, terwijl er toch sprake is van een toene mende belangstelling. Dit was een greep uit de Algemene beschouwingen. De S.G.P. had een complete vragenlijst voor B en W. Deze laten we even buiten beschou wing, gezien de ruimte, maar in de Dorpskrant van volgende week, komen we nader op de Algemene Beschouwingen te rug, misschien dan wel in een 'vraag en antwoordspel'. Vrijdag en zaterdag werd in Zevenhuizen in het Hervormd Centrum de jaarlijkse Bazarvan Helpende Handen gehouden. De opbrengst van 3.580,-- komt ten goede aan het K.W.F.- kankerbestrijding. De jaarop brengst van "Helpende Han den" bedraagt 6.320.- (incl. Bazar, verloting en stroopwa felverkoop). Niet afgehaalde prijzen van de grote verloting zijn 585 - 1753 - 1817 - 2686 - 1442 -588 - 596 - 23. De tuinset viel op lot nr. 969. Andere bazarverloting tafella ken 920 - sprei 818 - bloemen mand 2392 - levensmiddelen- mand 844 Datum pop 16 febr Prijzen af te halen Boslaan 55 tussen 17.00 en 19.00 uur H. van Zwienen wint eerste wedstrijd! De eerste wedstrijd van de najaars kompetitie heeft HZM gehouden- in de Vlaardingse Vaart.De vissen waren niet erg 'happig'. De totaal vangst met 15 man telde slechts 5.625 gram. Nummer 1 werdH.v. Zwienen met 1730 gram. L. de Zwart was tweede met 1140 gr De rest dook onder de kilo. De derde plaats was voor M. Huis man. De vierde en vijfde plaats werden bezt door J. de Zwart en E. Breedijk. Verder was alleen nummer 6 nog boven het ons. nl. Adr. van Erk met 130 gram. 7. A. Uittenbroek sr; 8. C. de Zwart; 9. D. Bazen; 10. J. Breedijk

Dorpskrant | 1987 | | pagina 4