49,95 139,- BENNING B.V. V.V. GROE NEWEG Damesvoetbal Algemene beschouwingen gemeenteraad Zevenhuizen Bergambacht C2- Groeneweg C2 uitslag: 5-7 Groeneweg El- Oudewater El uitslag 4-0 PUPIL VAN DE WEEK voor zondag 1 nov. RENE SLEEUWENHOEK speelt in El uitgesproken op donderdag 22 oktober Verkeer, veiligheid BIBLIOTHEEK, OUDEREN Speciale aanbiedingen Miele stofzuiger S227i van 569,- voorf 399 Miele Stofzuiger S270i met turbo-borstel Philips gezichts Solarium van 185,- voor J Xo9j™ Philips Gas/Borstel KRULTANG van 59,50 Philips stereo RADIO/CASSETTE D8174 ■p Programma 31 okt. Alle frakties van de politieke partijen van de Zevenhuizense gemeenteraad lieten zich gematigd optimistisch uit over de financiële positie van Zeven huizen en beaamden unaniem het devies van het college: waakzaamheid blijft geboden, vinger aan de pols! Bij de loting werd de S.G.P. (één- mansfraktie) de spitsafbijter. Na hem de V.V.D., P.v.d.A. als derde, C.D.A. als vierde en Gemeentebe langen de hekkesluiter. Zowel PvdA als Gemeentebelangen gin gen diep op talloze bestuurlijke en maatschappelijke zaken in, daarbij soms met accentuering van de 'bij zaken'. Wannneer de officiële opening van het nieuwe gemeentehuis plaats zal vinden was een vraag van de heer D. Zwerus (SGP) terwijl het CDA (bij monde van de heer S. de Jong) de suggestie deed voor een 'open huis' voor alle inwoners. De PvdA wilde 'de toeloop'(??) bevorderen. Een ak- tie ontketend door de burgerij voor een carillon leek het CDA zinvol. "Bij herstraten van de dorpskern dient men frustraties te voorkomen' zo stelde Gemeentebelangen's spre ker M. Zijderhand. Hij vroeg zich af of de blauwe pilaren zichtbaar voor de ramen aan de binnenzijde van het nieuwe gemeentehuis, ook inder daad zo gepland zijn. De PvdA pleit voor openstelling van gemeentelijke diensten op koop avond. De VVD-spreker de heer F. Kerkhof (dhr Sarneel was afwezig) vroeg duidelijke markering van de marktstandplaatsen. Gemeentebe langen vroeg een marktverorde- ning. Het CDA een markering van de uitrit van de nieuwe brandweer garage. Wat de gemeentelijke herindeling betreft, deze werd wel gesigna leerd, maar de frakties nemen een afwachtende houding aan. "Een griezelijke zaak" vindt de PvdA-spreker dhr. P. Hofman he tonderbrengen van gemeentewerk bij onderaannemers, "vooral wan neer privatisering een principe op zichzelf gaat worden." parkeren Dorpsstraat Alle frakties spraken hun bezorgd heid uit over de parkeerproblemen in de Dorpsstraat. De SGP zag wel iets in kort parkeren (30 min.) Ge meentebelangen wilde een betere politie controle (en op andere plaat sen wegslepen van oude geparkeer de voertuigen). De WD een zgn. 'blauwe zone' en meer patrouille van de politie. PvdA: Het parkeren in de Dorpsstraat zal stevig aange pakt worden! Iedere fraktie baart de verkeersin tensiteit en de geluidsoverlast over de B.K-weg zorgen, temeer daar de omleidingsweg nog op zich laat wachten. De SGP pleitte voor de aanvang van herstelwerkzaamhe den aan beide duikers in het Noord einde gelijktijdig met een recon structie van de Burg. Klinkhamer- weg te laten samenvallen. De WD was bang dat na de reconstructie er nog sneller gereden gaat worden en dat hierna weieens de druk kon wegvallen van de noodzaak van de aanleg van de omleidingsweg. De meeste frakties, in het bijzonder de SGP, juichten de aanleg van een fietspad langs de Bredeweg van har te toe. Aandacht werd gevraagd voor de gevaarlijke Willem II krui sing (reconstructie). Vroegen anderen voor beveiliging van fietsers en b.v. de PvdA voor veilige oversteekplaatsen en verleg ging van de bushalte van de Nrd. Dwarsweg naar de B.K.-weg (SGP wachthuisje). Het CDA vroeg meer leuke wandelroutes en kwam met de suggestie om op de kruising van de met gras begroeide dijk van het Noordeinde een wandelpad aan te leggen naast de Ringvaart! gebouwen enz. Positief liet het CDA zich uit over het vervallen van de jeugdcontribu- tie van de bibliotheek (evenals de PvdA). De WD wil een contribu tieverhoging voor senioren. Vrijwel alle frakties vragen een beëindiging van de huurovereenkomst per 1-1- '88 van het gebouwtje Dorpsstraat 68. Gem. Belangen kan pas akkoord gaan met de subsidieverlening aan de bieb als een duidelijker financieel beeld in zicht komt. Hoewel andere frakties de vestiging van de discobar De Schuur op de nieuwe lokatie toejuichen, de WD nog vraagt om een verkeerstechni sche oplossing, de PvdA vragen stelt over de grond, afspraak met de koper en oplevering, spreekt de SGP de verontrusting uit over alco holmisbruik. Met betrekking tot het dorpshuis willen de meeste frakties graag meer accent op een ruimte voor het jeugdwerk en staat de PvdA het meervoudig gebruik van de sport zaal voor culturele evenementen voor ogen. Deze fraktie wil ook het gymnastiekgebouw aan de Dorps straat meer verhuurd zien op avon den voor verenigingen en instellin gen. ZWEMMEN Kritische gleuiden omtrent de kos ten van het schoolzwemmen. De WD stelt voor de ouderbijdrage te verhogen, terwijl Gemeentebelan gen de oplossing denkt te vinden in een ander touringcarbedrijf. Deze fraktie vraagt zich ook af, gelet op de ongelukken die de laatste tijd in bepaalde zweminrichtingen zijn voorgevallen, hoe veilig de zwemin richting De Koornmolen in Zeven huizen wel is. Gemeentebelangen pleit boven dien voor speelplaatsjes met zand; en vraagt aandacht voor de werkge legenheid. Iets wat ook de andere frakties doen. De PvdA en Gem. be langen zien wel iets om in plan Swanla wat kleine kantoren te huis vesten om werkgelegenheid in de administratieve sektor, waar behoef te aan is, te creëeren. Bij de uit breiding van het industrieterrein, wat alle frakties eveneens ziens als vermeerdering van werkgelegen heid, vraagt het CDA met de nek om te draaien aan de eigen oorspron kelijke werkgelegenheid (veehou ders, akkerbouw, tuinbouw). Andere zaken die aan de orde kwamen waren: automatisering: goed voorbereiden en demonstra ties bijwonen; SGP opsporing oude olietanks in de grond; bovenbedrading electriciteit vervan gen, ook Noordeinde, Deze straat ook aardgasnetaansluiting (CDA Knibbelweg en Wollefoppenweg). Omtrent de woningtoewijzing wil de de SGP een beter beeld, iets waarmee ook andere frakties kwa men; de PvdA voorstrander is van een puntensysteem terwijl het CDA duidelijk een 'openbare woonruim teverdeelsleutel' wil. "Zes jaar pleiten we hier al voor tijdens de algemene beschouwin gen" klaagde de heer De Jong. "Woonruimte is een schaars goed, waarvoor de gemeente een verant woordelijkheid draagt bij de ver deling." Deze fraktie was bovendien voor stander van het verlenen van indivi duele financiële hulp van gemeente lijke zijde, daar waar nodig is. "Kwijtschelding van gemeentelijke belastingen achten wij in die geval len een legitiem middel." Enigs zins oneerlijk betitelde Gemeente belangen de instelling van 'woon- forensenbelasting' voor 'tijdelijke bewoners' van Zevenhuizen op De Bonk, terwijl elders in dezelfde ge meente dit niet ingesteld is. Vrijwel alle frakties spreek het 'flan kerend ouderenbeleid' aan, hebben ideeën voor meer woningen voor ouderen, maar b.v. Gemeentebelan gen wil alle belangenbehartiging van ouderen gecoördineerd zien in een stichting Gecoördineerd Ou derenwerk. Het doel van de stich ting zou moeten zijn: het bevorde ren van dienstverlening aan oude ren in Zevenhuizen, die op het ter rein van de welzijns- en gezond heidszorg werkzaam zijn. De parti cipanten zouden kunnen zijn: de gezamenlijke kerken, de bejaarden- soos, de woningbouwverenigingen en het Groene Kruis. Verder vraagt Gem. belangen aan dacht voor de bouw van meer wo ningen voor ouderen. Indien finan cieel verantwoord, tegenover het gemeentehuis uitbreiding van het aantral zitbankjes vanuit de wijken Zuidpias en West; de bouw van kleine woningen in Oud verlaat en plaatsing van een paar zitbanken in Oud Verlaat. De PvdA heeft tenslotte nog een vragenlijstje, als samenvatting van hun beschouwing. Men vraagt: -ver groting van financiële ruimte voor net werk van de sociale dienst voor bijstandverlening en commissie flankerend ouderenbeleid; - concre te stappen ondernemen voor het bouwen van aanleunwoningen aan De Zevenster; - het scheiden van huisvuil aan de bron dient sterker gestimuleerd te worden; - afvalstof- fenverordening dient aangepast te worden met principe: de vervuiler betaalt in bredere betekenis, -vriendschapsbanden aangaan met een Oosteuropese stad of dorp. Niet aanvaardbaar zijn op dit mo ment drie zaken: 1. Het optimaliseren van het weg dek van de B.K-weg zonder reke ning te houden met de positie van de fietsers en voetgangers 2. Het niet inzichtelijk en duidelijk maken van de toewijzingscriteria voor woningtoewijzing aan woning zoekenden en aan de raadsleden 3. de positie van de culturele vere nigingen in de gebruikersovereen komst met het dorpshuis Swanla. WORDT VERVOLGD Volgende week donderdag gaan B en W in op de algemene beschou wingen in een vergadering in het dorpshuis Swanla om 19.30 uur. van 669,- voor 499j" voor van 230,- voor Dorpsstraat 111 - Zevenhuizen - Tel. 01802-1358/2880 Zaterdag 24 okt. ging Groeneweg C2 naar Bergambacht, (het was wel even zoeken hoor) Vandaag waren we met ze twaalve. De eerste helft stond Piet reserf. De eerste minuut kregen we een goeie kans maar die schoot Jaco van een afstand tegen de paal. Een minuut later kreeg bergam bacht een kans en scorde: 1-0. Een paar minuten later scorde Maurice van Vliet 1 -1 en weer ene paar minuten later scorde hij ook 2-1. Een tijd later werd het 3-1 door Adrie. Daarna werd het 4-1 door weer Maurice van Vliet. En toen werd het 5-1 door Maurice Kreft, en 6-1 door Adrie. Maar toen kregen we even op ons kop van bergambacht, het werd 6-2 en 6-3. En toen was het rust. De tweede helft stond Gideon reserf, maar we kregen we al gauw een doelpunt tegen door een slordig foutje in de verdediging: 6-4. Een tijdje later werd het 7-4 door Adrie. Toen werd het 7-5 voor Groeneweg. En dat was ook de eindstand, (het leek wel een korf bal uitslag). Aan onze keeper had den we de overwinning ook wel te danken, want hij had uitstekend gekeept. En nou staan we op een zesde plaats met vier wedstrijden gespeeld vijf punten. Richard en Adrie Waddinxveen Al-Groeneweg Al; aanv. 14.30 vertrek 13.00 Moordrecht BI-Groeneweg BI: aanv. 14.30 vertrek 13.00 Cabauw Cl-Groeneweg Cl: aanv. 12.45 vertrek 11.45 Groeneweg C2-Nieuwerkerk C2: aanv. 12.45 aanwezig 12.00 PUPILLEN: Groeneweg Dl- FloreantDl: aanvang 10.00; aan wezig 9.30 uur. W.S.E. El-Groeneweg El: aanv 11.00; vertrek 10.00 uur. Gouda E4-Groeneweg E2: aanv 8.45, vertrek 8.00 uur. Groeneweg Fl-Unio Fl: aanv. 11.00, aanwezig 10.30 uur. T. v. Bruggen, D. 'v.d. Eng, M. Poorter, R. Elgersma, T. v.d. Eist, D. Boesveld, N. Brink, S. Brink. Groeneweg F2: Linschoten F2: aanvang 10.00, aanwezig 9.30 A. v. Leeuwen, A. Groenwoud, R. v. Ringelenstein, DJ Rip, R. Sleeuwenhoek, Rene Sleeu-- wenhoek, A. Vroegop, A. v. Wensveen, A. Rus. Dit elftal bestaande uit spelers van 8 t/m 10 jaar is bezig aan een succesvol seizoen, gezien de resul taten van de vriendschappelijke wedstrijden tegen sterke tegen standers en in de kompetitie (tot nu toe een 2e plaats achter WSE met 10 punten uit 7 wedstrijden). Met de wetenschap dat in de uit wedstrijd tegen oudewater werd gewonnen en dat deze wedstrijd gewonnen diende te worden om nog kans te maken op de eerste plaats, kwamen de spelers gemo tiveerd het veld op. Beide ploe gen waren de eerste tien minuten aan elkaar gewaagd, daarna trok Groeneweg de wedstrijd naar zich toe. Uit een aantal kansen be paalde Rick de ruststand op 2-0. Na de rust hetzelfde beeld, ae ver dediging het sterkste deel van de ploeg gaf geen enkele kans weg. Kick behaalde zijn hattrick (3 tref fers) en met een beheerste solo bepaalde Raymond tenslotte de eindstand op 4-0. Het elftal bestaat uit: George Ver beek, Raymond v. Mechelen, Roe land Verbakei, Andre Sleeuwen hoek, Marco Terpstra, Jacob Syar noebi, Frank Poorter, Hendra Blacquiere, Alexander Hertog, Jurrian Zoeteweij, Rick Wiggers, Barry Kouer en de keeper Ralph Daals, die al enige weken uitge schakeld is door een gekneusde vinger, beterschap Ralph. A.s. zaterdag spelen we in Wad dinxveen tegen koploper WSE. Bij winst maken we nog kans op het kampioenschap, dus ouders opgelet, kom zaterdag uw zoon aanmoedigen. DE LEIDER Marjan v. Dalen matchwinner Een bijzondere hardwerkend Groeneweg behaalde een ver diende 2-1 zege in de uitwedstrijd tegen de Nieuwkoop-dames in Nieuwkoop. Nieuwkoop, altijd een lastige tegenstander voor Groeneweg, debuteert dit seizoen in de Interregionale Klasse West 11 Zondag en behaalde tot op heden slechts 1 punten uit 7 wedstrijden. Groeneweg-dames startten met de zon in de rug onder uitsteken de omstandigheden een fel offen sief. Opdracht van trainer/coach Jack v. Dalen was om zo snel mo gelijk te scoren en zoveel mogelijk te storen en aan die opdracht hielden de dames zich uitstekend. Reeds in de 10e minuut namen de Groeneweg-dames op verdien de wijze afstand van Nieuwkoop, na goed voorbereidend werk van Tosca van Vliet belandde de pass bij Sascha Schouten, die de Nieuwkoop-doelvrouwe kansloot liet en de stand op 1-0 bracht. Ook na de 10e minuut bleef Groe neweg sterker en de dames creëer den diverse kansen voor het Nieuwkoop doel. In de 22e min. zag Marjan v. Dalen, na een goede doorbraak, haar schot in handen van de Nieuwkoop-doelvrouwe belanden en vlak voor rust ging een schot van aanvoerster Wilma Zijderhand, na een goede aktie van tosca van Vliet, net over. In de tweed ehelft leek het er vanaf het begin op dat Groene weg door zou gaan met het spel dicteren, maar in de 44e min. kwam Nieuwkoop langszij dank zij een slimme lob van de Nieuw koop spits over doelvrouwe Con- ny Baas heen. Tot dat moment had Nieuwkoop nog praktisch niets laten zien voor het Groe- neweg-doel. De Groeneweg-da mes hervatten hun heftig offen sief op het Nieuwkoop doel wat in de 49e min. resulteerde in een doelpunt van Marjan v. Dalen, die een pass van Sascha Schouten be heerst langs de Nieuwkoop-doel vrouwe schoof. In de 55e min. zag Tosca v. Vliet haar ingeschoten bal via de paal naast gaan en verder bleef Groeneweg het initia tief behouden om de verdiend verkregen voorsprong van 2-1 uit te bouwen. Ondanks de meerder heid ontstonden er weinig echte doelkansen voor het Nieuwkoop- doel en als het gevaarlijk werd dan greep de Nieuwkoop-doel vrouwe uitstekend in. Nieuwkoop kon daarentegen weinig tegen over stellen en moest toezien hoie Groeneweg op verdiende wijze twee punten meenam naar Zeven huizen. Na deze overwinning staan de Groeneweg-dames op een 3e plaats op de ranglijst en dat is gezien de verwachtingen voor dit seizoen zeer goed.

Dorpskrant | 1987 | | pagina 6