MONTAGNE Liefde is Volleybal Kindertheater Prijs voor Ewoud Zingen iets voor u? Jantje Beton Klaverjassen v.v. Groeneweg WIJNMAKERS- ARTIKELEN drukkerij elgersma FUSIE drie Goudse onderwijsinstellingen Zangprogramma - DAKKAPELLEN - RAMEN voor de hobbyist bij Noordeinde 17, Zevenhuizen n.m. en zaterdag open! dorpsstraat 62a - zevenhuizen Samen uit de Intercard-kollektie kiezen. Het hervormde kerkkoor in nieuwe outfit tijdens de uitvoering vorige week donderdagavond in de Hervormde kerk. Deze vrouwen tonen een fraai kerstkleed waarvoor men lootjes kan kopen. Dit is een pronkstuk van de Welfare Bazar hedenmiddag (4 nov., red) in het bejaardentehuis in Zevenhuizen. wedstrijdprogramma 7 november Voor a.s. zaterdag staan de vol gende wedstrijden in Moerkapel- le en Zevenhuizen op het pro gramma. In dorpshuis Swanla spelen om 13.00 uur de heren van Rentokil ZVH 9 tegen v. Gin- kel JB3. Hierna zullen om 14.30 uur de herèri van Rentokil 2 het opnemen tegen News Flash OVRA. Om 17.00 uur nemen de dames van Rentokil het op tegen de koploopster van de derde divi sie Sliedrecht Sport en om 19.00 uur spelen de heren van Rento kil 3 tegen Novo 2. In dorpshuis Op Moer worden ook nog vier wedstrijden ge speeld, om 14.00 uur Rentokil 4- Vires 3 (dames); en Rentokil 6- Nivoc'72. OM 16.00 uur speelt Rentokil 2 tegen Velo 1 (dames) en de dames van Rentokil 3 tegen Bogro/Jupiter 4. De gymnastiekzaal wordt het speelterrein voor de volgende teams: 13.00 uur: Rentokil C3- Agon Cl (dames asp.) 14.00 uur: Rentokil C12-Radius Cl (heren asp.). 15.00 uur: Rentokil B2-ACCO/ DOS BI (heren asp.); 16.00 uur: Rentokil Bl-RHN/ VSTS (dames asp.). 17.00 uur: Rentokil 5-Thor 3 (dames). De ballon van de 12-jarige Ewoud Verbakei, opgelaten tijdens de Braderie, kwam het verst weg, nl. in Tjerkwerd (Fr.). Hij kan een op afstand bestuurbare auto af ko men halen bij Clips Haarmode! Bij het begin van het nieuwe winterseizoen heeft u zich mis schien weieens afgevraagd, zal ik nu toch maar eens lid worden van die vereniging? Wij hebben hier dan misschien een suggestie voor u. Wat dacht u van zingen? De Gemengde Zangvereniging Zanglust is nl. op zoek naar nieuwe leden. Het liefst zien wij natuurlijk de heren verschijnen maar de dames zijn ook van harte welkom. O.l.v. een nieuwe dirigente is het koor weer aan het nieuwe sei zoen begonnen. Het repertoir van het koor is veelzijdig, van operette tot geestelijke liederen. Er worden in diverse tehuizen e.d. optredens verzorgd. Ook zijn er deelnames aan concour sen. Mocht u belangstelling heb ben om eens een keer te komen luisteren dan bent u van harte welkom op dinsdagavond van 20.00-22.00 uur in dorpshuis Swanla. U kunt ook voor meer informatie bellen naar A. Metse laar, telefoon 01802-1670. De Bonkelaar te Waddinxveen organiseert op zondag 22 novem ber de tweede kindertheatervoor stelling in het kader van de Speel- parasol. De eerste voorstelling is geweest op 3 okt. jl. en was een grandioos succes. Het was een voorstelling van het Nederlands Jeugdtheater uit Den Haag, die 'Sneeuwitje' speelden. Er waren zo'n 265 kinderen en ouders aan wezig. De voorstelling die op 22 november plaatsvindt, heet "het sprietenverhaal" en wordt ver zorgd door Wim Akkermans. Het is weer om 14.30 uur in sporthal Groenswaard en kost 2,50. BOUW- EN HAND ELS BED RIJT Lange Zijde 4 - Zevenhuizen Tel. 01802-1055 b.g.g. 01820-30350 Het bestuur van de voetbalvereni ging Groeneweg stelt de kantine iedere donderdagmiddag (vanaf 5 november) beschikbaar voor 65-plussers, V.U.T.-ers en W.A.O. -ers om gezellig een spelletje kla verjas te spelen. Aanvang 14.00 uur. Geen inleggeld en geen ver loting. In de week van 2 tot 8 november wordt in Moerkapelle de jaarlijkse collecte gehouden voor het Natio naai jeugdfonds Jantje Beton. De helft van de opbrengst is be stemd voor de peuterspeelgroep 't Hobbelpaard en wordt gebruikt voor de aanschaf van nieuw speel materiaal (zoals b.v. skelter, fietsje waar eerdere opbrengsten aan zijn besteed). De andere helft komt ten goede aan het Nationaal Jeugd Fonds dat financiële steun geeft aan zinvolle projecten op het terrein van de leef- en speel ruimte, zoals speeltuinen, kinder boerderijen, peuterspeelzalen en clubhuizen. Mogen wij daarom rekenen op uw financiële steun? De Technische School, de scholen gemeenschap De Breevaart en de Leao-school, zullen per 1 augustus 1989 fuseren als de medezeggen schapsraden daarmee instemmen. Het ligt in de bedoeling, dat de bestu ren al per 1 aug.'88 fuseren. De besturen en de direkties van de scholen menen, dat de 3 instellingen elkaar uitstekend aanvullen. De onge veer 1300 leerlingen, die afkomstig zijn uit Gouda en wijde omgeving, kun nen na de fusie kiezen uit een breder pakket opleidingen dan op de afzon derlijke scholen wordt aangeboden. Dit verhoogt de aantrekkingskracht op nieuwe leerlingen. Met deze fusie lopen de 3 schoolbesturen bovendien vooruit op de landelijke ontwikkelin gen. Na de fusie beheer het nieuwe bestuur scholen waar zowel lager- als middelbaar beroepsonderwijs wordt gegeven. Het L.B.O. zal zich vanaf 1 aug. '89 concentreren in de gebou wen van de huidige Technische School aan de Groen van Prinsteren- singel en de Graaf Florisweg. In deze gebouwen moeten nog wel een aantal bouwkundige voorzieningen worden getroffen. De M.B.O.-leerlingen zullen vanaf 1 aug.'89 hun lessen volgen in de ge bouwen van "De Breevaart" aan het Jan van Renesseplein en de Ruys de Beerenbroucklaan. Met het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen zal overleg worden gepleegd over de personele conse quenties van de scholenfusie. De me dezeggenschapsraden en de vakbon den worden bij het proces betrokken ACHTERGROND De besturen van De Technische School, De Breevaart en de Leao- school onderzoeken sinds 4 febr.'87 op welke manier zij de 3 onderwijsin stellingen kunnen laten opgaan in een scholengemeenschap. Bij dit onder zoek zijn de direktieleden van de ver schillende scholen nadrukkelijk be trokken. Direkte aanleiding voor de studie vormden de enorme veranderingen die met name de laatste jaren in de on derwijswereld gaande zijn. De rijks overheid dwingt schoolbesturen inten sief bezig te zijn met aanpassingen aan de veranderende maatschappe lijke omstandigheden. De studie en de discussie over de in houdelijke kanten van het onderwijs worden in het algemeen geactiveerd door de plannen over de Basisvor ming, het Voorbereidend Beroepson- S' Afg< here huis uit I de v mee Het het Van teru Stol dan De t de o voet doo: goec dert gen liep weei de w ster! Dort De e een kil. I dooi valse ten. hanc ploe here met deze Mep duid teerc nooi ste j< Vooi loop zijn deze De televisie-presentator Sipke van der Land gaat een Zang avond leiden in de Ned. Herv. Kerk. Hij komt met de soliste Rei- nata Heemskerk naar Zevenhui zen. Het herv. Kerkkoor en de Zanggroep Zevenhuizen verle nen hun medewerking aan een feestelijk programma dat op don derdag 12 november om 20.00 uur begint. derwijs en het moduleren in het Mid delbaar Beroepsonderwijs. Dit ailes houdt immers in, dat het onderwijs op een geheel andere leest wordt ge schoeid dan nu het geval is. Ten aanzien van de organisatorische kanten geldt, dat studie en discussie worden geactiveerd door concentra tie van zowel L.B.O.-instituten als M.B.O-instituten. Dergelijke maatre gelen maken een vergroting van de in stituten noodzakelijk. Daarnaast bestond binnen de 3 scholen afzonderlijk al geruime tijd de wens tot intensievere samenwerking. Samengaan biedt meer mogelijkhe den de onderwijskundige en organi satorische ontwikkelingen op de voet te volgen en in de eige situatie uitte werken en toe te passen.

Dorpskrant | 1987 | | pagina 4