TOMMIE DE WIT DOET ALLES OM NORMAAL -J MET ZIJN SUIKERZIEKTE m Ar TE KUNNEN LEVEN. kleintjes o.s.s. Van De Keuvelbank MISSCHIEN KUNT U OOK IETS DOEN. Rotta wwwvww»wwwvww,wwwww»wuwwwwv GEEF VOOR DE BEHANDELING VAN SUIKERZIEKTE GIRO 5766 BANK 70 70 70 805 Nieuw hoogtepunt in 15-jarig bestaan Inter kerkelijk koor 'Con Spirito' PATCHWORK QUILTEN KERST-WORKSHOP ALEXANDRA, antiquités Dorps straat 29, Zevenhuizen, tel. 01802-2963 Islam en Christendom Kursus Toneel- dramatische expressie JflBÉ staat vol en wil ruimen. Daarom deze week bankstellen v.a. f 50,-, massief eiken salontafel v.a. f 100,-. Verder bijna alle voor komende h.h. art. en gebr. vobrwerpen. Ook voor inkoop. Do. vrij. en zaterdag open. Kom eens langs. Dorpsstr. 222, Zevenhuizen Tel. 01802-3281-2157-2271 Te koop: Skischoenen merk Nordi- ka maat 40/41 35,-; Skischoenen merk Dachstein maat 34 35,- TEL. 01802-2242 HOGENDOORN glas- en verfhandel SCHILDERSBEDRIJF Amalia van Sólmstraat 31 - Waddinx veen - Tel. 01828-12520 OPPAS: moeder wil bij haar thuis op baby (evt. iets ouder kind) van wer kende moeder passen. Reacties onder nr. 4-11-01 van dit blad. GER en TRUUS - van harte gefelici teerd met jullie eerste overwinning Ga zo door! DE TEGENPARTIJ Te koop: AKAI 40Ü0 DB tape deck met 10 tapes TEL. 01 B02-3360 Verkoop en reparatie van al uw tuin- en parkmachines. Garage C. van der Knijff Bredeweg 31 - Moerkapelle TEL 01793-1728 Voor al uw schoenreparaties kunt u terecht bij: Schoenmakerij Doornhein, Dorpsstraat 42, Nieuwerkerk a.d. IJssel TEL 01803-16594 VIDEOTHEEK "DE WAAL" VHS - VCC - BETAMAX. Lia en Piet de Waal, Zuidkade 56, Wad dinxveen. Tel. 01828-13671. Geopend ma t/m vrij. 13.00-21.00, zat. 9.00-17.00 uur. Nu ook verhuur videorecorders! Te koop wegens verhuizing: Miele de luxe wasmachine 500,-. Tevens twee merk oorfauteils. Mevr. Arisa Koster, tel. 01802-2168 springwedstrijden Zaterdag 31 oktober heeft de gym nastiekvereniging O.S.S. met 17 groepen deelgenomen aan de springwedstrijden te Bodegraven. Door de verschillende groepen werden prima resultaten behaald op de lange mat en trampoline. Meisjes C lange mat 2x een derde prijs; Meisjes B lange mat lx een 3e prijs. Dames C lange mat lx een tweede prijs. Dames B lange mat lx een le prijs. Meisjes C trampoline 4x een der de prijs en lx een tweede. Meisjes B trampoline lx een tweede prijs. Dames C trampoline lx een der de en 2x een tweede prijs. Dames B trampoline lx een tweede prijs. Jongens lange mat lx een 2e prijs en Jongens sprong lx een 2e prijs. Ik zat vandaag een uurtje op de keuvelbank De zelfde plek waar ik als kleine jongen speelde Van zeven mannen die er met mij waren Hadden twee er ook in mijn verleden kunnen zijn De een was Dirk van Heem, de ander Jan Reeuwijn De spanning tussen toen en nu die werd door deze twee En ook door mij heel duidelijk gespeurd Dat bleek uit ons gesprek over wat in verre tijd (Voor jong'ren is dat erg lang geleden) En in de laatste jaren zoal is gebeurd De waterleiding die zo omstreeks '20 is gekomen t Lawaai van 't plankgas geven door burgemeester Klink Het voorkind van Siem Sterk en Alie van der Zwak t Verhaal van Kees de Koe die goede zeden brak De door de bliksem aan de Groene Weg getroffen bomen De Zeppeling, óók in die tijd, we hebben 'm alle drie gezien Hij dreef zo statig boven 't Oud verlaat, dat kan je niet vergeten Jan Goeieraad, een losse hooier bij de boeren in de zomer Soms dronken door de veldwacht in het kot gesmeten Die kreeg dan 's and'ren daags alleen droog brood te eten De grote brand in Baan z'n korenmolen De handkracht-brandspuit betrok z'n water uit 't Kanaal De brandweerlieden, door 't klokgelui geroepen Geen hunner drukte zich, ze kwamen allemaal Al bracht dat ook geen redding voor 't gemaal De 'kraton' was een groepje huizen in 't Zuideind van het dorp Op Java 'vorstelijk verblijf', maar hier vast geen kastelen Waaraan die naam te danken is bleef voor ons gissen Is vroeger soms een marinier van hier naar onze 'Oost' gevaren? En laat zich misschien zó de dorpsdeelnaam verklaren? Ter sprake kwam gelukkig ook het eeuwenoude kerkplein Een stukje hart van 't dorp zoals een ieder weet Maar 't statig hek ervoor dat is er nu niet meer En er is ook reclame op een muur met uitzicht op het Godshuis Misschien, ja heel misschien, verdwijnt die nog eens weer? Het burgemeestershuis, de bajes, de hervormde pastorie Om zo maar eens een paar verdwijningen te noemen Van d'oude manshuizen bleef slechts één herdenkingssteen En de verdwenen school waar jeugd zijn lering zocht Daar 's nu een supermarkt waar van alles, maar geen kennis, wordt verkocht Zo hier en daar is nog een stukje oud plaveisel Tegen een geval die de verand'ring heeft doorstaan 't Gemeentehuis in aanbouw wordt straks een nieuw stuk heden Misschien op wat gespannen voet met het besproken grijs verleden Maar ja, de afbraak en vernieuwing zullen onherroep'lijk verder gaan Zo wisselden we vanmiddag een uurtje van gedachten En haalden tal van ouwe koeien uit de sloot Er was een vredige berusting te bespeuren Om tal van dingen die gebeurden en gebeuren We waren er ook niet op uit om goed of af te keuren. september 1987 JAN MIEDEMA SR. ■VAVAVWAVUVVVWAVAVAWAVVWAVAVAVAVJ Tommie de Wit is elf jaar. Vanaf z'n zevende is hij suikerpatiënt Elke ochtend geeft hij zichzelf een insu- line-injectie. Regelmatig meet hij z'n bloedsuiker gehalte. En dagelijks staat hij stil bij wat hij wel en niet mag eten. Tommie leidt zo een betrekkelijk normaal leven. Maar u begrijpt hij moet er wel alles voor doen. U kunt ook iets doen. Dooreen bijdrage te storten op giro of bank tn.v. DFN Amersfoort Daarmee steunt u belangrijk wetenschappelijk onderzoek Tommie heeft er straks misschien baat bij. In 1972 besluiten enkele enthousiaste mensen in Nieuwerkerk een koor op te richten. Men wil een Christelijk koor, dat niet kerkgebonden is. Het wordt het Interkerkelijk koor Nieuwerkerk. Onder leiding van dhr. A. Verhoef, de eerste di rigent, groeit het koor al snel in kwanti teit en kwaliteit. In de eerste jaren wor den er alleen liederen gezongen, doch naarmate de jaren verstrijken, komen ook grotere en moeilijker werken aan bod. Enkele hoogtepunten uit de eerste jaren zijn o.a. de Kerstzangavond in 1975 m.m.v. het Haags Matrozenkoor. In 1976 volgt een uitzending via de N.C.R.V. radio en in 1977 het eerste lus trumconcert met het mannenkoor Inter Nos. Het Interkerkelijk Koor bracht het "Te Deum" van W.A. Mozart ten geho re, wat grote indruk maakte. In 1981 volgde een concert in de Herv. kerk van Zevenhuizen, waarbij het hoog tepunt het Gloria van A. Vivaldi was. Het tweede lustrumconcert wordt gege ven op 30 oktober 1982 o.l.v. de nieuwe dirigent Gerard Lange. Hij debuteert met de "Kröningsmesse", en onder zijn bekwame leiding groeit het koor tot wat het nu is. In 1984 vindt de vertolking plaats van "de Zeven Kruiswoorden" van A. Du bois. Dit werk wordt uitgevoerd teza men met de Chr. Gem. Zangvereniging 'Excelsior Hallelua' uit Zevenbergen, waarvan Gerard Lange ook dirigent is. Het najaarsconcert in 1984 wordt een echte Nieuwerkerkse aangelegenheid, vanwege de medewèrking van een vier tal Nieuwerkerkse solisten. In het jaar van de muziek is de uitvoering van het oratorium 'die Israëlieten in der Wüste' een waar hoogtepunt. Maar ook de uit wisseling met de jumelage gemeente Bückeburg wordt niet vergeten. In 1986 gaat het Interkerkelijk Koor, getooid met de nieuwe naam 'CON SPIRITO' op bezoek in Duitsland. Het wordt een zeer geslaagd bezoek en men kan zeker een tegenbezoek tegemoet zien. Al deze concerten en uitvoeringen kon den slechts tot stand komen door de in spanning van velen. Een aantal van hem mogen niet onvermeld blijven. In de eer ste plaats natuurlijk de muzikale leiders, die het koor gevormd hebben tot wat het nu is. Dan natuurlijk het bestuur, dat met de vele enthousiaste leden, waar van er sommigen al vijftien jaar lang lid zijn, in het koor een niet meer weg te denken plaats hebben gegeven in het culturele leven van Nieuwerkerk. Ook bij de gemeentelijke overheid is dit alles niet onopgemerkt voorbijgegaan. De jaarlijkse subsidies werden in de loop van de jaren verdubbeld en dankzij het culturele beleid van wethouder Schol ten werden regelmatig subsidies toege kend voor de uitvoering van concerten. Dit derde lustrum van 'Con Spirito' staat geheel in het teken van de onlangs nieuw aangeschafte piano. Maar die kwam er niet zomaar. Reeds in 1985 vond er een gesprek plaats tussen afge vaardigde van het Anjerfonds, de ambte naar van cultuur en welzijn en de voor zitter van het koor. Het uiteindelijke re sultaat hiervan was, dat in 1987 met behulp van een extra gemeentelijke sub sidie, een flinke subsidie van het Anjer fonds, en een deel uit de koorkas, een nieuwe piano kon worden aangeschaft. De bijdrage uit de koorkas kwam tot stand dankzij de medewerking van vele leden aan bijzondere aktiviteiten zoals o.a. 'marmottenbaan' op de paarden markt. Geen wonder dan ook dat het ko mende concert in het teken zal staan van deze piano. Op 7 november zullen in het ontmoe tingscentrum aan de Bospolderstraat dan ook de volgende werken worden uit gevoerd. - Mirjam's Siegesgesang; - Gott im Un- gewitter; - Gott, der Weltschöpfer en - Hymne an den Unendlichen, alleen van Franz Schubert. Als solisten werken mee: Lizette Emmink (sopraan) en Ma rianne de Krijger (piano). Gedurende vijftien jaar is er gezongen tot grote vreugde van de leden, maar ook tot vreugde van het publiek. Het Inter kerkelijk koor Con Spirito hoopt op deze manier de komende jaren door te gaan, hetgeen een verrijking betekent van de culturele en geestelijk leven van Nieu werkerk e.o. Kaarten voor deze avond zijn verkrijgbaar voor de aanvang van het concert ad 7,50 ofbij de heer J. Ber kelaar, Lelieveld 32, tel. 01803-17432 en bij mevr. G. Leeuwenburgh, Kam. On- nesstraat 31, tel. 01803-14251. Maandag 9 nov. 9.30-16.30 uur Er zijn nog enkele plaatsen in de be ginners zowel als in de gevorderden- groep, dus reserveert snel. Kosten f 85,- incl. koftie, lunch etc. Benodigde materialen kunnen ter plaatse worden aangeschaft, maar U kunt ook eigen stofjes meebrengen. LANDSCHAPS-ONDER- HOUD KOORNMOLENGAT Aan de oostelijke oever van de Rotte, op de hoogte van Zeven huizen, nabij het kampeerterrein Zevenhuizen en 'De Roerdomp' ligt een klein bijzonder natuur gebiedje. Het draagt de naam 'Koornmolengat'. Deze naam her innert aan de Korenmolen die hier lang geleden heeft gestaan. Het gebiedje is het overblijfsel van een uitgebaggerd laagveenge- biedje en ziet eruit als een gat met daaromheen wat begroeiing. Een wandelingetje langs of door dit gebied geeft ons een goede in druk van hoe het gehele Rotteme- rengebied er lang geleden moet hebben uitgezien. Omdat het Koornmolengat het enigst over gebleven laagveen-moerasge- biedje in onze direkte omgeving is, is het zaak om er ook heel zui nig op te zijn. Dit betekent niet dat er een groot hek omheen moet komen, de mens zich terugtrekt en de natuur zijn eigen gang kan gaan. Immers dan zal het gebiedje op den duur veranderen in een weinig afwisselend hoogopgaand elzenbos en zullen de natte, inte ressante moerasgedeeltes ver dwenen zijn. Met het oog op de instandhou ding en zo mogelijk verbetering van het Koornmolengat is door het Recreatieschap enkele jaren geleden een beheersplan opge steld. Met een belangrijk deel van de uitvoering ervan belasten zich Natuur- en Vogelwacht 'Rotta' en de Knotgroep Waddinxveen. Elke eerste zaterdag van de maand (in herfst en winter) wordt er druk gezaagd, gehakt, getrok ken, gesnoeid en geharkt. Dat de ze werkzaamheden niet voor niets zijn, is in het 'gat' al goed te zien. Verschillende planten die van oorsprong hier thuishoren, zoals brede stekelvarens en veen- mos krijgen weer nieuwe kansen en herstellen zich. Komende zaterdag 7 novemberis het weer zover. Vanaf 09.00 uur kunt. u in hjet Koornmolengat terecht. Iedereen die best eens enkele uurtjes in de frisse buiten lucht en in een prachtige omge ving aktief wil zijn, is van harte welkom. Het maakt niet uit of u slechts een uurtjee of de gehele dag kunt helpen, alles is best. Gereedschap en werkhandschoe nen zijn aanwezig. Komt u wel met waterdicht schoeisel, bijv. laarzen. Wij zorgen tussendoor voor koffie, thee en een koekje. Voor eventuele inlichtingen: tel. 01793-1826. Natuur- en Vogelwacht 'Rotta' Op woensdag 11 nov. houdt Prof Dr. J. Verkuyl in de Geref. kerk van Zevenhuizen een inleiding over het onderwerp "Islam en Christendom". Aanvang 20.00 uur. Prof. Dr. Verkuyl is emeritus hoogleraar Zendingswetenschap pen van de Vrije Universiteit in Amsterdam. Op donderdag 5 november gaat in de Bonkelaar, Beukenhof 5. Waddinxveen, een kursus toneel/ dramatische expressie van start. De kursus is bedoeld voor jonge ren van 12-17 jaar. In deze kursus maken de deelnemers kennis met het 'theater', het 'spelen'. De vol gende onderwerpen komen aan de orde: bewegen, verstaanbaar heid, improviseren, een rol spe len, samen spelen, een eigen sce ne maken, een eigen tekstje schrij ven. Uitgangspunt bij de opzet van deze kursus is de beginsitua tie, de eigen wensen en ideeën van de deelnemers. De kursus wordt gegeven op de donderdag avond van 19.00-21.00 uur en zal 12 bijeenkomsten duren. Het minimale aantal deelnemers is 6. maximum 15. Tijdens de kursus. is er een mogelijkheid om een theatervoorstelling te bezoeken. De kursus wordt gegeven door Saskia Klinkenberg; zij heeft al eerder op de Samenwerkings school in Waddinxveen toneel-les gegeven. De kosten voor de deel nemers bedragen 40,-. Aanmel den en verdere inlichtingen bij De Bonkelaar, tel. 01828-17272.

Dorpskrant | 1987 | | pagina 6