OUDE BEKENDEN DE DORPSKRANT het best gelezen! drukkerij elgersma KERST- en NIEUWJAARSKAARTEN Het Groene Kruis "In de rij" voor een mooie, leuke of originele kaart? Voorkom dit, en bestel tijdig Kerst- en Nieuwjaars kaarten uit de volledige, fraaie Kennemer Kaarten Kollektie Bloedafname Verhuizing bibliotheek Bingo De Vierkap Jan Hogebrug en Corry Vos Heerlijk avondje ledenvergadering Zendingsavond Dames en Heren ondernemers, DE DORPSKRANTl B(L)OEIT in zevenhuizen én moerkapelle Kindertheater voorstelling 'Sprietenverhaal Wim Akkermans I Ontdek hoe voordelig Onderling verzekeren is "Nu al kerstkaarten uitzoeken?" denkt u nu Het lijkt misschien wat vroeg, maar voor de meeste keus in ons grote assortiment moet u toch niet al te laat komen! Jan Hogebrug is nog niet uitverteld, denkt nog met vertedering terug aan z n jeugd met Corry, die bevriend was met Gré Vente. Die woonde tegen over Hotel Vos (waar Corry woonde). De naam Vos blijft zo nog altijd voortleven in Zevenhuizen en van haar bestaan en dat van haar man, weten nog velen.... Zoals hij al eerder schreef kwam Jan Hogebrug door een 'kostgan ger' van Hot el Vos die vertrok aan diens funktie als leerling ambte naar op het gemeentesecretarie voor een jaarwedde van 600,-. Echter zinde deze funktie Jan Ho gebrug niet zo en in 1930 vroeg en kreeg hij eervol ontslag en werd met protektie van z'n vader als leerling telegrafist in Den Haag bij het Staatsspoor (nu C.S.) aan genomen op een salaris van 1400,- per jaar. In z'n vrije tijd volgde Jan een dienstcursus bij Hollands Spoor en oefende voor het telegraaf-examen in Voor burg ...."Na beslaagd te zijn kwam ik op Tkt (telegraaf-kantoor op ns, an nex gevonden voorwerpen). Zo kon het gebeuren dat nel Bos en Gré Vente aan de balie kwamen voor een formulier verloren voor- weipen. Kosten 5 cent (thans 2,50). Of de beurs nog boven wa ter is gekomen weet ik niet. Nel woont te Gouda, Gré is overleden Medio 1931 werd ik overge plaatst naar Zoetermeer-Zeg- waard als doorgangsstation. Toen ben ik l1/2 jaar in de kost geweest in een huisje van Nutricia (fam v.d. Berg) vlak bij het station, waar wij in 1933 in het huwelijk traden. Splinternieuw huis op de Bleis- wijkse weg, twee onder één kap, a raison van 4,75 per week. Eind 1934 werd ik overgeplaatst naar Geldermalsen waar wij ongeveer een half jaar hebben gewoond. Daarna zijn we verhuisd naar Buurmalsen, gemeente Tricht, waar een nicht van oma Vos (heeft 12 jaar bij ons ingewoond), op huize 't Speijk woonde. Van dat buiten konden wij een gedeel te huren voor 15,- per maand. Hier zijn onze beide zoons gebo ren, resp. in 1935 en 1939. Dat zelfde jaar, mijn jongste zoon was toen 2 weken, verkasten wij voor de zoveelste maal naar Echteld. Na 9 dienstjaren begon ik dus op een klein station voor mezelf. On der de gemeente Echteld ressor teerde het dorp IJsendoorn en het in de oorlog totaal verwoeste dorp Ochten, vlakbij de Grebbe- linie. Dit was Ochten, stond er op een groot bord, toen wij na 9 maanden op diverse adressen te zijn ondergedoken geweest (spoorwegstaking sept.'44 tot half mei '45) weer op ons half verniel de station in de Betuwe terugkwa men. Ons laatste onderduikadres was bij familie in Zevenhuizen, vanwaar Gebr. de Koning, waar onder de bekende Bart, ons met paard en wagen, beladen met oude spullen van die en genen, via Schoonhoven weer naar huis bracht. Gerrit Hoogeveen heeft de ruiten, die allemaal stuk waren, er ingezet. Jaap de Koning, de melkboer van Zevenhuizen, was in Echteld ingekwartierd en kwam diverse malen bij ons op bezoek. Ook Joost v.d. Broek en Ir. Janus Kuistem (vriend van oma) hebben ons daar enkele malen bezocht. Alle acteurs van Joop ter Heul kwamen op een zondag naar net Station, o.a. Piet Bontenbal met Aly Bos, Janus v. Reeuwijk en Woutje, Jaap en Nel Hogebrug, zusje Vermulm (Jant?) e.a." Hogebrug zat in diverse bestu ren van o.a. de dansclub, oranje vereniging, IJsclub en was lid van de gemeenteraad. "In '48 verhuisden wij, na sollicita tie, naar Putten op de Veluwe. Echteld werd evenals vele andere kleine stations voor reizigersver- voer gesloten (opkomst busonder nemingen: Henk v. Vliet, Gouda en Willem v. Gogh, R'dam.) In '51 werd ook daar m'n funktie opgeheven en kreeg ik een aan bieding voor de Baarle-Nassau- grens (douane-station) of Onnen bij Groningen (rangeerstation). Oma Vos en m'n vrouw zeiden: "Ga jij maar mooi alleen, wij gaan niet mee." Nu werd ik voor een di lemma geplaatst, óf naar BN- grens of job in binnendienst. Ik heb voor het laatste gekozen en kreeg een baan in Amersfoort bij Information-office NS, alwaar ik tot m'n pensioen in 1970 heb dienst gedaan. 45 pensioen gerechtige dienstjaren (spoor en gemeente), was toen even 63 jaar. Tot m'n 70-ste heb ik nog gepar- timed (4 uur per dag) bij een kan toor voor marketing en manage ment, evenals bij inlichtingen min stens 2 talen in pakket. Ik was immers Alfa-man, terwijl talen één van m'n hobbies is. Zeker leven er nog familieleden in Zevenhuizen, nl: Mijn broer Jaap (de Iep); Adry Verhoef, mu- ziek-pedagoog (Zuideinde), Jan Sleeuwenhoek (getrouwd met de dochter van Jaap); Steef van Duin, gehuwd met Carla van Jaap en een neef van m'n vrouw. P.S: zoals ik reeds eerder schreef heb ik twee zoons, die hebben beiden twee kinderen, ieder een jongen en een meisje. 'One milian dollar man' zeggen de Yankees. Beide zoons hebben één van mijn beide banen gekozen. De oudste is hoofd-commies NS in Utrecht en de jongste is chef interne za ken van de gemeente Naarden. De één woont in Putten op de Ve luwe en de andere in Blaricum N.H.. De jongens hebben de her sens van mijn vrouw, ik heb de mijne nog!! Wij wonen zelf op de grens van Amersfoort en Leusden, temid den van bos en heide (jammer van zure regen!). ons verdere levensloop Ik ben zelf multi-functioneel in di verse verenigingen zowel binnen als buiten onze flat. Mijn vrouw speelt noig steeds piano wanneer ze gevraagd wordt bij jubilea van onze medebewoners en andere evenementen. Verder fietsen we veel en wandelen in bossen en heide. JAN HOGEBRUG ONDERLINGE BRANDWAARBORG MAATSCHAPPIJ Nieuwerkerk a/d IJssel en omstreken w.a. GROENEWEG 4 - 2761 DD ZEVENHUIZEN Tel. 01802-1671. Hoor - de wind waait door de bomen En de Sint is nog in touw Evenals zijn trouwe knechten Rijdt hij buiten in de kou Langs de donkere silhouetten IJlt hij voort - 't is bijna nacht Kind na kind wil hij verblijden Alom wordt op hem gewacht Vrij van arbeid zit ik warmpjes Onderuit bij de TV Nuttig verse hete koffie Droom stil weg in het verlee... Ja, Sint en Piet...en maneschijn En....vier of vijf jaar jong te zijn. Corrie van Nierop. De Zuid-Hollandse vereniging 'Het Groene Kruis' afd. Zevenhui- zen-Moerkapelle houdt op maan dag 16 november haar algemene ledenvergadering in het Groene Kruisgebouw te Zevenhuizen om 20.00 uur. Het bestuur roept alle leden op om te komen meeden ken over de aktiviteiten-commis- sie. Donderdag 12 november wordt er in de Hervormde kerk te Ze venhuizen een Zangavond gehou den waarvan de opbrengst ten goede komt aan de Stichting 'Ver volgd Christendom' in Naarden. Het hervormde kerkkoor verleent medewerking aan deze avond waarbij ook ae Zanggroep acte de presence geeft. Sipke v.d. Land, de bekende tele visie-presentator, houdt een korte meditatie. De toegang is gratis, doch, ten behoeve van het Zen dingswerk, o.a. Bijbelverspreiding in Oost-europa en China, wordt er een kollekte gehouden. dorpsstraat 62a - zevenhuizen - tel. 01802-2289 Moerkapelle - Op 11 novembe wordt in gebouw Moerveen de 2s bloedafname avond van 1987 ge. houden. Donoren die eerder hu;, bloed afstonden worden weer op geroepen. Wie ook donor wil wo; den is van harte welkom. Bij de secretaresse krijgt U de nodige informatie. (A. Visser-Brouwer Bernhardstraat 10, tel. 01793- 2938). I.v.m. de naderende opleverta van het nieuwe gemeentehuis an nex bibliotheek zijn de voorbere? dingen voor de verhuizing in vol gang. De bibliotheek zal vana' maandag 30 november t/m zatei dag 5 december hierdoor gesloj ten zijn! Maandag 7 december kunt u er weer terecht, op het nieuwe adres Dorpsstraat 87! Nadere berichten volgen! A.s. zaterdag 14 november is eil een grote Bingo in "De Vierkap'I in Oud Verlaat. Aanvang 20.001 uur. i t i i Op 22 november organiseert Dj Bonkelaar, Beukenhof 5, Waé| dinxveen, in het kader van :J speelparasol weer een kinderthej atervoorstelling. Na de vorige voorstelling over 'Sneeuwwitje van het Nederlands JeugdtheeJ ter, hopen ze dat het 'Spriete' l verhaal van Wim Akkermansooi zo'n groot succes wordt. Het ver-I haal gaat over sprietenland. dai'f heeft iedereen aan weerszijd^l van zijn hoofd twee sprieten./ Mug geboren wordt blijkt hij me' I senhaar te hebben en geen sprj ten. Daardoor wordt Mug heel e'.-l geplaagd. Hij besluit op zoek -I gaan naar sprieten, na veel ave' I turen gaat hij terug naar zijn la>^| maar...zonder sprieten. Dan besluiten de mensen om k niet meer te platen, en leven-] samen verder. De theatervoorstelling is op z°''l dag 22 november in sporthal Groenswaard (Wingerd 2. kV» dinxveen, nabij station-noord). Het begint om 14.30 uur en kat-1 ten zijn verkrijgbaar bij De Bonk I laar, Beukenhof 5, Waddinxvee tel. 01828-17272 Kaarten L vanaf 16 november te verkri# I en op de dag van de voorstel»1] vanaf '14.00 uaratan de kassa P

Dorpskrant | 1987 | | pagina 8