r'e« moerkapelle Q Schaatsen? Tekeningen GEBR. VENTE drukkerij elgersma Zevenhuizen Moerkapelle Waddinxveen "ft 3 reizen te winnen bij de winkeliersver. W»ePakte kaart is misschien een WEEKEND of MIDWEEK waard! in een zes-pers. bungalow van Center Pares. Dus vergeet niet op de achterzijde van de zegelkaart uw naam en adres te vermelden. De trekking uit de volgeplakte kaarten zal plaatsvinden op maandag 28 dec. a.s. DAGSLUITING „harweroverend-A, zo'n origineel geboorte kaartje uit de nieuwe Kennemer Kaarten L-} Kollektie. 0 'OtV Ontvang nu GRATIS een fraai fotolijstje bij afname van min. 60 st. geboorte kaartjes. Informatieavond peilbesluit Eendragtspolder Schildersbedrijven gaan redelijk om met hun chemise afval AUTOMOBIELBEDRIJF - VISA 11 RE 1985 Sint Nicolaas houdt van tekenen de kinderen. Alle kinderen van Zevenhuizen, Moerkapelle, Nieu- werkerk, Waddinxveen, Bleiswijk, mogen allemaal bij Sint Nicolaas komen op woensdagmiddag 2 december in "Seven Lake" aan de Wollefoppenweg. In dit panne- koekenrestaurant zal Sint Nico laas die middag persoonlijk de te keningen in ontvangst nemen. Zodra mijn eega 's avonds laat het uit gelezen dagblad naast zich op de grond laat zakken, weet Rik - de hond - dat het tijd is voor haar dagsluiting. Ze springt - hups - op vier benen tege lijk uit haar platvloerse houding, schud de langharige kop flitsend door elkaar, waarbij de lange oorflappen soms wild tegen de stoelleuning klap peren; of de baas maar wil opstaan.... Als dat niet direkt gebeurt neemt ze resoluut plaats vlak naast de stoel en legt vragend een grove ruige voorpoot op de leuning....aandachttrekker! Wel, wie weet hóe nodig ze moet; ze kan geen vingers opsteken. Als ze aan de beurt is loop is soms even mee. Niet wanneer het regent; het is genoeg als er één nat wordt, 's Middags is dat wel mijn werk. Eer ik mijn schoeisel aan heb heeft ze al zo'n vijf of zes keer als een dwaas in de rondte gedanst, en vóór de schuifdeur ver genoeg open is, is zij er al door heen geroetsjt, met de flanken bijna de deur uit de rails hortend. Stop! Idioot brul ik dan, voordat ze de weg opstormt. Ze luistert. Op de weg staand werp ik links en rechts een blik en als de baan veilig is sis is: Ksa! Dan stuift ze weg, gestrekt, laag in de hals, met de sterke poten soms de kluiten grond achter zich omhoog slingerend. Gaaf om naar te kijken. Na een paar honderd meter houdt ze halt; komt hijgend met kwispelende staart - voor zover het stompje kwispelen kan - naar me terug, om dan gedwee het af te leggen parcours mee te wandelen. Haar laatste rit - in het duister - mag niet zo stormachtig verlopen, vanwe ge eventuele onverlicht naderende fietsers. Dan loopt ze vrij gehoorzaam in 't gareel, ons op gemak even de ge legenheid gevend een frisse neus te halen. Na een kwartiertje zit de dag sluiting er op. Terug gekomen zakt ze met een plof in haar gammele mand en terwijl wij ons van ons schoesel ont doen, stijgt er al een zachte kreunen de zucht vanuit de zwarte harige mas sa omhoog, ten teken dat het daar best ligt en het voor de voorbije dag wel weer gezien heeft. WELTERUSTEN! CORRIE VAN NIEROP dorpsstraat 62a - zevenhuizen Nu het eind november is en nog ontzettend nat, kunnen we over enkele weken toch ijs verwach ten en als er dan geschaatst kan worden is het altijd het probleem dat we er niet op voorbereid zijn. Onze schaatsen zijn nog bot van de vorige winter en na één mid dag schaatsen zijn onze spieren zo stijf dat we de tweede keer niet zo enthousiast meer zijn. Toch is daar heus wel wat aan te doen. Doe eens wat spieroefeningen, desnoods thuis, maak wat diepe kniebuigingen, begin met b.v. 10; voer dat geleidelijk op, doe wel die bewegingen met de hielen op de grond. Ook kun je in schaats- houding gaan staan met ontspan nen rug: hielen aan de grond met armen, niet gestrekt, voor en ach ter zwaaien met gelijktijdig lichte veringen in de knieën. Uit diezelf de schaatshouding kunt u ook breed links en rechts springen. Tenen naar voren laten wijzen, net als bij schaatsen, korte afzet en snel het afzetbeen ontspannen bij halen en een moment op één been blijven staan. Als je wat oefe ningen gedaan hebt ga je vanzelf iets gemakkelijker schaatsen. Pro beer ook iets van techniek aan te leren. Een vaak gehoorde klacht is: m'n enkels gaan zo'n pijn doen. De fout is dan meestal dat men zich met de punten afzet en met noren moet je met de bal van je voet (bijna) de hiel afzetten. Om dit aan te leren neem je een beetje vaart, zakt dan in schaatshouding goed achterop zitten, je schaatsen dragen. Dan bijna onder je hielen het ijs, zet dan met één been af ook met het midden van je schaats. Herhaal dat verschillen de keren met hetzelfde been, tot dat het enigszins vloeiend gaat verlopen. Daarna proberen met het andere been. Na de afzet direkt het been ontspannen en achterwaarts bijhalen. Vlak langs het standbeen vóór de schaats weer neerzetten. Laat nooit de punt van je schaats naar buiten wijzen, want dan is het been niet ontspannen, het moet naar het ijs gericht zijn. Als je wat meer gevor derd bent moet je je heupen bo ven het standbeen brengen, zoda- nidg dat als je je andere been neer zet je op de buitenkant van je schaats glijdt, daarna kantel je te rug naar rechts om vervolgens door te kantelen naar de binnen kant. Dat wordt ook het moment van de afzet en als die dan gelijk tijdig is met het moment dat je je andere voet naar voren schuift dan heb je een geweldige afzet. Als u dit gelezen hebt en het seri eus wilt proberen, gan dan eens naar een ijsbaan om te oefenen want u hebt echt wel een behoor lijke tijd nodig om de schaats- techniek te leren. Zelf ga ik vaak donderdagmiddag naar Den Haag. Heeft u interesse? bel ge rust telefoon 1678. Misschien kan ik u wel behulpzaam zijn. Zorg wel dat u schaatsen goed geslepen zijn, zowel voor de ijs baan als het winterseizoen. Ge lukkig zijn er hier verschillende adresssen die dit vakkundig en niet te duur voor u verzorgen. Cor Zweere Wij denken dat dit een geslaagde kombinatie is voor de verschij ning van de Dorpskrant. Eén en ander heeft overigens nog een familiair trekje, omdat zowel de burgemeester van Zevenhuizen, de heer A.H. van Gent, alsmede die van Moerkapelle, de heer A.W. Lips, afkomstig zijn uit Wad dinxveen Mede n.a.v. verzoeken van inge landen (eigenaar-bewoners) uit de Eendragtspolder is door Schie- land onderzoek verricht naar de mogelijkheden tot verbetering van de waterhuishouding in die polder. Dit onderzoek heeft gere sulteerd in het opstellen van een plan tot verbetering van de be staande situatie. Dit plan omvat in hoofdzaak: - versterken en automatiseren van het gemaal; - gescheiden aan- en afvoer in het graslandgebied; - handhaving huidige winterpeil in het akkerbouwgebied geduren de winter- en zomerperiode. Dit plan is reeds tijdens een bij eenkomst met de ingelanden op 11 juli jl. toegelicht. De verenigde vergadering heeft in september voor de werkzaamheden het be nodigde krediet beschikbaar ge steld. l.v.m. dit plan is wijziging van het thans van kracht zijnde peilbesluit nodig. Het college van dijkgraaf en hoogheemraden heeft daartoe in middels een ontwerp-peilbesluit vastgesteld. De verenigde verga dering (algemeen bestuur) beslist in maart 1988 over het onwerp- besluit. In grote lijnen komt het er op neer dat in het akkerbouwge bied het thans geldende winter peil van N.A.P. - 6.45 meter het gehele jaar zal worden gehand haafd. In de graslandgebieden zal het zomerpeil van N.A.P. - 6.30 meter gehandhaafd kunnen blij ven. De geringe wijziging in het peilbesluit betekent dat in het akkerbouwgebied het peil gedu rende de zomerperiode 0.15 cm zal worden verlaagd. Gaarne nodigen wij u uit een in formatieve bijeenkomst over bo vengenoemd ontwerp-peilbesluit bij te wonen op maandag 30 november 1987 om 19.30 uur in Hotel Vos, Dorpsstraat 60, Zevenhuizen. De bijeenkomst zal worden voorgezeten door de heer J. Heijboer, hoogheemraad van Schieland en tevens voorzit ter van het bestuur van het Rotte- distrikt. Vanaf 30 november ligt het ontwerp-peilbesluit geduren de dertig dagen voor een ieder ter inzage gedurende welke periode door belanghebbenden bezwa ren kunnen worden ingediend bij de verenigde vergadering. Hoogheemraadschap van Schieland Schilderbedrijven in de regio M den-Holland houden zich redet tot goed aan de regels die staan de Wet chemische afvalstoffe Dit is gebleken uit een contrc aktie van de Milieudienst Midde Holland in het najaar van 19 en de eerste helft van 1987. Bij de aktie waren betrokken: schildersbedrijven, verf- en lak brikanten en groothandelaren de regio Midden-Holland. Deze aktie bestond uit drie faa Tijdens de eerste fase zijn 67 b drijven gecontroleerd. Van de bedrijven zijn tijdens de twee fase 10 bedrijven wegens geco: stateerde tekortkomingen op nieuw gecontroleerd. Bij enkel bedrijven zullen nog verdere ties plaatsvinden. Tijdens de aktie is gebleken d chemisch afval nog al eens woi afgevoerd met het 'gewone' afi, in een bedrijfsafvalcontainer. D is in strijd met de Wet chemisch afvalstoffen. Voor afvoer van kla ne hoeveelheden chemisch aü kan een gemeentelijk depot vo klein chemisch afval uitkomstb: den. Het grootste gedeelte (75%) va de schildersbedrijven was onb kend met de Wet chemischeafu stoffen. Chemische afvalstoffen die bij schildersbedrijven ont staan zijn o.a. resten verf en oplo: middelen. Omdat verf een dm produkt is ontstaat er weinigch. misch afval. Het produkt wordtei ficiënt gebruikt. Restanten wo den bij de klant achtergelate voor eventueel later 'bijwerken of worden mee terug genomen De verf- en lakfabrikanten ware beter bekend met de Wet chent sche afvalstoffen. Bij deze bedrij ven lopen de hoeveelheden chi mische afvalstoffen jaarlijks in c. tonnen, voornamelijk in de vorm van produktie-afval en vervuild oplosmiddelen. Bij groothandelaren komt vrijwi geen chemisch afval vrij. In de toekomst zullen dez controles op de naleving van i Wet chemische afvalstoffen woi den voortgezet bij zowel deze be drijven als andere bedrijfstakken Milieudienst Midden-Holland Tel.: 01820-28011/tst. 219 kontaktpersoon: Ing. B.W.M. Kuipers. In- en verkoop van uitsluitend 2 C.V., Diane, Visa, GS, BX en AX Gebruikte onderdelen Spuit- en plaatwerk Vlietkade 17a - Zevenhuizen Z-H- Tel. 010-550456

Dorpskrant | 1987 | | pagina 12