Wij gaan STUNTEN!! Volleybal Volleybal EEN NIEUW GEMEENTEHUIS EEN PAK VAN Z'N HART ROKKEN voor 79 (35 tot 60% korting) BLOUSES voor 59 20 tot 50% korting) Wintercoats (7/898,- (t/m maat 46) Politieberichte FA. K.A. HAVELAAR ZN. 211 voor goede mode hoeft u niet ver kom eerst eens kijken bij Profiteer nu in deze dure tijd van deze SCHITTERENDE AANBIEDINGEN! HET KIENE KLAZEN FESTIVAL 1987 1 69,001 34,50 13,80 72,50 j 99,00 1 89,00 j 37,501 22,50 12,50 132,50] 85,00 14,95 |l 245,00 I De 43-jarige uitvoerder Gerrit Waltman uit Benthuizen slaakt een zucht...als z'n werkzaamheden in het nieuwe gemeentehuis straks helemaal voltooid zullen zijn. Niet van verlichting maar omdat hij afscheidnemen moet. Op dit moment is dat nog niet zo, want alhoewel de voltallige gemeente huishouding het nieu we gemeentehuis in gebruik heeft genomen, betekent dat nog niet dat alles ook al echt af is. Aan de raadzaal, die tevens als trouwzaal dienst gaat doen, wordt de laatste hand gelegd. Hier en daar moet nog iets bijgewerkt en afgewerkt worden...maar dan is het zover dat hij en z'n mannen zich terugtrekken en het geen hun lief geworden is moeten achterlaten, omdat een nieuw karwei wacht. In dit geval een verbouwing van de Rabobank aan de Stationsstraat in Zoetermeer. Met gemengde gevoelens neemt hij afscheid, "om zo zegt hijzelf, "als mij de gezondheid gegeven is terug te komen bij de officiële opening in januari" HERINNERINGEN Z'n ogen glimmen als hij terug denkt aan hoe de bouw begonnen is. "Met een neppaal, die staat nou in m'n voortuin. Kijk" Gerrit toont een kleurenfoto waarop een rood -wit-blauwe paal voor een woning staat afgebeeld. Ook laat hij ande re foto's zien, genomen op de eer ste dag van juli 1986, toen het zo'n beetje 30 graden C heet was, er nog geen heistelling kon ko men, omdat de bouwvakvakantie voor de deur stond. Dus sloeg burgemeester A.H. van Gent een symbolische paal. (op de foto, eigendom van Gerrit Waltman, voelt de heer J. Groen jr. of de miniatuurstelling wel goed staat..) "Dat is een fijn figuur die Jaap Groen, daar heb ik tijdens de bouw van het gemeentehuis veel steun aan gehad, geweldig! Hij vindt het vreselijk om in de krant te komen. Vorig jaar heb ik nog gekscherend tegen hem gezegd dat ik de foto voor de krant nam... en nou komt ie er echt in...Nou hij verdient het!" glundert de heer Waltman. NOU TABÉ DAN Op 4 augustus 1986 begonnen de werkzaamheden voor het nieu we gemeentehuis echt. Gerrit was erbij. Hij begeleidde de bouw. Had dat van een gemeentehuis éénmaal eerder gedaan samen met Jaap Bregman sr. "Ik was hier altijd om 6.30 en om 7.00 uur be gonnen de werkzaamheden. We hadden als onderkomen twee di- rektieketen. De koffiepauze werd daarin gehouden. De bouwvak kers kregen altijd koffie van me. Ik heb sloten koffie gezet. Als men sen werken verdienen ze koffie. Daar pleit ik voor. Er zijn aanne mers die zeggen: 'neem zelf je koffie maar mee' tegen hun perso neel, Dat doet mijn baas niet... En dan die erwtensoep. Gewel dig...Henk Koole bracht als het erg koud was op mijn verzoek, gloeiend hete erwtensoep, voor de jongens. Die aten ze soms bo ven op de stelling op. Een opkik- kertje tijdens erge koude dagen. Die hebben we genoeg cjehad tijdens de bouw. Ook z'n vrouw Riet zorgde goed voor de bouw vakkers. We hebben allemaal goede herinneringen aan hen... En voor een prijs waarvoor ik geen erwtensoep kon maken" Gerrit haalt de vorstperiode voor de geest, waardoor de bouw ver traagde. Denkt hoofdschuddend terug aan de spanning die hij doormaakte als één en ander niet volgens tijdsplanning verliep. Noemt het een zenuwengedoe waar je het van aan je hart zou kunnen krijgen, maar van welke spanning hij geniet, 's Nachts kon hij soms niet slapen van wat er de andere dag geregeld moest wor den. "Er vielen weieens harde woorden als iets niet goed op tijd verliep. Die en die dag...de lood- gieter...zo en zo laat de electriciën. dan en dan de centrale verwar ming...en waar blijven de schil ders? Ze hadden er al moeten zijn" En liep er dan iets uit de hand dan moest hij het weer recht breien...gaan bellen bij Tineke van de dienst gemeentewerken. Voor haar medewerking gedurende de bouwperiode kreeg ze dan ook een fraai boeket rozen... "En dan die mensen hè die eens kwamen kijken. Zomaar neuzen. Ik stuurde ze weg, want ik ben streng. Vroegen ze fatsoenlijk of ze mochten kijken dan mocht dat, want ik ben ook rechtvaardig" Grinnikt bij de gedachte aan het bereiken van het hoogste punt van het gemeentehuis die ge paard ging met een champagne- doop. "Haaden ze me toch een dure fles champagne voor zeg... Burgemeester Van Gent z'n eer ste worp mislukte: een dure fles champagne viel in het zand: de fles nog heel. Henk Koole zag dat ook en ging prompt twee goedko pere flessen halen. Met die cham pagne werd het raadhuis door de burgemeester begoten. En na af loop mochten de bouwvakkers de dure fles champagne drinken. Sympathiek hè?" WAAR WAREN ZIJ? We denken met hem terug aan die bewuste dag. In het 'opzich- tersdaqboek' te vinden op 6 mei 1987. Die dag maakten we ook in de verte die gebeurtenis mee. Wa ren voor deze happening uitgeno digd maar snapten niet wat ieder een daar op dat enge dak deed, omdat er tecjen ons niet gezegd was wat de handeling' zou zijn. En maar wachten...Waar bleef ie- dereen?Toen eens gaan kijken bij de diverse openbare lokaliteiten die Zevenhuizen telt... Nergens was het gezelschap genodigden te vinden...totdat we iemand ont moetten die erbij was geweest... Toen bleek dat er een 'glaasje' in één van de direktieketen was ge dronken...aan de achterzijde van het gemeentehuis, en toen de COMMENTAREN! "En zo vorderde de bouw. De op zichter van de architect contro leerde of alles volgens tekening verliep en ik hield me bezig met het tijdschema, werktempo, orga nisatie enz. Toen het gebouw z'n vorm aan ging nemen kwamen de commentaren, je kent ze ook weL.Iedereen die kwam kijken of die langs liep moest wat zeggen... Van lieverlede ebde dag weg... Totdat het interieur zichtbaar werd. Ik moet zeggen, mijn kleu ren zijn het ook niet, maar ik ben een beertje conservatief.„Toch ben ik best trots op het eindresul taat. Het is net of je het zelf ge maakt hebt...het eigenlijk ook een beetje van mezelf is...Ik vind het erg om afscheid te nemen.„maar het moet...aan alles komt een eind" verzucht Gerrit de uitvoer der. Aannemer van het gemeentehuis was de fa. Groen en Bregman uit Benthuizen. Zevenhuizense bedrijven die meehielpen bij de realisatie waren Benning bv voor de verlichting en de totale elektri sche installatie. A Voshol Zn. verzorgde het grondwerk. E3 Als speciale SINTERKLAAS-AANBIEDING verkopen wij t/m 5 december: Heren 2 mist eindsprint De heren van Rentokil 2 speelden zaterdag jl. ook tegen een koplo per enwel die van de 2e divisie, Compaen in Oostzaan. Het team van trainer Peter Kool was weer compleet, maar de zieken binnen het team waren nog niet helemaal fit. Vanaf het begin had het team van Rentokil het beste van het spel, maar op de beslissende mo menten gaven de heren het ech ter uit handen. In de le set wisten de Zevenhuizense heren moei zaam een 5-9 voorsprong op te bouwen, maar hierna kwam Com paen terug en kon het heft over nemen en op 13-9 voorsprong komen. De heren van Rentokil ga ven het nog niet op en wisten langszij te komen (13-13). Maar op het eind was de kampioenskan didaat toch het meest vaste team en kon met 15-13 de set winnen. In de 2e set bleek dat de heren van Compaen toch te kloppen wa ren. Rentokil kwam in het spel en kon een snelle 3-9 voorsprong tot een 8-15 setwinst uitbouwen. De 3e en 4e set liet een gelijk opgaan de strijd zien waarbij de Zeven huizense heren lange tijd een voorsprong had, echter op het eind kwam Compaen terug en kon met resp. 15-11 en 15-12 de ze set winnend afsluiten. Er had voor de Rentokil heren 2 zeker meer ingezeten. Zaterdag a.s. zijn de heren vrij; pas op zaterdag 12 dec. spelen ze weer en dan in ei gen huis tegen PVC/Blokkeer. Zevenhuizen: Aanrijdingen:23 nov. rede: twee bestuurders van personen auto's thv Dekker aan het Nijvei heidscentrum. Eén van die stuurders sloeg zonder richtin, aan te geven plotseling linksafe: het moment dat die andere stuurder langs hem reed 23 nov. Nrd. Dwarsweg. Een au tomobilist wilde linksaf het bedr: van Sol oprijden. Hij zag ee bromfietser te laat. De bromfie: ser viel en brak vermoedelijk zij sleutelbeen. 24 nov. moesteen bestuurder va een personenauto, rijdend ove de Wollefoppenweg uitwijka voor een tegemoet komend vrachtauto. De personenauti schoot van de weg en reed di sloot in. 26 nov. vond er een aanrijdini plaats met gewonde. Een brom fietser reed over de Nrd. Dwars, weg. Hij reed richting Zevenhui zen. Een automobilist reed ricb ting Waddinxveen. Ter hoogte van de sportvelden reed de brom fietser frontaal op de personen auto. De bromfietser raakte ge wond en belandde in de sloot Gelukkig werd hij door omstan ders uit de sloot gehaald. Hij werd zwaar gewond overgebracht na: een ziekenhuis. Diefstal aanhangwagen:in c nacht van 26 op 27 nov. werdt vanaf de Zuidplasweg een aan hangwagen ontvreemd. DRANK:Op 26 nov. bleek een automobilist te veel te hebben gedronken. Tegen hem zal pro- ces-verbaal worden opgemaakt In de nacht van 28 op 29 nov. was er een alcoholcontrole. Dit in samenwerking met Nieuwerkerl a/d IJssel en Moordrecht. In dit nacht kregen 7 bestuurders een proces-verbaal omdat zij te veel hadden gedronken. Van éér van die bestuurders werd het rij bewijs ingevorderd. Hij had ooi nog een geldboete openstaan] Twee bestuurders kregen een rij verbod. Bedenk:AlcohoI en ver keer, dat kun je niet maken. Verloren:sleutelbos; contactlen zen; grijs/witte kater ongeveer maanden oud. TIP:zorg voor een goede verlich-j ting op fiets, bromfiets, personen- auto e.d. Door de politie zal daar controle op worden uitgeoefend!) dames te laat in hun spel! De dames van Rentokil moeste: het zonder spelverdeelster Tans den Oude dóen. Maar in Hete v.d. Wel had trainer/coach Willa Jan v. Yperen een goede vervani ster. Echter in de eerste 2 set moest het team van Rentokil nog wennen in deze nieuwe samen-, stelling. Bovendien lag de païl dermate slecht dat het spelverdel len een extra handicap kreeg. I Toch had Kalonko er moeite m»| maar kon met 15-9 en 15-8 de» sets winnen. In de 3e set warend Zevenhuizense dames pas y in hun spel en kon met 11-1-1 deze set winnen. In de 4e r wisten de dames dit te vervolge'I maar een 12-14 voorspong gingl toch nog teniet en met 16-14ginsl de volle winst naar Kalonko t«| A.s. zaterdag hebben de dafflï vrij, ze spelen pas weer op 12 de.'I in eigen huis tegen PVC/BI*| keer. t/m 5 dec. GRATIS SPECULAASPOP bij aankoop van f 10-'Ij Bosch electr. Nietmachine Festivaiprijs f Raaco opbergkast 31 dig. Festivaiprijs f Raaco opbergkast 12 dig. Heteluchtbrander 2-stand B D decoupeerzaagmach. Bosch accuboormachine Acculader 4 ampere Bison doe kado doos Startkabels met klemmen Werkbankslijpmachine Verstekzaag met klemset Set ringsteeksleutels Metabo klopboormachine Dorpsstraat 26 Moerkapelle Festivaiprijs f Festivaiprijs f ..Festivaiprijs f Festivaiprijs f Festivaiprijs f Festivaiprijs f Festivaiprijs f Festivaiprijs f Festivaiprijs f Festivaiprijs f Festivaiprijs f Tel. 01793-1307 /I

Dorpskrant | 1987 | | pagina 4