BOONSTOPPEL jr. B.V. AMITSUBISHI AUTOMOBIELBEDRIJF Noordkade 18 - Waddinxveen - Tel. 01828-19285 Wethouders in Waddinxveen OPENINGSTIJDEN: ma t/m za: 9.00 tot 17.00 uur. De Galant al Automobielbedrijf Boonstoppel j.r., Mitsubishi dealer voor Waddinxveen en omgeving, heeft een aantal unieke aanbiedingen in nieuwe MitsubishiGalants (benzine en diesel) en kan U daarom een aantrekkkelijke aanbieding doen. leverbaar vanaf 24.345,-. Bij aankoop mag U kiezen: Htfctt uW Minimaal 2750,- terug gro? n - voor Uw huidige oude auto! of De inruilprijs van Uw huidige auto is minimaal 2000,- hoger dan de BOVAG koerslijst aangeeft! of LPG installatie (elektro nisch geregeld) kompleet inkl. montage en 2 jaar garantie voor slechts 250,-! De nieuwste generatie Galants is uitgerust met de nieuwste motoren, zijn krachtig, zuinig en betrouwbaar. U kunt kiezen uit verschillende benzinemotoren, een benzine turbomotor, turbodiesels, vijfversnellings bakken etc. Als elke Mitsubishi wordt ook de Galant geleverd met de uniek 1-2-3 jaar Garantie. Dat is een garantieschema dat naast de 6 jaar anti-corrosie garantie maar liefst tot 3 jaar of 10.000 kilometers lang extra zekerheid biedt. of GALANT 1600 EL 24.000,- Uitgestelde betaling tot max. 15.000,- tot april 1988 rente-vrij! Levering januari 1988 nnogehjK Boonstoppel jr. heeft tevens een enorme keuze in kwaliteitsoccasions in alle merken en prijsklassen! Even voorstellen...de jongste van het drietal: de heer K.W.Th, van Soest, 36 jaar: politieke partij: WD. Portefeuille: onderwijs, perso neelszaken en organisatie volksge zondheid, milieu en recreatieschap pen, woningtoewijzingsbeleid. Is Limburger van origine; volgde de HBO-opleiding recreatie toerisme en planologie, woont sinds 1977 in Waddinxveen. Was werkzaam bij de provincie Zuid-Holland in de recreatiesector. Thans heeft hij een dagtaak aan het wethouderschap, welke functie per 1 januari a.s. we gens het feit dat Waddinxveen meer dan 24.000 inwoners heeft, inder daad fyll time wordt. Hoe kwam u in de politiek? "Met m'n werk als achtergrond kwam ik met de politiek in aanra king. Omdat ik het wel leuk vond op gemeentelijk niveau, dus vanaf de andere kant politiek te bedrijven, werd ik in de afdeling actief. De jaren 78-82 stond ik op de kandidatenlijst en in 1982 kwam ik in de raad. Na vier jaar fractievoor zitter en raadslid werd ik in 1986 wethouder. Dat betekende dat ik m'n baan op moest zeggen, omdat bij de provincie werken en een gemeentebesturen niet samen kan gaan..." Noemt het wethouder schap niet zozeer hobbyisme, maar laat wel doorschemeren deze taak met plezier uit te oefenen, zich daarbij geruggesteund wetend door zijn vrouw aie hierdoor 'savonds veel alleen is.. We praten over de wijk Zuid- plas: Onderwijs: In de wijk Zuidpias staan 4 basisscholen. Eén school van Ned. Hervormde signatuur, plus een openbare, de Jan Ligthart- school. Vrij recent is het Rooms katholieke en protestants christe lijke onderwijs dat samen in één gebouw is gehuisvest. Een vijfde school, openbaar onderwijs, huist in een noodgebouw. De verwach ting is dat er in 1988 met de bouw van de definitieve school begonnen kan worden. In dit centrum komen straks ook winkels met woningen erboven. Volksgezondheid: In de Ekster flat is een vestiging van het Groene Kruis Gouwe/IJssel, verder is er een vestiging van één huisarts de heer P. Hertogh, die z'n praktijk aan huis heeft. Er loopt een proce dure voor de aantrekking van een negende huisarts in Waddinxveen... Ooit heeft men gedacht om een gezondheidscentrum in de Zuid- plas te stichten. Zoiets is kostbaar. We ondersteunen de gedachte van de vestiging van een arts gekoppeld aan een fysiotherapeut en b.v. een verloskundige. Recreatief Het enige waar ik me op recreatief terrein in de Zuidpias mee bemoeid heb is de speelvoorzieningen, het kijken naar groenvoorzieningen aan het eind van de bebouwing... Dit is nog in studie. Milieu We willen ook activiteiten opzetten om het milieubewustzijn te bevor deren, door o.a. glasbakken en pa pierbakken bij het nieuwe winkel centrum te plaatsen. Woningtoewijzingsbeleid De woningverdeling loopt voorname lijk via de woningbouwver. resp. de woningbouwver. Waddinxveen en de S.S.W. De andere woningbouw ver.: de stichting bejaardenhuisves ting is niet actief in de nieuwe woonwijk., al is er wel behoefte aan voorzieningen voor ouderen. Er wordt verdeeld via een puntensys teem. We hebben bepaalae regels op grond waarvan men zich kan in sein Ij ven als woningzoekende. Er zijn omstandigheden die een be paalde urgentie verlenen. De vraag is b.v. welke leeftijd men heeft, hoe de gezinssamenstelling is, heeft men nu een flat met of zonder lift, is er een sociale of medische indicatie. Gaan de huurwoningen via de wo ningbouwver., de vrije sector ver- V H (1 I V sff si A s> PRIMEUR (exkl. afleveringskosteni SPECIALE AANBIEDING: Rood - Nieuwprijs f 26.594,- •rijklaar Voorkom de prijsverhoging van de B.v.B. per 1 jan. 1988. Koop nu prijsvast. S4U.V7 OOK LEASEN WIJ B.v. Galant 1600 Extra Luxe inkl. wegenbelasting, verzekering en onderhoud. fff BISTAIlDt PlRflKTIE "NOOIT GEDACHT DAT VOOR DAT GELD ZO'N KOMPLETB AUTO TE KOOR WAS1 A. Boonstoppel jr. BV 4 koop en verhuur gaat via een make laar of projectontwikkelaar. Voor lopig wordt er nog doorgebouwd in de Zuidpias. In januari wordt er weer met een contingent van vijftig begonnen". Leven in de brouwerij dus in de Zuidpias... en De Sniep?: "Een wijk waar me nigeen graag woont waar een pret tig woonklimaat heerst. Ook de huurprijzen zijn erg aantrekkelijk een betrekkelijk rustige wijk met enkele jonge gezinnen, maar de meeste bewoners toch al wat ouder zijn" En dan ineens is het tijd, ja overtijd zelfs want wethouder Krayestein wacht in de ernaast ge legen wethouderskamer in het Waddinxveense gemeentehuis... Wethouder drs. M. Kraaije- stein, 42 jaar, docent Eras- musuniversiteit Rotterdam afkomstig uit Rotterdam tJ M 2e zittingsperiode wethouder politieke partij P.v.d.A. portefeuille: welzijnszaken, kunst en cultuur, coördinatie, emancipatie en minderheden -beleid, economische zaken. Ons eerst contact verliep telefo nisch voorafgaand aan de verschij -ning van de Dorpskrant. Wet houder Kraaijestein woont als enige wethouder in de wijk waar de Dorpskrant verschijnt. Via hem werden we verwezen naar diverse gemeentelijke instanties. Nu bij een visuele confrontatie, kan die ontmoeting maar kort zijn want we zijn door het gesprek met de andere wethouder wat verlaat en de volgende afspraak dient zich al aan, in de wethouderska mer in het gemeentehuis. Toch snel nog wat gesproken over het wijkwerk in De Zuidpias. en de Sniep onder de noemer 'welzijn'. In de wijk Zuidpias vanuit het gebouwtje De Zuidhonk en in de Sniep de lokaliteit De Paddestoel van de speeltuinvereniging. De Zuidhonk, een initiatief van de Stichting Wijkwerk De Zuidpias, werd 16 november door wethou der Kraaijestein officieel geopend In dit oranje witte gebouwtje bij de kruising Zuidplaslaan IJserman- weg worden uiteen lopende acti viteiten voor de bevolking van De Zuidpias georganiseerd. In feite is het één bouwkeet, eën tijdelijke huisvesting, maar de bedoeling is dat het wijkwerk van de Zuidpias een definitieve huisvesting krijgt. Het gebouw De Bonkelaar is be doeld voor de hele gemeente. "Er is een goede ontwikkeling gaan de, er is een veelheid van activitei ten ontplooid en een uitvoerig programma voor 1988 opgezet. Kunstzinnige vorming is zijn stok paardje... In Waddinxveen zet de ze wethouder, die ook o.a. deze taak heeft, zich in voor kunstui tingen. Zaterdag onthulde hij de kunstwerken in De Zuidpias, de Torderende Torens aan de Beije- rincklaan. "Ik ben er erg blij mee. Er gebeurt veel in Waddinxveen op dit gebied. Ook op andere terreinen denkt Waddinxveen vooruit. Coenecoop bijvoorbeeld voor ondernemers. Lettend op de financiëen, de economie... Wad dinxveen bouwt aan de toe komst? concluderen we. Jazeker de prognose voor 1988 laat dat zien. Voor het komende jaar hoop ik op een verdere uitbouw van de sociale zekerheden, waar bij de positie van de uitkerings- trekkenden verbeterd dient te wor -den en denk ik aan om of bijscho lingsfaciliteiten. Verder voor 1988 een verbreding van de basis van de muziekschool met uitbrei ding naar kunstzinnige vormge ving, zodat b.v. tekenen en schil deren' erbij kuntien komen...'' Helaas is het gesprek afgelopen, we hadden nog over emancipatie en minderheden beleid willen spreken... en nog wel andere za ken.. maar misschien komt er een vervolg... in de zekerheid dat het altijd mogelijk is bij hem naar bepaalde zaken te informeren.. P.R. gemeente Waddinxveen Die openheid troffen we niet al leen bij de drie wethouders aan. ook bij burgemeester C M. van der Linden, tijdens een kennis makingsbezoek in het gemeente huis. En passant werden we voor zien van een promotietas van Waddinxveen met een doosje wijnballen en een ballon, voorge steld aan p.r.man Rick Maas. Deze verzorgt voor Waddinxveen de persvoorlichting. Hij vertelde een aantal interessante zaken de ge* meente Waddinxveen betreffen de. Doordat hij ziek werd ging d« afspraak om de 'wijken' in te gaan niet door. We hopen dat hij inmid dels beter is, anders: van harte beterschap. Gehoord van de heer Maas:^ Dat er een selectiecommissie 'J het leven geroepen is die bepaa'- welke winkeliers een winkel snj- gen toegewezen in de nieuwe W Zuidpias. In principe moeten dat Waddinxveense ondernenrtt- zijn die misschien elders in wijken hun winkel opheffen... Er woro een onderzoek ingesteld

Dorpskrant | 1987 | | pagina 20