Kerst-inn "ANJA" Predikbeurten Ballonnen symboliseerden de onthulling van kunstwerken! IEPLAAN 81-83 WADDINXVEEN»"Si6738 WASSALON-STOMERIJ ook voor SNELREPARATIES en SUEDE Wethouder P.F.J, van Schie, 54 jaar. Vanaf 1961 in de ge meenteraad; ca. 21 jaar wet houder; politieke partij CDA portfeuille financiën, openba re werken en bedrijven, ver keer, sportzaken... Wethouder Van Schie is blij dat zijn functie eindelijk echt een full time baan wordt per 1 januari a.s. Iets wat het in feite al was, evenals van de andere wethouders uit Waddinxveen... Hun taak is veel- omvattender dan een doorsnee functie- vergaderingen- besprekingen, veel overdag maar net zoveel ook de avonduren... en bovendien veel lezen... Er verandert zoveel... Onze ontmoeting vindt plaats na afloop van de opening van het rouwcentrum welke han deling Van Schie verrichtte. Ik ben destijds als wethouder begonnen vanuit een functie als bedrijfsleider in de bouwwereld. Ca. 40% heb ik die aangehouden, financiën "Waddinxveen is relatief een ge zonde gemeente. Er kunnen een aantal dingen, maar... een rouw centrum zoals in Moerkapelle in aanbouw is, kunnen wij niet reali- In Waddinxveen is er veel opge bouwd vanaf 1960, toen met een inwonertal van 11000 nu 24000. In 25 jaar meer dan verdubbeld. Het is net als met de auto, die moet blijven rijden, je moet het efficiënt doen. Op die wijze ook legemoet komen aan de verlan gens vanuit de politiek. Waddinx veen heeft voor 1988 een sluiten de begroting zonder belastingver horing. Voor 1988 staat er het centraal antennesysteem op het programma dat functioneert met Moerkapelle..." (De bedoeling is dat er aansluiting bij Casema ge zocht wordt) Wat de openbare werken en bedrijven in de wijken Zuidpias en Sniep betreft: In de Zuidpias komt een fors kantoren gebouw, waardoor de jeu de bou- bbaan moet verdwijnen. Bij aan- I sluiting van de Beijerincklaan en de Dreef. Hier wordt een nieuwe aansluiting gemaakt, er ligt reeds een dam, zodat de onsluiting ook goed is. Straatnamen Over de straatnamen zou wethouder Van Schie ook nog wel het één en ander kunnen vertellen. Hij doet dat ook maar beknopt, misschien tarnen we er nog eens op terug. Woubrechtserf, Machtelddreef zijn straatnamen ontleend aan de stichtingsatie van Waddinxveen in 1753. Verder zijn er straatnamen naar aanleiding van akkerbouwpro- dukten en zijn er genoemd naar voorvechsters van de emancipa tie. Ook naar ontwikkelingslan den zoals Limaweg enz. Wad dinxveen is goed voor ontwikke lingssamenwerking, heeft een ge meentelijk project waaraan men f 50.000,-- per jaar geeft, verkeer Onder de noemer horen over het overleg dat met de Provincie gevoerd wordt om de tweede poot van de uitbreiding aan te sluiten op de Beijerinck laan. De fietspaden die door de nieuwe wijk Zuidpias lopen. Moge "'|jk aanleg van nog meer parkeer plaatsen. Er zijn er wel voldoende [naar naar de mening van de neu/oners niet dicht genoeg bij de woningen... Ook over de speel plaatsen wordt met wijkbewoners van De Zuidpias van gedachten Sewisseld. De groei van Waddinx veen neemt mede in deze wijk toe r°or het aantal kinderen dat ge boren wordt van ca. 250 tot 300 Pfr jaar. Verder houden we de nasi ,weg in de gaten. Bestuderen welke functie die deze weg in e toekomst voor deze wijk en aal Waddinxveen heeft. Het an te leggen fietspad langs de fedeweg heeft ons gedachten PSeleverd om via de Abraham foesweg een aansluiting van SjVerbiridjng maken op de esde Tochtweg over de Plasweg naar de Zuidplaswijk... Zomaar suggesties die ooit misschien nog eens samen met de provincie uit voerbaar zijn. Verkeersveiligheid staat bij ons hoog op de ranglijst". Sport Waddinxveen zorgt ook goed voor de sportverenigingen... "Er zijn sportvelden tussen de Sniep en De Zuidpias: goede trai ningsfaciliteiten... Kunstgrasveld voor de hockey, de vraag om een nieuwe jeu de boulesterrein, de korfbalver. groeit...enz. Verder moet er voor het zwembad De Sniep een oplossing komen. Er moet een ingrijpende renovatie plaatsvinden die 1 1/2 miljoen kost. Dit kan oplopen tot ca. 3,5 miljoen als de wijkbewoners na het treffen van speciale voorzie ningen, meer gebruik gaan ma ken van het zwembad. Om tot een besluitvorming te komen of het een eenvoudig zwembad met normale faciliteiten blijft, of één met attracties, speelt de vraag of de bevolking van de heel jonge wijk De Zuidpias er positief over denkt een regionale zwemvoor- ziening zo vlakbij huis te hebben. In 1988 komt hiertoe een voor stel.. 't Zal best spannend worden" Waddinxveen- Hoeksteen le Kerstdag 9.30 u. H. Schipaan- boord; 18.30 u. J. Goossen Rehobothschool 9.30 u. W.Chr. Hovius Katwijk a/zee. Hoeksteen 27 dec. 9.30 u. Q.C. Kunz; 18.30 u. H. Schipaanboord Rehobothschool 9.30 u. H. Schip- aanboord. Oudejaarsavond Hoeksteen 19.30 u. H. Schipaan boord 1 jan. 10.00 u. Brugkerk ds. J. Goossen. Geref.kerk (vrijg.) Kruiskerk le kerstdag 8.30 u. H. Scholte Harderwijk; 14.45 u. H. Scholte Harderwijk. 27 dec. 8.30 u. D. Zandbergen (pred. in missionaire dienst); 14.45 u. D. Zandbergen (pred. in missionaire dienst). Oude jaarsdag 19.30 u. ds. H. Drost Rotterdam-Oost. 3 jan. 8.30 u. G. Treurniet Waard huizen; 14.45 u. H. Hidding Bun schoten-Oost. 10 jan. 8.30 u. C.J. Smelik Capel- le a/d IJssel; 14.30 u. D.T. Vreug- denhil Berkel en Rodenrijs stokjes 380 gr< metworst gehakt speklapjes 5.90 Heel kilo mag. varkens lappen 8.90 Heel kilo mag. runderlap pen 12.90 VOOR DE BOTERHAM 00 gr. gebr. gehakt 1.10 100 gr. lunchworst 1.39 100 gr. katenspek 1.59 100 qr. boterhamworst 1.49 'Gewijzigde openingstij-'' den: maandag 28-12 ge opend van 13.00 tot 18«00 uur, zaterdag 2-1 gesloten! GOED EN GOEDKOOP IN VLEES(WAREN) OPENINGSTIJDEN: DINSDAG T/M VRIJDAG: 18 00 UUR. ZATERDAG 16.00 UURKOOPAVOND GEOPEND »'S AAAANDAGS GESLOTEN WADDINXVEEN -Een schaar was het instrument dat wethouder M. Kraaijestein van Waddinxveen zater dag jl. hanteerde als officiële handeling bij de onthulling van de kunstwerken aan de Dreef. Een tors ballonnen, vergezeld van het wapen van Waddinxveen, koos hierop onder luid applaus door genodigden en belangstellenden, het luchtruim. In het voorjaar heeft het gemeentebestuur Herman Makkink opdracht gegeven tot het uitvoeren van zijn ontwerpen voor beelden aan de Dreef, een doorgangsweg en ontsluitingsroute van de wijken Zuidpias en Sniep. Deze lokatie is gekozen vanwege het belang van deze weg als entree van de gemeente vanuit zuidelijke richting. De heer Makkink heeft voor 2 lo- katies ontwerpen ingediend: de hoek Beijerincklaan/Dreef en de hoek Zuidplaslaan/Dreef. Voor de lokatie Beijerincklaan/Dreef heeft hij twee getordeerde torens van 12 meter hoog en 3 meter breed ontworpen. Voor de lokatie Zuidplaslaan/Dreef een voconfi- guratie van negen zuilen van 6 me ter hoog. In het gemeentehuis gaf wethou der Kraaijestein aan genodigden een nadere verklaring over de kunst in Waddinxveen in het alge meen en de kunstwerken in de Zuidpias in het bijzonder. "We zijn er trots op deze kunst aan u te kunnen presenteren. Nu scheen de zon, maar het had ook mooi geweest als er sneeuw gele gen had. Dat houden we nog te goed."lachte hij. 1987 noemde spreker een belang rijk jaar voor de kunst in Waddinx veen. Er zijn diverse subsidies ver strekt zoals b.v. voor het jeugdor kest van Concordia exposities en Waddinxveense cultuurdagen. "In 1988 staat in De Bonkelaar een kunstzinnige vorming te wach ten. Nog voor de jaarwisseling worden alle Waddinxveners hier over geïnformeerd. Verder doen de basisscholen mee aan kunst zinnige vorming en kwam er een meerjarenplan voor de Beelden de kunst. Om deze sektor uit te bouwen zijn er extra financiële middelen nodig. Hoewel Wad dinxveen een goede voorgang maakt met de kunst vormt dit toch nog maar een beperkt deel van de gemeentelijke uitgaven. Hoe dit in z'n werk is gegaan: wel er kwam een nota kunst en cultuur, met een discussie over beeldende kunst. Hiervoor werd een projekt- groep ipge^tpld, ^ypt.ik, <>ep,g<p*:de-) zaak vindt, zodoende kwamen al le disciplines bij elkaar, landschap kunst en cultuur. Het plan voor 'beeldende kunst' leverde een in schrijving op van 55 kunstenaars. De keus viel op Herman Makkink, nadat de plannen ook aan de be volking werden voorgelegd. De Torderende torens en de zuilen vormen tezamen met een laan van linden, die ervoor geplant worden, een bindend element met de woongebieden. Zoals bur gemeester Van der Linden ook een bindend element is, dit spreekt de mensen aan. We vin den dat er een verantwoorde pro cedure is geweest met een open bare inspraak. De kunstwerken hebben de Waddinxveners geprik keld, de één sprak negatief een an der waarderend. Als men langs rijdt kan men denken: 'gelukkig ik verlaat dat gat weer, of als men binnenrijdt: fijn ik kom weer thuis. Dat er kritiek gegeven wordt was te verwachten. Als je kritiek wilt vermijden, doe dan niks, zeg dan niks....Persoonlijk vind ik dat de ze kunstwerken een extra dimen sie geven aan Waddinxveen. Een symbolische betekenis van dorp naar stadje. De Waddinxveense wokkels...gebouwd door bouwbe drijf G.J. Bakker uit Moerkapelle. Kunstenaar Makkink gaf ook nog een explicatie over zijn kunst- ontwerpen, terwijl de aanwezige' kinderen een wokkeltje wegsmik- kelden uit de schaaltjes die voor dit wokkelfeest waren neergezet. "Torderen is draaien, in de lengte. De twee beeldengroepen aan de Dreef, de Torderende Torens (wokkels) en Negen Zuilen zijn rechtstreeks ontstaan uit mijn vo rige werk. Voor mijzelf zou ik ze beschrijven als 'bouwflarden'. De negerqzpilen zouden een enorm gebouw kunnen ondersteunen, maar dat doen zij niet. De twee to rens van 12 meter hoog zijn niet betreedbaar en hebben geen dak. Toch zij het geen ruines. De 2 groepen hebben met elkaar iets hermetisch gemeen; ook de spi raal komt in allebei voor een refe reert voor mij, aan de spiralen van Brancusi die oneindig ver door lopen. Negen Zuilen heeft een bepaalde connectie met de twee cirkelvormige gebouwen aan de Zuidplaslaan, terwijl Twee Getor deerde Torens een bakenfunktie zullen vervullen voor verkeer dat vanuit de Beijerincklaan Wad dinxveen binnenkomt. Spreker dacht hierbij bovendien nog aan accupunctuurnaalden, die de zui len zouden kunnen voorstellen, in de oksels van de Dreef waardoor genezende energie vrijkomt. De Torderende Torens...niet te bere den, de zuiltop niet te bereiken." Af I C KINDERFONDS VAN DE VERENIGDE NATIES Wenskaarten, geboorte kaartjes, geschenken. Het hele jaar door bij: Ina van der Hoek Korenstraat 19, Zevenhuizen De nieuwe wintervoorraad is binnen, waaronder de agenda's voor 1988....! Op donderdag 24 december wordt er een kerst-inn georgani seerd door het G.J.V., de Zang groep en de koffiebar 't Praathuis. Het thema van deze kerst-inn is: 'Vieren met je lichaam" Iedereen is van harte welkom op deze a- vond in het Hervormd Centrum van Zevenhuizen. Aanvang 20.45 uur. s>®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®@ Kerkweg-Oost 153 - Waddinxveen Tel. 01828-14094

Dorpskrant | 1987 | | pagina 21