KUNST- GEBITTEN Computerprogrammeur levert maatwerk Zaalvoetbal rJj TEL. 01828-12958 MIEKE en CEES TIJSTERMAN nemen voor de vierde keer deel aan de rally PARIJS-DAKAR! BABBA'S STOFFENHUIS DINSDAG EN WOENSDAG: 10%, 20%, 30% KORTING op de stoffen Kerkweg West 8 - W'veen - 01828-11120 l reparatie's I KLAARTERWIJLUWACHT J WADDINXVEEN IK BEN VOORZICHTIG MET VUURWERK JIJ OOK? ADVERTEER OOK EENS IN DE DORPSKRANT Uw bedrijf valt op! U blijft in de belangstelling....! Rentokil-ZVH geeft Acco/Dos geen kans WADDINXVEEN - De 24-jarige uit Zevenhuizen afkomstige Henri Baai is sinds enige tijd zelfstandig ondernemer als computerprogrammeur Kan zowel voor groothandel als voor de winkelier een computerprogran ma bieden dat afgestemd is op zijn bedrijf. Dat en nog veel meer horer we op een zaterdagmorgen in een bovenwoning aan de leplaan 103ir Waddinxveen. De kleine Michèlle vindt het eindeloos dat ze voor éér keertje op vaders schoot achter de computer mag...normaal gesproken ir deze werkkamer verboden terrein Jogging f 14,- p.m. 150 br. Ribfluweel I 20,- p.m. 150 br. Grote sortering UNA BROWN Dill knopen 5 maten patronen van Neue Mode in voorraad. WADDINXVEEN - Het Bunnik's zaalvoetbaltoernooi i.s.m. Dik Roos wordt gehouden op 26 dec. (2e kerstdag) vanaf 13.30 uur in sporthal "De Sniep" in Waddinx veen. In poule A zitten: Be Fair; Moerkapelle; Groene- weg; Jodan-Boys. In poule B: W.S.E.; Reeu- wijk; •Sportief; Sportlust. PROGRAMMA: 1.30 uur: Groe- neweg-Jodan Boys; 1.45: Spor- tief-Sportlust; 2.00: Moerkapelle- Be fair; 2.15: WSE-Reeuwijk; 2.30: Jodan boys-Moerkapelle; 2.45: Sportlust-Reeuwijk; 3.00: Moerkapelle-Groeneweg; 3.15: Reeuwijk-Sportief; 3.30: Be fair- Jodan boys; 3.45: Sportlust-WSE 4.00: Groeneweg-Be fair; 4.15: WSE-Sportief. Finalewedstrijden: 4.30: no. 4 poule A-no. 4 poule B; 4.45: no. 3 poule B-nr. 3 poule A; 5.00: no. 2 poule A-no. 2 poule B; 5.15: no. 1 poule B-no. 1 poule A. Henri Baar kwam voor het eerst met computers in aanraking tij dens zijn stagejaar bij Rijkswater staat, wat hem bijzonder fascineer de. In militaire dienst volgde hij hiervoor speciale cursussen en een functie bij een automatise ringsbedrijf in Zoetermeer sloot hierna passend aan. Hier leerde hij de kneepjes van de diverse pro grammeertalen, de verschillende besturingssystemen en vond de BB4 ofwel S.M.C.-taal de beste om mee te werken. Thuis, toen nog bij z'n ouders woonachtig in Zevenhuizen, had hij een kleine computer waarop hij kon werken. Van Compaire in Zoetermeer dat ophield te bestaan kwam hij bij Value Addet in Houten. Hier deed hij kennis op in het program meren voor groothandelbedrij- ven. Hij werkte nog steeds met dezelfde taal. "Het besturingssy steem waarmee ik werk is pas heel laat tot ontwikkeling gekomen; dat systeem heet Unix, of Xenix. Al doende deed ik veel ervaring op in het schrijven van program ma's voor groothandels. Nina Ricci bijvoorbeeld werd ook door ons bedrijf van aangepaste pro gramma's voorzien. Omdat ik met nog twee andere programmeurs intussen zoveel kennis had opge daan leek het ons een aardig idee om met z'n drieën te beginnen. Jammer dat één van de partners zich terugtrok, waardoor ons be drijf niet doorging. Toen ben ik als solist begonnen. Nu heb ik een programmeerbedrijfje en heb de- verse klanten, echter als die volle dig voorzien zijn van een program ma op maat voor hun bedrijf, dan hebben ze me een poos niet meer nodig...Naast de groothandel wil ik me toe gaan leggen op de installatiebedrijven. M'n schoon vader werkt bij zo'n installatie bedrijf (v.d. Broek, Waddinxveen Ik heb op bestaande groothan delsprogramma's dusdanige varii ties bedacht dat ze ook te gebrui ken zijn voor de detailhandel, li feite is het zo dat als een installa tiebedrijf naar me toekomst me een pakket van wensen en eiset ik dit bedrijf een aangepast pro gramma kan bieden. Daarin isb.v het totale onderhoudsprogram ma van geysers ondergebracht van service, schoonmaken tot on derhoudsbeurt toe." Henri pre tendeert branchedeskundig te zijn, zit niet vast aan een bepaal: merk computer, omdat de BB' taal op alle besturingssystemen werkt en dus op iedere compute past. "Van de goedkoopste Japar se tot een IBM van formaat. Hei besturingssysteem Thoraugh- broed,wat ik veel gebruik werk op alie computers goed.'' Pro grammeren is schrijven...dat doe hij graag; 80% van het program meerwerk is schrijven. 20% tik werk op de computer om het pro gramma op disc te zetten. Daar aan heeft hij een hekel. Z'n vroun Angelique helpt weieens, maai kan het kriebelhandschrift van haar man niet altijd lezen. Hi zoekt eigenlijk mensen, studen ten van de T.H. die in de BB4taal kunnen programmeren om hem op free-lance basis bij toenemen de werkzaamheden te helpen. Op dit moment heeft hij het druk. Ver wacht een toenemende belang stelling zeker nu hij aan wensenl en verlangens van installatiebe drijven tegemoet kan komen. Compleet met toeters en bellen Zoals de klant het wil zo pas ik het programma aan" lacht Henri I Baar. Wie geïnteresseerd is kan met hem contact opnemen: H.B.S (Henri Baar Software), tel 01828-19965. Op Nieuwjaarsdag zullen Cees en Mieke Tijsterman in de zelf opge bouwde Mitsubishi de monsterrit Parijs-Dakar beginnen, uitgeleide ge daan door een grote supportersgroep. Daartoe behoren o.a. ook de Zevenhuizen Marco en Richard Hoogendoorn. Het is voor de vierde keer dat de Tijstermannen deze rally door woestijnen en zandvlaktes, zullen ondernemen. Zondag na de kerst vertrekken ze vanuit Eindhoven met de Holland se groep, waaronder ook Jan de Rooy met 4 vrachtwagens voor Mitsubishi. Mieke is kaartleester en houdt, evenals voorgaande ja ren, het kompas in de gaten. Het echtpaar heeft in de loop van de tijd een zekere mate van routine gekregen. De voorbereidingen waren dit jaar omvangrijker dan voorgaande keren, omdat het duo ditmaal in de Protoklasse deelneemt in categorie VI. Voor heen reden ze in een klasse van standaardauto's: categorie IV. Nu heeft Cees het chassis groten deels zelf opgebouwd. Twee Fran sen van Mitsubishi, waardoor het echtpaar gesponsord wordt, zijn twee dagen in de garage aan de Tweede Bloksweg in Waddinx veen bezig geweest de poleyester- keflaropbouw te lijmen. Er is voor polyesther gekozen omdat dit e- norm in het gewicht scheelt. Cees Tijsterman, van beroep lasser, is de laatste weken bijna dag en nacht bezig geweest om de auto verder motorisch in orde te ma ken. Door enkele bevriende auto monteurs daarbij terzijde gestaan. Mieke treft praktische voorberei dingen, doet dat meest 's avonds vanwege haar baan als receptio niste. Twee achtereenvolgende jaren - de laatste twee - eindigden Cees en Mieke als 12e in hun klas sement. Dit jaar hopen ze op een nog betere plaats omdat ze al enige ervaring hebben. Maar liefst 600 deelnemers telt de rally Pa rijs-Dakar, die drie weken duurt. Overdag wordt er gereden en de overnachting vindt onderweg in een kampement plaats. Hier wor den ook maaltijden verstrekt. De Nederlandse Brandwonden Stichting wil, in samenwerking met de plaatselijke Brandweer korpsen, rond de jaarwisseling de aandacht vestigen op het veilig afsteken van vuurwerk. Vooral het veilig hanteren van niet-ontploft vuurwerk staat bij deze preventie-aktie op de voorgrond. Uit ongevalscijfers blijkt, dat juist met niet-ontploft vuurwerk veel ongelukken ge beuren. Met narre jongeren, zijn daarvan vaak het slachtof fer! Daarom is aan alle Brandweer korpsen gevraagd, de Brand weerkazerne op 1 en/of 2 janauri 1988, tijdelijk open te stellen, voor het inleveren van niet-ontploft vuurwerk. Dit vuurwerk is eerst onklaar ge maakt door het in een emmer water te dompelen en wordt vervolgens ingeleverd. De verza meiaar" ontvangt een kleine "be -loning" in de vorm van een sticker. Naast deze aktie, wordt op grote schaal een foldertje verspreid, met Tips voor het Onderweg hebben Cees en Mieke licht verteerbaar astronauten- voedsel bij zich en drinken. Dat laatste is essentieel in een woes tijn met zinderende hitte. "De tem peraturen variëren overdag van 30 tot ruim 40 graden Celsius ter wijl het 's nachts kan vriezen. Ook daar zijn we op ingesteld. Dit jaar hebben we speciale kleding, door Helen hensen beschikbaar ge steld. Het vereist doorzettings vermogen, je moet een bepaalde mentaliteit hebben en avontuur lijk ingesteld zijn" lacht Mieke Zij heeft even tijd, moet direkt weg naar Parijs, waar een persconfe rentie gehouden wordt. Deze zelf de zaterdagavond komt ze nog naar huis terug. Een rit van 800 km. dus 'even'. Cees moet met een reporter van radio West een rit maken in de wagen van vori gjaar. Pech onderweg is zo te ver helpen. Cees is een ervaren rot in het vak. Bovendien rijdt er een fa- brieksteam mee van de Franse importeur die onderdelen bij zich heeft. Het is de bedoeling dat op 1 januari binnen 16 uur de Franse havenstad Sête wordt bereikt van waaruit overgevaren wordt naar Algiers. Daar begint in feite de strijd pas echt. De tocht door Fran krijk is niet bedoeld om heel snel te rijden. Dat kan ok niet want de autobaan is verboden. Er wordt elk jaar een andere route uitgezet binnendoor. "O ja...we moeten nog Michelin kaarten" bedenkt ze zich.„Een frons verschijnt..„er moet nog zoveel en de datum 27 december nadert snel....de auto is bijna klaar...nog even en dan klinkt het startschot.... GOODLUCK EN BEHOUDEN VAART veilig ontsteken van vuurwerk. De Brandweer in uw gemeente doet een beroep op u, medewer -king te verlenen aan het ver spreiden van dit bericht. Op zaterdag 2 januari is er bij de Brandweer Moerkapelle gele genheid om niet ontploft vuur werk in te leveren tussen 11.00 en 12.00 uur in de Brandweer garage. Mede namens de Brandweer, zeggen wij u dank voor uw medewerking. In een afgeladen'dorpshuis Op Moer hebben de Zevenhuizen- se heren streekgenoot ACCO/ DOS op een duidelijke 3-0 nederlaag getrakteerd. Vanaf het begin liep het bij de Rentokil-ZVH heren goed, met een risicovolle service werd ACCO/DOS onder druk gezet en kreeg het blok de aanval van hun goed geblokd. Met een 15- 5 werd deze eerste set afgeslo ten. In de tweede set kwam de nieuwe coach van de gasten met een gewijzigde opstelling in het veld o.a. nam Willem Jan - Verhoef het spelverdelen over van Clardey. Hierdoor kwamen ze meer in hun ritme en kon in deze beginfase door een goede verdediging en aanval een klei ne voorsprong opbouwen (1-5). Maar Rentokil hield het hoofd koel en kwam weer langszij en kon beginnen aan het bouwen van een duidelijke voorsprong. Door de goede aanval van o.a. Maarten Verdonck en Pieter de Leeuw werd de voorsprong via 8-5 naar 13-7 vergrot. Toch gaven de heren van ACCO het nog niet op, en met een grote vechtlust wisten deze heren, mede doordat de pass bij Ren tokil even iets minder werd, weer dichterbij komen (13-11). Maar de heren van Rentokil- ZVH bleven, gesteund door de grote schare supporters, in deze eindfase alert en met 15- 12 werd deze twede set win nend afgesloten. In de derde set moesten de Schoonhovenaren alles geven om nog in de wedstrijd te blijven. Ook nu weer gebon het bij hen goed, maar de kleine 1-3 voorsprong was weer gauw door de heren van Rentokil ongedaan ge maakt en omgebogen naar een 8-3 voorsprong. Maar zoals verwacht werd kwam Dos terug en kreeg het publiek een echte strijd te zien waarbij het moei zaam punten verzamelen werd. In deze fase werd door de middenaanval van ACCO goed gescoord en wisten ze erg dichtbii te komen tot 14-13. Maar de laatste en beslissende klap kwam van Brecht Roden burg die de set met 15-u afsloot en de wedstrijd met M Voor de heren treedt nu een rust-periode aan, tot 13 februa' wordt er geen kompetitie-weo- strijd meer gespeeld. Dit verband met de pre-olymPlCS waarbij het Nationale teamvoc deelname aan de Olympiscf Spelen winnaar moet worde van deze wedstrijden. D<e Amsterdam gehouden wo'T In deze rustperiode zullen o heren wel oefenen, er is toernooi in Zwitserland en januari spelen de heren te<Je Deltalloyd/AMVJ en op ee': toernooi bij hen.

Dorpskrant | 1987 | | pagina 22