GEMEENTERAAD ZEVENHUIZEN E.H.B.O. E.H.B.O. nieuwe cursus PANNENAKTIE DE ZILVERBERK Nu 15% korting is in Voor het eerst een gemeenteraadsvergadering in de nieuwe raad zaal. Een goed geluid dankzij een geluidsinstallatie, maar helaas blijven we tegen ruggen aankijken, ondanks een uitstekende plaats voor de pers aan een speciaal bureau! (geen tijd gehad om de lampjes te tellen) Dia-presentatie in dank aan vaard door gemeenteraad ter gelegenheid van het feit dat mevrouw drs. m. van Schagen- Gelder en de heer ir. j.D. Dorrepaal, in Zevenhuizen hun bureau "D.G.K. organisatie-ad viseurs" begonnen en de voor genomen officiële opening van het nieuwe gemeentehuis, bie den zij een dia-presentatie aan. Deze dia's tonen Zevenhuizen zoals dit 10 jaar geleden was. burgemeester A.H. van Gent sprak hiervoor zijn dank uit en deelde de raadsleden mede dat men voornemens is een selectie van deze dia's te vertonen tijdens de officiële opening op 14 januari a.s. en het Open Huis vrijdag 15 januari. De heer Sleeuwenhoek Gem. belangen was tegen het voor stel om de ambtenaren die een maandsalaris boven de f 2.567,- per maand verdienen een sala -risverhoging te geven. Eén en ander op advies van het mini sterie van Binnenlandse zaken. Hij vond het onrechtvaardig dat de mensen met een hoger salaris bevoorrecht worden ten nadele van de lager betaalden. De heer D. Zwerus S.G.P. dacht dat de overheid deze maatregel treft omdat zij moeite heeft met het aantrekken van hoger per soneel. Beter Wonen gaat isoleren Woningbouwvereniging "Beter Wonen" krijgt geldelijke steun van de gemeente voor het treffen van energiebesparende maatregelen aan 14 woning wetwoningen die resp. in Schoolstraat (2) Korenstraat (1) De Lente (3); Weideplant- soen (2); De Bongerd (2) en De lep (4) staan. Een subsidie, gelijk aan de bijd age die de gemeente hier toe van het ministerie van VROM zal ontvangen, van f 12.224,- werd tijdens de raads vergadering gevoteerd, het voorstel tot het nemen van een volumebesluit voor 1988 in het kader van art. 41 van de wet °P de Stads- en dorpsvernieu wing riep vragen op omtrent de verplaatsing van het bedrijf van he fa. Visser uit de Dorpsstraat. De voorzitter deelde hierop joede dat de gemeente Zeven huizen wellicht in de toekomst een goede kans maakt inzake he bedrijfsverplaatsing voor een subsidie van de provincie in aanmerking te komen. De gemeente Zevenhuizen Krijgt van het ministerie van vRÖM voer 1988 een bedrag van f 153.000,- voor de stads en dorpsvernieuwing, in de ge meentebegroting was uitge gaan van f 126.000,-. voor de verdeling der gelden Kunnen de volgende sectoren worden genoemd: a- woningen; b. bedrijven; c. m'rastructuur; d. welzijn; e. overigen. gingen een bedrag van f w.000,- wordt gereserveerd oor de verbetering van wonin gen. Voor bedrijven wordt een gedrag van f 20.000,- voor edrijfsverplaatsingen gereser- ®erd. infrastructuur riolerings- Pannen en herinrichting van net dorpscentrum f 30.000,--. pijn. Gedeeltelijke renovatie van het dorpshuis; geraamd wordt f 12.400,—. overigen: voorshands wordt hiervoor een memorieraming opgenomen. Exploitatieopzet nieuwbouw een aanleg plan Swanla. bij raadsbesluit van 29 oktober is het bestemmingsplan Swanla vastgesteld. Aan de hand van de uitgangspunten van dit plan is een exploitatie-opzet opge steld. De raad gaf hieraan zijn fiat. Het Land Kanaan Er moeten enige voorzieningen worden getroffen aan de boer derij Het Land Kanaan aan de Eendrachtsdijk, die eigendom van de gemeente Zevenhuizen is. De fundering moet opge hoogd worden, het tussenge- bouw vervangen; verkleinen en het maken van een vorstvrije doucheruimte en toilet., het maken van een riool aansluiting daar de boerderij niet op de riolering is aangeslo ten. Een bedrag van f 100.000,- werd hiervoor door de raad beschikbaar gesteld. De heer P. Hofman P.v.d.A. dacht dat de algehele toestand van de boerderij niet helemaal duide lijk is en dat het voorstel de voordelen van de twijfel biedt of alle mankementen dan ook echt zijn verholpen, in 1981 hebben we besloten de boerderij te behouden, dus moeten we rekening houden met kosten." De heer V.d. kerkhof V.V.D. dacht ook bij het ja-zeggen waar beginnen we aan maar kon zijn fiat geven omdat het pand een emotioneel histarisch en esthetische waarde heeft. De heer H. Sleeuwenhoek Gem. Bel. "Ooit was op die plaats een bungalowpark gepland in plaats daarvan houden we een boerderij in stand. De pachter is verplicht verbouwingen zelf uit te voeren, doch deze werkzaam -heden vallen daar niet onder. Hij hoopte dat het door Schie- reck aan Smit uitbestede werk o.a. het opvijzelen goed uitge voerd wordt en dat er een goede bestekomschrijving komt, om het meerwerk niet uit de hand te laten lopen. De gemeente Zevenhuizen draagt bij in de kosten van voorzieningen aan het rioolge maal Dorpsstraat 1a. Deelectri- sche installatie moet vervangen worden, er moet een wateraan sluiting komen, de stank be streden en een hekwerk ge plaatst. De gemeente Zeven huizen draagt 66,6% bij in de kosten van f 156.000 f 104.000,- voorbereidingsbesluiten. Tijdens de gemeenteraadsver gadering moeten er voorberei- dingsbesluiten worden geno men voor een herziening van het bestemmingsplan Dorp voor het perceel De Wielewaal 39 voor de bouw van een garage en berging (punt a.) idem voor dorp, ten behoeve van de bouw van een disco-bar op een perceel aan de Zuidelijk Dwars weg nabij nummer 12. Aange zien dit besluit slechts voor de duur van één jaar geldt en de bouwvergunningprocedure nog niet is afgerond, moest de raad opnieuw een voorberei- dingsbesluiThèin1en:.De heer Hl- Sleeuwenhoek Gem. Bel. uitte zijn misnoegens over dit voor stel omdat de bezwaren die ingebracht zijn tegen de vesti ging van discobar De Schuur, op deze lokatie als 'gegrond' verklaard werden. "Deson danks gaat u toch verder" De heer D. Zwerus S.G.P. sloot zich mede op principiële gron den bij hem aan en vanwege het overmatig drankgebruik in dis co's. Toen de heer P. Hofman zich positief t.o.v. de disco uitliet vroeg hij deze eens 's- avonds laat mee te gaan naar de stad om daar eens bij disco's te kijken. Voor een stroberging op het perceel Vlietkade 15 dat in het bestemmingsplan Zevenhui- zerplas, niet als zodanig is bestemd, moet dat in het be stemmingsplan Zevenhuizer- plas worden voorbereid. De heer H. Sleeuwenhoek sprak zich ook uit tegen de wijziging van het bestemmingsplan Lan delijk Gebied voor het perceel gelegen naast Groeneweg 3. In de vergadering van 17 septem ber is het plan van de heer C v.d. Knaap voor de bouw van een woning bij het benzinestation Groeneweg 3 aan de orde geweest. Door het college werd dit voorstel echter teruggeno men voor nadere informatie. Mede gelet op de thans door de Bovag overlegde informatie vonden B en W. dat er voldoen de termen aanwezig waren om tot het nemen van een voorbe- reidingsbesluit over te gaan. De hee D. Overdijk P.v.d.A. dacht dat laatstgenoemde zich bij de bouw van een woning in de vingers snijdt, omdat de moge lijkheid om een benzinestation uit te breiden wordt 'afgesne den'. beroepschrift De heer P. Hofman vond dat er maar positief gereageerd moest worden op het beroepschrift van de eigenaar van Tuinsier- kunst Vijfhuizen B.V. n.a.v. een weigering van een bouwver gunning voor de bouw van een bedrijfsloods op het perceel Rottekade 11a. "Wat er nu ligt is niet meer om aan te kijken een puinhoop aan bouwvallen. De geldende voorschriften blijken echter geen versoepelde hou ding te bieden volgens wethou der Van IJperen. Wijziging Algemene politiever ordening De raad ging akkoord met de wijziging van de algeme ne politieverordening Zeven huizen, daar deze tot op heden te beperkt was om een slagvaar -dig beleid te kunnen voeren m.b.t. de afgifte van vent- c.q. standplaatsvergunningen. Ge weigerd kon slechts worden met als motief de openbare orde en de (verkeers)veiligheid. Gelet op het aantal aanvragen en in aanmerking nemende een gewenst voorzieningenniveau is het gewenst de A.P.V. zo te wijzigingen dat er een ruimer toetsingscriterium ontstaat voor het nemen van beslissin gen op vergunning-aanvragen. HALT-PROJECT: jongeren die vandalisme gepleegd hebben krijgen speciale aandacht. Het zgn. halt-project ontlokte menig radslid een op-of aan merking. Met ingang van 1 januari wordt een HALT- pro ject gestart in samenwerking met Moerkapelle, Moordrecht en Nieuwerkerk. De doelstel ling is het leveren van een bijdrage aan het terugdringen van vandalisme door minderja rigen, het verlenen van bijstand bij vervolgprocedures en/of hulp verlenen bij het opsporen van de achter liggende proble matiek, alsmede het leveren van een bijdrage aan de oplos sing ervan. Daartoe wordt een zgn. HALT bureau ingesteld waar met door de politie of justitie verwezen jongeren, die, als zij zich aan vandalistisch gedrag schuldig hebben ge maakt gesprekken gevoerd en alternatieve werkzaamheden, geaffineers met de vernielingen besproken en uitgevoerd wor den. De heer Brouwer C.D.A. was enigszins bezorgd over het in de openbaarheid brengen van een vandalist in een kleine dorpsgemeenschap als Zeven huizen via het halt-project. "Hoewel is het pedagogisch een goede zaak vind, vraag ik me af of een jongeren niet voor het leven getekend is." De heer M. Zijderhand Gem. bel. vroeg zich af hoe de praktijk zal zijn omdat de politie al beperkt is in de 'menscapaci- tei', onderbezet is... Tegen het voorstel voor Verlen ging van het huurcontract van het perceel industrieterrein voor discobar De Schuur tot uiterlijk 31 december 1988. stemde de heer D. Zwerus S.G.P. Mededeling werd ge daan dat op korte termijn een voorstel aan de raad gedaan wordt inzake de met de heer Verburg te sluiten grondtrans- actie. Onder het motto., welzijnsplan voor 1988 en 1989 in het kader van de toepassing van het besluit proefgemeenten voor de regio-gemeenten per 1 jan. 1988 valt het concept-plan t.b.v. de bibliotheek waarin rekening is gehouden met een subsidie van f 103.125,- In de begroting van de bibliotheek voor 1988 is rekening gehouden met de automatisering van de uitleen administratie a f 13.000,— (Dit gaat waarschijnlijk niet door). Contributievrijdom De raad ging akkoord met het welzijnsplan waarbij o.a. mee gedeeld werd dat de biblio theek voor de jeugd tot 18 jaar een contributievrijdom per 1 jan. a.s. wordt ingesteld. De abonnementsprijs voor volwas senen wordt verhoogd met twee gulden tot f. 18.— per jaar. Welzijnsplan in het concept welzijnsplan voor 1988 en 1989 werd reke ning gehouden met een subsi die van f 500,— en f 90.125,— voor de Oranjevereniging Oud- Verlaat respectievelijk de Stich ting Openbare Bibliotheek. Uitbreiding alarmeringssy- teem voor zelfstandig wonende ouderen Naast de 5 functione rende bij alleenwonende be jaarden uitgezette alarmerings systemen, door het flankerend ouderen beleid, worden er nog eens zeven aangeschaft. De gemeenteraad verleende hier aan z'n goedkeuring en stelde het noodzakelijke krediet van ca. f 3.390,- beschikbaar. Voor de heer Hogenes Gem. bel. was dit aanleiding om het verwijt te maken dat door de plaatselijke politiek de bejaarde weieens wordt vergeten. "Di verse malen heb ik het college verzocht om onderweg van hun woonomgeving de oude nieuw bouwwijk Zuidpias) naar het dorp, een bankje te plaatsen. Veel ouderen klagen dat ze de klim naar het dorp een moeilijke gang vinden, maar hieraan werd geen gehoor gegeven". Nieuw bestuurslid stichting be jaardenhuisvestiging Zeven huizen, Per 31 december a.s. moet worden voorzien in de vakature van bestuurslid mevr. A. van Oosterom-van Vliet, die namens de gemeente zitting heeft in het bestuur van de stichting bejaardenhuisvesti ging Zevenhuizen. De heer P. Hofman P.v.d.A. stelde dat mevrouw Van Oostrom iemand is van zijn politieke kleur en droeg daarom mevrouw I. Cas- see-del Prado voor met eenzelf de politieke achtergrond. Zij is reeds als bibliotheekvrijwillig ster actief in het bejaardente huis" zo merkte hij op. De heer Zijderhand Gem. bel. stelde namens zijn fraktie, de heer J. Hogenes als kandidaat, het geen zijn fraktiegenoot Sleeu- .vyenhoeft cfe opmerking ontlok te ik heb het bejaaraenwerx ook ontdekt, omdat ik de 65 gepasseerd ben' bij stemming behaalde mevrouw Cassee 10 stemmen van de 13. jeugd en jongerenwerk De Vier- kap mevrouw Parabirsing noem -de het jeugd en jongerenwerk in gebouw De Vierkap een goede zaak. Dit deed zij bij de behandeling van de begroting van 1986 en de rekening van 1986, met een tekort van f 7.782,75 wat als subsidie door de gemeente betaald wordt. Dorpshuis Swanla Bij de be handeling van de 'sluitende' begroting van dorpshuis Swan la vroeg de heer J. Brouwer C.D.A. "Er was sprake van dat de peuterspeelzaal uit het dorpshuis vertrekken zou, is dat nog zo?" De voorzitter meende dat dit plan van de baan is. Onderhoudsactiviteiten aan de openbare basisschool 't Reiger- bos dakbedekking, moeten plaatsvinden gaan de gemeente ca. f 40.000,- kosten. De raad stelde dit krediet beschikbaar. De heer H. Sleeuwenhoek pleit te voor een goed toezicht door gemeentewerken, grondaankoop Swanla De raad besloot tot de aankoop van een perceel grond met een opper vlakte van ca. 2000 m2 van de heer H. Roodhuyzen, gelegen ten noordoosten van dorpshuis Swanla. Om het uitbreidings plan Swanla (niets met dorps huis te maken, maar dit nieuwe plan heet zo) te realiseren zal nog meer grond van hem gekocht worden. Afwikkeling schadeclaims De heer J. Hogenes stemde tegen het bij de begrotingswij zigingen gevoegde, omtrent de afwikkeling van de laatste drie schadeclaims van Dorpsstraat bewoners. In de vergadering van 2 juli jl. werden gelden beschikbaar gesteld tot afwik keling van schadeclaims i.v.m. aanleg riolering in 1976. Nu is ook overeenstemming met de laatsten bereikt en stelden B. en W. voor om een aanvullend krediet beschikbaar te stellen en te onttrekken aan de reserve reconstructie Dorpsstraat. De post onvoorziene uitgaven wordt hierdoor niet gewijzigd.... HERHALINGSCURSUS Moerkapelle - In het rode kruis gebouw. Herenweg 13, start op 11 januari '88 om 20.00 uur een herhalingscursus EHBO die tot maart duurt. Opgeven bij M. van Popering-Jongejan, tel. 01793- 2225. de vorige Dorpskrant wegge vallen: GIETIJZEREN BRAADPANNEN vanaf f97,- is min 15% korting. De EHBO afd. Zevenhuizen start weer een nieuwe cursus voor ie dereen van 16 jaar en ouder. De eerste cursusavond is op 5 janu ari 1988! Wie interesse heeft kan bellen of schrijven naar: D. de Vos, Knib- belweg 33, Zevenhuizen, 01802- 1376 of H. Nieuwland, Burg. Boerstraat 14, Zevenhuizen, 01802-1522.

Dorpskrant | 1987 | | pagina 25