DE GEMEENTE MOERKAPELLE BIJ U THUIS TELEFOONNUMMERS/ OPENINGSTIJDEN Hinderwet Kennisgeving en Bekendmaking Beschikking Gebruik Vuurwerk Dorpsvernieuwing nTrrUWin9 Van toePassin9- ln deze verordening zijn oorschriften opgenomen op grond waarvan subsidies verkre- rrde?' die betrekking hebben op dorpsvernieu wing. Een belangrijke subsidie-mogelijkheid is die voor de ver betering van woningen. Tips voor het gebruik van vuurwerk Ui Kerstboom verbranding Afgegeven bouwvergunningen Vergaderschema BURGERLIJKE STAND Ophalen huisvuil Nieuwjaars receptie Collecte-schema Leerkrachten en computers ALARMERING MILIEUKLACHTEN Brandweer 2666 01820-28011 b.g.g. 01820-24255 P°liti© 1333 Gemeentelijke diensten b-9-901828-13000 Gemeentesecretarie 1940 Ongevallen 1333 Werkplaats (van 8.00-9.00 uur)1940 MEDISCHE HULP Ambulance- OPENINGSTIJDEN dienst 01820-16066 Gemeentesecretarie elke Arts 1687 werkdag van 8.00-12.00 uur STORINGSDIENSTEN POLITIEPOST Gas elektriciteit 071-252911 maandag en woensdag van Waterleiding 01736-6940 16.00-18.00 uur en CAI01828-17613 zaterdag van 10.00-12.00 uur. Huisvuil: iedere donderdag Grof vuil: iedere donderdag Oud ijzer: iedere laatste donderdag van de maand Klein chemisch afval: iedere werkdag van 8.00-9.00 uur in de werkplaats. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle; gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieu- hygiene; mak®n bekend dat door hen, onder voorschriften om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen, op 15 de cember 1987 vergunning is verleend ingevolge de Hinderwet naar aanleiding van de aanvraag van J.C. van der Meer te Berkel en Rodenrijs voor een herstelinrichting gelegen aan de Julianastraat 78 te Moerkapelle. De beschikking van alle ter zake zijnde stukken liggen in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1 te Moerkapelle ter inzage en wel van 24 december 1987 tot 25 januari 1988 elke werkdaq van 8.30 uur tot 12.00 uur en van 13.30 uur tot 15.30 uur. Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne staat beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20,21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont' dat hij redelij kerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20,21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet alge mene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toe passing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en moet worden ingezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA s Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Moerkapelle, 23 december 1987, Burgemeester en wethouders voornoemd, de wethouder, de burgemeester, Jac. van der Spek. A.W. Lips. Met het oog op de komende jaarwisseling en het daaraan verbonden gebruik van vuurwerk, worden hieronder nog eens de bepalingen genoemd die in onze gemeente met betrekking tot verkoop en afsteken van vuurwerk gelden. 1. de verkoop van vuurwerk mag uitsluitend plaatsvinden op de laatste twee werkdagen van het jaar; 2. vuurwerk mag slechtaworden verkocht aan personen van 18 jaar en ouder; 3. uitsluitend tijdens de jaarwisseling tussen 23.00 en 1.30 uur mag er vuurwerk worden afgestoken; 4. slechts tijdens de jaarwisseling tussen 22.00 en 2.30 uur en tijdens het vervoer van de winkel naar huis is het toege staan vuurwerk bij zich te hebben. Een ieder, maar vooral ouders van opgroeiende jeugd, wordt verzocht er op toe te zien dat bovengenoemde punten worden nageleefd. De overlast, welke ieder jaar weer wordt veroor zaakt door het vroegtijdig afsteken van vuurwerk zal hiermee kunnen worden geruggebracht. De politie zal tegen overtre ders streng optreden. (publicatie ex. artikel 1.2 Subsidieverordeninq dorpsvernieuwing) In de gemeente Moerkapelle is een Subsidieverodeninq De mogelijkheid bestaat namelijk om aan een eigenaar bewoner subsidie te verstrekken voor - het treffen van voorzieningen tot verbetering van de indeling of het woongenef van de woning- Slreffpn Tan voorzjeningen tot opheffing van bouwtechni sche gebreken van de woning. Hierbij moet wel aan een aantal voorwaarden worden voldaan zi!n°nnnT h?ï de W°n'n9 tenminste 25 jaar bewoond moet zijn, ongeacht door wie. teh°uis ader6 informatie kunt U zich wenden tot het gemeen- Voor het jaar 1988 is voor dorpsvernieuwing totaal f 40 800 - f^b'kbaan Doorde gemeenteraad van Moerkapelle is beslo ten dat van dit bedrag f 6.000,- beschikbaar wordt gesteld voor f i non6 V^n de molens lan9s de Rotte. In concreto is dit r i .uoo,- per molen. Het resterende bedrag van f 34.800,- is in zijn beheel beschik baar voor de eerder genoemde verbetering van woningen. Het besluit van de gemeenteraad impliceert dat voor 1988 geen gelden beschikbaar zijn gesteld voor het midden- en kleinbedrijf en voor overige steun. Elders op deze pagina zijn de bepalingen genoemd voor het af steken en de verkoop van vuurwerk. Wanneer vuurwerk wordt afgestoken dienen onderstaande tips in acht te worden genomen: Verbranding? Eerst water, de rest komt later! Is de gebruiksaanwijzing in het Nederlands...en vooraf gelezen? Laat vuurwerk niet slingeren, berg het op in een blikken trommel! Is de omgeving veilig; ramen en deuren gesloten? Gebruik alleen vuurwerk van goede kwaliteit' Het einde van het jaar nadert met rasse schreden en dient er gewoontegetrouw aan dacht te worden geschonken aan de jaarlijkse kerstboom verbranding. Dit evenement zal plaatsvin den op 5 januari 1988 om 18.30 uur nabij het vrachtwa genparkeerterrein op de hoek Ambachtstraat/Nijverheid straat. De bomen kunt U de zelfde dag, dus 5 januari a.s., inleveren van 16.00 tot 17.30 uur op het hiervoor genoem de terrein. Natuurlijk krijgt U daar voor iedere boom die U inlevert een ontvangstbewijs. Met dit ontvangstbewijs heeft U kans om één van de drie waarde bonnen ter waarde van f 15,-, f 25,-en f 35,-te winnen, die door het gemeentebestuur beschikbaar zijn gesteld. Voorts is er door de fa. Kadiks een transistorradio beschik baar gesteld als hoofdprijs. Al met al een goede reden om uw kerstboom in te leveren. Ontsteken met sigaar/sigaret e.d.; nooit met lucifers Nooit met vuurwerk gooien! Toeschouwers achteruit, tenminste 6 meter. Siervuurwerk blijft mooier dan knallers? Ir Ter beveiliging: plaats pijlen in een gedeeltelijk ingegraven en/of met zand gevulde fles. Elke landing in het oog houden; voorkom schade en/of brand; Koud vuur bestaat niet; ook sterretjes zijn gevaarlijk! Elk huisdier is bang; voorkom paniek en blijf bij hen! Niet-ontploft vuurwerk nooit herontsteken, na 10 minuten onklaar maken door het in een emmer water te gooien! Burgemeester en wethouders hebben op 23 december 1987 bouwvergunning afgegeven aan: - Zijderhand Moerkapelle B.V., Ambachtstraat 2, voor het ver- - groten van een bedrijfsruimte, plaatselijk bekend Ambacht- - straat 2. Een ieder die meent in zijn/haar belang te zijn getroffen kan binnen 30 dagen na verzending van de beschikkingen inge volge de Wet Arob een bezwaarschrift indienen bij burgemees ter en wethouders van Moerkapelle. 18 januari 1988 20 januari 1988 25 januari 1988 9 februari 1988: Bovengenoemde gehouden. Vergadering commissie Openbare Werken c.a. te 19.30 uur; Vergadering commissie Welzijn c.a. te 19.30 uur; Vergadering commissie A.B.Z./Fin. te 19.30 uur. Vergadering gemeenteraad te 20.00 uur. vergaderingen worden in het gemeentehuis GEBOREN: Stephan Ralph, zoon van: de Ruiter, Adrianus J.D. en: de Koomen, Tonia M., op 16 de cember 1987. In verband met de komende feestdagen maken wij onze inwoners er opmerkzaam op, dat er geen wijzigingen in de data voor het ophalen van huisvuil hebben plaats gevonden. Het gemeentebestuur van Moerkapelle wenst al zijn in woners goede Kerstdagen toe en hoopt dat 1988 voor een iedereen gelukkig Nieuw jaar mag worden. Uiteraard wordt U in de gelegenheid ge steld uw nieuwjaarswensen te wisselen tijdens de Nieuwjaarsreceptie, die ge houden wordt op maandag 4 januari 1988, 's avonds van 7.30 tot ca. 8.30 uur in het ge meentehuis. U bent van harte welkom. Tot en met 13 januari 1988 worden er geen collecten of inzamelingen gehouden. HOE DEMOCRATISCH MOERKAPELLE WEL IS! GEMEENTERAAD MOERKAPELLE Geen belastingverhoging: Moer kapelle een rijk dorp?! "Wij zijn het geweten van de ge meente Moerkapelle" zei één van de twee toeschouwers op de pu blieke tribune na afloop van de ge meenteraadsvergadering, vorige week dinsdagavond, tot de aanwe zige pers. Dat 'geweten' spreekt doorgaans voorafgaand aan de raadsvergadering. Ook dit keer maakten de twee, los van elkaar opererende heren, met vermoe delijk een andere politiek gekleur de achtergrond, hun ongenoegen kenbaar aan de bestuurders.... De één noemde het geen stijl dat particulieren op moeten draaien voor het door vrachtverkeer in verval raken van de Zuidpias- straat en de ander schetste de fi nancieel gezonde situatie van de gemeente Moerkapelle door op een meevaller van de overheid van 17.000,- gulden te wijzen en de gigantische rekeningover schotten van 85 en 86. "Hierdoor is een belastingverhoging hele maal niet nodig" concludeerde hij. Leuk is het dan te horen dat sommige raadsleden zijn argu menten gebruikten om tegen het meerderneidsvoorstel van B. en W. te stemmen inzake de verho ging van de gemeentelijke belas tingen i Burgemeester A.W. Lips legde tij dens de rondvraag van de ge meenteraadsvergadering uit dat de leerkrachten van de chr. Reho- bothschool bij hun werkgever, het bestuur, aan moeten kloppen als zij vaardigheid op de computer willen verkrijgen en een gedeelte lijke tegemoetkoming in de aan schaf van een computer. Er werd gesteld dat slechts één leerkracht de veronderstelling koestert dat de gemeente ook hen dit privilege dient te geven (gemeenteperso- neel en enkele leerkrachten van de IJP Keijzerschool (gemeente school openbaar) kregen dit. Eén en ander n.a.v. een briefje dat elk raadslid thuis ontving van deze leerkracht. Er is reeds overleg met het schoolbestuur en men oriën teert zich om deel te nemen aan het projekt van de gemeente.

Dorpskrant | 1987 | | pagina 4