KERSTMNBIBMG VAKANTIEMARKT BIJ DE RABOBANK HUZARENSALADE F 37,50 HUZARENZALMSAL F 45,50 ZALM SALADE F 55,50 ABBEKERK SNACKS Bibliotheek onze salades zijn royaal gegarneerd, zie f onze foto's &n worden gratis op de beide kerstdagen oud en nieuwe/aarsdag thuis gebracht. bestel echter tijdig, ons telefoon nummer is: 01802 3453 onze zaak is alle dagen geopend van 11.30 tot 20.00u zondag van 14.00u tot 19.00u MAANDAG GESLOTEN. C.H. DE VRIES ZN. RABOBANK en REIZEN Politieberichten 16 januari: een dag om vrij te houden Verkeerslichten oversteek Kruisweg Voor begrafenissen UITVAARTVERZORGER TESSELSCHADELAAN 20 2761 AT WADDINXVEEN TEL. 01828-14719 16 januari is in de vorige Dorpskrant reeds als datum genoemd die men vrij moet houden....tenminste...Zij die graag een bezoek aan de luisterijke groots opgezette VAKANTIEMARKT willen brengen dienen dat te doen! De Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle herdacht begin dit jaar haar 75-jarig bestaan. Dit jubileum werd op ludieke wijze in Zevenhuizen ge vierd, o.a. met een ontvangst in dorpshuis Swanla; gratis circusvoorstel lingen van circus Renz, dat speciaal voor de Rabobank naar Zevenhuizen kwam; tentoonstellingen van verzamelaars in zowel hoofd- als bijkan toor in Moerkapelle en nu dus net over de drempel van het jaar een VAKANTIEMANIFESTATIE. In deze donkere dagen voor Kerst verlangt menigeen naar zonniger oorden. Men maakt plannen voor de zomer vakantie 1988leuk toch? Plannend makend geniet men al van een warme zon. "Maar...." zeggen medewerkers van de Rabobank, "wij vinden dat best leuk, want velen boeken bij ons en komen net voor Kerst de nieuw binnengekomen reis gidsen afhalen, doch laten zij die twijfelen nog even wachten.... Geduld hebben tot 16 januari, want dan wordt hen visueel veel aantrek kelijks aangeboden" Een maand ervoor, vandaag 16 december, zijn Hanny de Waal, van de afdeling Reizen van de Rabobank en de heer A.J. van Trigt, hoofd Particulieren, bereid de VAKANTIEMARKT nader toe te lichten. Als het ware een beeld schetsend van de folkloris tische happening die het op zater dag 16 januari a.s. belooft fg wor-. den in de Zevenhuizense Rabor bank. MEERDERE STANDS Reisadviseuse Hanny: "De bank wordt met kraampjes ingericht. Er komen stands van o.a. Spanje, Portugal, Griekenland, Zwitser land en Oostenrijk. Verder kan men terecht voor informatie over stedenvakanties, zoals Parijs en Londen en Verre Reizen. Bij de inrichting van de stands en de to tale entourage wordt assistentie verleend door een bureau dat zich met dergelijke toeristische activiteiten bezighoudt. Zo zullen er naast reisgidsen ook informa tieve folders en brochures van de desbetreffende landen gepresen teerd worden. Medewerkers van de bank zien er die dag ook an ders dan gewoonlijk uit. De mees ten steken zich in de kledij van één van de landen die op de VAKANTIEMARKT in de picture staan." KOSTUUMS De heer van Trigt toont foto's van dames en heren in traditionele kledij van Joegoslavië en Grie kenland. Eén van de medewer kers zal als geisha gekleed gaan. De kleding wist men via toneel- poep Spektakel te huren bij een kostuumverhuurbedrijf in Capel- 'e a.d. IJssel. Naast de verklede dames en heren in folkloristische outfit bij de stands, kunt u terecht bij de reismedewerksters Hanny, Karin en Esther voor specifieke informatie of uw reis reeds boe ken. VIDEOPRESENTATIE Schreven we in de aanhef dat er vooral op visueel terrein aantrek kelijkheden geboden worden, dan haasten we ons, om vooral toch ook de video-presentatie die over de diverse landen bij de stands vertoond worden, onder de aandacht te brengen. Dan hebben we de dia-voorstel- ptgen nog niet genoemd die op de bovenetage in de Rabobank wordt vertoond...Geadviseerd Wordt, vanwege het beperkte aan- |al plaatsen, van te voren te reser veren. Uiteraard kunt u op de dag °°k zo binnenlopen echter een ^etel wordt dan niet gegaran- PROGRAMMA VAN DIA VOORSTELLINGEN 10.15 uur: Griekenland (60 min.) 11.30 uur: Portugal (60 min.) OM 12.45 uur worden films van Europese Steden vertoont. Duur: 45 minuten. Daarna is Grieken land om 13.45 uur weer aan de beurt en om 15.00 uur Portugal. De VAKANTIEMARKT wordt om 10.00 uur geopend en de ver wachting luidt dat de deuren om streeks 16.30 uur weer gesloten zullen worden en de Rabobank weer in de oorspronkelijke staat zal worden teruggebracht. Entree en buiten prijsvraag Vlaggen van allerlei nationalitei ten wapperen 16 januari buiten de Rabobank aan de Dorpsstraat. Niet alleen bedoeld om de voorbij ganger die bijna vergeten was dat op deze dag er een grote VAKAN TIEMARKT in de Rabobank was, aan dit feit te herinneren. De vlag gen zijn ook bedoeld als onder deel van een prijsvraag. Binnen in de bank kan men een wedstrijd formulier krijgen waarop ge vraagd wordt welke vlag bij welk land hoort. Naast die vragen wordt er verwacht dat de prijs vraagdeelnemer een goede slag zin verzint, die eventueel gebruikt kan worden voor promotie-aktivi- teiten van de Rabobank. Inzen den kan men tot 31 januari a.s. KINDEROPVANG Een mededeling van huishoude lijke aard, die vooral voor jonge ouders geldt is de mogelijkheid tot kinderopvang. Twee spreekka mers in het bankgebouw worden speciaal voor de kinderen inge richt. Zij kunnen genieten van een leuke (video)tekenfilms of zij kun nen kleuren. Al met al een festiviteit in het ka der van het 75-jarig jubileum, die het bezoeken zeker waard is! GEMEENTERAAD MOERKAPELLE Hamerstukken De gemeenteraad van Moerkapel le ging akoord met een krediet van 400.000,- voor groot-onder houd aan 14 woningen aan de Ju- lianastraat; stelde een bedrag van 46.865,- beschikbaar voor het bouwrijpmaken van het uitwer kingsplan Wilde Veenen 4e fase; deelde mede dat de bouw van 17 premie-woningen aan de Akker- weg gestart is terwijl de procedure voor de grondverkoop aan De Kie vit dit eveneens is. #Dak IJP Keijzerschool# Het dak van de IJP Keijzerschool is aan een opknapbeurt toe. Men verwacht een subsidie voor ener giebesparende maatregelen van 4.500,-, terwijl de totale kosten op 71.500,- geraamd worden. Dit krediet werd dinsdagavond door de raad van Moerkapelle ge voteerd. Verkoop grond Aan de fa. H. Schreuders,wonen de te Moerkapelle aan de jhr. v.d. Weistraat, werd toestemming ver leend tot de koop van een perceel grond op het industrieterrein voor ca. 1.105 m2 terwijl de grond prijs op 121.550,- excl. omzet- belas. gesteld werd. De fa. P. v.d. Berg van de Moerdijkstraat kan grond kopen op het industrieterrein. De raad ging hiermee akkoord. De opp. be draagt 1000 m2 terwijl de grond prijs op 110.000,- excl. omzet belasting gesteld is. Door loting zijn er 3 kandidaten overgebleven voor 3 kavels vrije sektorgrond. Met de heer M. Mole naar uit de Coymansstr. zijn de on derhandelingen in een ver gevor derd stadium. De kavel aan de Klaproosstr. heeft een opp. van 320 m2, terwijl de grondprijs op 51.200,- gesteld is excl. o.b. Sluiting bibliotheek i.v.m. de feestdagen: De bibliotheek Zevenhuizen zal op de volgende dagen gesloten zijn: donderdag 24 dec. (kerst avond); zaterdag 26 dec. (2e kerstdag); donderdag 31 dec. (oudejaarsavond); zaterdag 2 ja nuari. Prettige Feestdagen! Onlangs werd tijdens een gemeen teraadsvergadering mededeling gedaan van een ophanden zijnd gesprek tussen wethouders van Moerkapelle, Zoetermeeren Bleis wijk, over de mogelijkheid van doortrekking van het fietspad van uit Moerkapelle op het fietspad op de Bleiswijkse weg en dat naar Bleiswijk. In de raad werden hier over vragen gesteld. "Inderdaad heeft dit gesprek plaatsgevonden doch met een andere afloop dan verwacht. De doortrekking van het fietspad is van de baan, doch er zijn nagenoeg vastomlijnde plannen om op deze gevaarlijke 9versteek, verkeerslichten te Een en ander urgent omdat er zo veel automobilisten in de ochtend spits vanaf Moerkapelle in de file staan" aldus wethouder Jac. v.d. Spek. Wist u dat.... - de reismedewerksters van de Rabobank met veel enthousiasme - plannen voorbereiden voor een grootse VAKANTIEMARKT op 16 - januari? - op deze markt ook Zwitserland en Oostenrijk onder de loupe genomen - worden? - vele wintersportgangers naar een vast vakantieadres gaan, terwijl hun - wensen mogelijk nog beter vervuld kunnen worden! - ze bij de Rabobank hierover gratis informatie kunnen verstrekken? - u alle grote reisorganisaties zoals Arke, Holland International, Hotel- - plan, Neckermann, OAD etc. bij de Rabobank kunt boeken? - ca. 1700 inwoners van Zevenhuizen en Moerkapelle in 1987 hun - vakantie naar alle tevredenheid via de Rabobank geregeld hebben? - in januari de grote run begint met boekingen voor zomerbestemmingen - de reismedewerkster van de Rabobank Vakmensen in Vakantiewen- - sen zijn? - bij de Rabobank Zevenhuizen/Moerkapelle al jaren gebruik gemaakt - wordt van de onafhankelijke informatie van Toeristiek, teneinde u een - goede vakantie te bezorgen? GEMEENTERAAD MOERKAPELLE Onderhoud molens De molens die geen molens meer zijn krijgen, m.u.v. de Platluis, die niet langs de Rotte staat, omdat ze als bijzonder waardevol worden aangemerkt, voortaan een jaar lijkse subsidie in de kosten van onderhoud. Hoewel sommige raadsleden bang waren dat men dit bedrag aan zal wenden voor andere doeleinden werd nadruk kelijk gesteld door wethouder v.d. Spek dat het bedrag in overleg met de eigenaar wordt uitgekeerd als verbetering aan de molen no dig is. Het jaarlijkse bedrag wordt als het ware gereserveerd. Poging inbraak. In de nacht van 13 op 14 december werd geprobeerd in te breken in een woning op de Eendrachtsdijk. Het lukte de inbreker niet om binnen te komen doordat de woning goed beveiligd was. Hieruit blijkt maar weer hoe belangrijk het kan zijn uw woning goed te beveiligen. Folders hierover zijn op het politiebureau te verkrijgen, diefstal brievenbus Tussen zondagavond en maan dagmorgen werd uit een voor tuin op het Zuideinde een groene PTT brievenbus vanaf de paal gelicht en meegenomen Aanrijding met drank op. Dinsdag 15 december om 17.00 uur reed de bestuurder van een personenauto op de beuk tegen de achterzijde van een SRV wagen. De best. van de perso nenauto reed daarna door. Doordat het kenteken goed was opgenomen kon de bestuurder even later in zijn woning wor den aangehouden. Hij bleek drank op te hebben. Woninginbraken. In de nacht van 16 op 17 december werd in 5 woningen te Zevenhuizen ingebroken. In alle gevallen kwam men ver moedelijk binnen door henge len via de brievenbus. Als de voordeur niet op het nachtslot zit kan men op die manier vrij eenvoudig binnen komen. Ad vies van de politie Zorg dat de voordeur altijd op het nachtslot zit. Ook in de avonduren is dit belangrijk. Hoewel het in Ze venhuizen nog niet is voorge komen, wordt er in omliggende gemeenten vrij vaak in de avond -uren tussen 18.00 en 23.00 uur ingebroken. Aanhouding. Op 18 december werd een persoon aangehouden die kort daarvoor brand had gesticht in een woning. Tevens had hij huis -vredebreuk en bedreiging te gen het leven gepleegd. Bij zijn aanhouding verzette hij zich, zodat ook voor dat feit proces verbaal tegen hem zal worden opgemaakt. Inbraak Dorpshuis In de nacht van zaterdag op zondag werd wederom in het Dorpshuis ingebroken. De da der kon door de politie worden aangehouden terwijl hij nog in het dorpshuis was. De dader bleek een 28 jarige man uit Den Haag te zijn. Hij is ingesloten. Nagegaan wordt of hij nog meer op zijn kerfstok heeft, gevonden zwart linnen schou dertas met inhoud, 3 sleutels aan hanger. verloren bromfiets U-slot.

Dorpskrant | 1987 | | pagina 7