Officiële opening gemeentehuis Zevenhuizen t binnenhuisarchitektuur bv m @ÖD (Sb ©(^g©CHD Z^(TD 079-311600 Voor het in ons gestelde vertrouwen dat wij het nieuwe gemeentehuis mochten bouwen bedanken wij het gemeentebestuur. Ook in de toekomst hopen wij nog, mede gezien de prettige samenwerking, iets voor Zevenhuizen te betekenen. Wij feliciteren het gemeentebestuur en de inwoners van Zevenhuizen met de realisatie van het nieuwe gemeentehuis. Binnenaankleding en kleuradviezen zijn verzorgd door: Dorpsstraat 83, 2665 BH Bleiswijk. Tel.: 01892 - 15233 A. VOSHOL hartelijk gefeliciteerd! Prinses Christinestreat 5 - 7 - Benthuizen Di in th la La Po Te Burgemeester A.H. van Gent beet, als voorzitter tijdens de buitengewone raadsvergadering ter gelegenheid van de officiële opening van het nieuwe gemeentehuis, de spits af met een toespraak, met vooraf een welkomstwoord tot genodigden. In het bijzonder heette hij de commissaris van de Koningin, mr. S. Patijn en echtgenote hartelijk welkom, de chef van het kabinet van de commissaris, de heer Blaauw, de dames van de raadsleden, de dijkgraaf van het hoogheemraadschap Schieland, burgemeesters uit omliggende plaatsen, te weten Moerkapelle, Gouda en Bleiswijk. Ook de gemeente Waddinxveen was vertegenwoordigd, alsmede Nieuwerkerk. De burgemeester van Rotterdam zond bericht van verhindering. Verder waren aanwezig: bibliotheekbestuurders, de brandweercommandant, de groepscommandant en de postcommandant van de rijkspolitie en oud-burgemeester A. van 't Verlaat en echtgenote en oud raadsleden uit de periode 1982- TOESPRAAK "De vergadering van vanmiddag heeft het predikaat 'bijzonder' ge kregen, omdat de raad zelf in deze vergadering een slechts beschei den aandeel heeft. Een bijzonde re vergadering vanwege een bij zondere gebeurtenis, nl. de officië le ingebruikneming van dit nieu we raadhuis, wat wij als een voor de gemeente Zevenhuizen bijzon dere gebeurtenis beschouwen. Er is een einde gekomen aan een lange periode van zeer krappe behuizing voor het ambtelijk appa raat." Spreker stelde dat er in de oude situatie voor iedere ambte naar een werkplek van 5 m2 was. "Het verdient lof, dat onder die omstandigheden het werk op een normale manier kon worden ver richt." Hij wilde niet alleen de aan dacht gevestigd zien op het nieu we raadhuis, maar op de afron ding van het projekt dorpsvernieu wing in het hart van Zevenhuizen. Een dorpsvernieuwingsprojekt waarvan het raadhuis een essenti eel deel uitmaakt maar waarbij ook woningbouw, winkelbouw en een nieuwe openbare bibliotheek geintegreerd behoren. "Ruim 6 jaar geleden zijn de discussies daarover in de raad begonnen. Centrum- en pleinvorming waren toen de trefwoorden. Geografisch werd het gebied gemarkeerd door de boom, de kerk en het raadhuis. Zevenhuizen eigen bkr." Omdat het toch allemaal niet zo snel ging als de wens van de raadsleden, - een goede uitvoering van de be paal geen bescheiden plannen van een gemeente rond de 6000 inwoners, één en ander moest op een doordacht gefundeerd beleid steunen - citeerde de voorzitter de rijmregels door één van de raads leden uitgesproken tijdens de be handeling van de begroting 1983 (eind 1982) in dé St. Nicolaas- periode. Onze verwachtingen wa ren hoopvol gestemd maar iedere keer wordt alles weer afgeremd" Waarop het college tijdens de be- antwoordingsronde antwoordde: enkele uwer manen tot spoed, niets zouden wij liever willen, cen trumvorming moet! waarop verliep alles toch zo traag? Misschien waren de plan nen te vaag?" Hierna gaf de voorzitter een uit eenzetting op welke wijze er aan de plannen voor de centrumvor ming gestalte werd gegeven en liet net verloop van de plannen voor de raadhuisbouw de revue passeren. Tenslotte gaf hij een op somming van de zaken die naast de plannenmakerij en uitvoering ervan in de dorspkern zich elders in de gemeente afspeelden voor besluitvorming en uitvoering. Het zo overziende ben ik van mening dat er redelijke hoeveelheid werk wordt verzet, onder een simpel motto 'elke dag gewoon door gaan, met kleine stappen vooruit, als grote niet mogelijk zijn, het einddoel in het oog. Ik wil ijver, doorzetting en inspanning, welke tot zekere resultaten leidt, niet eenvoudig vertalen in bestuurs kracht. Toch heeft het naar mijn opvatting veel met elkaar te ma ken. Ik kan mijn bestuurskracht zonder doorzetting en inspanning in ieder geval slecht voorstellen." e: bui ter Opt tjeh itar bru nin line fcre öa a e it 'rc Dorpsstraat t - Zevenhuizen - Telefoon 01802-1628 "Voor al uw: Grondverzet Graafwerk Slootwerk Loonwerk v.d. landbouw Er is "grondig" veel werk verzet, voor dit bestuurlijke onderkomen, waar het voor ambtenaren fijn werken is.. Officiële opening gemeentehuis Zevenhuizen: toespraak commissaris der Koningin in Zuid-Holland, mr. S. Patijn Als herindeling niet doorgaat, dan betekent het dat het hele wetsont werp niet doorgaat" Commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, de heer mr. S. Patijn, had hieromtrent geen positieve verwachting. "Het ligt in de lijn der verwachting dat er een herindeling plaatsvindt. U hebt met de mogelijkheid tot samenvoeging met Moerkapelle ook rekening gehouden bij de bouw van dit gemeentehuis. Herindeling is geen doel op zich, maar er zijn zaken in de regio die het noodzakelijk maken met grotere bestuurseenheden te werken. U als kleine gemeente hebt het veel makkelijker dan de grote steden die doorgaans geen meter bouw grond meer hebben en hun lokaties bij buurgemeenten moeten zoeken." De heer Patijn dacht dat kleine gemeenten profiteren van voorzieningen van grote gemeente, terwijl de grote gemeenten het financieel ook veel moeilijker hebben. Als voorbeeld noemde hij Rotterdam, de stad die 500.000 inwoners heeft en 75000 bijstandtrekkers en velen met een minimumloon. Hij achtte het noodzakelijk dat kleine gemeenten daarom worden samengevoegd, niet om ze een loer te draaien maar om boven staande redenen en het financiële aspect. De heer Patijn sprak deze woorden ter gelegenheid van de officiële opening van het nieuwe Zeven- huizense gemeentehuis, donderdagmiddag jl. "In Zevenhuizen is er in de jaren 1982-1987 iets gemaakt waar u ongelooflijk trots op kunt zijn" Zo feliciteerde hij het gemeentebestuur niet alleen met het nieuwe gemeen tehuis, maar met de totale vernieuwing van het dorpscentrum en overhandigde de burgemeester een nieuwe voorzittershamer met in scriptie daarbij de hoop uitsprekend dat deze als voorzitter van de raad, deze weinig nodig mag hebben. Gemeentesecretaris Visser stond in zijn toespraak stil bij het geen achter ligt. met een stukje weemoed en bracht de aanzet tot de bouw onder de aandacht, die in 1964 met de ingebruikneming van een dependance van het ge meentehuis, nog ver in de toe komst lag. Hetgeen na veel inzet nu bereikt is, noemde hij passend i de omgeving met voldoende werk plekken. Bij het ontruimen van de kasten trof hem een oud geschrift uit de dertiger jaren dat een opsomming gaf van bepaalde werkzaamhe den en instructies. 'In zon instruc tie werd geadviseerd tot de aan koop van een schrijfmachine met kleine letters, want dat bespaart papier....Helaas denkt men tegen woordig niet meer aan papierbe sparing! Hij besloot met een ver maning die hij vroeger altijd in elk dictee van zijn leraar kreeg, nl WIJDT UW TIJD Mr. Patijn overhandigde hij hier op namens de gemeente Zeven huizen een oude plattegrond van Zevenhuizen en omgeving, uit het archief van de historische stich ting 'oud Zevenhuizen/Moerka- pelle'.

Dorpskrant | 1988 | | pagina 10