BOGRD Eikelenboom Staalbouw RADEMAKER Bv Gemeentebestuur van Zevenhuizen ONZE GELUKWENSEN VOOR HET NIEUWE GEMEENTEHUIS! De centrale verwarming en luchtbehandelings installaties in het nieuwe Raadhuis en biblio theek zijn gemonteerd door BOGRO B.V. landelijk erkend gastechnischinstallateur. SCHEIDINGSWANDEN Oostpolderweg 3 - 2841 DA Moordrecht Telefoon 01827-4532/4534 INSTALLATIEBEDRIJF Het was een goede keus trappen toe te passen van B.V. Laan van Snelrewaard 57 - 3425 ES SNELREWAARD Postbus 96 - 3420 DB OUDEWATER Tel.: 03486 - 2345. Wij mochten het 'kleurrijke' interieur gestalte geven. Bedankt voor de opdracht l l I i JI Wij mochten meehelpen bij de realisatie van hetgemeentehuisen bedanken voor dit vertrouwen. ZEVENHUIZEN GEFELICITEERD! Mijnheer de Burgemeester Heren Wethouders Geachte Ambtenaren: Van harte gefeliciteerd met het nieuwe gemeentehuis. erindeling aangekaart door urgemeester Van Gent zijn openingstoespraak tijdens bijzondere raadsvergadering ~x gelegenheid van de officiële pening van het nieuwe gemeen- ehuis, maakte burgemeester A H an Gent van de gelegenheid ge- ruik om commissaris van de Ko- ingin mr. S. Patijn de herinde- jngsvoornemens onder ogen te Lengen waarbij de gemeente raad al jaren herindeling afwijst, [naar indien onontkoombaar sa menvoeging met Moerkapelle. bit laatste is het standpunt van het 'rovinciaal bestuur zoals het dat In zijn eindadvies aan de Minister lan Binnenlandse Zaken heeft uit fcebracht. Daarbij had hij niet de Kedoeling de herindelingscriteria ie bespreken maar als het criteri- m 'bestuurskracht' terzake van 'e herindelingsproblematiek ho- e ogen gooit (indien althans eetbaar) dan hoopte hij in deze ijzondere raadsvergadering te Rebben duidelijk gemaakt door ijn korte uiteenzetting over het- een in Zevenhuizen de laatste ja- en tot standgekomen is, door ge- eenteracfd, college van B. en W. n ambtelijke medewerkers e Zevenhuizense bestuurskracht iet beneden de maat gevonden e worden waarvan de gemeente- ijke zelfstandigheid niet meer eactie: Natuurlijk kreeg hij hierop eactie: "De voorzitter wil weten oe de vlag erbij hangt, nou hij an het krijgen, maar hij treft geen roter pessimist dan ik." ok reageerde de commissaris ,d. Koningin op de door de voor zitter gedane mededeling dat oor de bouw en inrichting van het raadhuis en bibliotheek 4,8 miljoen gulden is uitgetrokken; er gebouwd is op eigen grond en in dien er al een krediet overschrij ding zal zijn die relatief gering zal zijn. mr. Patijn lachend: "Overal waar ik uitgenodigd wordt voor de ope ning van een nieuw gemeente huis hoor ik hoe zuinig de gemeen te voor zichzelf is. Vaak is dat ook wel zo, omdat men moeite heeft met zaken die op de gemeente zelf betrekking hebben: 'wat zul len de burgers ervan zeggen.' Een hartelijke felicitatie gaf hij voor hetgeen tot stand gekomen is, niet in de vette klei buiten het dorp, maar in het centrum. Burgemeester Van Gent gaf met gepaste trots zijn visie op hetgeen totstandgekomen is in Zevenhui zen. "Naar mijn mening is het nieu we raadhuis een gebouw dat het zeker goed zal gaan doen in het hart van het dorp, passend in de andere nieuwbouw; het is een ge bouw dat - ook qua interieur - dui delijk van 1988 is; het is een ge bouw waarin bestuur en medewer kers met enthousiasme zullen werken en ik hoop dat het een ge bouw zal zijn, dat voor alle inwo ners weer snel 'hun raadhuis' wordt, ook al moeten sommigen misschien nog wennen aan vorm of kleur." Zijn redevoering besloto hij met een woord van dank voor alle inspanning op verschillend gebied aan het adres van de gemeenteraad en wethouders, de gemeentesecretaris en alle me dewerkers de architecten Becka en Wilmink en archiect Van der Linde de aannemer Groen en Bregman en de onderaannemers, waarvan speciaal genoemd elektrotechisch bureau Benning en Bogro BV, de leveranciers, waarvan speciaal genoemd Kembo Veenendaal SV Projektinrichters in Bergschen hoek en Van der Linde Interieur Bleiswijk. en het gemeentebestuur van Bleis wijk voor de geboden faciliteiten gedurende 11?2 jaar een belang rijk deel van het archief in veilige bewaring te nemen. an wie was deze taart waarop 'proviciat' stond? dat was in eerste instan- ie een raadsel omdat de taart op een ander tijdstip door bakker gerritsen bezorgd werd dan de brief, dankzij de fotograaf die dit plaatje schoot erd men uit de droom geholpen...."AKKOORD" dus! Dirk Bos Gemeentebodes zijn belangrijke personen. Zij moeten immers zor gen dat de huishouding van de gemeente 'praktisch' draait. Dirk Bos greep daarom, mede als voor zitter van de personeelsvereni ging, de geboden gelegenheid aan. om een toespraak in de stijl van Paul van Vliet te houden. "Ik en de burgemeester hebben beslo ten om op 19 en 20 november te verhuizen en op 14 januari te ope nen. Deze besluiten zijn correct uitgevoerd. Ik en de burgemees ter vinden dat er één tijd gehand haafd dient te worden. Ik en de personeelsvereniging, waarvan ik toevallig voorzitter ben, hebben besloten een klok te geven. Eén voor de linker en één voor de rech terzijde van de raadzaal, opdat u bij de tijd kunt blijven." Burgemeester Van Gent reageer de hierop lachend dat de linkerzij de van de raad (met dezelfde sig natuur) voortaan op de rechtse muur naar de tijd kan kijken. De rechtse raadsfracties kunnen dan op de linkermuur op de klok kij ken. Architect Becka sprak gevoelens uit over 'iets achter te moeten la ten waarvan hij hoopte dat de b'urgemeenster, de gemeente raad en ambtenaren er gelukkig mee zullen zijn. Hij bood een boek over architectuur aan. Direc teur Groen, van aannemingsbe drijf Groen en Bregman dat de bouw van het raadhuis realiseer de, vertelde over de toedracht op welke wijze men ingeschreven had voor de bouw van het ge meentehuis, na eerder het Provin ciehuis in Den Haag gebouwd te hebben... Lovende woorden tenslotte van burgemeester Broekens van Gou da, die sprak namens de kring van burgemeesters. warmwatervoorzieningen waterbehandeling sanitair keukens dakbedekkingen verwarming Edisonstiaat 35 Zoetermeer - Tel. 079-414808

Dorpskrant | 1988 | | pagina 11