V. DUUREN B.V. BESTRATINGEN BENNING B.V. Proficiat! Officiële opening nieuwe gemeentehuis feliciteert de gemeente met het tot stand gekomene Grote Bingo Bibliotrailer JOKE TEMPELAARS Oud Papier Het nieuwe gemeentehuis een LICHTPUNT in het dorp! VAN HARTE PROFICIAT! SPREKERS drukkerij elgersma klaproosweide 24 - 3448 JH Woerden - Tel. 03480-12034 Dorpsstraat 111 - Zevenhuizen Een nieuw Huis voor de gemeente Zevenhuizen Onderdak voor ambtenaren Vergaderplaats van het gemeentebestuur een Huis als vraagbaak voor alle inwoners.... Plattelandsvrouwen bij v.v. moerkapelle voor UW volledige huidverzorging SCHOONHEIDSSALON Stivos gedipl. lid ANBOS Samen uit de Intercard-kollektie kiezen. op telef. afspr. 01802-1562 Hazeveld 40 "ZEVENHUIZEN De officiële openingshandeling van het nieuwe gemeentehuis verrichtte commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, de heer mr. S. Patijn, na de toespraken in de raadzaal. Nadat alle genodigden: de heren een stropdag en de dames een shawl in ontvangst hadden genomen, begaf het gezelschap zich naar de hall waar bij de entree een gedenkplaat met inscriptie werd onthuld. deelte bleef over omdat de heer en mevrouw Van 't Verlaat dit ge reserveerd wilden zien om aan te wenden voor een sociaal en of cultureel doel in de gemeente. Omdat dit geen eenvoudige zaak bleek te zijn werd tenslotte beslo ten om het bedrag te bestemmen aan 'iets in, aan, of nabij het nieuwe gemeentehuis'. Uiteraard werd het college van B. en W. hierin betrokken. In goed overleg en met volledige instemming kwa men deze geschenken uit de bus. Bij het leegruimen van het voor malige gemeentehuis kwamen een paar oude stoelen te voor schijn, enigszins in vervallen staat verkerend. Na deskundig onder zoek bleken het waardevolle te zijn. Door mevr. Webster werden deze vakkundig gerestaureerd. Behalve de kosten verbonden aan de restauratie van de stoelen, kon uit de kas, in beheer bij het af- scheidscomité, een tafel worden betaald die exact bij de stoelen past, plus een antieke kandelaar om het geheel te completeren. Een geschenk van de burgerij van oud-burgemeester Van 't Verlaat bij zijn afscheid ontvangen, dus in 1982. Verder hanger er nog eni ge schilderijen en andere aanden kens aan gedenkwaardige ge beurtenissen. Nog een onthulling van een ge denkplaatje in de historische hoek op de bovenverdieping, werd verricht door oud-burge meester A. van 't Verlaat. Hij bood na een toespraak waarbij hij de drie bestuursorganen van de ge meente Zevenhuizen, alsmede de ambtenaren feliciteerde met de nieuwe huisvesting, cadeaux aan. Twee antieke stoelen en een tafel, alsmede een antieke kandelaar. Bij zijn afscheid als burgemeester van Zevenhuizen in 1982, had een afscheidscomité geld ingeza meld. Van dit door de burgerij bij eengebrachte bedrag werden eni ge geschenken gekocht. Een ge- Van het kastje naar de muur De bevolking wordt niet meer vari het kastje naar de muur gestuurd i zo lachte hij maar had tot zijrj schrik wel zoiets ontdekt.letteriijkl dan. Toen hij bij financiën een deur opendeed was daarachter een muur...Herinnerde aan de 2 kolommen die door omstander; pilaren worden genoemd die te veel op de tekening stonden, wa: een attent gemeenteraadslid op-I merkte en die niet geplaatst wer den. Maar dat desondanks 1 ko- lom teveel aanwezig is...bruidspa ren moeten elkaar loslaten. Wat reeds gesteld is in de Dorpskrant en hierbij ook geciteerd, werd door diverse andere sprekers, o.a. door architect Becka met een grapje afgedaan. 'Als ze elkaar nu even loslaten en daarna weer sa menkomen, dan andersom' Zwerus liet zijn felicitatietoe spraak met complimenten voor hetgeen totstand kwam, namens de gemeenteraad, vergezeld gaan van een fraai schilderij. Dit stelt het 'hoge eind' voor, het laatste gedeelte Dorpsstraat voor het Noordeinde, vervaardigd van een oude foto, door de heer Otter speer uit Schiedam. De heer D. Zwerus (raadslid) sprak een felicitatierede namens de gemeenteraad. Hij complimen teerde de start van de nieuwbouw plannen o.l.v. oud-burgemeester A. van 't Verlaat die op voortva rende wijze door burgemeester Van Gent voortgezet werden. Hij ging nog kort in op enkele aspec ten die de start van de bouw wat vertraagden, discussies over het wel of niet handhaven van het oude raadhuis, tenslotte de op schuiving naar achteren waar door het plein groter werd, het geen Zwerus nog te klein vond voor de markt. Hij dacht - de ge voelens van een drie personen tellende fraktie vertolkend - dat de mensen even schrokken toen ze het nieuwe gemeentehuis za gen, maar nu ontdekken dat het goed in het dorpshart past. Noem de het gebouw doelmatig en effi ciënt, dacht dat de onderlinge band met de ambtenaren nu men onder één dak zit, verstevigd wordt en vertelde dat z'n fraktie vindt dat er te weinig inspraak met de bevolking is geweest - wat meerderen beaamden. Een ande re vond dat de burgemeester maar eens goed bedankt moest worden. Zevenhuizen feliciteren de gemei het nieuwe raadhuis. Wij mochten een 'steentje' bij dragen aan de realisatie Op 25 maart is er een grote bingo avond bij de voetbalvereniging Moerkapelle ten behoeve van het 60 jarig jubileum. Deze avond wordt georganiseerd door de ak- tiviteitencommissie. De trekking van de loterij, waarvan thans al loten worden verkocht, vindt ook plaats op deze 25e maart. De aan vang van deze avond is 20.30 uur. Moerkapelle - Op woensdag 20 jan. om 20.00 uur is in "Op Moer" de jaarvergadering van de platte landsvrouwen afd. Moerkapelle. Aftredend en herkiesbaar is mevr. L.v.Est-v.d. Pol; aftredend en niet herkiesbaar is mevr. L. vd Wilt- Breugem. Als kandidat estelt het bestuur voor: mevr. M.J.H. Huizin ga-de Vries. Na de pauze ver zorgt mevr. S. Hoevenaars van de Ned. Brandwordenstichting te Be verwijk de avond. Moerkapelle - De uitleningen van de bibliotrailer vinden dit jaar weer 1x14 dagen op woensdag plaats. De uitleendagen voor de komende maanden: 20 jan., 3 febr., 17 febr., 2 mrt., 16 mrt. en 30 mrt. Wat is er te lenen in de bi bliotrailer? Men kan diverse ro mans, zoals detectives, streekro mans, science-fiction verhalen, historische romans lenen. Wie in formatie nodig heeft voor studie of hobby, kan ook terecht in de bi bliotrailer. Titels die op dat mo ment niet aanwezig zijn worden aangevraagd. De bibliotrailer is een onderdeel van de Provinciale Bibliotheek Centrale voor Zuid- Holland. Kinderen tot 18 jaar kun nen zich als lid laten inschrijven. Volwassenen betalen per jaar abonnementsgeld, per keer kun nen zij 3 romans en 2 informatie ve boeken lenen. Folders van Post bus 51 van de Rijksvoorlichtings dienst zijn ook in de bibliotrailer verkrijgbaar. Op woensdag is men -van harte welkom. De chr. basisschool De Eendragt heeft een oud papier-aktie op donderdag 21 januari (morgen!). De kranten kunnen ingeleverd worden bij de school tot 19.00 uur. De opbrengst kot ten goede aan de grootscheepse aktie AFRIKA NU! Dus....sjouwen maar! dorpsstraat 62a - tel. 2289 zevenhuizen

Dorpskrant | 1988 | | pagina 12