Gemeente Zevenhuizen gxeb Antiek Kaarsen uit Soweto (2) Balletlessen Zeven Muzen Schrijf- avond Kerkdiensten HALT projekt: S.0.S Wereldhandel Oud-papier-aktie Loop van de bevolking in 1987 van de gemeente Zevenhuizen totaal 3.226 3.090 6.316 3.259 3.129 6.388 51 55 106 19 18 38 87 99 186 86 97 183 17 9 Aanvragen reisdocumenten, doe het tijdig Verleende bouwvergunningen Openingstijden gemeentehuis Openbare vergaderingen Collecteschema Geen spreekuur BURGERLIJKE STAND DE GEHELE WEEK GEOPEND VAN 9.00-17.00 uur KOM VRIJBLJVEND LANGS! MOERKAPELLE MEDISCHE DIENSTEN DORPSKRANT mannen vrouwen Aantal inwoners op 1 januari 1987 Aantal inwoners op 1 januari 1988 Aantal geboorten Aantal overledenen Gevestigd in de gemeente Vertrokken uit de gemeente Aantal huwelijken Aantal echtscheidingen Nogmaals wordt erop gewezen dat het afhandelen van aanvra gen en verlengen van reisdocumenten ongeveer 14 dagen duurt. De Provinciale Griffie te 's-Gravenhage geeft nog slechts in zeer dringende gevallen (aantoonbare zakelijke belangen en familieomstandigheden) reisdocumenten af. In alle andere gevallen is alleen afgifte en verlenging moge lijk via de normale procedure door de gemeente. Kom tijdig en voorkom ongemak. In de periode van 13 tot 20 januari 1988 zijn door burgemees ter en wethouders van Zevenhuizen vergunningen afgegeven voor: - het plaatsen van een warmwater-opslagtank op het perceel - Oogstpad 3; - het wijzigen van een entree-ruimte bij het pand Hazeveld 34; Een ieder die meent in zijn belang te zijn getroffen door de ver lening van één van de bovenstaande vergunningen, kan bin nen 30 dagen na de dagtekening van dit blad een gemotiveerd bezwaarschrift ingevolge de Wet arob indienen bij burgemees ter en wethouders. De vergunningen liggen gedurende deze termijn ter inzage ter gemeentesecretarie op het bureau Ruimtelijke Ordening e.a. De openingstijden van het ge meentehuis zijn ongewijzigd gebleven: OPENINGSTIJDEN SECRE TARIE: 08.30-12.00 uur. SPREEKUUR BURGEMEES TER: vrijdag 10.30-12.00 uur. Donderdag 4 februari 1988 Gemeenteraad Aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Tot 7 februari 1988: geen collecte. Het spreekuur van de burge meester zal op 29 januari 1988 geen doorgang vinden. GEBOREN: van den Berg, Mitchell, zoon van: van den Berg, Evert en: Meijer, Maria L., op 5 januari 1988; van Drunen, Maaike, doch ter van: van Drunen, Gerard en: Ballke, Anja.op 12janua-ri 1988; Clazing, Philippinus, zoon van: Clazing, Gerrit L. en: Vos hol, Maartje, op 20 januari 1988. OVERLEDEN: Stokebrook, Gepke, achter eenvolgens gehuwd geweest met: van der Heiden, A. en: van der Knaap, A.P., oud 84 jaar, op 18 januari 1988. GEBOREN: rectificatie publikatie d.d. 13 januari 1988. Hofman, Roy, zoon van: Hof man, Wim en: Gelton, Magda- lena M., op 5 december 1988. INGEZONDEN: I De Derde Wereld verdient beter, als het aan ons ligt In dit artikel meer achter grondinformatie over Soweto SOWETO: Hier wonen de zwar te Zuid-Afrikanen die werk heb ben in de blanke stad Johannes burg. Iedere dag zijn ze uren on derweg naar hun werk, en terug. Soweto zelf is een getto: geïso leerd van de omgeving en arm aan voorzieningen. De huizen he ten er niet voor niets luciferdoos jes. Slechts een klein deel ervan is aangesloten op het electriciteits- net en de waterleiding. Bijna ie dereen kookt op een kolenfor- nuis, zodat er 's ochtends en 's avonds een stinkende rookwolk boven de stad hangt. Overdag is Soweto bijna uitgestorven: ieder een werkt dan in Johannesburg. In Soweto zijn wat kleine winkels te vinden, waar voedsel en andere dagelijkse boodschappen te koop zijn. Voor kleding moeten de mensen naar Johannesburg. Ver der kent Soweto één klein theater en drie bioscopen, terwijl er drie keer zoveel mensen wonen als in Amsterdam. Soweto is een symbool van het zwarte verzet tegen het Apart heidssysteem in Zuid-Afrika. In 1976 brak hier een opstand uit. Het was een protest van de school gaande jeugd tegen het slechte onderwijs voor zwarten. De rellen werden door de politie bloedig neergeslagen, waarbij honderden jongeren omkwamen. Vele ande ren moesten de wijk nemen naar het buitenland, om niet in de ge vangenis te belanden. Tien jaar later is de herdenking van deze tragedie reden voor de blanke re gering om de noodtoestand uit te roepen. Het eerste artikel over kaarsen u it Soweto stond in de Dorpskrant van 13 jan.88. Voor verdere infor matie: Riet Peddemors, Haze veld 49, Zevenhuizen. M.i.v. 1 febr. starten de balletles sen in dorpshuis Swanla (peuter speelzaal) i.l.v. Hillie Veenstra, ge diplomeerd dansdocente Rotter damse Dansacademie. Hillie is al enige tijd werkzaam als dansdo cente o.a. in Capelle a.d. IJssel. Verder begeleidt zij derde- en vier-dejaars studenten tijdens hun stage-periode. Zij is bevoegd tot het geven van een groot aan tal dansvormen o.a. klassiek bal let, jazzballet, aerobic, ontspan ningstechniek (geen yoga), dans- improvisatielessen en ballet voor peuters en kleuters. Voorlopig zul len veel van deze dansvormen aan de leerlingen aangeboden worden. Uiteindelijk zal moeten blijken welke dansvorm voor wel ke groep het meest geschikt is. Hillie's specialisatie, het geven van ballet aan peuters en kleuters, moet in Zevenhuizen nog van de grond komen. Er waren te weinig aanmeldingen om een groepje te starten. In Capelle a/d IJssel is hiervoor veel belangstelling. De indeling van de lessen is als volgt: Maandagmiddag: 16-17 uur: 5 t/m 8 jaar; 17-18 uur: 9 t/m 10 jaar; 18-19 uur: 10 t/m 11 jaar. VRIJDAGMIDDAG: 16-17 uur: 12 t/m 16 jaar; 17-18 uur: volwassenen. I.v.m. de drukke bezetting van dorpshuis Swanla was het helaas niet mogelijk overdag uren te krij gen voor het geven van ballet aan volwassenen. De kosten p.mnd. zijn 35,- plus per seizoen een in schrijfgeld van 10,- per gezin, (voor dit seizoen de helft). Voor meerdere leden uit één gezin is er korting. Wilt u gaan kijken? Dat kan, graag even telefonisch kontakt opne men met Hanny Verbakei, tel. 01802-1913. Degenen die zich opgegeven hebben ontvangen persoonlijk bericht in welke groep zij zijn ingedeeld. De chr. basisschool De Nessevliet in Oud Verlaat organiseert a.s. za terdag 30 januari weer een oud- papier-aktie. De container staat vrijdagmiddag op de parkeer plaats bij De Vierkap. Via de Dorpsklrant worden inwoners van Oud Verlaat verzocht hun oud papier vrijdagmiddag of za terdag hierin te deponeren. Wollefoppenweg 67a Zevenhuizen Tel. 010-456 55 74 in- en verkoop gespecialiseerd in exclusieve meubelen o.a. eethoeken, kasten, kaptafels, bankstellen, vitrinekastjes e.d. (bij meubelstukken verstrekken wij een garantiecertificaat!) Amnesty Inter national Zeven- huizen/Moer- kapelle Op maandag 1 februari om 19.30 uur zullen er in de nieuwe bibliotheek weer voorbeeldbrie ven klaarliggen. Het doel van het schrijven van deze brieven is: het lot te verzachten van mensen die reeds geruime tijd zonder vorm van proces gevangen zitten. De ervaring leert dat het daadwerke lijk zin neeft, druk uit te oefenen op de autoriteiten. Aangezien Amnesty International een neu trale organisatie is, worden staats hoofden van zowel linkse als rechtse politiek georienteerde lan den benaderd. U bent van harte welkom! Voor diegenen die slecht ter been zijn of diegenen die juist die avond verhinderd zijn en toch hun steentje bij willen dragen, ver zorgen wij schrijfpakketjes. Bel gerust: 01802-1818. Voor inlichtingen omtrent de werkgroep kunt u terecht bij: Ma rianne Zeevenhoven, Eendrachts weg 14, Zevenhuizen, tel. 1806. 31 januari - Zevenhuizen Herv. kerk 10.00 en 19.00 uur H.A. ds. H. Gaasbeek. Oud Verlaat 10.00 uur ds. J.K. Verbree, Maasdijk. Geref. kerk 9.30 en 18.30 uur ds. W. Davidse, H.A. R.K. in dorpshuis Swanla: 10.15 uur: eucharistieviering, pastor Bosman. Herv. kerk 9.30 uur ds. P.J. Teeuw, Moordrecht; 18.30 uur dienst. Geref. gem. 9.30 en 18.30 uur ds. D. Rietdijk. 31 januari: dokter W.J. v. Brug gen, De Wielewaal 20, Zevenhui zen, tel. 01802-1783. 31 januari: dokter R.L. Warnaar, Dorpsstraat 12, Bleiswijk, tel. 01892-12500. Algemeen maatschappelijk dienstverlening is 7 x 24 uur bereikbaar via de telefoni sche hulpdienst: Tel. 010-436 22 44 Kruisver. Zevenhuizen, Dorps straat 51, tel. 1280. Spreekuur ma., wo. vrij. 11.30 -12.30 uur. Zuigelingen- kleuterbureau: op tel. afspraak. Uitlenen en te rugbezorgen van verpleegartike- len tijdens spreekuur. SPOEDGEVALLEN: tel. 01828-17377 op werkdagen tussen 8-17 uur. Daarbuiten via het Bleuland Ziekenhuis, tel. 01820-66666. Ongewenst Zwanger? VBOK hulp voor moeder en kind. Tel. 01802-2947 en 01793-1997. vandalisten krijgen alterna tieve straf In gemeenteraadsvergaderingen! in Zevenhuizen en Moerkapelie is I het zgn. HALT PROJEKT waar aan beide gemeenten, samen met! Nieuwerkerk en Moordrecht meel zullen gaan doen, in aansluiting! met Gouda, uitgebreid aan de or-1 de geweest. HALT staat voor de I term: het alternatief. Met dit pro-I jekt wordt beoogd de jongere in! leeftijd tussen 12-18 jaar die zich! aan vandalisme schuldig heeft ge- maakt, duidelijk te maken weTkel gevolgen zijn of haar handelwijze! heeft. VANDALISME in het algemeen en de bestrijding daarvan in het bijzonder staat de laatste tijd veel in de belangstelling. Niet alleen bij de ministeries, maar ook op lokaal niveau worden initiatieven ontwik keld om te komen tot terugdrin ging van vandalisme. Het beklad den van gebouwen en/of het be- i schadigen van b.v. telefooncellen e.d. wordt in brede kring als maat- i schappelijk onaanvaardbaar erval ren. Het HALT PROJEKT heeft een drieledig doel, nl. voorlich ting, registratie - HALTbureau. De voorlichting wordt op scholen I gegeven aan ae groepen 7 en 8| van de basisscholen en de klassen 1 en 2 van het voortgezet onder-1 wijs (hoe vandalisme bestrijden Deze voorlicnting wordt door de 4 ge meenten zoveel mogelijk samen I verzorgd. De registratie gebeurt i via een formulier dat men bij het politiebureau of gemeentehuis kan krijgen. Men schrijft op waar sporen van vandalisme zijn aan getroffen, waarna de politie onder zoek doet en beziet op welke wij ze de bestrijding effektief kan zijn. Het HALT bureau houdt zich be zig met de VANDALIST, degene die zich schuldig maakte aan van dalisme. Hij moet zijn daad her stellen, schoonmaken of repare ren. Is dit niet mogelijk dan wordt een alternatieve straf gegeven. Met de aansluiting van de vierj gemeenten bij het HALT bureau Gouda hopen de gemeentebestu ren een bijdrage te kunnen ge ven aan de preventieve bestrij ding van kleine criminaliteit in het j algemeen en vandalisme in het bijzonder. Onafhankelijk informatieblad voor alle inwoners van Zeven huizen, Oud Verlaat, Moerkapel ie, Kruisweg en de wijken Sniep en Zuidpias in Waddinxveen. Verschijnt éénmaal per week in een oplage van 7.000 exempla ren. RE DAKTIE ADRES: Drukkerij Elgersma, Dorpsstraat 62a, 2761 AG Zevenhuizen, tel. 01802-2289, en Noordeinde 17, 2761 BN Zeven huizen, tel. 01 802-1 653. De redaktie van de Dorpskrant stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de in elke krant staande advertenties. Bovendien behoudt zij zich het recht voor om zonder opgave van reden, advertenties voor pu blikatie in de dorpskrant te wei geren

Dorpskrant | 1988 | | pagina 2