Activiteiten van stichting wijkwerk DE ZUIDPLAS - Waddinxveen Kinder- vakantiefeest „HARTVEROVEREND"... Een originele kaart vermeldt een unieke gebeurtenis in uw leven. Kies nu uit onze hartveroverende Kennemer Huwelijkskollektie '87/'88, en ontvang GRATIS een fraai fotolijstje bij afname van min. 60 st. grote Huwelijkskaarten. drukkerij elgersma Sinds november jL vinden de 'binnenactiviteiten' van de stichting wijk werk DE ZUIDPLAS in een gebouwtje plaats. De naam van deze voor malige directiekeet van aannemer Noorlander, is 'ZUIDHONK'. Het stichtingsbestuur is ontzettend blij met deze tijdelijke huisvesting, die ongeveer twee jaar in functie zal blijven. "We zijn het gemeentebestuur van Waddinxveen bijzonder erkentelijk dat ze ons deze mogelijkheid hebben geboden en een permanente huisvesting in het vooruitzicht hebben gesteld. Bovendien staat men zeer welwillend tegenover onze suggesties en vragen. Zo werd er een keurig tegelpad aangelegd, kwam er toen we erom vroegen, een rooster om de voeten van de klei te ont doen alvorens binnen te stappen en hebben we nu ook nog de beschik king over een container waarin we kleutermeubilair opslaan." Jan van Keulen, secretaris van het sitchtingsbestuur en tevens pr- man kwamen we via voorzitter Er- rol Risakotta, op het spoor. Don derdagavond, terwijl bewoners van de wijk in wording zich naar de Beatrixschool spoeden voor een avond van de 'bewonersvere niging Zuidpias', hebben wij een afspraak met deze pr-man. Het is wel even zoeken in de straat waar geen auto's mogen komen. "Fijn toch zeker" zegt Van Keulen als we dat als opmerking mede be groeting, lanceren. "Het is hier in de Zuidpias heerlijk wonen. En zeker in de Gerstakker." We lo pen de op het oog nogal grote, maar bij nader inzien, redelijk geringe afstand naar het zuidelijk deel van de wijk, waar op dit moment nog geen woningen staan doch waar De Zuidhonk het baken in de duisternis vormt. Hoe wel de omgeving erg drassig is door de langdurige regenval van die dag komen we via het tegel pad toch redelijk droogvoets over Van Keulen denkt, vanwege de geparkeerde auto's voor het ge bouwtje, dat hij zich vergist heeft, dat er die avond toch een activiteit in De Zuidhonk plaatsvindt. Edoch...de deur is op slot hetgeen impliceert dat de auto's eigendom van bewoners van de woningen aan de overzijde van de singel moeten zijn... HET GEBOUW Binnen valt de bezoeker de keuri ge staat op waarin het gebouw verkeert. Twee toiletten met dicht gespijkerde ramen in het halletje. Evenzo geldt dit voor de overige ramen die als het ware met dek sels dichtgeschroefd zijn, doch aan de binnenzijde afneembaar. "Dat is gedaan ter voorkoming van vernieling en inbraak. Alhoe wel er niets te halen valt kun je maar beter voorkomen dat men binnen kan komen." stelt de sec retaris. DE KEUKEN 'Het keukentje hebben onze vrij willigers van het bestuur en de werkgroepen in orde gemaakt. En eindelijk functioneert de geijser ook goed. We fabriceerden deze halve deur, want oorspronkelijk had de keuken geen deur. De kleedjes op de tafeltjes en de gor dijnen zijn door vrijwilligsters ge naaid. Alles hebben we per meter gekocht....veel voordeliger. We willen binnen ons budget blijven. De activiteiten die we op touw zet ten laten betalen zodat we niet tel kens voor extra bijdragen bij de gemeente moeten aankloppen." We zien: ca. tien tafeltjes met bruin wit geblokte kleedjes en di to bruine stoeltjes tegen een ach tergrond van schone gevernisde houten wanden. Op de vloer ligt behaaglijk warme vloerbedekking die tegen een stootje kan. De in richting is duidelijk op gebruik door volwassenen afgestemd. "Maar als we een kindermiddag houden dan worden de kinderu- meubels uit de container gehaald en verruilen we even het meubi lair." Deze kinderactiviteiten wor den, zo vernemen we, door een werkgroep georganiseerd. Even als alle andere activiteiten, door iedereen, bestuurslid of werk groeplid, op vrijwillige basis. Eén van de bestuursleden van de stich ting wijkwerk De Zuidpias, welke als werkgroep eind 1984 in het le ven werd geroepen, is beheerder. Piet Weerheim (tel. 19674) zorgt voor de planning en eventuele ver huur. Met dat laatste is men zeer voorzichtig. "Kijk, je kunt het niet voor allerlei doeleinden gaan ver huren. Dat is ook niet de opzet van het gebouw. Wel zou er een dependance van b.v. een schaak club of bridgeclub in onderge bracht kunnen worden, op initia tieven uit de wijk. Wij hebben geen aspiraties om iets dergelijks te gaan organiseren. Wel kinder middagen, en knutsel- of spelbij- eenkomsten, bejaardenontmoe tingen, een kaartavond, of een be paalde cursus. Het gebouw heeft duidelijk een wijkfunctie, kan dus niet verhuurd worden aan men sen die een feestje willen organi seren enz. De doelstelling van on ze stichting is dan ook "door acti vering van en in samenwerking met de wijkbewoners, de samen leving in de wijk "De Zuidpias" in Waddinxveen te optimaliseren, (zo luidt art. 2 van de statuten). We trachten dit doel te verwezen lijken door: het coördineren en begeleiden van activiteiten op vor mend, sociaal-cultureel en (re) creatief terrein; het aanbieden van activiteitenruimte aan groe pen voor activiteiten op cultureel en (re)creatief terrein, als daar voor geen instellingen bestaan; het met regelmaat de doelgroe pen informeren over de activitei ten en plannen van de Stichting en het signaleren waar de behoef ten en noden van de doelgroepen liggen; het verrichten of doen verrichten van het voor het berei ken van het doel nodige onder zoek. OM één en ander ook echt goed uit te voeren hebben we nog meer vrijwilligers nodig." (misschien is dit een gelegenheid om mensen die graag iets voor hun wijk willen doen...? men kan zich bij Jan van Keulen, tel. 01828-12853 of voorzitter Risakotta, tel. 15511, aanmelden!) FEESTELIJKHEDEN Hoewel men nog geen eigen wijk- honk had, werd er sinds de ge boorte van de stichting wijkwerk in oprichting, eind 1984 begin 1985 wel een aantal leuke activi teiten ontplooid. Menigeen denkt met plezier terug aan de feestelijk heden op Koninginnedagen waar bij een groot gedeelte van De Zuid plas betrokken was...Aan de spel letjes die gespeeld werden door oud en jong, het georganiseerde ijsfestijn op de singels, dat niet doorging vanwege de intredende dooi vorig jaar...fietspuzzeltocht, Kinderrommelmarkt, St. Maarten het bezoek van Sint Nicolaas aan de wijk, dat destijds nog plaats vond in het scholencomplex Al- frink-Beatrix (2 jaar reeds voor het Zuidhonk er stond). SIGNALEN "Aan de hand van een behoefte peiling hebben we een program ma opgesteld. Trouwens, we spe len ook op bepaalde signalen in. Onlangs bleek er behoefte aan een mini-playbackshow. Toen we dit organiseerden bleken er zich maar 4 groepen te hebben aange meld. Voor Sint Maarten, een knutselmiddag met lampionnen bleek een overstelpende belang stelling. Wij dachten: zoiets is vrij onbekend...Toch kwamen er 70 kinderen. Ze konden er niet alle maal in, dus hebben we de zater dag erna nog een knutselmiddag georganiseerd. Nu gaan we voor evenementen een aanmelding la ten doen opdat we een idee heb ben over de opkomst. Sint Nico laas heeft een belangstelling van zeker zo'n 120 kinderen, dus biedt een school uitkomst. Op Ko ninginnedag rekenden we op zo'n 200 deelnemers. Er kwamen er 300. Juist op zo'n dag leren de wijkbewoners elkaar kennen. Het is hier een prettig leefklimaat. Dat willen we nog beter maken. Er wo nen hier weinig autochtonen, de meesten komen uit de Randstad en zijn forensen die in de grote steden hun dagelijks werk heb ben. Zelf werk ik in Gouda, dat is een fietsafstand. Graag willen we ook iets voor ouderen en jonge ouderen organiseren. B.v. een vaste soosmiddag of ochtend, om elkaar te leren kennen. Het is een jonge wijk, doch in de Eksterflat, vooraan, wonen toch nog veel be jaarden... Verder zijn er nauwelijks teeners. Die leeftijdsgroep dient zich over een jaar of tien aan. Dan moeten we duidelijk ook activitei ten voor deze groep opzetten. Nu zijn die gericht op de wijkbewo ners: de ouders, alleenstaanden en bejaarden, maar bovenal voor de kinderen. CURSUS Voor de volwassenen wordt er momenteel een cursus Textielver ven gehouden. Er zijn al twee van de zes avonden achter de rug. Voor slechts zes gulden per a- vond, materialen en koffie inbe grepen, kan men allerhande attri buten beschilderen: b.v. t-shirts, linnen of katoenen tassen enz. Een lid van een werkgroep orga niseert een dergelijke cursus (in dit geval mevr. Van Keulen, red.). Wij willen uitsluiten dat mensen met commerciële bedoelingen ge bruik van het gebouwtje maken. De beheerder en werkgroepleden draaien als vrijwilliger, alleen de cursusleider/ster ontvangt een vergoeding. Wij hoeven er in prin cipe niets aan over te houden, ge ven het eerste kopje koffie, als gastheer, gratis...Natuurlijk willen we er wel een beetje aan overhou den. Stel je voor de koelkast be geeft het en je hebt geenr eserves. Maar met het gemeenschapsgeld - we ontvangen subsidie - willen we heel voorzichtig omspringen. Dat moet ook, duidelijk aan de hand van een begroting." Wetenswaardigheden Het bestuur van de stichting wijk werk De Zuidpias telt 9 leden. Het aantal werkgroepleden bedraagt 15. Er zijn drie werkgroepen, nl. A, B en C. Groep A neemt 7 activi teiten voor z'n rekening; B 5 en C Programma: Voor a.s. Konin ginnedag zijn alledrie de werk groepen ingedeeld, evenals voor de fietspuzzeltocht. Voor de Luilak-viering op 21 mei zorgt groep A. enz. Verder: - komt er een ijsfestijn bij aanhoudende vorst? - wordt er een grote barbequw gehouden (als het mooi weer wordt); - staat er nog een puz zelwandeltocht op het pro gramma; - wordt Sint Maarten op 11 november niet vergeten - is de cursus textielverven bezig; - is brooddeeg kleien in het vooruitzicht; - komen er knutselmiddagen; - kleipop- pen maken; - kinderrommel markt; - spelletjesmiddag; - Oudhollandse kinderspelen - stratenvolleybaltoernooi - tegen de kerst: kerststukjes maken; - handwerken; - kaar ten (klaverjasavonden); - bin go's; - instuif (ouderen); - een uitstapje. Voor alle te organiseren eve nementen vindt van tevoren een behoeftepeiling plaats. Het bestuur verspreidt huis- aan-huis (1300 woningen) cir culaires door middel waarvan men in kennis wordt gesteld wat er op handen is. Via een antwoordstrook kan men zich voor dit evenement aanmel den. ZEVENHUIZEN Bij de planning van de vakantie gelieve men in Zevenhuizen re kening te houden met het kinder- vakantiefeest. Tenminste als er kinderen in het gezin zijn die graag willen deelnemen. Dit wordt als traditie in de laatste week van de zomervakantie ge houden. Dit jaar, evenals vorig jaar, op donderdag en vrijdag jg* 18 en 19 augustus. Vrijhouden dus! Dit jaar wordt het een heel bijzonder feest, net even anders dan andere jaren, met o.a. een bekende poppenspeler uit het e.o.-televisieprogramma: 'D'r kan nog meer bij': Aad Peters. He An ine eei Tii zw Zu Zu zo Jo To eei mc sto ge: wa wis we vai dé. Joi ge: de koi tre vei Tu bijt tw< uit: he: brc hei vli< vol in i zig vrc slo bij\ En dal Tw bui var dei zie On mc En de lag ker bel vac op Tin lijsl me teri ern kof dorpsstraat 62a - zevenhuizen telefoon 01802-2289 vor

Dorpskrant | 1988 | | pagina 10