Phaff b.v. Produktiemedewerker m/v 7 bakkerij verbeij Volleybal w De stad zal bloeien Afwezig Volleybal DE DORPS KRANT HET SCHILDERIJ en de Kunnen we blij- ONTBIJTSHOW ven zwemmen? drukkerij elgersma 2 jonge gemotiveerde medewerkers 2 medewerkers met ingang van 1 juni a.s. GRAAG GEZIEN! historische hoek „HARTVEROVEREND"... zo'n origineel geboorte kaartje uit de nieuwe Kennemer Kaarten Kollektie. Ontvang nu GRATIS een fraai fotolijstje bij afname van min. 60 st. geboorte kaartjes. vervaardiging en bedrukking van kunststofprodukten vraagt voor haar drukkerij: - ervaring: niet vereist - leeftijd: 18-30 jaar Schriftelijke of telefonische sollicitaties aan Phaff b.v. (C. Wink), Dorpsstraat 54, 2761 AE Zevenhuizen, Tel. 01802-1322. Moderne volle gronds knolvenkel-kwekerij vraagt nu ook in Waddinxveen brood, beschuit, koek, speculaas, gebak, taarten, cakes, chocolade, bonbons, schuim, biscuits Tmel geen lente' 't Is nog u>el y Posen'/'"nF FJT.IES 4jn er «L CHOCOLA aUliI fraNS in melk* Pa"TT,85ipeOWST Het verhaal over het schilderij dat Joop van Zuylen en zijn broer SAnton zondag na Kerst in de etalage van Jabé zagen hangen en linderdaad door zijn vader geschilderd blijkt te zijn, levert in feite een tweede verhaal op. Het gaat over een ontbijtshow met ■Tineke, schilderijen, de zilveren bruiloft van z'n zus Wil en *zwager Harry, met als hoofdpersoon de 35 jaar geleden naar IZuid Zuid-Afrika geëmigreerde broer Anton, die op Eerste Kerstdag, [zonder medeweten van de familie, met uitzondering van broer Joop, na zes jaar voet op Nederlandse bodem zette OP SCHIPHOL loen het vliegtuig uit Zuid-Afrika eerste kerstdag om 9.00 uur 's morgens op Schiphol landde, itond Joop van Zuylen met zijn gezin, zijn broer Anton op te wachten. Niemand van de familie wist dat hij over zou komen, van- ege het zilveren huwelijksfeest van z'n zus en zwager. Door mid del van een telegram was broer oop echter wel op de hoogte gesteld. Deze was verrast Tineke de Nooij van Veronica in de aan komsthal van Schiphol aan te treffen. Zij was op zoek naar met verlof komende emigranten. Twee kon ze er voor haar Ont bijtshow, die de volgende dag - tweede kerstdag - live zou worden uitgezonden - strikken. Onder hen Anton van Zuylen, al vond broer Joop het wel een offer voor hem omdat Anton zo'n lange vliegreis achter de rug had en de volgende morgen weer zo vroeg in de studio in Hilversum aanwe zig moest zijn. Ook Joop en z'n vrouw mochten meekomen. Be sloten werd toen om via de Ont- bijwshow de familie te verrassen. En een verrassing werd het om dat iedereen ook werkelijk op Tweede Kerstdag aan de beeld buis was gekluisterd nadat Joop van Zuylen ze telefonisch had me degedeeld dat er iets en iemand te zien zou zijn. Het interview in de Ontbijtshow verliep in een ge moedelijke sfeer. HET SCHILDERIJ En zo wandelden de broers door de Dorpsstraat, blikten in de eta lages en zagen bij Jabé een be kend schilderij hangen. "Nou ja, bekend. Anton dacht dat het van vader was, omdat deze de lijsten op een speciale manier maakte. Timmerman Schotte maakte de lijst en vader plakte de hoekorna- meriten. Een bepaald soort hou terige lijst kreeg je dan. De dag erna zijn we het schilderij wezen kopen, nadat we thuis eerst het boek met afbeeldingen waarvanf- af vader schilderde, doorgebla derd hadden en daar ons vermoe den bevestigd zagen. Het schil derij is afkomstig uit de'inboedel ran wijlen Klaas Vente. Achteraf heb ik het diverse malen zien han gen, als ik beroepshalve (als huis schilder) bij Vente moest wezen. Vroeger werden m'n vaders schil derijen via de winkels van drogist Hol en timmerman Schotte ver kocht. Tijdens de oorlogsjaren ra or een appel en een ei. Hoewel het schilderij - evenals sommige andere schilderijen - niet gesig neerd is, wisten we bovendien ze- Bker dat het van vader moest zijn oor het gebruikte soort linnen. Vader gebruikte altijd speciaal oud linnen dat hij kreeg van zijn werkgever carrosseriebedrijf Ver heul. Een neef wilde dit schilderij graag hebben. In Zevenhuizen moeten nog diverse schilderijen van m n vader hangen. Ook wel in andere gemeenten, ja zelfs in het uitenland. Vaak hebben kinde en ze weer van hun ouders ge- rfd. Als ik ergens aan het werk en en een schilderij van m'n va- er ontdek, vergelijk ik het schets- oek. Aan de hand daarvan weet k of mijn vermoeden bevestigd 'ordt. In de historische hoek van het ge- eentehuis hangt een schilderij at ook-van m'n vader is. Frank aul bood het de gemeente aan. et heeft vroeger ooit in de oude ervormde pastorie gehangen, toen het als soosruimte dienst deed. Leen hing het daar op. Toen de pastorie gesloopt werd nam Frank Paul het mee naar huis en belandde het, omdat z'n vrouw het niet mooi vond, op zolder. Nu is het opgeknapt door Paul. M'n zwager Harry de Jong atten deerde me erop dat het schilderij in het gemeentehuis hing, waarop ik Paul vroeg waarom hij het vroe ger niet aan mij gegeven had. Nu heeft het gelukkig een mooie plaats. De voorstelling is van de bovenweg bij de Rotte, nude jacht haven, over de sluis, schuin op de molen van Van Elswijk, vanaf de oude huisjes, die daar vroeger stonden. Juffrouw Voorwinden en juffrouw Pols woonden daar destijds en hadden een dergelijk uitzicht." HEREN 3 Afgelopen zaterdag speelde het 3e herenteam van Rentokil tegen de ploeg van Riva/VSC en liet zien waarom ze bovenaan in de Promotieklasse staat. Via een ge degen aanval en een sterke servi ce als basis werd Riva met drie sets geklopt. De setstanden: 15-2, 15-10 en 15-9. DAMES 2 Voor de dames van Rentokil 2 wa s de volle winst niet weggelegd en zij moesten alles op alles zetten om de ploeg van Orion uit Hazers woude niet met alle punten naar huis te laten gaan. Nadat de eerste 2 sets verloren giungen met resp. 2-15 en 10-15, kwamen de da mes van trainr Ben v. Yperen goed terug in de 3e set met een 15-5 setwinst. In de 4e set hielden de beide ploegen elkaar lang in e- venwicht en werd het uiteindelijk 16-14 voor Rentokil. Hieruit put ten de Zevenhuizense dames weer moed. De beslissende set werd in 11 minuten tijd met 15-3 door hen gewonnen. Zo konden de dames toch 2 punten bijschrij ven. verliesposten geprivatiseerd? Omdat er in Zevenhuizen hard nekkige geruchten de ronde doen dat het zwembad alsmede de cam ping geprivatiseerd worden, ofwel in de volksmond 'te koop aange boden' worden genoemd, staken we ons licht op bij het Recreatie schap Rottemeren. Vanuit het kantoor op Bleiswijks grondge bied werden we doorverwezen naar secretaris Keuzekamp van het Recreatieschap, in het pro vinciehuis in Den Haag. Deze ont kende dat er definitieve plannen zijn om tot privatisering van de zwembaden in Zevenhuizen en Bleiswijk over te gaan. Spreker antwoordde op onze vraag naar de betrouwbaarheid van de ge ruchten van de minder winstge vende objecten van het recreatie schap meer dan de normale aan dacht van het bestuur hebben en dat er al enkele jaren met de ge dachte aan privatisering gespeeld wordt, maar dat de plannen hier toe nog in een onderzoekstarium verkeren. "Bovendien hebben we ook nog te maken met de mede werkers, die nu in overheids dienst zijn." OPFRISSERTJE Voor wie het nog niet wist hier een rekensommetje: de gemeente Rot terdam draagt 80% bij in de kos ten van het recreatieschap. Zeven huizen, Bergschenhoek en Bleis wijk gezamenlijk 4% en de provin cie de resterende 16%. Je zou kun nen denken dat de gemeente Rot terdam als belangrijkste partici pant de kosten van de verliesge vende objecten verlagen wil. Of van de hand wil doen...Het is moei lijk om een spreekbuis namens de gemeente te vinden. Een telefoon tje naar de dienst buitenrecreatie levert een confrontatie op met de heer Visser, die bovendien pen ningmeester van het bestuur van het recreatieschap blijkt te zijn. Ook hij zegt niet meer dan hij kwijt wil. Beaamt het door de heer Keuzekamp gestelde, maar beves tigd de vraag niet dat Rotterdam graag van de kostenposten als zwembaden en camping af wil. "We hebben deze zaken in studie, willen een efficiënte aanpak maar op welke wijze...dat moet nog inge vuld worden, natuurlijk weten we dat er bij tal van objecten geld bij moet, maar de kosten kunnen be perkt worden. Het valt niet mee om b.v. een zwembad in de winter maanden in kleine gemeenten goed te laten functioneren. In de zomer daarentegen lukt dat beter met een zwemlustig publiek maar dan moet het wel mooi weer zijn... en daar ontbreekt het in Neder land nogal eens aan." dorpsstraat 62a - zevenhuizen KAMERPLANTEN - SNIJBLOEMEN DROOGHAARDHOUT (5 halen is 4 betalen) ORANJEBANDZADENnu 20% korting LANDBOUWKALK - SLAKKENMEEL KOEMEST-12-10-18 enz. SLA en KOOLPLANTEN, BROEIRAMEN i TURFMOLM, TUINAARDE, POTGROND enz. VRIJDAG KOOPAVOND VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/hoek Zuidelijke Dwarsweg, Tel. 01802-2430 tot 25 jaar met ingang van 1 maart a.s. en Vrachtwagen-rijbewijs strekt tot aanbeveling. H.M. DUIJNDAM - 2e Tochtweg 127 - Nieuwerkerk a.d. IJssel TEL. 01802-2004 b.g.g. 2088 Onder het motto 'De stad zal bloeien' worden er binnenkort ak- ties ontketend door kerkelijke or ganisaties in Zevenhuizen, zoals Zondagsschool en Jeugdclubs, om geld bijeen te brengen voor de wijk Los Jazmines in Lima Peru. De akties worden gecoördineerd en gestimuleerd vanuit het lande lijke centrum van de Herv. Geref. Jeugdbond. Veel jeugdverenigin gen in de regio zijn momenteel al evenementen en akties aan het voorbereiden om zoveel mogelijk geld bijeen te brengen. Men hoopt landelijk 350.000,- bij el kaar te krijgen voor het doel in Lima. Men wil: een multifunctio neel gebouw; christelijk onderwijs en op het terrein van de gezond heidszorg: een apotheek en me dische zorg met name voor moe ders en kinderen - een speeltuin voor de kinderen en werkplaatsen om werkgele genheid aan jongeren te schep pen. Verder een buurtwinkel die haar waar tegen een rechtvaar dige prijs verkoopt. Huisarts W. Vroegindeweij te Moerkapelle is van 1 t/m 5 febr. afwezig. Het ochtendspreekuur vervalt. Alles verloopt via af spraak. De praktijk wordt waarge nomen door de Zevenhuizense huisartsen Ensing en Van Brug gen. Het 6e herenteam van Rentokil wist jl. zaterdag in dorpshuis Op Moer in de directe confrontatie met de nr. 2 van hun klasse, Olym pia 2, hun voorsprong te vergro ten. De heren van trainer Ruud v. Leeuwe werden door coach Jan v.d. Wel op het goede spoor gezet. De le set werd door een goede service een eind op weg geholpen en dit resulteerde in een 15-6 setwinst. Maar de heren van Olym pia, die allen al heel wat jaren aan volleybal doen, wisten onder het toeziend oog van de scheidsrech ter, Adry Vente. de stand weer recht te trekken door de set met 12-15 te winnen. Hierna namen de heren de Rentokil het heft pas goed in hanen en konden ze met een sterke middenaanval en blok kering van Jaap Staal de punten binnenhalen Met resp. 15-7 en 15-4 werden deze sets gewonnen en zo haalden ze dus 2 punten binnen. Hierdoor is de voor sprong vergroot naar 4 punten en lijkt het kampioenschap van deze 3e klasse schier onontkoombaar geworden. UW WARME BAKKER J dorpsstraat 163 - tel. 01802-1335 - zevenhuizen -

Dorpskrant | 1988 | | pagina 11