Gemeente Zevenhuizen C. KOREN Kaarsen uit Soweto VOOR BEGRAFENISSEN Kerkdiensten J Volleybal De Vierkap 11 Rechtzettertjes HINDERWET Bouwplan Hazeveld 14 S.O. Ski] Wereld handel Discrete en keurige verzorging Verleende bouwvergunningen Bouwplan Zuidplasweg Openbare vergaderingen Collecteschema BURGERLIJKE STAND Gemeentehuis gesloten MOERKAPELLE MEDISCHE DIENSTE) DORPSKRANT Burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bekend, dat: - op 7 december 1987 bij hen een aanvraag is ingediend door - Fa. F.W. Schotte Zn., Dorpsstraat 151om een vergunning - ingevolge de Flinderwet voor het uitbreiden en wijzigen van - een industrieel hout- en metaalbewerkingsbedrijf aan het - adres Dorpsstraat 151 - op 11 januari 1988 bij hen een aanvraag is ingediend door de - heer J. Otterspeer, Dorpsstraat 124, om een vergunning inge- - volge de Hinderwet tot het oprichten en in werking houden - van een cafetaria/bar aan het adres Dorpsstraat 124. De aanvragen en andere terzake zijnde stukken liggen op de secretarie van de gemeente Zevenhuizen, bureau Ruimtelijke Ordening c.a., Dorpsstraat 89, vooreen ieder ter inzage en wel vanaf donderdag 11 februari 1988 tot en met donderdag 10 maart 1988, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur (inzage van destukken buiten kantoor uren is mogelijk na telefonische afspraak). Desgewenst kan al daar een mondelinge toelichting op de stukken worden ver kregen. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot 11 maart 1988 schriftelijk bij het college worden ingediend. Degene die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch wordt verzocht (telefoonnr. 01802- 1644, toestel 31) kunnen tot één week voor bovengenoemde datum mondeling bezwaren worden ingebracht, waarbij dan tevens gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisse- ling over de aanvraag tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Na afloop van deze termijn blijven de aanvragen en de daarbij behorende stukken, alsmede de eventueel nog te ontvangen aanvullingen, vooreen ieder tot het einde van de termijn waar binnen beroep kan worden ingesteld tegen de beslissing op deze aanvragen, ter inzage liggen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen, die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenomschre ven en een ieder die aantoont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden ge steld bezwaren tegen de ontwerp-vergunningen in te dienen. De burgemeester van Zevenhuizen maakt bekend, dat bij het college van burgemeester en wethouders een aanvraag is ingediend door: - de heer P.J.B. v.d. Lely, Hazeveld 14, om een vergunning voor - het wijzigen van de entreeruimte van de woning Hazeveld 14. Het bouwplan is in strijd met de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan "Dorp, na vijfde herzie ning", waardoor de gevraagde vergunning zal moeten worden geweigerd. Gelet op de geringe omvang van het bouwplan is het college nu voornemens de gevraagde vergunning te verlenen met toepas sing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Alvorens hiertoe nu over te gaan wordt een ieder vanaf donder dag 11 februari 1988, gedurende veertien dagen, in de gele genheid gesteld bezwaar aan te tekenen tegen het verlenen van deze vrijstelling. Het bouwplan ligt gedurende die termijn ter gemeentesecretarie, bureau Ruimtelijke Ordening c.a., ter inzage. De Derde Wereld verdient beter, als het aan ons ligt INGEZONDEN: Ukukhanya In dit Soweto probeert de coöpe ratie Ukukhanya, producent van kaarsen, het hoofd boven water te houden. Ukukhanya is een van de vele bedrijfjes in Soweto die hun eigen werkgelegenheid willen schappen. Zij vormen een zwart alternatief voor de blanke indus trie. Ukukhanya maakt kaarsen. Deze brengen licht in vele huiska mers van Soweto, en werk voor zo'n 75 mensen. En meer dan dat. De leden van de coöperatie leren lezen en schrijven in het gemeen schapshuis. Ze hebben geld vrijge maakt voor bijlessen voor hun kinderen, die door de onrust in de wijk achter raken op school. Ieder lid is verzekerd tegen ziektekos ten. Slachtsoffers van rellen en werkloosheid worden gesteund. Het uitstralingseffect van Ukuk hanya is groot. Nieuwe groepen krijgen hulp bij het opzetten van een eigen kaarsenmakerij. Hier mee groeit het zelfbewustzijn van de zwarte bevolking. Ukukhanya doet haar naam eer aan: ze brengt licht in de duisternis. Zevenhuizen en omstreken - Nrd. Dwarsweg 44 - 01802-1370 In de periode van 26 januari tot 4 februari 1988 zijn door bur gemeester en wethouders van Zevenhuizen vergunningen af gegeven voor: - het bouwen van een loods op het perceel Bredeweg 24; - het maken van een luifel aan een garage op het perceel - Burgemeester Klinkhamerweg 27. Een ieder die meent in zijn belang te zijn getroffen door de verlening van één van de bovenstaande vergunningen, kan binnen 30 dagen na de dagtekening van dit blad een gemoti veerd bezwaarschrift ingevolge de Wet arob indienen bij bur gemeester en wethouders. De vergunningen liggen gedurende deze termijn ter inzage ter gemeentesecretarie op het bureau Ruimtelijke Ordening e.a. Door de heer R. v.d. Horst te Rotterdam is verzocht tijdelijk vrij stelling te verlenen van de bepalingen van het bestemmings plan "Landelijk Gebied" voor het plaatsen van een kas ter grootte van 300 m2 en twee plastic tunnelkassen ter grootte van ca. 45 m2, op het perceel Zuidplasweg 22 te Zevenhuizen, voor een periode van acht jaar. Het college van burgemeester en wethouders overweegt de gevraagde vrijstelling te verlenen op grond van artikel 18 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Alvorens hiertoe over te gaan wordt het bouwplan vanaf donderdag 11 februari 1988, gedurende veertien dagen ter gemeentesecretarie, bureau Ruimtelijke Ordening c.a., ter in zage gelegd. Gedurende deze termijn kan een ieder bij burge meester en wethouders bezwaar aantekenen tegen het ver lenen van de vrijstelling. Donderdag 3 maart 1988 Commissie Onderwijs en Wel zijn e.a. Aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Maandag 7 maart 1988 Commissie Openbare Wer ken e.a. Aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Dinsdag 8 maart 1988 Commissie Algemeen Be stuurlijke Zaken e.a. Aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Donderdag 24 maart 1988 Gemeenteraad Aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Tot 6 maart 1988 geen col lecte. GEBOREN: de Leeuw, Robbin, zoon van: de Leeuw, Dingeman J. en: Hertog, Yvonne, op 13 januari 1988. Huurman, Merel, dochter van: Huurman, Bertus en: Pouw, Elisabeth G.M., op 29 januari 1988. d'Ancona, Sven, zoon van: d'Ancona, Rudolf W. en: Klootwijk, Wilhelmina, op 29 januari 1988. OVERLEDEN: Both, Andries, oud 75 jaar, op 1 februari 1988. Op maandag 15 februari 1988 is het gemeentehuis de gehele dag gesloten. Het bureau Burgerlijke Stand is uitsluitend geopend voor het aangeven van geboorten en overlijdens van 09.00 tot 09.30 uur. VROUWEN Ukukhanya biedt ook werk aan een aantal vrouwen. Het zijn vaak vrouwen die het alleen moeten rooien, omdat hun man ver weg werkt, of omdat ze weduwe zijn. Het is belangrijk dat ze in Soweto zelf werken: ze kunnen een oogje houden op de kinderen en hoe ven niet te reizen. Vrouwen doen bij Ukukhanya niet alleen uitvoe rend werk: sommigen hebben een leidinggevende functie. Zoals me vrouw Khanysile Diamini, secre taris van de ondernemingsraad. Naast haar werk bij Ukukhanya is ze lid van een schoolbestuur, en doet ze een vervolg-opleiding in het volwassen onderwijs. Zo kan ze zichzelf en haar vijf jaar oude kind onderhouden en werkt ze verder aan haar eigen ontplooi ing. Informatie verkoop: Riet Ped- demors, Hazeveld 49, Zeven huizen. HEREN 2 MISSEN KRACHT Het 2e herenteam van Rentokil speelde in Haarlem tegen News Flash/OVRA en wist daar het ver lies tot 3-2 te beperken. De heren speelden zonder de zieke Wilco Visser zodat van een ander con cept uitgegaan moest worden. De le set wisten de Zevenhuizense heren te winnen met 12-15, maar in de 2e set kon OVRA terug ko men en met 15-13 de set winnen. In de gelijk opgaande 3e set wist Rentokil wel weer de kracht op te brengen om de winst te pakken (12-15). In de 4e set nam OVRA een grote voorsprong van 11-2 en deze werd langzaam minder, doordat Rentokil door een goede middenaanval punten wist te sco ren. Helaas voor de heren bleef het bij 13-13 en kon OVRA de res terende punten scoren: 15-13. In de beslissende set kon OVRA de wedstrijd met 15-9 afsluiten. Ook voor de heren is er een kleine rust pauze: ze spelen 27 febr. in Ze venhuizen om 14.30 uur tegen Allides. Zevenhuizen - 14 februari Herv. kerk 10.00 uur ds. J. Bat laar, Vooschoten; 19.00 uurds Jonkman, Alphen ad Rijn. Oud Verlaat 10.00 uur ds. van Eijk. Geref. kerk 9.30 uur ds. W. v.< Zwan, Rotterdam; 18.30 uur d R. Fernhout, Alphen ad Rijn Herv. kerk 9.30 uur ds. J. Boe Benthuizen; 19.00 uur (gew. aanv.tijdl): ds. G.H. Abma, Goud Geref. gem. 9.30 en 18.30 ui ds. D. Rietdijk. 13 februari: dokter W. Vroegir deweij, Beatrixlaan 7, Moerkape le, tel. 01793-1687. 14 februari: dokter R.P. Rensse Hoefweg 74, Bleiswijk, tel. 01892-14085. Algemeen maatschappelij dienstverlening is 7 x 24 ut bereikbaar via de telefoni sche hulpdienst: TEL. 010-436 22 4 Kruisver. Zevenhuizen, Dorp straat 51, tel. 1280. Spreekuur ma., wo. vrij 11.31 12.30 uur. Zuigelingen-kleuterbureau: op tel. afspraak. Uitlenen en ti rugbezorgen van verpleegartiki len tijdens spreekuur. SPOEDGEVALLEN tel. 01828-17377 op werkda tussen 8-17 uur. Daarbuiten v het Bleuland Ziekenhuis, te'. 01820-66666. Geen spreekuur meer in 0 Verlaat: Het spreekuur van ver. Maatschappelijke Dienstvi lening Zuidpias te Oud Veria: komt te vervallen per 1 febr. Inwoners van Oud Verlaat k nen op de spreekuren in Zevt. huizen in dorpshuis Swanla ti recht, tel. 01802-2523 (8.30- 9.30 uur). 9.00-10.00 uur op maandag- en woensdagmorgen Ongewenst zwanger? VBC hulp voor moeder en kind. Ti 01802-2947 en 01793-1997. wel een beetje laat, maar alsnog. twee vliegen in één klap overhandigen door....en voor - Door gelijktijdig te moeten fotcl graferen en noteren loop je cl kans iets te missen.... Dat gebeurde bij de overhancJ ging van het schilderij tijdens i officiële openingsbijeenkomst van het gemeentehuis. Niet c, heer Zwerus bood het schilder namens de raad aan, doch c:j nestor, de heer H. Sleeuwenhoe- - Een aandenken aan de officie opening in de vorm van een ingc lijste oude kaart van Zevenhuize"! werd niet door gemeentesecretil ris Visser aan de commissaris vel de Koningin, mr. S. Patijn, over handigd, doch door burgermee ter A.H. van Gent. Op vrijdag 12 februari, aanvai 20.00 uur wordt er een film g draaid in De Vierkap te Oud Vel laat. Onafhankelijk informatieblad voor alle inwoners van Zeven huizen, Oud Verlaat, Moerkapel- le, Kruisweg en de wijken Sniep en Zuidpias in Waddinxveen. Verschijnt éénmaal per week in een oplage van 7.000 exempla ren. REDAKTIEADRES: Drukkerij Elgersma, Dorpsstraat 62a, 2761 AG Zevenhuizen, tel. 01802-2289, en Noordeinde 17, 2761 BN Zeven huizen, tel. 01802-1653. De redaktie van de Dorpskrant stelt zich niet aansprakelijk voor j de inhoud van de in elke krant staande advertenties. Bovendien behoudt zij zich het recht voor om zonder opgave van reden, advertenties voor pu l blikatie in de dorpskrant te wei geren vra. ]"W, Rei im Jdut (Pv stel aec 'terz [de prir lat voi de |het lie Bess leid jkrai Iterc [krei laan lUnc Iten [veil: Isyst Jbirs iNoc jwell [mee Jkinc laan

Dorpskrant | 1988 | | pagina 2