DONKER 0] 't Rijke1 OCCASIONS yirrriran s s w - WOON- EN WINKEL CENTRUM ZUIDPLAS TAFELTENNIS: sport voor jong en oud! Patiënten Vereniging Geestelijke Gezondheids zorg Midden- Holland Live Music in 'Swanla' Waarom Honda Accord Sed. L.P.G. '84 Honda Accord Sed. L.P.G. '86 Honda Prelude LP.G. '86 Austin Maestro LP.G. '85 Mazda 626 '83 f 19,95 _v.a. f 19,95 DEZE WEEK IN DE AANBIEDING: 2 OVERHEMDEN f 35,- Nog enkele restanten voorradig voor ZEER LAGE PRIJZEN!!! Tevens is er een gedeelte van de NIEUWE KOLLEKTIE aanwezig: enkele voorbeelden: HEREN REGENJASSEN f98,- DAMES REGENJASSENf 75,- (beide trench-coat model!) T-SHIRTS met turtle-kraaqie en diverse SWEATERS en BLOUSES „HARTVEROVEREND"...\, zo'n origineel geboorte kaartje uit de nieuwe Kennemer Kaarten Kollektie. Ontvang nu GRATIS een fraai fotolijstje bij afname van min. 60 st. geboorte kaartjes. drukkerij elgersma ^AUTOMOBIELBEDRIJF Jan Dorrekenskade - Oost 68 2741 HX WADDINXVEEN S 01828-12374 Ook A.P.K. keuringsstation SSS: Bouw- en Aannemingsmaatschappij P. Rehorst B.V. (Rehorst I) heeft be gin november 1987 aan de Stichting Samenwerkende Woningbouwkor- poraties (S.S.W.) het verzoek voorgelegd om eventueel als opdrachtge ver te fungeren voor een zgn. beleggersproject (in de premiehuur-prifit- sfeer), bestaande uit 62 woningen en ca. 1180 m2 winkelruimte in het centrum van het uitbreidingsplan Zuidpias in Waddinxveen. Op dat moment was de beoogde project-ontwikkelaar, Schuitema Vastgoed B.V. nog druk doende een belegger voor dit project te vinden. Daarom is de S.S.W., na overleg met het gemeentebestuur, op dat mo ment niet op het verzoek ingegaan. OP 12 november 1987 heeft de S.S.W. van het gemeentebestuur het verzoek ontvangen om dit project ter hand te nemen en te realiseren, omdat Schuitema Vastgoed B.V. het project had teruggegeven. Op bestuursvergaderingen van 17 en 19 november heeft de S.S.W. besloten om aan dit verzoek gehoor te geven, zij het met inachtneming van een aantal voorwaarden, te stellen zowel aan het gemeentebestuur als aan Rehorst I. Op de daaropvolgende dagen is er een zeer frequent en intensief overleg geweest. De tijd voor dat overleg was zeer kort omdat het plan uiterlijk op 25 november 1987 bij de Provinciale Directie van de Volkshuisvesting moest zijn ingediend. Dit was noodzake lijk om de provincie in de gelegen heid te stellen het plan, zowel technisch als financieel, te beoor delen en uiterlijk 30 november 1987 een beschikking af te geven. ZOu deze fatale datum (30 nov. '87) niet worden gehaald dan zou het bouwcontingent teruggeno men worden. Dit zou betekenen dat de woningen en de winkels op korte termijn niet meer gereali seerd konden worden. De raad van de gemeente Wad dinxveen heeft in zijn vergade ring van 25 nov.'87 besloten een gemeentegarantie af te geven voor de financiering van het pro ject. Het is de S.S.W. gelukt om vóór 25 nov.'87 zoveel afspraken met allerlei instanties en overhe den te maken en diverse besluiten te nemen, dat de beschikking in derdaad op 30 nov.'87 kon wor den afgegeven. Bij deze hele gang van zaken heeft het de S.S.W. steeds voor ogen gestaan dat een dergelijk project eigenlijk door een project ontwikkelaar of belegger zou moe ten worden gerealiseerd, maar om het plan voor de gemeente en de gemeenschap te redden, is de kol mode tegen zeer scherpe prijzen! textiel-jmode-jS. kadodiscount KERK WEG-WEST 9, 2742 BC WADDINXVEEN. TELEFOON 01828-11947. Tafeltennis, of ook wel 'ping-pongen' genoemd, is een sport waar ontelbare beoefenaars plezier aan beleven. Vrijwel iedereen heeft wei eens een paar tafeltennissers 'life' en/of op tv bezig gezien, of zelf ook een balletje geslagen op school, op het werk, in de sportkantine, thuis of zelfs op een tafeltennisvereniging. Gewoon voor de ontspanning, als tijd verdrijf, om de spieren los te maken, of misschien in wedstrijdverband. In tegenstelling tot veel andere sporten wordt tafeltennis beoefend door jong en oud, zeg van 8 tot 80 jaar Het leuke van tafeltennis is onder meer, dat het een sport is die je zowel recreatief als in wedstrijdverband kunt beoefenen. Veel recreatieve spelers krijgen na verloop van tijd de smaak zó te pakken, dat ze mee gaan doen met toernooitjes op het werk, of op school, of worden zelfs lid van een tafeltennisvereniging. Bij zo'n vereniging leren ze dan de kneepjes van het vak, om dan vervolgens met het grootste gemak de verbaasde collega's of klasgenoten van de tafel te meppen.... Wat maakt tafeltennis zo leuk? Voor de één is tafeltennis vooral een sport, waarbij de spie ren eens flink losgemaakt kunnen worden. De ander vindt het een uitdaging om dat lastig stuiteren de baTletje zo lang mogelijk op die altijd te kleine tafel proberen te houden, en een derde heeft er pure lol in om met listige taktiek en snelle ballen de tegenstander op het verkeerde been te zien ba lanceren.... Hoe het ook zij, wat iemand het leukst aan tafeltennis vindt, zal per persoon verschillend zijn. Daarbij is het zo, dat naarmate men handiger wordt in het terug spelen van de bal, men steeds weer nieuwe dingen ontdekt en leert. Zo leert een speler een bete re techniek, een betere balbeheer sing, en krijgt op den duur een beter reactievermogen (door tafel tennistraining kan het reactiever mogen tot zo'n 30% worden ver beterd (1). Taktiek snelheid (een gesmash-te bal haalt vlak na de slag een snelheid van maximaal 170 km/uur!) voetenwerk en ef- fektballen (topspin, backspin, zij- spin), om maar eens een paar din gen te noemen, kan iedereen aan leren, en afhankelijk van aanleg en doorzettingsvermogen zal het spelniveau aanmerkelijk kunnen stijgen. Ook in Zevenhuizen wordt de ta feltennissport actief beoefend: de Zevenhuizense Tafeltennisclub ZTTC is een middelgrote vereni ging, waar nog plaats is voor zo wel recreanten als competitiespe lers, zowel senioren als junioren. ZTTC bestaat inmiddels al weer ruim 25 jaar en is aangesloten bij de Nederlandse Tafeltennisbond (N.T.T.B.) in de afdeling Gouda. In de afgelopen competitie (een tafeltennisseizoen bestaat uit 2 competities) kwam ZTTC met zo wel senioren- als juniorenteams uit. Het eerste seniorenteam speel de in de hoogste klasse van de tafeltennisafdeling Gouda. Sinds zo'n IV2 jaar wordt ZTTC fi nancieel gesteund door een 4-tal sponsors, nl. Perdijk Makelaardij Zevenhuizen, Boevé, Loon- en Spitbedrijf, Phaff en vd Berg mode. Het aantrekken van deze 4 sponsors maakte het mogelijk een gerenommeerde trainer aan te stellen, in de persoon van de 4- voudig Nederlands kampioen ta feltennis NICO VAN SLOBBE. Gedurende de competitie-perio des wordt wekelijks onder zijn S.S.W. over deze bedenkingen heengestapt. Na het faillissement van Rehorst I heeft de S.S.W. zich intensief be raden hoe het bouwplan nu ver der gerealiseerd moest worden. Het gefailleerde bouwbedrijf heeft in opdracht van de S.S.W. de laatste jaren een aantal projec ten uitgevoerd zoals het Brugcen- trum, 10 seniorwoningen aan de Jan Dorrekenskade, Woontoren A (52 woningen), 68 eengezins woningen in Zuidpias, Woonto ren B (50 woningen) en groot- onderhoud aan 51 woningen aan de A. van Solmsstraat en omge ving. Een aantal van deze werken zijn nog niet geheel opgeleverd. IN de loop van januari 1988 heeft de S.S.W. een aantal andere aan nemers geselecteerd en zijn er met potentiële aannemers ge sprekken gevoerd, omdat de S.S.W. na de uitspraak van het faillissement van mening was vrij te zijn in de keuze van een aanne mer voor dit project. Tijdens een gesprek op 13 jan. '88 tussen de S.S.W. en de direc tie van de inmiddels opgerichte Rehorst Bouw B.V. (Rehorst II) heeft de directie van dit nieuwe bedrijf te kennen gegeven dit pro ject ook te willen uitvoeren. De S.S.W. vindt echter dat er te veel onzekerheden zijn met betrek king tot het nieuwe bedrijf. Op 22 jan.'88 wordt door Rehorst II een kort geding tegen de S.S.W. aangespannen voor de President van de Arrondissementsrecht bank te Rotterdam met als eisen dat de S.S.W. de onderhandelin gen met andere aannemers moet staken en dat de S.S.W. geen op drachten aan anderen mag ver strekken. Op 5 febr.'88 heeft de President van de Arrondissementsrecht bank te Rotterdam uitspraak ge daan: De eisen van Rehorst II worden niet ingewilligd. Volgens de President is de S.S.W. vrij in de keuze van haar aannemer. Gezien deze uitspraak is de S.S.W. voornemens de realisatie van het project weer ter hand te nemen. De selectie van toekomsti ge huurders van de diverse win kels geschiedt door de "Selectie commissie Winkelcentrum Zuid- plas". Sinds medio december is de plaats van Schuitema Vast goed B.V. ingenomen door de voorzitter van de S.S.W., de heer H.G. van den Dool. Wie de toe komstige huurders gaan worden is o dit moment nog niet bekend. zevenhuizen deskundige leiding getraind. Als speelruimte wordt door ZTTC ge bruik gemaakt van de sportzaal van dorpshuis Swanla, op de vol gende tijden: maandag: 19.00- 22.00 uur (achter de vouwwand), senioren en junioren; vrijdag: 19.00-23.00 uur (senioren); zater dag: 9.00-13.00 (of 11.00) uur (junioren). De onctributie: 95,- per jaar voor junioren; 125,- senioren. Belangstellenden, als nieuweling en of gevorderden, kunnen op de speeldagen een kijkje komen ne men. Voor inlichtingen kan men te recht bij: voorzitter R. v. Veen (tel. 01802-1029) of de wedstrijdsec- reatris: A. Vis (01802-2670), of de secretaris: A. van Heijningen (01802-1126). I.v.m. de oprichting van de Patiën tenvereniging Geestelijke Ge zondheidszorg zal de voorzitter van de Landelijke Cliëntenbond, de heer P. v. Trigt, op donderdag 18 febr. van 9.15 tot 9.45 uur aanwezig zijn opde Turfmarkt 36 (FOWG) te Gouda om vragen te beantwoorden voor journalisten. Aangezien het van 15 tot 20 fe bruari de Week van de Psychia trie is, komt hij op doorreis langs Gouda, maar heeft niet meer tijd ter beschikking in verband met spreekbeurten elders. 1 Vrijdagavond 19 februari rond 22.00 uur is er weer levende mu ziek rondom de bar van dorps huis Swanla te Zevenhuizen. Dit maal de 5-mans formatie "The Jugband". Zij maken op soms ei gengemaakte instrumenten de meest uiteenlopen muziek: blues, ballads, rock, pop, humoristische nummers. De entree is gratis. Op mijn dagelijkse route - hond uitla ten - van 'De Zweetdruppel' naar het 'Sluisje' vice versa, zag ik vanuit de verte halverwege iets bewegen in de middenberm. Dichterbij gekomen bleek het een plastic boodschappen tas te zijn. Er naast lagen: een lege hal ve liter melkflacon, twee legen cigaret- tendoosjes en nog enkele andere weg werpartikelen. Een ietsje verderop twee lege omhulsels van 'de weduwe': misschien uit dat tasje gewaaid. Daar lag het dan. Met een variant op het 'snert'lied van de compagnie: 'wie heeft dat gedaan... wie heeft dat gedaan... We roepen allemaal dat het gras zo mooi groen blijft, dat het er zo diep groen uitziet als we een blik in de pol der werpen. Hier lag in de groene berm een tas vol afval geworpen. Na twee dagen lag het spul er nog. Tja. wie ligt het in de weg? Weer een dag later dacht ik: 'Wat zou er nog méér in dat tasje zitten. Waarom blijft dat daar liggen terwijl er zo enorm veel wind is' De vijfde dag raapte ik het op. op de terugweg en tevens de vieze plakkeri ge rommel er omheen. Liet alles in hel tasje glijden en nam het mee naar huis. Een verwaterd verslag van de een of andere vergadering, een drui pende zwembroek - meer gat dan broek - een verregend probeersel van een sinterklaasrijm, een reklame- krantje en nog een paar verkreukelde vodjes, geen zaken van belang. De hele kledderhandel heb ik in de vuil nisemmer laten zakken. Dertien stuk jes milieu-vervuiling op een vierkante meter gras. Moet ik me daar zorgen om maken? Ik hoef dat niet op te ra pen maar het zal er dan blijven liggen Uiteindelijk totdat de maaimachine e' overheen gaat, maar dat duurt nog maanden. CORRIE VAN NIEROP

Dorpskrant | 1988 | | pagina 10