Mijn naam is ROBERT MEDEWERKfSTÏERS drukkerij elgersma Tafeltennis Nieuw in de Bibliotheek M intercsird voor ooqstwerkzaamheden in tomatenteelt FA. JAC. V.D. WEL R.O.Z. met o.a. Gastgezinnen voor ver standelijk gehandicapten in Zeven huizen en Moerkapelle.... Ik ben 53 cm lang en weeg 4120 gram. Mijn papa en mama kochten dit leuke geboortekaartje bij een heel goede drukker. En zij kregen er ook een kadootje bij. een leuke verrassing GEVRAAGD: van half maart tol begin november 's morgens van 7.00 tot ca. 10.00 uur. Molenweg 1, ZEVENHUIZEN, Tel. 01802-1760 DAKKAPELLEN RAMEN Oprichting Patiën tenvereniging Gees telijke Gezondheids zorg Gouda Midden-Holland Onder het motto '4 items in één' volgt hier een verslag van een gesprek met Rina v.d. Velde, werkzaam als secretaresse bij het Sociaal Pedago gisch Centrum in Gouda (gespecialiseerd maatschappelijk werk t.b.v. geestelijk gehandicapten). Deze organisatie is één van de R.O.Z.-partners: Regionaal Overlegor gaan Zwakzinnigenzorg, Zuid-Holland Oost" te Gouda. Eerder hadden we, ca. HA jaar geleden een ontmoeting ter gelegenheid van een regionale ronde waarbij thuiszorg van de^geestelijk gehandi capte en met name een oproep voor GASTGEZINNEN en OPPAS centraal stond. 'Zwakzinnigen horen erbij In alle regiogemeenten die onder het ROZ vallen, werd een contai ner geplaatst met informatie over onze actie en het doel. Daarnaast organiseerden we grote manifes taties waaraan bekende Nederlan ders belangeloos deelnamen. Zo werden er 13 weken lang in 13 plaatsen uit onze regiogemeen ten kleurwedstrijden voor kinde ren gehouden, en lesbrieven uitge deeld, terwijl er bovendien een grote lotenverkoop op touw werd gezet. De opbrengst werd ge bruikt om een informatie- en do cumentatiecentrum voor ouders en geïnteresseerden op te zetten. Dit was tijdelijk op de Hoge Gou we 137 te Gouda. Sinds kort is dit gevestigd aan de Turfmarkt 31- 38, hetwelk bemand is door o.a. mensen van het Patiëntenplat form. Voor onze zorg is dit open op donderdagmorgen van 10.OO IZOO uur. Dan is er speciaal een ouder aanwezig. Ook op de overi ge dagen kan er gebeld worden; dan wordt er verwezen naar kon- taktpersonen die in de gemeente van waaruit men belt. Wij zijn de actie gestart door een muur te slechten. Een muur die bestond tussen een lagere school en de school voor zeer moeilijk lerende kinderen "De Ark". Na de actie "Doorbraak Noodzaak" "Zwak zinnigen horen erbij", dachten we dat een herhaling noodzakelijk was, om de aandacht op onze zorg te vestigen, maar dan speci fiek gericht op de thuiszorg van de verstandelijk gehandicapte. Dus startten we weer een regionale- ronde, "Thuiszorg". In iedere ge meente van de toen nog 21 zelf standige gemeente, thans nog 16, deden we een oproep voor een kontaktpersoon. Het liefst zoch ten we een ouder om de drempel te verlagen voor andere ouders met een gehandicapt kind, men overlegt en informeert liever bij een bekende uit eigen omgeving dan bij instanties. In Moerkapelle Rina, zeker niet minder sportief dan haar man Reinder, zou best wel uren kunnen vertellen over hetgeen haar dagelijks bezig houdt, en dat is nogal wat. Ze re gelt o.a. vakanties voor verstande lijk gehandicapten uit de regio in daarvoor bestemde vakantiecen tra; internaten en kortverblijf- huizen. Houdt kontakt met ou ders/verzorgers om een goede vakantie-opvang te verzorgen zo dat de overige gezinsleden in een schoolvakantie ook zelf wat tot rust kunnen komen, of als voorbe reiding op een toekomstige uit huisplaatsing. Is een klankbord voor problemen als kontaktpersoon voor o.a. Ze venhuizen en Moerkapelle. Als vrijwilligsters/bestuurslid actief op De Kluphoeve. Dit is een voor malige boerderij in Gouda waar een soos voor verstandelijk gehan dicapten is aan de Bloemendaal- seweg 68. Dagelijks is hier iets te doen, zoals o.a. koken, disco, fo tografie, handwerken enz. enz. Even terug naar 1985.... "Toen hielden we vanuit het ROZ een actie 'Doorbraak Noodzaak' dorpsstraat 62a - zevenhuizen - 01802-2289 meldde zich mevrouw Huisman aan en in Waddinxveen drie da mes, te weten: mevrouw Van Dam mevrouw Sekeris en mevrouw Okkes. In Zevenhuizen bood me vrouw Kortlever zich bereidwillig aan als kontaktpersoon, terwijl ik ook als zodanig fungeer. Helaas kwam er uit Zevenhuizen geen aanmelding van een ouder/ver- zorger met een verstandelijk ge handicapt kind. Die ouders kun nen immers heel goed luisteren naar de problemen die een ande re ouder heeft, vanuit een be gripssituatie: men kent deze, heeft ze zelf meegemaakt. De kontakt- personen als zodanig hebben een soort WV functie, zijn aanspreek baar, luisteren en kunnen raad ge ven, meevoelen...Heel belangrijk. De kontaktpersonen kunnen ook aangeven welke mogelijkheden er zijn voor o.a. thuiszorg en zijn op de hoogte van bestaande voor zieningen. We zijn blij dat er zich bovendien gastgezinnen hebben aangemeld die een verstandelijk gehandicapte af en toe eens een dagje, weekend, of een weekje in huis nemen of zomaar als oppas willen fungeren. Zo is er b.v. een gezin dat een jongen in een tol- stoel opvangt. Met hem erbij heeft het gezin de Avondvierdaagse ge lopen...en genoten dat die jongen heeft.... WIE ZICH AAN WIL MELDEN ALS GASTGEZIN kan 01820- 26273 bellen, Mevr. Van Tol, de coördinatrice van de Thuishulp centrale, zij zal hiervan nota ne men. Uiteraard kan men zich ook melden bij mevr. Kortlever, Nrd. Dwarsweg 5, 01802-2420 of bij Rina v.d. Velde, Zuideinde 30c, 01802-3398. Dit geit uiteraard ook voor overige informatie over de Zwakzinnigenzorg. GEZINSVERVANGEND TEHUIS Onlangs werd in Waddinxveen de bouw gestart van een gezinsver vangend tehuis in De Zuidpias. Ook dit valt onder het Regionaal Overlegorgaan Zwakzinnigen zorg. De mensen die in dat tehuis geplaatst worden staan op een wachtlijst bij het ROZ - Diensten centrum, Krugerlaan 79 te Gou da, tel. 01820-20823. (hierop hopen we met uitgebrei der informatie spoedig terug te komen, red.) ®®®<§xs>®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®$ ®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®<S: BOUW- EN HAND ELS BED RIJT Lange Zijde 4 - Zevenhuizen Tel. 01802-1055 b.g.g. 01820-30350 ZTTC gestaag voortbouwend Zevenhuizen- Donderdag 11 jan. speelde het eerste seniorenteam van ZTTC uit tegen ILAC 6. ZTTC won deze wedstrijd met 7-3. In deze competitie verloor ILAC 6, de medekoploper, één wedstrijd waardoor ZTTC de voorsprong uitbouwde tot 4 winstpunten op de concurrentie. Rob Kegel moest deze wedstrijd opnieuw invallen omdat Guus van Amerongen een skiblessure had opgelopen. Rob wist 1 partij te winnen, hij speelde onzekerder als de vrijdag daar voor, wat kwam doordat hij een tijd niet gespeeld had. Erwin te Paske was goed in vorm. hij wist alle drie de partijen te winnen. Ad van Heyningen verloor zijn eerste parij in deze wedstrijd, hij is dus van zijn 100 af. Hij speelde een slechte wedstrijd, wat kwam door concentratie gebrek. Ook had hij er moeite mee om in zijn ritme te komen. De dubbel die werd ge speeld door Erwin en Ad werd dit keer moeizaam in drieën gewon nen. Het team kan nu genieten van drie weken rust, 2 maart is de volgende wedstrijd. ZTTC speelt die uit tegen NTTC 2. Deze wed strijd moet vooral na de ruste niet teveel problemen opleveren. Een eervolle vermelding dit keer voor ZTTC 3, het team van John Walter. Wim Zielman en Gert Haan. Ze wonnen een thuiswed strijd tegen NTTC 5 met 10-0. Op dinsdag 23 februari a.s., 20.00 uur, Turfmarkt 36 te gouda wordt een eerste bijeenkomst gehouden van belanghebbenden voor een regionale patiëntenvereniging geestelijke gezondheidszorg in Gouda/Midden-Holland (Bent huizen, Bergambacht, Bleiswijk, Bodegraven, Boskoop, Driebrug- gen, Gouda, Moerkapelle, Moor drecht, Nederlek, Nieuwerkerk ad IJssel, Oudekerk, Reeuwijk, Schoonhoven, Vlist, Waddinx veen, Woerden, Zevenhuizen). De bijeenkomst is alleen bedoeld voor cliënten en ex-cliënten gees telijke gezondheidszorg (G.G.Z.) Waarom een patiënten vere niging G.G.Z.? - Patiënten/cliënten en ex-cliën- ten van de geestelijke gezond heidszorg willen vanuit gemeen schappelijke ervaringen hun be langen behartigen in de geestelij ke gezondheidszorg en ook daar buiten. - Op basis van lotsverbondenheid is onderlinge steun te organiseren voor alle mensen die door uiteen lopende oorzaken in een kwets bare en/of achtergestelde positie zijn gekomen. Bijvoorbeeld steun door: inloopcentrum, informatie centrum, telefoondienst, kon taktpersoon, zelfhulpgroepen. - Mensen, die in aanraking zijn gekomen met, of een beroep (gaan) doen op instellingen of personen in de geestelijke gezond heidszorg hebben elkaar nodig, zo is ook elders in Nederland gebleken. - Vanuit een patiëntenvereniging /cliëntenbond kunnen mensen meepraten over gewenste voor zieningen of veranderingen bin nen de geestelijke gezondheids zorg in de direkte eigen omgeving (Gouda/Midden-Holland). - Het Patiënten Platform Gouda e.o. en de Federatie Ondersteu ning Welzijnswerk Gouda zijn be reid de oprichting van een patiën tenvereniging G.G.Z. in Gouda/% Midden-Holland te steunen. Waarom een patiëntenvereni ging G.G.Z. in Gouda/Midden -Holland? - Meerdere mensen hebben op een initiatief voor een regionale patiëntenvereniging G.G.Z. aan gedrongen. Hoe meer mensen zich aansluiten, des te meer kan georganiseerd worden. - In Zuid-Holland bestaan al wel in het westelijk deel (Rotterdam Den Haag, Leiden) cliëntenbon' den G.G.Z., maar nog niet in h® oostelijk deel (Gouda/Midden- Holland). - In Gouda/Midden-Holland b staat een samenwerkingsverband tussen patiënten/consumenteno: ganisaties in de gezondheids zorg: het Patiënten Platform Gou da e.o. Patiënten/cliënten van d{ geestelijke gezondheidszorg ziji daarbinnen nog onvoldoende ge organiseerd. - Er komen in Gouda/Midden Holland een Psychiatrisch Zieke huis en tussenwoonvormen, was over ook de mening van patiën ten wordt gevraagd. - In Gouda/Midden-Holland be staan: de Regionale Instelling voor Ambulante geestelijke Ge zondheidszorg (R.I.A.G.G. de Psychiatrische Afdelingen van Bleulandziekenhuis en St. Ju zefziekenhuis; de Geriatrische Afdelingen vai Verpleegtehuizen De Riethoek en Bloemendaal; het Regionaal Instituut Geeste lijke Gezondheidszorg (R.l.G.G. - Velel mensen maken gebru:- van voorzieningen buiten de ie gio (Ursula en Schakenbosch). PROGRAMMA DINSDAG 23 FEBRUARI - Er zal informatie te krijgen zij over aktiviteiten van Landelijk Patiëntenverenigingen G.G.Z. (Pandora, Labyrinth, Ypsilon, Cliëntenbond) over aktiviteiten van Patiënten Vertrouwensperso nen in Psychiatrische instelling® en over het Patiënten Platfom Gouda e.o. - De voorzitter van de Landelijk Cliëntenbond, Paul van Trigt. uitleggen wat een patiëntenven niging Gouda/Midden-Holland kan betekenen. - Er wordt een film vertoond: 'lA ervaring sprekend...' Dit is eeR film over patiëntenorganisatiesj de geestelijke gezondheidszorg - Ari Paasse zit namens patiënte:, cliënten in het bestuur van R.I.A.G.G. Midden-Holland. Hi; vertelt over zijn eerste ervaringe daar. - De vraag is: welke onderling steun dient er volgens patierinte /cliënten zelf georganiseerd te worden? Voor nadere inlichtingen of bes: ling van folders kan men konte-1 opnemen met de F.O.W.G.. Dij van Lin, Turfmarkt 36-38. 28.1 HB GOUDA. Tel. 01820-21311 sto L-- Sinds vorige week dinsdag staan er in de bibliotheek ook een redel aantal frans- en duitstalige boeken! Beide talen waren voorheen nietl de bibliotheek aanwezig, en vooral scholieren vroegen voor hun litej tuurlijst regelmatig boeken in de franse of duitse taal aan. Engelsla-1 boeken waren er al veel langer. De aanvulling van de kollektie voor! dan ook zeker in een behoefte! Ook nieuw in de bibliotheek zijn de dokumentatiemappen 1 bibliotheek heeft sinds enige tijd een abonnement op de "Liter:! knipselkrant" (geeft informatie over schrijvers) en op de "Aktuele dol mentatie" (geeft informatie over allerlei zeer aktuele onderwerpen z:| Amnesty International, Islam, Minderheden, Sovjet-Unie. VivisekJ werkloosheid, enz.). Regelmatig worden deze mappen bijgewerkt® er nieuwe mappen bij. De dokumentatiemappen kunnen niet worsH uitgeleend, maar het is wel mogelijk om informatie hieruit te kopiëre'B de bibliotheek. De meeste lezers wisten al dat het mogelijk is om tijdschriften te Li en te lenen in de iotheek. Nieuw is de regel, dat tijdschrifmappen vcfl taan één week mogen worden uitgeleend. De uitleentermijn is koS geworden, om de aktualiteit van de tijdschriftmappen te kunnen gs« deren. Alleen het laatstbinnengekomen nummer kan nog niet uctM uitgeleend, dat ligt ter inzage. Wist u eigenlijk, dat het mogelijk is om via de bibliotheek j videobanden te lenen: informatieve videobanden en zelfs een a:1 speelfilms? In de bibliotheek is hiertoe een katalogus aanwezig! videobanden kunnen aangevraagd worden bij de Provinciale Bil theek Centrale tegen een kleine vergoeding. TOT ZIENS IN DE OPENBARE BIBLIOTHEEK ZEVENHUIZEN'

Dorpskrant | 1988 | | pagina 12