ABBEKERK SNACKS de pater GELEGENHEIDS KOLLEKTIE 5T\ VARA- vergadering Klaverjassen Voorbode MOERKAPELLE Dia-lezing over Kenia r Asielzoekers f Als je hobby je lief is Mieke Verschoor de souffleuse Texelse Dekbedden en onderdekens in 100% schapenwol w«g«ns rerbouwingswerkzaamhede? aan onzt zaak zijn wij genoodzaakt onza zaak van dl.23 fab. tot zo.28 fab ta sluitan. Wij hopen dat U hiervoor begrip heeft^ jarl en marianne abbekerk. NAAR DEZE WEEK NOG GEWOON OPENIHH AKKERWEG 3 M 55.000,-k.k. makelaardij b.v. Schielandweg 7 - Postbus 225 - 2740 AE Waddinxveen TELEFOON 01828-13822 Plattelandsvrouwen J- -^Stratakolour^. J c*vte*t C< >n( |LlcEor V' Hi' ©ut) Ijollanbs exklusieve kaartenkollekties bij elkaar, d.w.z. een ruime keuze voor uw receptie, open-huis, uitnodiging, jubileum, verhuizing, aankondiging, persbijeenkomst, enz. drukkerij elgersma Het gebeurt maar zelden dat hobbyisten ons opbellen dat ze een leuke hobby hebben....Vrijwilligers die niet te betalen zijn doen dat ook niet, dus moet je iets van 'horen zeggen' hebben of iemand met zijn hobby, of als vrijwilliger, tegenkomen. Dt 43-jarige Mieke Verschoor uit de Leliestraat is zo'n iemand. Haar naam lezen we altijd op de programma's van toneelopvoeringen vin de toneelgroep van V.O.O. Zien kun je haar tijdens een voorstelling niet. ..Ze is duidelijk een achtergrondfiguur, maar desondanks onmis baar als souffleuse. Alle repetitie-avonden woont ze bij, intussen de tekst njeelezend om zodoende de zwakke punten van tekstkennis van de spe ler of speelster te ontdekken. voor ons te wachten, die we ge zamenlijk na afloop met een kop koffie, opsmikkelden. Ooit stond er achter de coulissen een prach tige rijk met vruchtjes en chocola defiguurtjes versierde taart. Tel kens als één van ons er langs liep werd er een vruchtje of versiersel afgegeten. We wisten niet dat de taart voor ons bestemd was...dus na afloop 'kale taart' EVEN PAUZE In de jaren '68 tot '79 wijdde Mie ke zich aan de opvoeding van hun twee zoons, was steun en toever laat van haar man die zich be roepshalve met Motorraces bezig hield. Aanvankelijk woonachtig in Gouda, waren ze toch weer blij in Zevenhuizen terug te komen.. "De toneelgroep werd weer onze gezamenlijke hobby. Donderdag avond was en is onze uitgaans avond. Vroeger betekende dat 'oppas regelen' Verjaardagen of feestjes op donderdag slaan we over, want de toneelrepetitie gaat voor. Bij één stuk speelde onze zoon René noodgedwongen mee. Ik ben blij dat hij er verder niet meer voor voelt, zodat de donder dagavond echt een avond van ons samen is (Ben is regisseur!) DE TAAK VAN MIEKE Fluister je echt of praat je hardop? "Nee ik praat, anders kunnen ze me niet verstaan. Het is op een be paalde hoogte. Vroeger toen ik nog in het souffleurshokje onder het podium zat, met m'n hoofd er boven uit, konden ze me beter zien. Nu we al weer menig jaartje in dorpshuis Swanla spelen, sta ik tussen de gordijnen. Doordat je tijdens de repetities gemerkt hebt waar bij iedere speler de zwakke punten liggen ben je daarop ex tra gescherpt. Ik heb best bewon dering voor de spelers die vreselij ke lange teksten uit hun hoofd moeten leren. En hoe ouder je wordt, hoe moeilijker het is. Je ziet daarom veel spelers boven de 40 afhaken. Ik wil eerlijk bekennen dat ik daarom liever niet speel, maar plezier heb ik het voorzeg gen. We zien ook met een zekere spanning de opvoering van het nieuwste blijspel: Voorzichtig Breekbaar!, tegemoet, op 5 maart. Ben had als voorwaarde voor een goede opvoering gesteld: 'jullie moeten de tekst voor de kerst uit je hoofd kennen, anders wordt het niks!...Dat lukte aardig.... 't Is namelijk een heel moeilijk stuk, maar erg leuk, Ik heb grote bewondering voor Carla Bink en John Heijkoop, de twee figuren waar alles om draait. Zij moeten voor wassen beelden spelen. Zon der oogknipperen stilstaan en an dere situaties het hoofd bieden. Ze moeten enorm veel discipline hebben om niet te lachen, 't Is niet alleen maar lachen, maar er zit ook inhoud in." Mieke heeft er duidelijk zin in, al is ze achtergrondfiguur, maar toch een onmisbare schakel in de ket ting van het toneel. Als zij er nit zou zijn zouden sommigen wei eens kunnen haperen of verkeer de dingen zeggen. Slechts één keer ontbraken Ben en Mieke tijdens de opvoering, moest er onverwachts geregeld worden. Dat ligt nog vers in het geheugen. Miekes vader overleed plotseling vlak voor de Anders- dan-anders-avond het afgelopen voorjaar....Ooit vielen zij op een dergelijke wijze onverwachts in bij ODI, een andere Zevenhuizense toneelvereniging, die al vele jaren niet meer bestaat DE VOORZEGSTER "Eigenlijk ben ik door Ben bij het toneel beland. Toen we nog ver kering hadden (in 1964) kwam ik elke zaterdagmiddag naar Zeven huizen. Ben had dan toneelrepe titie in Hotel Vos. Ik kon kiezen uit twee dingen: meegaan met Ben, of de hele zaterdagmiddag bij m'n aanstaande schoonmoeder zitten Natuurlijk koos is voor Ben, die had ik, in Utrecht wonend, de hele week niet gezien...Na een seizoen alk en maar toekijken ben ik Mari an Metselaar opgevolgd als souf- fl|use. De toneelgroep was toen, evenals nu, een fijne groep. Seia v.d Berg, Koos en Bep Heij, Wil van Leeuwe, Wim Verwaal, Pouw Horman, Wout Metselaar, Wil Vis, Dirk Bos, Harry de Jong enz. gin ger. er op. Wim Verwaal gaven we elke week een vaste bestelling op: maanzaadbroodjes. In de jaren '65 '67 was er hier in Zevenhui zen geen bakker die zulke brood jes bakte, dus bracht Wim, die in Rotterdam werkte, ze elke week mee. Meestal belegde hij ze ook nóg voor ons. In die jaren speelden we vaak uit. Ik weet nog dat we Bergschen- hotk het pannelappendorp noem der. Daar breiden en haakten de leden van Volksonderwijs deze nattige gebruiksvoorwerpen voor de verloting. We speelden ook in Ble swijk. Gouderak en vele an dere plaatsen en zelfs één keer in de Goudse Schouwburg: Pinky he* blanke negermeisje, 't Is het enige toneelstuk waarin ik ooit als speelster meedeed. Janny eg r.any Eindhoven, Gré de Knegt -dt Otter, Pouw Hofman, Wim Hrwaal. Ik zie het nog voor me. Een prachtig stuk drame, heel got d gebracht. zeker niet vergeten Het Witte Pat rc, de eerste opvoering veel verder weg dan de tweede. De laatste was twee jaar geleden ter gelegenheid van het 75-jarig be staan van de afdeling van de Ve reniging Openbaar Onderwijs. IMndat het podium zo groot was, moesten Martha Kalter en ik sa men souffleren. Zij achter de heg en ik achter het hekje. Voor een keer kwam de 'oude hap' weer ge deeltelijk terug. Ook werden jon geren enthousiast, die zijn geble ven TAARTEN Misschien is het niet zo bekend, maar wij draaien helemaal onder V.D.O. Dat betekent dat de vere niging de zaalhuur voor ons be taalt. Daar tegenover bieden wij twee keer per jaar een voorstel ling voor volwassenen op de Pro- paoanda-avond en op de Anders- dar-Anders-Avond. Alle school- kin leren van 't Reigerbos krijgen legen het einde van het school- [®Leen kindervoorstelling. We hel ben net de boekjes met toneel S'u pf.n 9e'ezen en het stuk geko zen. Direct na de toneelopvoering var Voorzichtig Breekbaar op de ropaganda-feestavond van 5 •art a.s. beginnen we met de re petities. De opvoering van het kin- denoneelstuk vindt op 12 juni ■ats. Voor de jongsten, de on- douw, spelen we het aange- Pas' t Is een heel mooi stuk. ^Jil-spelen, wat we nu veel min der doen dan vroeger, betekende soms dat er een vergoeding gegeven werd. Die kwam dan in A. van vereniging. Stee- vat' stond er na een voorstelling, ls b.v. Gouderak, een taart In het pand Turfmarkt 124 wordt een VARA regio ledenvergade ring gehouden op 24 februari. Aanvang 20.00 uur. INGEZONDEN: Algemene specificatie De kwaliteit van wol wordt bepaald door de klimatologische omstandig heden. De Texelse wol wordt gerijpt door zon, zeelucht, bodemgesteld heid en de bijna permanente noord westenwind. Daarom is Texelse wol van uitzonderlijke kwaliteit. Deze wol is gereinigd zonder ook maar iets van het wolvet - de LANO- LINE - de verwijderen en zo behoudt ze de intrinsieke kwaliteiten van deze 100% natuurvezel. - Deze wol geeft de natuurlijkste warmt; - Deze wol biedt de natuurlijkste en gezondste manier van slapen - Deze wol geeft verbluffende resulta ten bij reumalijders, artrose, rug-, spier- en gewrichtspijnen. ONDERDEKENS (een dikke laag wol, waarop u slaapt) Komplete isolatie op koude of voch tige slaapkamers. Deze wol past zich aan uw lichaamtemperaatuur, dus: - Onmiddellijk aangenaam warm in bed en deze temperatuur blijft de hele nacht behouden. Het lichaam koelt niet af tijdens de nacht. En koude is vijand no. 1 van b.v. reumalijders. - Door het ventilerend vermogen van deze dikke laag wol, transpireert u veel minder. Bovendien kan wol zeer veel vocht opnemen zonder klam aan te voelen, dus geen transpiratie meer, maar luchtige warmte. En vocht is vij and no. 2 van o.a. reumalijders. - Door het eigen lichaamsgewicht op het onderdeken is het kontakt met de wol en dus met het wolvet) optimaal en het pijnstillend effect voor mensen met klachten het grootst. Daarom raden wij vooral hen het onderdeken aan, winter en zomer! DEKBEDDEN - Aangenaam licht in gewicht, maar niet té licht; - Gezonde, heerlijke, luchtige warmte - Behoudt steeds zijn originele vorm en blijft perfect liggen - Door het ventilerend vermogen zeer lang te verdragen bij hogere tempera turen. In ons klimaat praktisch het hele jaar. - Door het wolvet - de lanoline - is ook het dekbed heilzaam voor mensen met klachten, vooral in kombinatie met het onderdeken. OPMERKINGEN Een Texeler onderdeken of dek bed mag niet gewassen. De la noline zou eruit gewassen wor den en daardoor verliest het zijn voornaamste eigenschap. Wol is echter vuilafsottend, af en toe luchten bij goed weer en bij voorkeur bij open vriesweer vol staat. Zo zal uw dekbed of onder deken jaren meegaan en zult u er jaren gelukkig mee zijn. P.S. Onlangs is er enige tijd be steed aan deze produkten in het t.v. programma 'Brandpunt in de markt'. De aleenverkoop voor Zevenhui zen e.o. heeft de Fa. Voorbrood in Zevenhuizen, zie de advertentie elders in dit blad!) Vrijdag 19 februari is er een Open Klaverjasavond in dorpshuis Swanla te Zevenhuizen. Aanvang 20.00 uur. Entree 3,- p.p. In schrijven aan de zaal vanaf 19.30 uur. Er zijn mooie prijzen te ver dienen en men krijgt gratis lekke re hapjes. Ook zal er een loterij worden gehouden. Sneeuwklokje met je witte kopje, waarom wil jij toch de eerste zijn? Wil je weer en wind trotseren, de warme zon ontberen op je steeltje rank en fijn? Is het om mij, die in ongeduldig verlangen naar het voorjaar, het hoofd vaak laat hangen te zeggen: Als eerste sprakje van het nieuwe Als eerste sprankje van het nieuwe leven sta ik hier om je moed te geven, blijf ik ondanks alles overeind als voorbode die het je seint: Alles zal weer groeien, in volle pracht straks bloeien L. Stubbe-den Hollander \o\ Moderne royale en leuk gesitueerde tuinkamer-woning met ruime achtertuin op zuidwest. INDELING: entree met plavuizenvloer, toilet met fontein, woon kamer met plavuizenvloer, open keuken. De gehele begane grond is bijverwarmd d.m.v. vloerverwarming. 1e Verd.: overloop, 3 royale slaapkamers, badkamer met ligbad, wastafel en 2e toilet. Wand- en vloertegels en alle sanitair in luxe, smaakvolle uitvoering. 2e Verd.: ruime zolder met Veluxdakraam. Hier is mogelijkheid voor een 4e slaapkamer. Ud NVM Op donderdag 25 februari a.s. presenteert Natuur- en Vogel wacht Rotta een schitterende dia lezing. Dit gebeurt tijdens haar al gemene ledenvergadering. De avond vindt plaats in basisschool De Lozanje, Rem- brandtlaan 42 in Bleiswijk. De toegang voor Rotta-leden is gra tis, niet-leden betalen 2,50. NATUUR- EN VOGEL- WACHT "ROTTA" MOERKAPELLE - De afdeling Moerkapelle van de Ned. Bond -O i "Brillanca" dorpsstraat 62a - zevenhuizen telefoon 01802-2289 van Plattelandsvrouwen houdt op 24 februari haar maandelijkse bij eenkomst in dorpshuis 'Op Moer'. Aanvang 20.00 uur. Medewer king wordt verleend door mevr. M. Schipper.s-gordea die zal spre ken over de grote schilder Rem brandt. Zevenhuizen - Abusievelijk is in de vorige Dorpskrant de woning Burg. Klinkhamerweg 14 aange duid als het gemeentelijke pand dat voor asielzoekers beschikbaar is gesteld, tengevolge van mede delingen hierover in de vergade ring van de gemeenteraad ge daan. Dit moet echter Burg. Klink hamerweg 15 zijn!

Dorpskrant | 1988 | | pagina 7