ii F0T0/FILM/VIDE0 V N Muzikale happening in dorpshuis "Swanla"... OP LEND GOED IN VERZEKERINGEN £oto°album Speciaalkpopje Zevenhuizense jongeren laten zich horen: debutanten die Assurantiekantoor "AKKOORD" Peter Hovens Nrd. Dwarsweg 1 2761 GA Zevenhuizen TEL. 01802-1918 Politieberichten Gouwe zwemmers scoren op NWK VOORDEEL IN DE BUURT 60 BLADZ. van 21 -90 HAKING AUTOFLASH maakt het u gemakkelijk '.mS JvHSE-180 BETA L-750 S&ïï ZEVENHUIZEN - Een enthousiast viertal houdt zich de laatste maanden intensief met muziek bezig, zo zelfs dat deze jongeren hun prestaties graag aan anderen willen laten horen. "Vrijdagavond 25 maart belooft een knotsgezellige, echte ouderwetse Zevenhuizense avond te worden in dorpshuis Swanla. We brengen muziek van "The Rolling Stones", ■he Beatles", Country en Western, blues, rock and roll, kortom een re pertoire van de zestiger jaren." De 25-jarige Marcel Scheffers, var beroep bankemployé, ziet het dïl zitten. Hij speelt bas-gitaar. Zij: zes jaar jongere broer Bart, MEAO student, speelt gitaar, mondharmonica en zingt, zowel solo als tweestemmig met neef Max samen. De 21-jarige Hans Roos. student HEAO, is de drum- me- van de band, terwijl Mare Scheffers, 25 jaren jong en van ;el k?rüeP QA engineer, houdt het nie: alleen bij zingen, maar ver sterkt het kwartet ook op de gi- Jaa' Hij vertelt dat hun band F ine Midnight Ramblers" on- lH debiteerde in Den Hoorn bij Delft. Het was grandioos. De opiiame die we er zelf op de band- r&order van maakten was wel wai primitief, maar de ontvangst was prima..." Oc t hadden de neven Mare en ^__Brcel kortstondig met Mare Dor- rJ>aal een band die even enthou siast begon als welke ze nu heb ber. maar helaas een kort leven beschoren was. Nu is de verwach ting dat dit Zevenhuizense debuut Dv°( r eigen inwoners, leeftijdsge noten, jongeren en ouderen, een beg vormt van iets waarvan de Seyolgen aanzienlijk zullen zijn. -• a S groepsmatig zouden ze in de toekomst wel als band willen optreden. Hans Roos en Bart WSK l Z'^n 'n ZOmer Van Bob als vrienden op primitieve |ze oegonnen muziek te maken. na ts drumde zingende op een wfsteil en Bart speelde gitaar op de'.older bij de familie Scheffers. Ba t praatte daar eens met Mare over en die deed dat weer met yïi en van kwam biet Jder, maar pas na een praatje roet dorpshuisbeheerder Ton tev<^...dus het opgebeld. IETS KUNNEN! Ton: "Het zijn ontzettend leuke positieve jongens die op vrijdag avond vaak langs komen voor een pilsje. Ook zijn ze altijd be reid om sjouw- en opknapwerk in het dorpshuis te doen. Ze praat ten een keer over hun muzikale aspiraties en lieten horen dat ze wel iets zouden willen, maar geen apparatuur hadden. Omdat zij al tijd voor mij klaarstaan heb ik hen aangeboden op zaterdagmiddag hier in de Bruine Zaal te komen repeteren. Ik hoor ze nog de eer ste keer repeteren. Ook anderen zullen zich dat herinneren. Het klonk nog nergens naar. Terwijl menigeen dacht 'dat wordt niks', had ik het volste vertrouwen erin dat ze met doorzetting best wat konden bereiken. En dat is ook het geval. Binnen een paar weken klonk het harmonieus. Echt, ik geloof dat hun muziek in Zeven huizen geweldig aan zal slaan. Ze ker bij twintigers en dertigers. Ik vind het hartstikke leuk dat ze op de laatste vrijdag van maart hier een avondvullend programma verzorgen, dat publiek trekt. Daar tegenover krijgen zij de Bruine zaal. De entree is gratis en wij hebben een vol huis en baromzet. Zo blijft het dorpshuis levend en krijgen jongeren een kans. Je moet echt heel positief over deze jongens schrijven hoor. Echt ze zijn veel belangstelling waard. Ze verwachten 250 bezoekers...Ik denk dat dit haalbaar is." REPETEREN Mare: "Aan het begin repeteerden we nog niet in het dorpshuis, dat gebeurde hier aan de Lange Zijde, maar het was enorm behelpen. We hadden nog geen drumstel en verder moest alles ook heel provi sorisch gebeuren. Bovendien zorgden we voor overlast voor de buren. Nu we sinds een paar maanden op zaterdagmiddag in het dorpshuis repeteren heeft nie mand last van ons. Er komen wei eens mensen, supporters van de volleybal die op zaterdagmiddag in het dorpshuis zijn, naar ons luisteren. Ook van de zaalvoetbal. Peter Hovens dacht dat we wel een optreden voor de voetbal op Koninginnedag zouden kunnen verzorgen. Nou dat willen we best, maar om op zaalvoetbalavonden op te treden, dat ligt ons niet zo, dan wordt er doorgaans ook een ander genre muziek gekozen." Hans vertelt dat ze wel 19 num mers hebben ingestudeerd; alles Engelstalig. Marcel, aanvankelijk gewoon gitarist, schoolde zich om tot basgitarist. Verder wordt er door Mare op het electrische en akoestische gitaar gespeeld. Hans speelt nog niet zolang op z'n fraaie drumstel. Het ritme leerde hij al veel langer geleden en al was dat geïmproviseerd op een oude koffer, het klonk best wel aardig. Nu heeft het een wat professione ler klank. Alle vier de musici zijn auto-didact. Hebben nooit mu ziekonderwijs gekregen, zichzelf de akkoorden geleerd...Boven dien hebben ze een muzikaal oor: als ze enkele malen iets gespeeld hebben is bladmuziek overbodig. Ze spelen alles uit het blote kop- pie. Zingen doen ze ook, twee stemmig of solo. Als echte Zevenhuizense jonge ren kennen ze veel leeftijdsgeno ten. Andersom is dat ook hetge- val. De contacten zijn behouden via Ben Verburg's discobar De Schuur, de diverse verenigingen en het dorpshuis. Inmiddels weten velen wat er op vrijdagavond 25 maart in dorps huis Swanla zal plaatsvinden. Ze worden hartelijk uitgenodigd. Graag mogen ze ook nog veel anderen meebrengen voor deze gezellige muzikale avond, die om ca. 20.00 uur begint. Aanvanke lijk met muziek die als achter grond fungeert voor een gezellig samenzijn in de Bruine Zaal en foyer, met om ca. 21.30 uur het eerste optreden van The Midnight Ramblers...Een spontaan concert waarbij de bezoekers kunnen ge nieten van vier Zevenhuizense jongemannen, die muziek met een nostalgisch tintje zullen bren gen. Waar liefhebbers van muziek uit de zestiger jaren hun hart op kunnen halen, tijdens een optre den dat met een ingelaste pauze, ca. anderhalf uur duurt.... ZEVENHUIZEN - 22 febr.: Vals bankbiljet: In de geldcassette van een winkelier werd een vals bankbiljet van 100,- aangetrof fen. Het is niet bekend wie er met dit biljet heeft betaald. De politie wil er nogmaals de aandacht o p vestigen dat er nog diverse van deze biljetten in omloop zijn. Ook verschijnen er valse biljetten an 25,-. Deze zijn vrij gemakkelijk te herkennen. Het zijn fotocopieën van een echt biljet, die nader hand met een rode kleurstof zijn behandeld. Deze kleur is sterk afwijkend van het origineel. 23 februari: Auto te water: De bestuurder van een personenau to geraakte op het Zuideinde met zijn voertuig in de berm. Door een te sterke stuurcorrectie belandde hij met zijn voertuig in de Ring vaart. De persoonlijke schade bleef beperkt tot een nat pak. De materiële schade was aanzienlijk. 24 februari: Inbraak caravan: Bij een inbraak in een caravan op de camping aan de Bredeweg werden een televisietoestel en een stereo-toren ontvreemd. 25 februari: Opgevoerde bromfiets: Bij controle op de Zuidplasweg werd een bromfiets uit het verkeer genomen die ver moedelijk was opgevoerd. Indien het onderzoek dit bevestigd, zul len de verkeerde onderdelen wor den gedemonteerd en zal tegen de bestuurder procesverbaal wor den opgemaakt. 27 februari: diefstal bouwma teriaal: Bij een in aanbouw zijnd bedrijf aan het Nijverheidscen trum werden 15 houten profielen en 20 zakken afwerkingsmiddel ontvreemd. 28 februari: Eenzijdig onge val: Door onbekende oorzaak was de bestuurder van een perso nenauto op de Bredeweg van de weg geraakt en tegen de vangrail tot stilstand gekomen. De bestuur der was niet meer bij zijn auto aan wezig. Gezien de staat van het voertuig is het voor technisch on derzoek uit het verkeer genomen. 29 februari: Aanrijding: Op de kruising Willem II vond een onge val plaats waarbij 2 personenau to's en 3 fietsers betrokken waren. De materiële schade bleef be perkt. GEVONDEN: rode damesfiets; veelkleurige sjaal; kinderwantje; huissleutel; sierdop van een Volvo. VERLOREN: portefeuille, sleutelbos; huissleu tel; trui; rode portefeuille; hanger met sleutels. Emmen/Waddinxveen - De eer ste ronde van de Nationale Win ter Kampioenschappen zwem men in Emmen heeft twee leden van de Gouwe een medaille opge leverd. Marion v. Hooft veroverde op de 100 meter vrij slag bij de meisjes '75 de bronzen medaille in 1.02.2. Op de 200 meter vrije slag eindigde zij in 2.16.45 op de 5e plaats, wat niet weg neemt dat zij een uitstekende prestatie lever de daar zij als vijftiende geplaatst was voor dit nummer. Tevens be tekende haar tijd ook nog een nieuw clubrecord! De andere Gouwe zwemmer was Jan Willem v.d. Hoek; die pakte zilver op de 200 meter vrije slag jongens '72 in 1.58.33. Ook dit was een nieuw clubrecord. Op de 100 meter kwam hij met 0.54.80 net één honderdste seconde te kort voor het brons, maar het be tekende wel een nieuw clubre cord. De andere Gouwe zwem mers die aan deze kampioen schappen meededen zetten even eens goede prestaties neer, maar kwamen helaas net niet tot medail leplaatsen, zoals Mark v.d. Zijden ('73) die elfde werd op de 100 m. vrije slag in 0.57.7 en tiende op de 200 meter vrije slag in 2'07.17. Ook de twee schoolslag-zwem mers Dieter Hoofman ('73) en Ed gar ten Braake presteerden goed op de 200 meter (2.37.4 en 2.42.9), waarbij Dieter zijn per soonlijk record met 0.4 sec. scher per stelde. Ditmaal werd op de 4 x 100 m. wisselslag estafette bij de jongens onder de 16 jaar zeker Compacte kleinbeeldcamera Altijd scherp Altijd goed belicht, binnen en buiten. Inge- zelfdenkende flitser Instelling voor flits- bereik en filmgevoeligheid ^DEOCASSErTE Bijzonder compacte Video-8 camcorder. Weegt slechts 1,4 kg! Erg eenvoudige bedie ning. Automatische belich ting en autofocus scherpstel- ling. Inclusief accu, accu lader en TV-adapter. Aantrekkelijke/ prijs. Moordrecht: vrijdag koopavond! DORPSSTRAAT 47 MOORDRECHT TEL 01827-4330 MOERDIJKSTR 39 MOERKAPELLE TEL 01793-1763 goed gezwommen door Jan-Wil lem, Edgar, Dieter en Mark. Zij vielen weliswaar net niet in de prijzen maar vestigden met een tijd van 4.20.02 wel een nieuw clubrecord. Volgende week wordt het tweede deel van deze kampi oenschappen gezwommen, en ook hier hebben de Gouwe zwem mers zeker weer medaille-kansen

Dorpskrant | 1988 | | pagina 1