NIEUWS GEZOCHT!!! Waf is uw beeld van vluchtelingen? AMNESTY INTERNATIONAL Afscheid met een feestelijk tintje h 10% korting! Eindelijk: de ideale ver zorging voor gekleurd en gepermanent haar. Nader ore V! een, t< Geinspi We het hoogte de ti UK E tijdens kantooruren: 01802-2289 erna: 01802-1653 BATAVUS- GAZELLE FIETSEN MODEL '87 al 2E van Fa. v en 2 Viny Bekl auto: MEU STOI Velen waren j.l. vrijdagmiddag naar het qemeenlandshuis aan de Maasboulevard in Rotterdam gekomen om afscheid te nemen van loco dijkgraaf, de heer A.P. Valkenburg uit Zevenhuizen. Dat gebeurde officiéél tijdens een buitengewone vergadering van de verenigde verga dering van het Hoogheemraadschap van Schieland, met toespraken van de heer J.A.M. van Dijk, nestor van de verenigde vergadering de heer K. Olieman, nestor van het college; de heer ir. E.H. baron van Tuyll van Serooskerken, dijkgraaf van Rijnland, namens de waterschappen in Zuid-Holland; de heer mr. A. van Strijen, secretaris-rentmeester, namens de medewerkers; de heer R. Pons, medewerker namens de Kontakt- groep Medewerkers Schieland en tenslotte ir.J.M. Leemhuis-Stout, dijkgraaf. Na de toespraken volgde een dankwoord van de heer Valken burg, waarna de vergadering sloot. Het persoonlijk afscheid ne men van de loco-dijkgraaf en zijn vrouw was een informeel en har telijk gebeuren waarvoor men in de rij moest staan. We signaleer den o.a. burgemeester A.W. Lips van Moerkapelle, het voltallige college van B. en W. van Zeven huizen plus de gemeentesecreta ris en verder loco-burgemeesters, wethouders en oud-burgemees ters van de gemeenten die onder het weg-en waterbeheer van Schieland vallen. Ook de voorzit ter van watersportvereniging Ze venhuizen gaf acte de présence. Eveneens aanwezig waren de heer en mevrouw Evegroen uit Ouderkerk a.d. IJssel. In de nacht van 1 februari 1953 heeft schip per Arie Evegroen zijn schip in het gat van de dijk bij Kortenoord in Nieuwerkerk ingevaren, en Nieuwerkerk en omgeving voor een grote watersnoodramp be hoed. Aan deze nacht herinnert een monument dat in 1983 werd onthuld. Ook de kinderen en kleinkinderen van het echtpaar Valkenburg luisterden de af scheidsbijeenkomst met hun aan wezigheid op. Ere-penning van verdienste. Cadeau's en bloemen horen te genwoordig bij een afscheid bij het bereiken van de pensioenge- rechtige leeftijd, maar een ere penning van verdienste vall lang niet iedereen te beurt. Loco dijkgraaf de heer A.P. Valkenburg uit Zevenhuizen overkwam dit Als laatste cadeau tijdens de bui tengewone verenigde vergade ring ontving hij uit handen van de dijkgraaf van Schieland, me vrouw J.M. Leemhuis-Schout, de ere-penning van verdienste. HOOFDINGELAND De heer Valkenburg werd op 25 maart 1974 benoemd tot hoofd ingeland in de verenigde verga dering voor de categorie gebouw de eigendommen. Vrij snel daar na, om precies te zijn op 22 okto ber 1974 werd hij benoemd tot hoogheemraad, terwijl hij in 1976 ook werd belast met de functie van loco-dijkgraaf. WOONT De heer Valkenburg woont in Zevenhuizen. Hij is jarenlang, naast hoogheemraad bij Schie land, direkteur geweest van het bouwbedrijf Valkenburg B.V. in Nieuwerkerk a/d IJssel. Momen teel is hij nog bestuurslid van de Stichting tot instandhouding van de molenviergang in de Twee manspolder. DIJKGRAAF De heer Valkenburg heeft in de periode van 1976 tot heden twee maal daadwerkelijk opgetreden als dijkgraaf, daar de functie van dijkgraaf vacant was. In die perio de heeft hij vooral te maken ge had met de wensen om tot con centratie van de waterschappen over te gaan. In eerste instantie de samenvoeging van het hoog heemraadschap van Delfland met Schieland. Vervolgens kwam de samenvoeging tussen Schieland en het waterschap IJsselmonde aan de orde. De waterkwaliteits- taak van Schieland zou dan on dergebracht worden bij het Zuive ringsschap Hollandse Eilanden en waarden te Dordrecht. In beide gevallen heeft de heer Valken burg zich sterk gemaakt voor het behoud van Schieland als zelf standig hoogheemraadschap. BETOOG In haar betoog memoreerde de dijkgraaf van Schieland, me vrouw ir. J.M. Leemhuis-Stout, de verdiensten van de heer Valken burg tijdens zijn ambtsperiode van 14 jaar. "Ik wil proberen in een aantal alinea's samen te vat ten hoe u en Schieland tegenover elkaar staan (vrij naar Kranen burg) de grootste kracht van onze waterschappen is het samenbren gen in een werkzaam organisme van en verantwoordelijkheid ge ven aan toegewijde en betrouw bare mensen. Mensen die hun werk belangrijk vinden, het ern stig nemen, proberen in lange termijnen te denken en verant woording willen afleggen Mensen die het water kennen als het onberekenbare element dat ons land en zijn bewoners nooit volkomen veiligheid en rust gunt. Tegenover deze onberekenbaar heid stellen deze mensen con stante waakzaamheid en aan dacht voor het detail. Ook zelfver trouwen van die eigenaardige soort van mensen, die weten dat ze gelijk hebben maar helemaal niet begeren van de harde feiten gelijk te krijgen. Zo hoort men hen praten in hun vergaderingen, bij de koffie of bij de borrel: over dijken, gemalen, sluizen, zuive ringsinstallaties en zulke hoogst belangrijke maar minder belang wekkende zaken. Ook over geld, benoemingen, samenwerkingsor ganen en telkens weer vereiste aanpassing van hun structuren aan de eisen van de samenleving. Wie de waterschapsmensen ob serveert weet zich in een wereld van hoge anciënniteit en traditie, maar realiseert zich dan ineens: hier leeft een wereld waar moder ne kenners van staat en volk naar hunkeren: de toegewijde partici patiedemocratie in vol bedrijf. Vandaag nemen we afscheid van zo'n waterschapsmens, van u als hoogheemraad en loco-dijkgraaf. Gelukkig is het waterschapsmen sen gegeven te leven met de ge dachte dat water zich laat behe ren doch niet beheersen. Zij delen met de voogd van Rottum de gedachte als er een schip was nieuws van kapsalon verheul te moerkapelle; De laatste jaren is er een toenemende belangstelling voor alles wat met haar- verzorging en -cosmetica te maken heeft, te constateren. Uit de statistie ken die o.a. door de Nederlandse Cos metica Vereniging worden gepubli ceerd blijkt de haarverzorgingsmarkt een van de sterkst groeiende. Dit heeft natuurlijk een reden. Ener zijds kan gesproken worden van een algemeen toenemend cosmetisch be wustzijn. Wat voorheen als een zeke re luxe ervaren werd, is nu een inge burgerde gewoonte van een goede alledaagse hygiëne en verzorging voor een groeiende groep consumen ten. Anderzijds spelen ook maatschap pelijke ontwikkelingen een vitale rol. Een toenemend aantal vrouwen neemt deel aan het arbeidsproces en stelt daarmee hogere eisen aan haar representativiteit. De pers kwijt zich van zijn taak om die signalen op te pakken en door te geven. De industrie vertaalt de trends, die door steeds kri tischer wordende consumenten wor den gezet, in nieuwe en doeltreffende produkten. Op zijn beurt wordt de in dustrie weer geholpen door de hoge technologische ontwikkelingen in de laboratoria. En daarmee is de cirkel rond. KLEUR en PERMANENT Van de behandelingen die door de kapper worden uitgevoerd, zijn het kleuren en permanenten van het haar verreweg de meest voorkomende. Het scala aan kleurmogelijkheden is vrijwel onbeperkt: totaalkleuringen of deelkleuringen met streepjes of lokjes in elke gewenste tint, zijn dankzij de moderne produkten en technieken supereenvoudig. Ook het permanen ten heeft een ware evolutie onder gaan. De stijve krullenkapsels van wel eer behoren nu definitief tot het verle den. Deelpermanent, soepele of stevi ge permanent, aanzetpermanent, elk denkbaar kapsel, aangepast aan de in dividuele wensen van de vrouw, is met deze moderne produkten realiseer baar. Zo'n 2 miljoen vrouwen laten zich regelmatig van een permanent voorzien. Beide behandelingen, zowel kleur- als permanent, behoren tot de duur dere toepassingen in de kapsalon. Het is dus zaak om er zo lang mogelijk plezier van te houden, maar hoe be reik je dat? GOEDE VERZORGING Vrouwen leiden een actiever leven en dat geldt ook voor hun haar. De kunst is nu om de verzorging aan te passen Vluchtelingenaktie: in vervolg op ons eerste artikel over de vluchtelinl gen in de loop der eeuwen, willen we nu ingaan op de positie van vluchl telingen in de wereld. gestrand: de storm van de nacht was uitgewoed en de stilte na de storm was dan zo onverbiddelijk. Het ging hier om een gedane zaak die zich buiten 's mensen toedoen voltrokken had en die alleen nog maar aanvaard kon worden met het hoofd gebogen voor de grote zee daarbuiten. Een dergelijke in stelling zal maken dat de wee moed rond uw vertrek al snel wordt overheerst door goede ge dachten over uw tijd bij Schieland Mijnheer Valkenburg, sommige dingen kun je niet beschrijven, die moet je ervaren. Ondanks alles wat ik heb gezegd, besef ik hoe goed deze tekst vandaag van toe passing is. Het is dan ook om die reden dat slechts een datum staat op de erepenning van verdienste van Schieland die ik u nu graag overhandig" Er zijn, volgens schatting van de Verenigde Naties, tussen de tien en vijftien miljoen vluchtelingen in de wereld. Daarvan verblijft het overgrote deel in de landen van de Derde Wereld. Er zijn miljoe nen vluchtelingen in kampen in Midden-Amerika, Oost-Afrika, Zuidoost-Azië en andere delen van de wereld. De omstandighe den waarin ze verkeren zijn mees tal slechts. De hulp die door de Verenigde Naties en particuliere organisaties wordt gegeven is bij lange na niet voldoende om alle vluchtelingen te ondersteunen, laat staan om hen een toekomst te bieden. Sommige vluchtelingen komen naar Europa. Hun aantal is naar verhouding klein, het gaat om on geveer vijf procent van alle vluch telingen. Binnen West-Europa heeft Nederland verhoudingsge wijs het laagste aantal erkende asielzoekers: ongeveer één op de duizend inwoners is een vluchte ling. Van degenen die in Neder land hun toevlucht zoeken, zijn velen politieke vluchtelingen. Dat zijn mensen die vanwege hun po litieke overtuiging, hun religie, hun afkomst of huidskleur in ei gen land worden vervolgd. Vaak hebben ze gevangen gezeten en zijn ze gemarteld, vaak zijn ze met de dood bedreigd. Opvang in de 'eigen regio' is de beste oplossing. Zolang vrijwillige terugkeer naar het eigen land niet mogelijk is, is opvang in de eigen regio het beste. Daar zijn alle des kundigen het over eens. In een buurland is de kans op 'integratie' groter, en vandaaruit kan men gemakkelijk terugkeren zodra de situatie in eigen land is verbeterd. Alleen, niet alle vluchtelingen hebben zo'n 'eigen regio' in de buurt. Verwesterde Iraniërs of christelijke Turken b.v. zijn meer 'thuis' in het Westen dan in islami tische buurlanden. Verder maken de buurlanden er steeds meer be zwaar tegen dat zij verantwoorde lijk zouden zijn voor alle vluchte lingenopvang. In Turkije verblij ven honderdduizenden Iraanse vluchtelingen. In Soedan een mil joen mensen uit Oost-Afrika. In Thailand bijna een half miljoen uit Zuidoost-Azië. In Pakistan drie miljoen uit Afghanistan. De ver deling van de lasten is nu zeeroi gelijk. In vijftien landen van 4 Derde Wereld vormen vluchtelin-| gen meer dan een procent van bevolking. In Jordanië is een elke vier en in Somalië een op e[-| ke veertien inwoners een vlucï teling. Niet alle asielzoekers die zichirl Nederland melden zijn politieke| vluchtelingen, dat wil zeggen ze niet allemaal gevlucht zijn voorl vervolging. Honger, armoede oi oorlog kunnen ook motieven zijn Het onderscheid tussen politieke] en andere vluchtelingen is nietalj tijd gemakkelijk te maken. Daar toe is een zorgvuldige procedure] nodig. Amnesty International cor stateert dat vele asielzoekers in de laatste jaren afkomstig waren uit landen, waar zeker voor vervol ging gevreesd moest worden. In Nederland zijn al veen buiten landers, vluchtelingen zijn ondet de vreemdelingen echter een bij zondere groep. Vluchtelingen hebben geen keus. Nederland heeft zich, door de onderteke ning van het Vluchtelingenver drag van 1951, verplicht geen mensen terug te sturen naar lan den waar zij vervolging te vrezen hebben. Vluchtelingen hebben het vaa» moeilijk hier. Het leven is voor een vluchteling ook in Nederland niet gemakkelijk. Vluchtelingen moeten niet alleen doorstane er varingen verwerken, maar zick| ook aan de Nederlandse situat aanpassen. Vooral onder asii zoekers die lange tijd in onzeker heid over hun verblijf verkeren, ii er veel spanning. De werkloos-] heid is ook onder de erkendr vluchtelingen hoog. Daarnaast zijn er succesverhalei Vluchtelingen hebben zich in Ni derland kunnen ontplooien. Wel licht ontmoet u ooit de Indonesi-] sche vluchteling die hier acupunc turist is geworden. Of de Iraanstj fysiotherapeut, de Vietnamese automonteur, de Oegandese amb| tenaar of de Turkse schilderes ol een van de andere vluchtelinger.l die in Nederland een plaats heb-l ben gevonden. WORDT VERVOLGD Amnesty International] groep Zevenhuizen] JOTA nens: ?3 ma 70S" i ke verl l'Hetw ['en bi. ['ven hi 'te Ze :entia 5 ETA COST COO F CNV aan dit veranderde ritme. Gekleurd of gepermanent haar is wat gevoeliger dan onbehandeld haar. Weersinvloe den zoals zon en wind, maar ook sport, chloor- of kalkhoudend water beïnvloeden de kwaliteit van de kleur of permanent negatief. Een aangepas te verzorging is op zijn plaats en daar kan de kapper wat aan doen. Sinds kort beschikt de kappr, die de beken de proudkten van L'Oréal voert, over een nieuwe verzorgingslijn. De ver zorging van het gekleurde haar met Iridiance zorgt voor een levendige glans en een langer houdbare spran kelende kleur. Permanence geeft het gepermanente haar weer extra veerkracht en sou plesse. De structuur van het haar wordt weer hersteld; de kwaliteit van het haar verbetert, waardoor de houd baarheid van de permanent aanzien lijk verlengd wordt. De resultaten van de behandelingen met Iridiance en Permanence zijn - en daar gaat het uit eindelijk om - direct voelbaar en zicht baar. Zo is er 'Iridiance' een zachte shampoo 11.75) en een zijdezach te crème 11,95) speciaal voor de verzorging van gekleurd haar. Voor gepermanent haar heeft hij Permanence' een shampoo 'tonique' en een vitaliserende lait. Prijzen zijn eender als die Iridiance. Als geen an der weet de kapper wat goed is voor het haar. Zijn kennis is tevens veel zijdig. Hij beschikt over de benodigde vakbekwaamheid om een hele reeks behandelingstechnieken uit te voeren Anderzijds is hij de raadsman om zijn klanten te adviseren op het gebied van haarmode en haarverzorging. Wat dit laatste betreft, is hij ook het aangewezen adres voor de aanschaf van een hele reeks uitgekiende pro dukten waarvan Iridiance en Perma-I Maal nence goede voorbeelden zijn. WWVWAll ZÉ VENh Baart a.s 't Praath houden, oyer eet discussie v^naf 16 uur in h< WAVV/AW FIETSEN MOERKAPELLE 01793 2353 FIETSEN MOERKAPELLE 01793 2353 "■YVWWWWAWfl/wW BÉRMWI TEL. 018

Dorpskrant | 1988 | | pagina 6