PFAFF Vernieuwd Chinees-Indisch specialiteiten restaurant HONG KONG in de Dorpstraat van Waddinxveen BABBA's Stoffen hu is NWK Goud voor Marion v. Hooft DE OERSTERKE KUNST GEBITTEN Rotta foto sjaak noteboom TEL. 01828-12958 Alle KINDERSTOFFEN ƒ10,- per meter verschillend formaat in exclusief album - NAAIMACHINEHANDEL A. FLIPSE Oranjelaan 36 - Waddinxveen - Tel. 01828-19774 55 jaar getrouwd...betekent geen edelmetaal 'tussen goud en diamant", toch een levensverhaal... reparatie's KLAAR TERWIJL U WACHT WADDINXVEEN i „Hong Kong" Dorpsstraat 45 2742 AP WADDINXVEEN Telefoon: 01828-16505 Uw adres voor PARTIJEN en RECEPTIE Levering aan bedrijven en instellingen in overleg Elke dag geopend van 11.30-22.00 uur (ook op zon- en feestdagen)! EXCLUSIEVE SPECIALITEITEN van Chinese, Cantonese, Sichuenese en Indische gerechten. UITSTEKEND CULINAIR! DORPSSTRAAT 45 W A DDI N X V F N Tfc'L O 58 28 1650 5 Niet alleen een lust voor het oog is het vernieuwde Chinees-Indische specialiteiten restaurant HONG KONG in de Waddinxveense Dorpstraat, de gerechten die er geserveerd worden zijn eveneens een streling van de tong. Vorige week kon het publiek voor het eerst of bij vernieuwing kennis -maken met dit restaurant waar de menukaart maar liefst 255 gerechten telt, exclusief de diver se rijsttafels. Heel prettig is het voor de gasten die genieten van de hoffelijk geserveerde maaltijd, dat zij niet meer gestoord worden door hen die een maaltijd af ko men halen. Degenen die van een door HONG KONG bereide maaltijd thuis willen genieten kun I -nen^via een speciale "achterin gang" het restaurant binnenko men. In een aparte nis staat hier een vorstelijk bankstel waarop men ontspannen, onder het genot van een aangeboden drankje, e- ven kan wachten op de bestelde maaltijd, die overigens in een mum van tijd in de keuken gereed wordt gemaakt. Een groot aqua rium onttrekt de klanten die 'af komen halen' aan het gezicht van degenen die in het restaurant van hun diner genieten. Bovendien is er in het hele restaurant een op stelling gecreëerd, met fraai gede coreerde halve beglazen tussen wanden, die op dusdanige wijze i opgesteld zijn dat het geluid als net ware geabsorbeerd wordt. De totale oppervlakte is 210 m2 ter wijl ca. 80 personen tegelijkertijd kunnen eten. Valt de pagode aan de buitenzijde de voorbijganger op, zijn de acht kantige ramen 'blikvangers', het interieur van het restaurant, dat wr^?ar Skieden door eigenaar n.C Lam gestart werd, verdient in de huidige versie alle lof. Een verzorgde aanblik bieden de keu rig met roze tafelklakens en ser vetten gedekte tafels. Rood is de hoofdkleur, met als contrast goudkleurige biezen en afbeel dingen. Omhoogkijkend biedt het plafond een vorstelijke aanblik: gouden biezen, maar ook een fraaie decoratie. Ook de aprate nis, waarin een gezelschap van 16 personen aan 2 ronde tafels on gestoord kan genieten van het- geeen de Chinese keuken biedt, is bijzonder fraai gedecoreerd. Bo vendien is het heel prettig dat het daglicht voor een natuurlijke licht -inval zorgt dankzij de zijramen die de vorm van een honingraat hebben, versierd met een rood chinees lampje. Vaak hebben Chinese restaurants door de be perkte lichtinval iets mysterieus, wat vaak bevorderd wordt door de wijze van inrichting. HONG KONG geeft een ander beeld: helderheid en openheid. De rijke lijk met goud belegde bar, heeft een overkapping die de indruk van een pagode wekt. Prachtige bloemstukken en planten ge schonken ter gelegenheid van de opening bieden een feestelijke aanblik. Complimenten voor de inrichting welke door een hierin gespecialiseerd bedrijf werd ver zorgd, klonken van de talrijke clientele die met het nieuwe inte rieur kennismaakten. Ook de Dorpskrant sluit zich hierbij aan. Kerkweg West 8 - Waddinxveen Tel. 01828 - 11120 Emmen/Waddinxveen: Marion v. Hooft, zwemster van de Gouwe, heeft in het afgelopen weekend goud gewonnen op de 100 m. rug slag tijdens de Nationale Winter Kampioenschappen zwemmen in Emmen. Marion was op deze af stand niet te kloppen door haar naaste concurrenten en vestigde met 1.11.6 tevens een nieuw club record. Verder kwam zij nog uit op de 400 m. vrijeslag waar zij in 4.48.5 als zevende eindigde en de 200 m wisselslag; hier pakte zij in 2.33.3 een zilveren medaille. Bij de jongens was er vrijdagavond op de 1500 m ook al een gedaille voor de Gouwe. Jan-Willem v.d. Hoek werd hier tweede in 16.29.0 wat maar liefst 33.0 sec. onder zijn persoonlijk beste tijd was. Jan-Willem pakte verder nog op de 200 m vrijeslag een zilveren medaille in 4.09.9. Hierdoor mocht hij tevens uitkomen in de Bfinale waar hij op een 7e plaats aan de start kwam. Uiteindelijk werd hij hier 6e. Op de 100 m. rugslag viel Jan-Willem met 1.04.3 net buiten de prijzen. De tweede zwemster van de Gouwe Ilse v.d. Dussen kwam op de 100 m. rugslag en de 200 m wisselslag met 1.18.2 en 2.41.2 helaas ook niet tot medaille plaatsen. Mark vd Zijden ('73) werd vrijdag op de 1500 m vrijeslag net vierde in 17.05.0, wat ruim 31.0 sec. onder zijn PR was. Op de 400 m vrije slag was hij vijfde in 4.21.6. De schoolslag zwemmers Edgar t. Braake en Dieter Hoofman scoor den ditmaal niet. Hun tijden wa ren resp. 1.13.1 en 1.10.6. Dieter, Edgar, Mark en Jan-Willem kwa men tevens uit op de twee estafet te-nummer nl. de 4 x 100 m en de 4 x 200 m vrijeslag. passage 47 - waddinxveen tel. 01828-12477 UW DEALER: Reparaties alle merken naaimachines - Occasions altijd voorradig! Net op de grens van het verspreidingsgebied van de Dorpskrant woont cntpaar Jac. Rijlaarsdam-Breedijk aan het K. Rietbergplantsoen in Waddinxveen. Genietend van hun levensavond wonen ze daar bijzon der naar hun zin, met uitzicht op de Petteplas. Vrijdagavond 4 maart werd in familie en vriendenkring hun 55-jarige echtvereniging herdacht, tijdens een diner met daarna een receptie in Hotel De Unie. Omdat beiden (77 jaar oud) nog een goede gezondheid hebben, konden ze van de feestelijkheden intens genieten, evenals van het weerzien van oude bekenden en nichten en neven. Het lustrumvierende echtpaar ontmoette elkaar vele jaren gele den bij familie in Aarlanderveen, de geboorteplaats van Keetje Breedijk. Van Jacobus Rijlaars dam werden deze oom en tante, na hun huwelijk zijn zwager en schoonzuster. Aaltje Cornelia Rij laarsdam-Breedijk was één van de jongste kinderen van een ge zin dat later in totaal 14 kinderen, telde, doch waarvan zij de enige overlevende nog is. Haar man is af komstig uit Nieuwveen, met be duidend minder broers en zusters vier, die ook de familiebijeen komst acte de présence gaven. Toen het echtpaar op 2 maart 1933 in Alphen a.d. Rijn in het huwelijk trad stond er voor hen een boerderij in Nieuwkoop ge reed, waar zij zes jaar gewoond hebben. Hier werden twee doch ters geboren. De Peel nam in hun leven een bijzonder hoofdstuk in. Hierheen verhuisden ze in de om geving van Oploo, de Rips, in 1939. Boer zijn op die arme grond viel helemaal niet mee. Bo vendien woonden ze ver van de familie en erg geisoleerd. Aan lei dingwater ontbrak het, dus had moeder Rijlaarsdam het erg druk. Eenmaal per jaar gingen ze op Nieuwjaarsdag naar hun ouders per taxi. Er tussendoor kwamen gelukkig de autobezittende fami lieleden wel bij hen op bezoek, of lieten zich, net als zij deden, één maal per jaar rijden. In het voor jaar van het jaar dat ze 40 jaar ge trouwd waren (1973), kwamen ze naar het Westen, Hun derde en jongste dochter, evenals de oud ste, lieten zij in Brabant achter. Omdat een zuster van mevrouw Rijlaarsdam haar graag in haar na bijheid wilde laten wonen, werd hun woonplaats Waddinxveen. Helaas maakte die zuster het niet meer mee dat haar wens bewaar heid werd. Omdat Ko Rijlaarsdam op z'n 63e jaar nog niet kon stilzitten zocht bezigheden, die hij thans op z'n 77ste jaar nog heeft: nl. als mon sternemer bij de veehouders in Waddinxveen en omstreken. Zo geniet hij ook in Zevenhuizen en Moerkapelle onder de agrari sche bevolking bekendheid. Zijn vrouw zat en zit ook niet stil, handwerkt graag en kwam bij het Welfare-werk terecht. Bovendien geniet ze nog steeds van de bij eenkomsten van de vrouwenvere niging Maria Martha. Wat nie mand verwacht had gebeurde: ze wenden zowel kerkelijk als maat schappelijk heel snel in Waddinx veen, ja meer nog, ze willen er niet meer vandaan. Nog een keer ver huizen zouden ze ook niet meer willen, ze deden het drie keer. Van Nieuwkoop naar de boerderij in De peel en van daaruit nog naar een bungalow waar ze twee jaar woonden...Beiden houden er van om te reizen, gaan graag op be zoek bij hun dochters in Brabant van wie de oudste een kampeer boerderij heeft in De Rips en de andere woonachtig is in Eindho ven. Ook in Scherpenzeel zijn ou ders en grootouders graag gezien bij de middelste dochter. Anders om komen de drie dochters en hun echtgenoten, alsmede de zes kleinkinderen ook graag bij hun liefdevolle en belangstellende ou ders en grootouders in Waddinx veen.... Natuurwandeling Bleis- wijkse Zoom Komende zaterdag 12 maart is er weer de maandelijkse natuurwan deling van Natuur- en Vogel wacht Rotta. De wandeling start om 14.00 uur vanaf 't Zeeltje. O.l.v. enkele Rotta-gidsen zal wor den stilgestaan bij de natuurver schijnselen die zo kenmerkend zij voor deze tijd van het jaar. Tijdens de wandeling zal niet alleen aan dacht worden geschonken aan de vogels, maar ook aan bomen en planten. Ook zal dan blijken hoe ver het voorjaar al onderweg is. Oersterk isdc/.e naaimachine, de Pfaff 'HOBBYMATIC vanaf 999,- Stikt door 12 lagen jeans Stikt 5 mm breed en 6 mm lang Grote stofdoorlaathoogte Eenvoudige tiptoets-bcdiening Hardstalcn rondlopende draadgrijper Oersterk en toch lichtgewicht (±7 kg) PFAFF bestaat dit jaar 125 jaar. Een beter bewijs van degelijk heid is er niet. Er is al een Pfaff vanaf 499,- (België 9995,- Fr.). Eer van je werk met PFAFF CHINEES- INDISCH SPECIALITEITEN RESTAURANT

Dorpskrant | 1988 | | pagina 11