V O 1 Kapsalon West W w JOKE TEMPELAARS HAARMODE voor HEREN VANDERBILT VOI EEN DORPSKRANT- SPECIAL over HUIDVERZORGING, VOETVERZORGING, GEZOND BEWEGEN en de finishing touch..DE KAPPER! A met en zonder afspraak PQ voor uw volledige huidverzorging SCHOONHEIDSSALON Stivas gedipl. Lid ANBOS. op telefonische afspraak 01802-1562 HAZEVELD 40 ZEVENHUIZEN M Gediplomeerd schoonheidsspecialiste JOKE TEMPELAARS van het Hazeveld 40, in Zevenhuizen zou willen dat meer mannen hun huid beter verzorgden. "Doorgaans hebben zij een gevoeliger huid dan vrouwen en hebben ze een speciale behandeling nodig....Ook zijn acné bij jongeren en meëeters bij volwassenen zeer ontsierend. Mettertijd wil ik ook hiervoor bijgeschoold worden." De 34-jarige Joke woont met haar man Erik zo'n viertal jaren in Zevenhuizen, maar is pas een jaar 'in het vak'. Voordien was ze 12 jaar Operatiekamer-verpleegkundige in een Haags ziekenhuis. Omdat woningen in Den Haag nau welijks betaalbaar voor hen waren zochten ze in Zevenhuizen en vonden hun woning aan het Ha zeveld. Toen dochter Kim 7Vi jaar geleden gebo ren werd had Joke grote plannen om door te blij ven werken, terwijl Kim naar de creche in het ziekenhuis was. Bij nader inzien leek haar dit toch niet zo'n goede gedachte, en vooruitlopend op een beroep thuis, volgde ze een avondcursus schoonheidsspecialiste. Zo had haar handen da nig vol. Drie dagen werken en twee avonden naar school gedurende twee jaar. Vorig jaar februari, met zicht op het diploma, begon Joke thuis op de doelmatig ingerichte zolderkamer met de eerste behandelingen. Veelal waren haar klanten fami lie, vriendinnen of bekenden. Zij ondergingen doorgaans 's avonds een behandeling in de schoonheidsstoel van de enthousiaste Joke. Over dag met handenbindertje Kim in de buurt lukte het haar niet, doch nu deze wat groter wordt, de peuterspeelzaal bezoekt en met een man die on regelmatige diensten heeft bij de gemeente Rot terdam, krijgt ze meer uren om haar beroep uit te oefenen. Elke schoonheidsbehandeling duurt ca. anderhalf uur. Men krijgt daarvoor een all round behandeling, d.w.z. een masker enz. Degene die in een stoel van een schoonheidsspecialiste be landt behoort een huiddiagnose te krijgen, omdat de huid telkens verandert. "Iemand met coupe rose dient een aangepaste behandeling te krijgen. Een stoombehandeling kan, mits gevoelige huid- delen afgedekt worden. Die huia mag d.v. ook niet in te felle zon; ook dan bij voorkeur afdekken Mevrouw Tempelaar werkt met andere cremes en produkten dan de hier in Zevenhuizen e.o. ge bruikelijke, nl. Milopa, een Zwitsers natuurpro- dukt. HUID-VERZORGING kan geen rimpels voor komen, maar wel uitstellen, is Joke's conclusie. "Eigenlijk begint het verouderingsproces van de huid al achter in de 20 jaar. Reinigen is eigenlijk het allerbelangrijkste. Wie make-up gebruikt moet dat met een cleansing milk doen en erna de eventueel nog achtergebleven resten reinigen met een goede lotion. Wie een tere huid heeft moet oppassen dat die lotion geen alcohol bevat. Wanneer mag je dagcreme gebruiken? 'O, dat mogen jongeren al doen. Het is eigenlijk een noodzaak om je vochtgehalte op peil te houden in verband met de luchtverontreiniging. De lucht is verzuurd en smerig. Bovendien moet je je huid binnen beschermen tegen de droge c.v.-lucht en die van de air-conditioning. Sommige mensen zie je met een huid met nerfjes. Typisch een gevolg van te droge lucht. Dit had voorkomen kunnen worden. In eerste instantie is het belang rijk om waterbakken aan de verwarming te han gen, terwijl je bovendien twee liter per dag moet drinken. Dat is heel gezond, bij voorkeur water." Hoe vaak is het noodzakelijk om een schoonheidssalon te bezoeken? "Met een ze kere regelmaat, om de zes zeven weken. Som mige mensen vinden het een grote luxe, maar toch stappen velen al over die drempel heen en vinden het net zo normaal als een bezoek aan de kapper. Een behandeling is erg goed voor de huid, bovendien kun je ook je nagels laten mani curen, je benen of huiddelen laten ontharen. Nu met het oog op de zomer is daar vooral de ver wijdering van lichamelijke beharing voor de bikinilijn. Bovendien is een schoonheidsbehan deling heel ontspannend. De meesten zijn hele maal verkwikt. Omdat je intensief met je klantje omgaat, worden er vaak vertrouwelijke gesprek ken gevoerd. Je hebt dan ook een vertrouwens positie; die beschaam ik nietWie een masker krijgt dut even weg. Ik loop dan even naar bene den of zo, maar laat de intercom aan staan zodat ik binnen handbereik blijf. Bij een stoombe handeling loopt ik nooit weg. Stel je voor, men zou eens in paniek kunnen raken. Die voorzich tigheid heb ik in het verpleegstersvak geleerd" lacht ze. DE ZOMERZON - Verzorging voor de zomer: Joke waarschuwt voor een te plotseling zonne bad. Altijd rustig aan met de eerste zon. Gevoeli ge huidjes moeten beschermd worden met een zonnecreme met een hoge beschermingsfactor. Wie droge armen en benen en andere lichaams delen heeft, dient deze altijd na het douchen in te wrijven met een goede body-lotion, geen zeep te gebruiken, dan alkalische zeep, die de zuurgraad van de huid niet aantast. Voor de zomer is het goed om de benen te ont- harsen. Dat wordt bij Joke volgens de free-line gedaan. Speciaal op elkaar aangepaste prepara ten met haargroei-remmende middelen, ampul len en cremes. Na het harsen wordt een ampul over de onthaarde delen uitgewreven. Dit wordt nog eens tweemaal herhaald binnen 72 uur. Daar na nog twee per dag 's morgens en 's avonds en men ziet dat van lieverlede de haargroei vermin dert, lichter en dunner wordt en uiteindelijk vrij wel stopt. Ook voor donsbeharing - snor - wordt dit toegepast. En met mode van korte rokken wil iedere vrouw haar benen goed laten uitkomen dus is haargroei taboe en stappen dames naar de schoonheids specialiste om de benen te ontharen öV* - mT Kerkweg West 4 WADDINXVEEN Telefoon 01828-19502 Mila d'Opiz De cosmetica die de schoonheidsspecialiste zelf gebruikt De kffie staat altijd kaar in de heren kapsalon van vader Krijn en zoon Wim Bijl aan de Waddinxveense Kerkweg. Het is er, met een achtergrondmuziekje gezellig toeven. Hoewel het wachten daar tot het minimale beperkt si als men van tevoren afgesproken heeft, is dit zeker geen onplezierige bezigheid, want actuele kranten en tijdschriften nodigen uit tot lezen. De heer Bijl sr. kwam 45 jaar geleden in het kappersvak. Sinds 35 jaar runt hij de herenkapsalon in Waddinxveen, de laatste 51/2 jaar samen met zoon Wim. Men kan er van 8 uur 's morgens tot half zes 's middags terecht, terwijl op zaterdag de deur om half vier dicht gaat. Naast vader en zoon is er nog een herenkapper werkzaam in de salon. Dat deze kappers 'meesters' in hun vak zijn, bewijzen de hoofden die onder de schaar tevoorschijn komen. Men volgt de haarmode op de voet. Het is fijn dat er ook voor mannen een trendgevoelige modelijn is ontstaan. Het niet allemaal standaardkapsels zijn Voor uw gehele voetverzorging... Th. v.d. Elst-Tilburg PEDICURE de Bongerd ~7 ZEVENHUIZEN Tel. 01 BQ2-261 B Nu met gebruik van hulpmiddelen nog een beter resultaat! BEHANDELING VOLGENS AFSPRAAK HET PARFUM Vanderbilt, een geurige ont moeting tussen de oude en nieuwe wereld; een Ameri kaans parfum, gecomponeerd met Frans raffinement. De wens van Gloria om een tijd loos parfum te creëeren werd volledig vervuld. Een parfum waarbij vrouwelijke sensuali teit en de rijkdom van de Van- derbilts een perfecte combina tie vormen. Vanderbilt is warm, zacht en sensueel, maar toch sterk ge- rpononceerd. In de bovento nen ontplooit zich een weelde rige ruiker, fris en fruitig, ge volgd door middentonen van specerij en houtgeuren. In de ondertonen domineren de mooie zachte tonen van oran jebloesem en vanille. De falkon is geïnspireerd door een Art Deco bijou en ver pakt in een fraaie lavendel blauwe doos. Beiden zijn gede coreerd met Gloria's symbool, de sierlijke zwaam, en van haar eigen signatuur voorzien. Vanderbilt, een vrouwelijk, ro mantisch en luisterrijk parfum Een harmonie van grote klasse O.a. te koop bij drogisterij van Vliet, Moerkapelle. Advi KAP MOI Mevr. Th. v.d. Elst-Tilburg vertelt ons iets oven oorzaken van voetklachten, het genezen en het voorkomen daarvan "Maar liefst 80% van de bevol king heeft problemen met de voeten, waaruit allerlei klach ten ontstaan. Denk hierbij aan ingegroeide nagels, lokdoorns, scheef gegroeide tenen [Hal- lut Valgus], platvoeten, spreid- voeten etc. Hoe ontstaan nu voetklach ten? Het dragen van te smalle schoenen geeft allerlei klach ten [ingegroeide nagels, lik doorns]. Meestal gaat de over belaste voorvoet in de breed te uitzakken. Het dwarsgewelf zakt ineen - zo ontstaat een spreidvoet. Daarna verslap pen de van voor naar achter lopende banden. Al snel ver liest het lengtegewelf dan zijn spankracht. Een voetverzorgster/pedicu re kan dan uitkomst bieden. Zij beschikt over apparatuur om deze euvels, meestal pijnloos, te behandelen. Nu met gebruik van hulpmidde len, bestaande uit: vilt, silicone, tape en plastazote, zijn nog be tere en op langere termijn af doende resultaten te berei ken. Deze hulpmiddelen wor den naar iedere patient zijn voet gemaakt. Bij pijnlijke lid doorns; tenen die de neiging knijgen over elkaar heen te groeen, is silicone een gewel dig materiaal om mee te wer ken. Met vilt kun je tijdelijk de druk van een bepaalde plaats van de voet afhalen. Door plas tazote warm te laten worden in de oven. kun je hiervan b.v. zooltjes maken voor mensen met heel pijnlijke voeten [reu ma-, suikerpatiënten]. BABY en KINDERVOETJE Ga voor kinderen altijd naar een goede schoenenwinkel. Het meest belangrijk is het op meten, en daar bedoel ik riet mee één zo'n schuifmaat die voor alle merken schoenen wordt gebruikt. Vooral de breedtemaat is belangrijk. Waar u eens op moeten letten bij uw kind, of de tweede teen niet langer is dan de grote teen, dit scheelt al snel een ]h maat. Al zijn deze schoenen vaak duurder, de problemer die later ontstaan, kan je zo voorblijven. Babyvoetjes liever niet te sre in schoenen, zolang ze niet zelf! kunnen lopen. Geef ze eerst al leen een ruim sokje en laat ze maan heerlijk buiten in het gras en oinnen op de vloerbedek king op blote voetjes rondlo pen. Een kind ook nooit optrek ken om het te laten lopen. Dat is slechts voor de voetbanden en -spieren. Als ze zichzelf op trekken aan de boxspijlen vin den ze zelf hun evenwicht. X x Zaagt Ofsch weer I en wa hebbe I Jar hecht esta !komt ee. aanwi choe igroei i 'gefree nderi ivorme door We mels r Sokke gaan c mei hr Wei rtoodzi noodz; manne

Dorpskrant | 1988 | | pagina 10