VERZORGING.. %S Salon Verheul #TT% 4, JANIE STOLK Nieuwe haarmode-trends VOETSCHIMMEL en andere problemen die PEDICURE- en VOETVERZORGSTER JANINE P00T-0E GEUS van het (Zaagmolenpad tegenkomt als zij VOETEN onder HANDEN neemt De lijsters jubelen het hoogste lied de zon wil sterken dan voordien gaan schijnen verzorgd eruitzien, goede raad en lijnen Kijk en lees wat deze krant u biedt!!!!!! JANINE POOT-DE GEUS Gedipl. Pedicure, lid L.O.V. BEHANDELING VOLGENS AFSPRAAK I Zaagmolenpad 4 - Zevenhuizen - Tel. 01802-2055 Welke coupe voor u? Adviezen van KAPSALON VERHEUL JHOERKAPELLE: Vóór u uw haar wast fj kunt uw haar elke dag wassen als I maar een milde shampoo speciaal joor uw haartype gebruikt. Twee- tiaal wassen is alleen nuttig als uw laar erg vuil is, anders is één was beurt voldoende. Borstel uw haar goed voor het wassen, dan raakt u fesse haren en stof kwijt. Haar wassen jdaak uw haar goed nat en verdeel Jen beetje shampoo in de palm van Jw hand voor u het op uw haar aan- I brengt. Gebruik nooit teveel sham poo. dat is onhandig met uitspoelen en bovendien slecht voor uw haar. Masseer de hoofdhuid zachtjes en ki op klitten. Spoel uw haar gron- feig na, want shampooresten kun- len uw haar zwaar en dof maken, ip: was uw haar met lauw water! Modelleercrème n de winkel wordt het ook wel for- ingcreme genoemd, het is een achte, niet vette crème, die zacht blijft. Prima geschikt om slagen, $olven of zachte krullen in uw haar te modelleren. Haar drogen at haar is veel kwetsbaarder dan oog haar, wrijf uw haar daarom .ooit stevig droog. Het is veel beter s u de eerste tien minuten een ianddoek om uw haar wikkelt die t ergste vocht absorbeert. Kam iw haar met een grove kam uit en egin altijd bij de punten en werk an voorzichtig naar de hoofdhuid e. Dat voorkomt klitten. Föhnen oud de föhn nooit dichtbij uw loofd, vijftien centimeteren afstand is voldoende. Heeft uw föhn ver schillende warmte-standen, kies dan de laagste stand. Föhn uw haar ook nooit meteen na het wassen, maar laat het eerst een kwartiertje 'voordrogen'. Het duurt wat langer maar uw haar blijft mooi en droogt niet snel uit. En als uw haar wat droger is, föhnt u het ook veel makkelijker met een borstel in model. Kammen en borstels Een goede borstel heeft varkensha ren. Voor gewoon in model borste len kunt ook de bekende borstel met dopjes op de metalen haartjes ge bruiken. Vermijd metalen kammen en neem een benen kam of een grove kam voor krullend of gevoelig haar. Leg uw kam en borstel om de twee weken in een zeep-water-op- lossing met de tanden of haren naar beneden. Doe er een paar druppels ammonia bij, dat ontvet goed. Laat ze zo een nachtje liggen en spoel ze de volgende ochtend met lauw wa ter uit. De juiste shampoo Een goede shampoo reinigt niet al leen uw haar, maar verzorgt het ook met proteïnen en bepaalde kruiden. Laat u eens goed voorlichten en be denkt dat een shampoo tegen vet haar, uw haar te veel uitdroogt als u deze elke dag gebruikt. De Permanence Shampoo Tonique reinigt het haar op milde wijze waar bij, door zijn specifieke samenstel ling, het haar veerkrachtig blijft. Het verzorgde haar behoudt boven dien zijn natuurlijke zachtheid en glans. Vitaliserende Lait: te gebruiken na het wassen met de Permanence Shampoo Tonique. De Vitaliseren de Lait geeft extra vorm en een lan gere houdbaarheid aan uw perma nent zonder het haar te verzwaren. Dit voorjaar is de lengte van het haar vrij, net zoals dat voor de rok- lengte geldt. Van pittig superkort tot schouderlang golvend, alles kan in principe. De belangstelling voor langer haar (en kortere rokken) is echter groeiende! nOW S,UVEBSHAU Dames Lengte van het kapsel vrij. De verpersoonlijking van de snit is zeer belangrijk. <D M LENTE ZOMER 1988 Typisch gemakkelijk en naar alle kanten mogelijk te coifferen kapsel met korte nek- en zijpartij. Een goede coupe kan de vorm van het gezicht veranderen en verbeteren: fraaie lijnen worden geaccentueerd, minder fraaie verdoezeld. Borstel het haar eens in andere modellen dan u gewend bent, kijk in de spiegel en ontdek wat een ander kapsel voor u kan doen. De regels die voor de verschillende gezichtsvormen worden gehanteerd: rond gezicht: kort haar staat meestal het beste. De wan gen mogen bedekt worden en ook een pony doet het goed. lana gezicht: maak het gezicht als het ware breder door het haar aan de zijkanten met krullen en golven meer volume te geven. Halflang haar staat het beste, met krullen die ter hoogte van de oren beginnen; vierkante kaak: bedek de kaaklijn met krullend of golvend haar, of laat steil haar over de wangen vallen. Het voorhoofd vrij houden; hartvormig gezicht: geef het haar volume op het breedste deel van het gezicht, vanaf de konen. laag voorhoofd: een pony vanaf de kruin suggereert een hoger voorhoofd. De rest van het haar kan elke lengte hebben. klein gezicht: draag het haar uit het gezicht geborsteld of geföhnd, en omlijst het gezicht met golven of krullen; prominente neus: leid de aandacht af door krullen boven op het hoofd, een kort bol kapsel of opgestoken haar. KAPSALON - PARFUMERIE - SCHOONH.-SALON MOERKAPELLE - TEL. 01793-1428 Ofschoon nog niet ten volle hersteld van rugklachten, kan voetverzorgster Janine Poot niet stilzitten, dus kunnen haar klantjes weer Komen. Ze weet over haar beroep veel te vertellen. Dat doet ze tijdens de lunchpauze. Haar beroep oefent ze ruim 17 jaar uit ■hebben3 com'3'neer'3aar me' ^aar 'wee kinderen, die thans al op een leeftijd zijn dat ze niet meer zoveel 'omkijken' nodig lh Jhf'ne V0'^e onlangs met goed gevolg een cursus om een nieuwe nageltechniek te leren. Deze vorm van prothese-nagels met inecntingsproces wordt UNGUISA genoemd. Iemand met een ingegroeide teennagel kan nu een prothese-nagel krijgen waardoor ice stand van de eigen nagel verbeterd wordt. Doorgaans is alleen een behandeling van de grote teen noodzakelijk. Een zo'n nagel IKomt op ca. f 30,- omdat het materiaal erg kostbaar is. Zo'n prothesenagel wordt toegepast op: een ingegroeide nagel; een likdoorn in de nagelwal; bij sterk gekromde nagels; wanneer de eigen nagel niet meer laanwezig is; als men een lelijke misvormde teennagel heeft en in de zomer een mooie teen of tenen wil laten zien in een open f cnoentje. De lelijke nagel wordt als het ware vestopt onder een prothesenagel die ook gelakt mag worden. Deze groeit er met de Inef W?er 0mcjat het materiaal dusdanig dik is kan de nagel niet geknipt worden, maar moet deze, als de ondernagel groeit, Innri 6S LVOrC'en met een„c''annant'rees' H'j wordt op een wijze aangebracht alsof het een natuurlijke nagel is die er gezond ■onaeruit kan groeien. Er zijn diverse technieken: meteen op de teennagel; de prothese zelf maken door deze op een mal op maat te jvormen. Het modelleren op de nagel zelf, deed ik onlangs. Een prachtige nagel was het resultaat. Een ingegroeide nagel, ontstaan ooor schimmel komt er doorgaans gezond onder te voorschijn. De schimmel is dan meteen weg. We praten over schimmels - waarvoor Dermacure creme de oplossing is: verkoop drogist, daarna regelmatig poederen. Schim- neis moeten bestreden worden: schoenen gepoederd, omdat de schimmels alleen dood gaan bij hoge of lager temperaturen, pokken dienen bij voorkeur van katoen of wol te zijn. Katoenen sokken kunnen bij 90 graden C gewassen worden - bacteriën Paan t)°od! Bij 60 graden C niet. Synsthetische sokken, evenals synthetische binnenzolen enz. zijn uit den boze. (als de schim- mei hardnekkig is moet men naar de huisarts (voor een recept) voor tinctuur, Daktarin geheten, dat deze totaal bestrijdt. we praten verder nog over onze belangrijke ONDERDANEN die ons overal moeten brengen....Steeds meer mensen raken van de noodzaak van een goede voetverzorging overtuigd, denken eraan hun voeten ook te masseren met een goede creme die even pooazakelijk is als tandpaste voor de tanden. Janine heeft een uitgebreide klantenkring door mond op mond reklame. Alleen mannen hebben nog een drempelvrees, maar zijn dolgelukkig als ze door de pedicure van hun likdoorns bevrijd worden De 28-jarige Janie Stolk-de Jong is een echte Zevenhuizense Sinds IV2 jaar oefent ze, evenals de andere schoonheidsspecialis tes aangesloten bij de ANBO, haar beroep uit van schoonheids specialiste en pedicure. Voordien werkte ze vele jaren als dokteras sistente bij de Moerkapelse huis arts Vroegindeweij. Ze woont met haar man op een mooi punt aan de Bredeweg 102, tegenover Wil lem II en de gevaarlijke kruising. Gelukkig heeft ze ook haar EHBO dipoma, zodat ze indien nodig, eerste hulp kan verlenen aan ver keersslachtoffers. Eén keer is dat ook nodig geweest. De klanten die geen vervoer hebben kunnen overigens ook van de lijndienst van West Nederland gebruik ma ken, de bus stopt voor haar deur. Zij en vele pedicures met haar vinden dat mensen vaak hun voe ten, waarop zij dagelijks voort moeten, slecht verzorgen. Janie denkt dat er nog een drempel vrees is voor de pedicure. "Som migen lopen maanden met pijn van likdoorns of een ingegroeide nagel voordat ze naar de pedicure stappen. Als ze geholpen zijn en van de pijn af, hoor je bijna een zucht van verlichting: hadden ze daar nou tegenop gezien? Janie vindt dat de mensen thuis hun schoenen uit moeten doen en voetoefeningen doen om goe de voeten te houden. Modieuze schoenen zijn leuk, maar je moet ze niet te lang dragen. Voor pedi curebehandeling van ouderen ver laat Janie haar leuke huis om de klanten thuis op te zoeken. HUIDVERZORGING Als schoonheidsspecialiste zegt ze nooit zeep te gebruiken voor de gezichtshuid; beter reinigings milk of olie en 1 a 2x per jaar de huid te peelen (een dieptereini ging te geven) zeker bij de wisse ling van de seizoenen. Nu is dat noodzakelijk. Veel vrouwen laten het doen voor ze op wintersport gaan. Met het oog op de zon is dit neel belangrijk. Een dagcreme raadt ook zij aan..i.v.m. luchtver vuiling. Een bezoek aan de schoonheidsspecialiste acht ze noodzakelijk: vroeger was er geen luchtvervuiling, cremes waren nietnodig, velen wasten zich met regenwater dat niet vervuild was. Ook had je geen stresssituaties. Daarom is het nu een goede ge woonte als mensen de schoon heidsspecialiste hun huid laten verzorgen (en passant kan Janie ook manicuren en pedicuren). De gezichtshuid kan men flexibe ler maken door een bepaalde oe fening te doen waardoor de wenk brauwen als het ware optrekken en de schedel opgelicht wordt. Janie werkt met het bekende merk Eckstein en M 120. Dit laat ste is heerlijk voor probleemhui den b.v. acné. Veel mensen den ken als ze acné hebben dat ze niet schoon zijn en gebruiken nog meer zeep waardoor de natuurlij ke beschermlaag verwijderd wordt. De alkalische laag op de huid wordt verwijderd. Daardoor krijg je ontstekingen. Comedonen (zwarte puntjes die ment mee- eters noemt) vallen onder de noe mer acné en zijn een verstopping van de talgklier. Door een ontste king eronder ontstaat er een puist. "Jongeren kunnen dit erg heb ben. Omdat zulke huidaandoenin gen ook wel van binnenuit komen is het raadzaam om chocolade te laten staan, geen volle melk te drinken en vetarm te eten. Bier- gistpillen zijn ook goed om het bloed te zuiveren. Van buiten kan er ook heel goed wat aan gedaan worden. Een masker aanbrengen bijvoorbeeld. Daardoor krijg je een dieptereiniging. Jongeren kunnen het zelf elke week doen, het is een makkelijk poedermas ker. Een druppeltje citroen erbij om de natuurlijke zuurlaag te hou den en binnen een paar weken is men van de problemen af. (een pot met poeder voor een derge lijk masker kost ca. 18,50 en is goed voor 15 maskers!...voor de prijs hoef je het niet te laten!) HEIDS o~ en PEDICURE Bredeweg 102 - Zevenhuizen Tel. 01802-2701

Dorpskrant | 1988 | | pagina 11