Tips voor haar en onderdanen! kapPe is om te VOETVERZORGINGSCENTRUM OP DEZE PAGINA'S: Beauty Wave compleet/ 60,- Ronald Enger's Knipboetiek, eigentijdse haarverzorging. Knipboetiek 01828-17182 Er zijn twee stoelen waarin je goed zit die van jou en die van ons. Hermada Coiffures 01828-13148 Liefde samen naar ons komen Je kunt naar de kapper gaan of naar ons komen. Groensvoorde 74 <ÖV WADDINXVEEN >fON U V\0 01828-12887 Niet alleen behandelen wij likdoorns en eeltvormingen, maar we proberen ook de OORZAAK op te sporen. Bijv. KROMME TENEN kunnen we door toepassing van een op maat gemaakt hulp stukje weer rechter krijgen, zodat u minder last van de likdoorn heeft. BEHANDELING OP AFSPRAAK. In het Brugcentrum in Waddinxveen draagt hij zorg voor een actueel kapsel. Een vakbekwaam team staat daar klaar om de klant 'koning(in)' te laten zijn. Regelmatig bekwaamt men zich hier, evenals in andere kapsalons, in nieuwe trend en technieken. Haar zegt zoveel. Een verzorgd kapsel geeft je een gevoel van eigenwaarde. Je kunt nog zo goed gekleed gaan, chique, charmante kleding dragen maar als je haar niet goed zit... lijkt het nergens naar... Iedere kapper is een kunstenaar die creatief bezig is. Luisterend naar de wensen van de klant deze gestalte gevend... Deze zomer kunnen we kiezen, want vrijwel elke haarlengte is 'in'. De goede jaren vijftig vinden we ook terug in de haarlijn, met net weer andere accenten en nuances. Tegenwoordig kunnen we elke gewenste haarkleur krijgen die we wensen en soms er zo weer uitspoelen... Voor veel haarsoorten is het aanbevelingswaardig om ter ondersteuning van het kapsel een permanent te kiezen. Ronald Enger heeft diverse soorten permanent. Bv. Beauty Wave: Een milde goede permanent met een mooi type krul voor alle leeftijden die zij een probleemloos permanent op prijs stellen en niet teveel willen betalen, (f 60,- totaal). Body-Wave is de naam van een nog vriendelijker permanent voor het sportieve type dat met haar kapsel wil kunnen zwemmen en laten drogen zonder dat het haar kroest. Verder is er Cirrus Wave, een perfect lekker ruikende permanent voor het verzorgde type dat er altijd goed uitziet en daar ook wat extra voor over heeft. Deze permanenten liggen wat hoger in prijs dan het eerstgenoemde. KLEUREN is de grote rage. Rood is geliefd. Er bestaan haarspoelingen zonder ammonia, zonder uitgroeiproblemen variërend in prijs van één tot twee tientjes. Zo'n kleurspoeling is combineer baar met een permanent. En wat denk je van een rode Coupe Soleil? De prijzen hiervan varieren van 20,- tot 40,-. Een zorgeloze zomer kun je natuurlijk ook tegemoet zien als je de eerste grijze haartjes weg wilt hebben enb je haar kleuren zoals je eigen haarkleur... Neem daarbij een perfecte coupe en voila. de zomer kan komen!!! S5oMaW €»«0er In het Waddinxveense Groensvoorde bevindt zich een voetverzorgingscentrum waar de heer en mevrouw H. v.d. Haven-Tanis met veel enthousiasme mensen opleiden voor het beroep van pedicure. Verder zijn ze vraagbaak, raadgevers en oplossers van veel voetproblemen als allround podotherapeuten Over het onderwerp VOETEN zou de heer V.d. Haven uren kunnen praten. "De mens is uniek onder de schepse len als enig tweebenig meercellig wezen...Twee benen dragen een hele last die op de voeten neerkomt. Mensen heb ben rugklachten omdat ze vaak een hele dag in dezelfde houding moeten werken, een te eenzijdige houding hebben....Veronderstel dat we vier benen hadden, dan zouden we nooit last van voet- of rugklachten hebben. Mensen met rugklachten komen doorgaans eerst bij de huisarts terecht. Deze verwijst ze door naar de fysiotherapeut vooreen behandeling. Helpt dit niet dan belandt men, als het een hernia is, in het ziekenhuis. Tenzij het een blokkade betreft, heeft een operatie doorgaans niet het gewenste resultaat.... ZOOLTJES - Tegenwoordig bestaan er speciale zooltjes die de been of voetstand kunnen corrigeren d.m.v. een verhoging op een bepaald punt in het zooltje..(in de werkplaats achter het instructielokaal liggen er tientallen op een blauwdruk (voetafdruk) van de betreffende klant(patiënt) te drogen. We zien kurkzooltjes met op sommige plaatsen een verdikking. Die verdikking drukt op de bepaalde plaats in de voet waardoor een corrigerende werking ontstaat). Iemand wiens ene been korter is dan het andere kan een zooltje met de afmeting die voor de correctie nodig is in z'n schoen dragen. Vroeger dacht men dat alleen steunzolen hielpen. Deze zooltjes zijn draagbaar in alle soorten schoenen. Meestal voorkomen ze ook likdoorns omdat de druk van de voet anders komt te liggen. Met stukjes silico nen kunnen ook tenen die in een verkeerde stand staan gecorrigeerd worden. Een pijnlijk ingegroeide nagel kan gecorrigeerd worden. Vroeger moestjer er een stuk uitknippen, wat een pijnlijke geschiedenis was. Nu maken we een dun beugeltje - net zoals een tandarts voor een tand gebruikt - een soort draadje verankeren we in de zijkant van de nagel en zo groeit de nagel recht." De heer V.d. Haven zit duidelijk op z'n praatstoel, niet gestoord door klanten, want die komen meestal na de middag. Omdat de winkelbel klonk moest mevr. V.d. Haven bij het begin van het gesprek dat noeglijk in de woonkamer boven het voetverzorgingscentrum plaatsvindt, beneden de honneurs waarnemen. OPLEIDINGEN - 20 jaar geleden volgde het echtpaar V.d. Haven een lerarenopleiding voor pedicure...thans noemen velen, werkzaam op dit gebied, zich podoloog of chiropodist. Het enige goede Hollandse woord is volgens V.d. Haven: voetverzorger. (Zij zitten nu beiden al ruim 27 jaar in het vak). Sinds 1976 bestaat het huidige voetverzorgingscentrum in Groensvoorde, doch ze wonen sinds 17 jaar in Wad dinxveen. Voorheen hadden ze ook nog een filiaal elders maar dat is afgestoten. In oktober jl. onderging het pand een ingrijpende verandering, zodat hetgeen tevoorschijn kwam er professioneel en doelmatig uitziet. Mevrouw V.d. Haven behaalde verder nog, met een aantal vrijstellingen, met goed gevolg het diploma van de 3 jarige HBO-dagopleiding voor podotherapeut. Samen geven ze sinds vele jaren aankomende pedicures gedurende een cursus van twee jaar, onderricht, die thans wel meer vooropleiding dienen te hebben dan alleen lagere school. Vroeger was het geen beschermd beroep. Volgend jaar wordt het verplicht dat pedicures werkzaam in bejaardentehuizen en voor allerlei andere situaties het SEPVO-diploma moeten hebben. Daarbij krijgt men tevens de vestigingsvergunning en weet men het nodige van het voeren van een administra tie. Vroeger was er een drie maanden durende schriftelijke opleiding. Thans doet men na de opleiding (die 400 cursusuren betreft - 3 uur per week waarvan de helft praktijk en theorie) centraal landelijk examen op dezelfde plaats, doorgaans in Utrecht. Hun cursisten varieren in leeftijd en achtergrond. Op dit moment is b.v. één van de cursisten een moeder van twee schoolgaande jonge kinderen, die daarnaast nog een drieling heeft van zeven maanden. Met plezier volgt ze de cursus in het Waddinxveense Voetverzorgingscentrum, is er een avondje uit, terwijl manlief op de kinderen past. Al doende leert men de kneepjes van het vak. Iedere cursist heeft een model, met een speciaal probleem, van likdoorns tot ingegroeide nagels. Na verloop vant ijd wordt er van model geruild. Zodoende leert men alle problemen kennen. Er komen weieens modellen mee die nog nooit geweten hebben dat het peducuren zoveel pijn kan verlichten. LIEF VOOR JE VOETÈN - We praten over: kromme tenen, wat eraan te doen ishoe je je voeten af moet wikkelen bij het lopen van hiel naar teen; over het wisselen van schoeisel 2 a 3 keer per dag; over goed schoeisel in huis, o.a. Birkestock sandalen - niet elegant maar wel heerlijk lopend en goed zittend. Het merk Scholl (afwisselend dragen) Ganter en Fin comfort...Schoeisel bedoeld voor probleemvoeten, maar ook om lekker op voort te kunnen, (vanaf maat 35 te koop bij het voetverzorgingscentrum).; de angst die er toch bestaat om bij de pedicure te komen; de freesmachines die verbeterd zijn, in het verlengstuk liggen van tandartsapparatuur; DE PRAKTIJK - We bezichtigen de behandelkamers. Maken kennis met de podoscoop en de podobaroscoop en vernemen dat een consult slechts 21,50 kost. Tijdens zo'n consult worden de klachten beoordeeld, ofwel een diag nose gesteld. Hierna volgt een onderzoek om te kijken wat er aan de klachten van de klant gedaan kan worden: dit is een nieuwe afspraak Vaak verwijzen pedicures hun klanten met voet en rugproblemen die zij niet kunnen verhelpen naar het voetverzorgingscentrum in Waddinxveen. "Wij pedicuren ook, maar willen de pedicures geen concurrentie aandoen. Verwijzen zij een klant naar ons, dan blijft deze voor het pedicuren onder behandeling van z'n eigen pedicure. We zien de spiegel met vakken waartegen de klant met klachten (van patiënt mag - ondanks dat dit een par- medisch beroep is, niet gesproken worden). We stappen op de podobaroscoop met spiegel en zien de drukplaatsen oplichten. We praten nog na over de oorzaak die nauwsluitende schoenen, als een corses kunnen hebben....dat goedkope pantoffels uit den boze zijn en nemen tenslotte in het instructielokaal een foto van het enthousiaste niet meer zo piepjonge echtpaar dat blaakt van enthousiasme. Dat zich vijf dagen van de week met VOETEN bezighoudt, maar zaterdag en zondag van hun rust geniet in de zomer bij hun caravan in Ouddorp. Ze hopen samen nog menig jaartje, door te gaan, al is opvolging van één van de twee kinderen niet verzekerd: zij kozen een ander beroep

Dorpskrant | 1988 | | pagina 14