A. VEERMAN ONROEREND GOED RV "Omdat m'n zus vindt dat één ei nog geen Pasen maakt! Bloemen houden van mensen, Bloemsierkunst SOL DE GAANDE NOG 1 WEEK!!!# Aangiftebiljet I.B. 1987 en/of V.B. 1988 al ontvangen? DE STAD ZAL BLOEIEN Hoofd gemeentewerken neemt afscheid Ziet u door de fiscale bomen ook het bos niet meer? OF laat u gewoon liever uw aangifte GEAUTOMATISEERD op een GOEDE en DESKUNDIGE manier en tegen een REDELIJKE VERGOEDING doen? DAN NAAR: Jr A kinderbraderie Nrd. Dwarsweg 86 - Zevenhuizen Tel. 01802-1593 Dorpsstraat 200 - 2761 Telefoon 01802-1866 AJ Zevenhuizen U ontvangt van ons een klein rapport van de berekeningen, voor u van belang, verricht door onze IBM/XT-computer. Jt|. 1 J HGJS-sycject voor uma iPeaü nder dit motto worden er in tal van plaatsen in Nederland acties ndernomen met het doel geld te verzamelen voor een project van de lervormd Gereformeerde Jeugdbond. De stad zal bloeien is eigenlijk letterlijk bedoeld, want met de opbrengst van al die acties zal er in een eijk van de miljoenenstad Lima in Peru Zuid -Amerika, een multifunctio- ïeel centrum verrijzen. Een gemeenschapshuis dat als kerk, school en jolikliniek kan dienen. Er is in Peru weinig goed onderwijs, daarin moet lerbetering komen. Verder worden er in het gemeenschapshuis van iteen ook recreatiemogelijkheden geschapen. De wijk waarin het project jerealiseerd wordt heet LOS Jazmines (De jasmijnen) Vandaar de naam )e stad zal bloeien! ZAL BLOEIEN ten goede komt. Een greep uit hetgeen de jeugdige (maar ook de oudere bezoekers zijn hartelijk welkom!) bezoekers te wachten staat: grabbelton, fles- hengelen, computerspelletjes, sjoelen, rad van avontuur, pop penkastvoorstelling, diaklank beeld van het project, verkoop koffie, frisdrank, snoepgoed, ring- spiraal, enz. enz. Een oliebolemkraam, ambachtelij ke meelproduktenverkoop; 2e hands boeken en speelgoed; chr. boekenstand: kinderbijbels en kin derlectuur; d.m.v. boekentafels, van de Zendev en 's middags als klapper een GEWELDIGE MINI- PLAYBACK-SHOW vanaf 15.00 uur. Voor die miniplaybackshow kunnen op 9 april vanaf 14.30 uur aan de zaal van het Hervormd centrum, kaartjes a 1,- worden gekocht. De show kent 2 catego rieën: nl. 1 van 6 t/m 8 jarigen en 1 voor 9 t/m 12 jarigen. De aan vang van het playbackevenement is om 15.00 uur. Men dient zich voor deelname aan te melden bij Aad van Sprang, Kratonlaan 49, Zevenhuizen, 01802-3445. Het is leuk als ook ouders komen kijken: hoe meer hoe liever, dat brengt geld in het laatje. De deel nemende kinderen dienen zelf een cassettebandje met muziek die zij play-backen in te leveren. Er is een deskundige en een pu blieksjury. De jeugdbraderie wordt in het Hervormd Centrum gehouden. FIETSPUZZELTOCHT Omdat er doorgaans op 5 mei weinig activiteiten plaatsvinden, leek het de Zondagsschool een goed idee om op die datum, wan neer velen vrijaf hebben, een gro te fietspuzzeltocht in de gemeen te Zevenhuizen te organiseren. Nadere berichtgeving opver tijd en inschrijving volgen nog. Wie om de één of andere reden niet aan de actie deel kan nemen kan ook een gift storten of overmaken op het speciaal geopende bank rekeningnummer voor De Stad zal bloeien, nr. 3750.110.80, Ra bobank Zevenhuizen. KOFFIEBAR Ook de koffiebar besteed aan dacht aan het project op één van hun wekelijkse bijeenkomsten dmv een thema-spelavond. PROJECT-Zondag In de Herv. kerk van Zevenhuizen wordt op zondag 10 april tijdens de ochtenddienst aandacht ge schonken aan het project. Het thema van ds. Gaasbeek zal erop afgestemd zijn. Kinderen van Zon dagsschool en Jeugdclubs verle nen medewerking aan deze dienst door het zingen van het pro jectlied. jeugdclubs in Moerkapelle en Zevenhuizen zijn thans al enige veken in touw. MOERKAPELLE tongeren van de jeugdclubs maakten onder natte weersom standigheden jl. zaterdag de au to's van de Moerkapelse bevol- Iting school op het terrein van de fa. Reneman. STATIEGELD EN BOOD SCHAPPEN laterdag 26 maart willen jonge- len van de jeugdclub Sjalom traag geld voor het goede doel Jerdienen door het doen van boodschappen en het afhalen van lege statiegeld flessen. Men dient lelf te bellen als men via een bood schappenbriefje boodschappen ty:l laten doen. Hiervoor wordt 50 gerekend voor het goede Joel. (een fooi gaat ook in de pot 'oor het project). De opdracht [oor boodschappen kan al vanaf baandag doorgebeld worden, [el. 01793-1587, 3114, 2394. 'P zaterdag 26 maart kan men 'e Rnak bellen vanaf 9.30 uur tel. 01793-1856. Ook graag bellen 8 - men lege statiegeldflessen leeft. De jeugdclubjongeren ha ten ze graag! 'e derde activiteit betreft SPON- iORZWEMMEN. In Bleiswijk heeft dit enorm veel geld opge bracht. Moerkapelse jongeren ho len dat dit bij hen ook net geval Jal zijn. De stad moet immers Loeien7 Op dinsdag 5 april, in de paasvakantie, zullen gesponsor de jongeren baantjes zwemmen De Koornmolen in Zevenhui len. Jongeren gaan in Moerka pelle kennissen en vrienden langs tet de vraag of zij voor een be- laalde afstand geld willen toe kennen. Dit zwem-sponsorfestijn ■a „urt °P dinsdag 5 april tussen ■0.00 en 12.00 uur. JJ/oor degenen die geen kans zien om bovenstaande acties te steu nen, is er een nummer bij de ra- B°bank geopend: Men kan een ledrag overmaken op nr. 1*750.52.070, t.n.v. Christelijke ■eiangen met vermelding van ■ctie Peru'. ZEVENHUIZEN longeren van de teenerclub van Qe Jeugdcentrale hebben onlangs •eel wat steentjes gezaagd die Jlervormde of Gereformeerde i'i^San9ers tegen een bedrag 4an 2 kwartjes wekelijks voor of IJade dienst kunnen kopen. Intus- Sen 9roeien de twee gebouwen Voor Lima gestadig. Zowel die in hervormde als in de gerefor meerde kerk. Op de ene zit zelfs al en verdieping. Kinderen van de »°ndagsschool zijn kennissen angs geweest met een kruisjes of kaart. Ook zij haalden het no- »'ge binnen voor de actie gezamenlijk organiseren jeugd- ubs en Zondagsschool een |00Qe kinderbraderie op zater- jaS,aPdl: in de paasvakantie Deze braderie is niet zozeer ■P ^erkoop gericht, maar op at- Kinderen kunnen ervoor Jl P$sJes leuke dingen doen, »rwi]l de opbrengst DE STAD Morgen. 24 maart, neemt het hoofd van de afdeling gemeentewerken na ruim 12 jaar Moerkapelle, afscheid. De in Reeuwijk geboren, getogen en thans nog woonachtige 33-jarige Dick Macdaniël, wordt per 1 april a.s. hoofd van de afdeling gemeentewerken in De Lier, een gemeente in het Westland van ruim 10.000 inwoners. Dat betekent promotie. In Moerka pelle telt deze afdeling acht medewerkers, inclusief hoofd, in De Lier zijn dat er zesentwintig. Op zijn kamer, op de bovenverdieping van het raadhuis, kijken we met hem even terug op de Moerkapelse periode Zijspoor molenzesgang Als blikvanger pronkt daar boven zijn hoofd een fraai schilderij dat ooit door Rens Luijtjes van de Moerkapelse molenzesgang ver vaardigd werd. Dit is een tastbare herinnering, het restant vormen de stompen....En dan te bedeken dat deze fraaie molens rond de eeuwwisseling nog intact waren, maar later gekortwiekt werden, omdat ze geen functie meer had den...Jammer toch! Op 1 maart 1976 kwam Dick Macdaniël, als M.T.S.-er weg- en waterbouwkunde, na de vervul ling van de militaire dienstplicht, als opzichter-tekenaar in Moerka pelle werken. Naast zijn werk heeft hij in de avond-uren een H.B.O.-opleiding bij het Haags Polytechnisch Instituut gevolgd, een studie welke hem mogelijk werd gemaakt met medewerking van het gemeentebestuur en zijn collega's. Bij het vertrek van het toenmalige hoofd gemeentewer ken, de heer L. Poldervaart, volg de Dick Macdaniël hem in 1985 als zodanig op. WERKZAAMHEDEN Het eerste project wat de nieuwe medewerker van gemeentewer ken destijds onder handen kreeg, was de voorbereiding van de re constructie van de Moerkapelse Zijde. Als gevolg van met name financiële redenen, is dit werk echter nooit uitgevoerd. Toch is het werk van toen geen nutteloze investering geweest. De onder- houdstoestand van de Moerkapel se Zijde is nog steeds verre van op timaal en het recontructieplan ligt nog 'gebruiksklaar'. Hierna vol gende projecten als de reconstruc tie van de Moerdijkstraat, de di verse uitbreidingsplannen voor woningbouw en het bedrijfster rein, de aanleg van de centrale an tenne inrichting, de voorzienin gen rondom het dorpshuis, de aanleg van riolering in het buiten gebied, om maar een greep te doen uit de grote variateit, welke het werken in een kleine gemeen te als Moerkapelle met zich brengt Een laatste project waar hij met enige trots op terug kijkt, is de aan leg van de nieuwe begraafplaats en de daarbij behorende aula. De ze aula, een ontwerp van de Ze- venhuizense architect W. Koet sier, zal met ingang van april voor gebruik beschikbaar zijn. U gaat weg, maar velen ken nen u niet eens? "Dat is prima. Het is niet mijn stijl om naar de in woners op de voorgrond te treden Hierin hebben de politieke verte genwoordigers hun taak. Boven dien liggen mijn kontakten meer in de richting van de diverse bedrij ven en organisaties, waarmee je werkt. De plaats van een hoofd ge meentewerken ligt mijn inziens tussen het gemeentebestuur en de medewerkers. Om te kunnen functioneren ben je uiteraard van beiden afhankelijk. In goede har monie en een prettige samenwer king is dan ook veel mogelijk gebleken. Bovendien kennen ve len mij niet, omdat ik altijd in Reeu wijk ben blijven wonen, iets waar aan is misschien wel eens terug zal denken. Hoe heerlijk was het niet om na je werk even de plas op te gaan met de boot?". Nu hoopt hij dat, als hun huis verkocht is en een woning gevonden is in De Lier, toch de mooie weekeinden in Reeuwijk met zijn vrouw en hun twee kinderen doorle bren gen, want de boot blijft in Reeu wijk. Doorgaans zoeken ze alle vakanties het water op. Tegen woordig niet meer zielend, maar vanwege hun kleuters, met een motorkajuitjacht. De zeeuwse wa teren, de Biesbosch en de grotere wateren, zijn unieke vaarobjecten Alvorens zijn betrekking in De Lier aan te vangen, verkwikt het gezin Macdaniël zich gezamenlijk een weekje in Aquadelta in Brui- nisse....Hier niet op het water, maar fn het grote tropische zwem bad. DE DORPSKRANT wenst de heer Macdaniël het beste

Dorpskrant | 1988 | | pagina 11