Gemeente Zevenhuizen 4%^ «ou2! Koffiebar MILIEUSCHADELIJKE STOFFEN IN HET HUISHOUDEN HINDERWET '/c«r WAARHEEN BRENGEN! Naar school maar niet vrijblijvend! BURGERLIJKE STAND Openbare Collecteschema vergaderingen DORPSKRAN "T/P Zoals al eerder is gepubliceerd heeft de gemeente speciaal voor milieuschadelijke stoffen, zoals afgewerkte olie, fotochemicaliën, batterijen en verfprodukten, een depot ingericht. Van daaruit wordt het chemisch afval verder getransporteerd. Vervolgens vindt een milieu-veilige verwerking plaats. Maak in uw huis een plaatsje vrij voor het voorlopig even bewaren van de milieuschadelijke stoffen. B.v. in schuur, berging, trapkast of kelder. Zorg er wel voor, dat kleine kinderen hier niet bij kunnen komen! Bewaar ook lege glazen flessen en potten en breng die nu en dan naar de glasbak. Van maandag t/m vrijdag kunt u de milieuschadelijke stoffen inleveren bij gemeentewerken op het adres Burg. Klinkhamerweg 22. De openingstijden zijn vanaf 10.00-10.30 uur en vanaf 15.00-15.30 uur (buiten deze tijden alleen na telefonische afspraak, tel. 01802-1644). Tevens verlenen de volgende winkeliers hun medewerking aan de inzameling: J. Pigmans, Dorpsstraat 39 Fa. Benning, Dorpsstraat 111 De Zilverberk, Nrd. Dwarsweg 82 - Weikoop, Dorpsstraat 110 - Fa. F.W. Schotte en Zn., Dorpsstraat 151 - A. Rodenburg, Dorpsstraat 73; In principe kunnen de afvalstoffen worden ingeleverd bij de winkelier, welke nieuwe artikelen van dat produkt verkoopt. VOOR NADERE INFORMATIE EN VRAGEN KUNT U BELLEN MET GEMEENTE WERKEN: TELEFOON 01802-1644. Burgemeester en wethouders van de gemeente ZevenhuizJ maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 12 van de V, algemene bepalingen milieuhygiëne bekend, dat op 10 febj ari 1988 bij hen een aanvraag is ingekomen van Landboui bedrijven Lelystad B.V. te Lelystad, om een vergunning ino volge oe Hinderwet tot het oprichten en in werKing nouaen v een inrichting voor het herstellen, spuiten en wassen motorvoertuigen alsmede een carrosserie-bouwinrichtinq al het adres Noordeinde 57. De aanvraag en andere terzake zijnde stukken liggen op: secretarie van de gemeente Zevenhuizen, Dorpsstraat tb voor een ieder ter inzage en wel vanaf donderdag 17 mal 1988 tot en met maandag 18 april 1988, elke werkdag 09.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur (inzal van de stukken buiten kantooruren is mogelijk na telefonist- afspraak). Desgewenst kan aldaar een mondelinge toelichtiJ op de stukken worden verkregen. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot dinsdag 19 april 193 schriftelijk bij het college worden ingediend. Degene die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken z| persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Eveneens kunnen mondelinge bezwaren worden ingebraq tijdens een openbare zitting op donderdag 7 april 1988 c, 15.00 uur in het gemeentehuis, Dorpsstraat 89 te Zevenhi zen, waarbij tevens de gelegenheid wordt gegeven tot eencj dachtenwisseling over de aanvraag tussen het bevoegd zag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen, die t» zwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenomschrev: en een ieder die aantoont, dat hij daartoe redelijkerwijs nieil staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld LI zwaren tegen de ontwerp-vergunning in te dienen. Als uw kind vier jaar is mag het naar de basisschool, verplicht is het dan nog niet. Dat komt pas een jaar later: als uw kind vijf jaar is moét het naar school. Dat moeten is vastgelegd in de Leer plichtwet 1969. Omdat niet iedereen precies op de hoogte is wat die wet inhoudt en aan welke regels men zich moet houden volgt hieronder een uiteenzetting. Blijven er desondanks nog vragen, dan kunt u zich altijd wenden tot de directeur van de school van uw kind of tot de leerplichtambtenaar. AANVANG EN EINDE VAN DE LEERPLICHT Met ingang van 1 augustus 1987, bij het van start gaan van de basisschool dus, is de aanvang van de leerplicht gewijzigd. Vanaf die datum begint de leerplicht op de eerste schooldag van de maand volgend op de maand waarin de leerling vijfjaar is geworden. Om overbelasting van het jonge kind te voorko men bevat de Leerplichtwet twee vrijstellingsmogelijkheden voor vijfjarigen. De leerplicht eindigt aan het einde van het schooljaar na afloop waarvan de minderjarige ten minste twaalf volledige schoolja ren een of meer scholen heeft bezocht, dan wel aan het einde van het schooljaar waarin de minderjarige zestien jaar is geworden. VERPLICHTE INSCHRIJVING EN GEREGELD SCHOOL BEZOEK - Op grond van de Leerplichtwet zijn degene, die het gezag over een minderjarige uitoefent en degene, die zich met de feitelijke verzorging van een minderjarige heeft belast - een ieder voorzover hij daarvoor verantwoordelijk kan worden ge acht (dus de ouders, de voogden of de feitelijke verzorgers) - verplicht te zorgen, dat: 1de minderjarige als leerling van een school is ingeschreven en 2. deze school na inschrijving geregeld bezoekt. VRIJSTELLING - De Leerplichtwet biedt de mogelijkheid om in bepaalde gevallen vrijstelling te krijgen van de verplichting tot schoolbezoek. Een grond voor vrijstelling van geregeld schoolbezoek is aanwezig zolang: a. de school is gesloten of het onderwijs is geschorst; b. bij of op grond van algemeen verbindende voorschriften schoolbezoek is verboden (besmettelijk ziekten, staat van oorlog, enz.); c. de minderjarige bij wijze van tuchtmaatregel tijdelijk de toe gang tot de school is ontzegd; d. de minderjarige wegens ziekte verhinderd is de school te bezoeken; e. de minderjarige wegens het vervullen van godsdienstplich ten verhinderd is de school te bezoeken; f. de minderjarige door andere gewichtige omstandigheden verhinderd is de school te bezoeken. Wanneer aan één van deze criteria niet wordt voldaan en het kind de school niet geregeld bezoekt is er sprake van school verzuim. De criteria a. t/m e. spreken voor zich. Het grote pro bleem is het beroep op vrijstelling wegens gewichtige omstan digheden (punt f). De Leerplichtwet geeft geen definitie voor dit begrip. Als voor beeld van gewichtige omstandigheden kunnen, aldus de toe lichting op de wet, worden genoemd: sterfgevallen in de naaste familie, zware ziekten van de ouders of zeer slechte weersom standigheden. Het is gebleken, dat er ondanks deze voorbeel den nog (veel) onduidelijkheid heerst. Daarom wordt hieronder een nadere omschrijving gegeven van het begrip "gewichtige omstandigheden". GEWICHTIGE OMSTANDIGHEDEN Gewichtige omstandigheden worde" aangenomen te bestaan: 1voor het voldoen aan een wettelijke verplichting, een en an der voorzover dit niet buiten de lesuren kan geschieden; 2. bij verhuizing; 3. bij huwelijk van bloed- of aanverwanten tot en met de vierde graad (hieronder worden begrepen de kinderen van de broers en zusters van de ouders van de leerlingen, m.a.w. de neven en nichten van de leerlingen); 4. bij ernstige ziekte van bloed- of aanverwanten tot en met de vierde graad; 5. bij overlijden van bloed- en aanverwanten tot en met de vierde graag; 6. bij bevalling van de moeder/verzorgster/voogdes; 7. Bij 25-, 40-, 50- en 60-jarig ambt- of huwelijksjubileum van bloed- of aanverwanten tot en met de vierde graad; 8. indien de werkgever de werknemer verplicht buiten de schoolvakanties vakantie te nemen. De werkgever dient een werknemersverklaring over te leggen. Hiermede wordt be doeld, dat uit een schriftelijke verklaring van de werkgever dient te blijken, dat de werknemer werkelijk bij hem in dienst is. De directeur van de school en de leerplichtambtenaar dienen bij deze werkgevers aan te dringen op een roulatie systeem voor de vakanties van de werknemers, zodat niet steeds dezelfden buiten de schoolvakanties vakantie dienen te nemen; 9. bij (kleine) zelfstandigen. Mogelijk kan het zo geregeld wor den, dat het ene jaar wel verlof wordt verleend en het andere jaar niet, al dan niet in combinatie met een roulatiesysteem voor de collega's; 10. bij het bezoeken van familie in een anderwerelddeel, tenzij dit regelmatig (jaarlijks) gebeurt; 11bij dorpsfeesten, indien alle schoolgaande kinderen in het betreffende dorp vrijaf hebben; 1 2. in het geval (kleine) zelfstandigen hun bedrijf geopend heb ben op zaterdag, kan incidenteel een dag vrijaf worden ge geven. 13. in zeer bijzondere gevallen voor andere omstandigheden dan hiervoor genoemd, echter niet voor andere vakanties dan genoemd onder punt 8, zoals vakantie voor carnaval wintersport, enz.. Uit het vorenstaande blijkt duidelijk, dat onder gewichtige om standigheden geen wintersportvakanties of verlenging van de officiële vakanties vallen. Aanvraag en toekening van extra vrije dagen In principe mogen niet meer dan 10 extra dagen worden ver leend. Bij familiebezoek in verafgelegen landen (b.v. Indonesië Suriname, Canada) kunnen mppr dan in danen worden toegestaan. Een verzoek om "schoolvrij" buiten de officiële vakanties op grond van één van de genoemde omstandighe den dient te worden gericht aan: a. de directeur van de school bij 10 of minder schooldagen; b. de leerplichtambtenaar (per adres gemeentehuis) bij meer dan 10 dagen. Extra vrije dagen worden niet twee schooljaren achtereen verleend. GEBOREN: Boertje, Neline, dochten:] Boertje, Arie en: Verhoef,l rijke I., op 7 maart 1988. Boertje, Marissa, dochte van: Boertje, Arie en: Verhei Marijke I., op 7 maart 1981 Grootendorst, Manon Ni- mi, dochter van: Grooten- j dorst, Johannes C. en: Rad Maartje J., op 8 maart 19: Sloof, Cynthia, dochter Sloof Jan P. en: ten Nad Hendrikje, op 12 maart 1£ Zwanenburg, Niels, zoo van: Zwanenburg, Frans J: van Haarlem, Caroline D. 12 maart 1988. OVERLEDEN: Vermulm, Cornelia Leentj| gehuwd geweest met: A, vée, oud 75 jaar, op 29 fetj ari 1988. Donderdag 24 maart 1988 Gemeenteraad Aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. 21 tot 27 maart 1 988: Natio naal Fonds Kinderbescher ming. 11 tot 1 7 aprill 1 988: Neder landse Hartstichting. Zevenhuizen - Vrijdagavond maart komt dhr. Visser uit R burg naar koffiebar 't Praat! n Hij komt vertellen over zijn v als zendeling in Afrika. Ieder vanaf 16 jaar is welkom opa avond vanaf 20.00 uur in Hervormd Centrum. Onafhankelijk informatieblae voor alle inwoners van Ze»: huizen, Oud Verlaat, Moerkap Ie, Kruisweg en de wijken Sm en Zuidpias in Waddinxveen Verschijnt éénmaal per week een oplage van 7.000 exemi ren. REDAKTIEADRES: Drukkerij Elgersma, Dorpsstraat 62a, 2761 AG Zevenhuizen, tel. 01802-2289, en Noordeinde 1 7, 2761 BN Zevi huizen, tel. 01 802-1653. De redaktie van de Dorpsk stelt zich niet aansprakelijk vi de inhoud van de in elke k staande advertenties. Bovendien behoudt zij zich recht voor om zonder opgave van reden, advertenties voor blikatie in de dorpskrant te geren

Dorpskrant | 1988 | | pagina 2