Opening Recreatie Verweij Sport o.s.s. Paasbingo Volleybal Volleybal Storm over Nederland en toen werd Gon Bakker weer gehuldigd! oud-Zevenhuizenaar benoemd tot Buitengewoon hoogleraar aan de universiteit van Brussel I Evaline en Maaike Bazen hielden het lint vast dat burgemeester A.H. van Gent als officiële openingshandeling bij de nieuwe winkel van Recreatie Verweij Sport, doorknipte. Daar bleef het echter niet bij, want Zevenhui- zens eerste burger moest ook nog het tennisracket hanteren en vakkun dig een bal de winkel inslaan. Deze feestelijke gebeurtenis vond woens dagmiddag 23 maart even voor vijf uur 's middags plaats, in aanwezig heid van de eigenaren en tal van genodigden. In de winkel, die zeker zo'n 200 m2 telt en nog mogelijkheid tot uit breiding heeft, werd met een glas in de hand geluisterd naar de feestelijke openingstoespraak van burgemeester Van Gent.'De deur is geopend, de symbolische handeling is verricht, officieel, daarmede voor winkelend Zeven huizen - en voor zovelen van el ders - opnieuw een plek om eens even naar binnen te lopen. Welis waar ligt het initiatief voor de bouw van het winkelcomplex bij de familie Bac, maar evenzo zeer positief te waarderen, dat Recrea tie Verweij Sport het artikelen assortiment, dat thans in de Dorps straat wordt aangeboden, uit breidt. Hier een kans oppikt! Het is aan de ondernemer zelf dat hij dit aanvullende sortiment zo goed mogelijk afstemt op de be hoefte van de Zevenhuizense con sument en die uit de omgeving. Want daarom gaat het natuurlijk vooral: dat de inwoners van Ze venhuizen baat hebben bij winkel uitbreiding. Het gemeentebestuur is blij met de aantrekkelijke nieuw bouw, welke tot stand is gekomen, al is het de meer ingewijden wel duidelijk, dat het gemeentebe stuur niet alle plannen, die wor den voorgelegd, onverkort aan vaardt. DIVERSE BELANGEN Steeds is het een kwestie van af weging van belangen: - het onder nemersbelang; - het consumen tenbelang: - verkeersaspect/par- keeraspecten: - stedebouwkundig en architectonische aspecten. In die afweging heeft de gemeen te onder andere als voorwaarde dat het oude woonhuis moest wor den afgebroken en dit deel van het complex zou worden ge bouwd. En in die zin, heer Verweij heeft de gemeente u zeker een handje geholpen om hier met de verkoop te kunnen beginnen, (en tot het publiek) Dames en he ren: de deur naar de onbekende toekomst is geopend. Ik spreek de wens uit dat de toekomst van deze winkel een 'marathontoekomst' zal zijn, waar jullie, ondernemers, een succes van zullen kunnen maken. Dat zal ook in dit geval niet altijd betekenen: een con stant stijgende lijn'. Na dit formele, besloot hij in de toon van de uitnodigingskaart, met een harte lijke gelukwens met deze start en succes voor de komende tijd aan: Klaas Tiny, Ron Mariska, Jan en Tineke. GEMEENTERAAD ZEVENHUIZEN Doordat wethouder B. van IJpe- ren door ziekte afwezig was, kon er op sommige vragen zijn porte feuille (openbare werken) betref fend, door de voorzitter niet altijd tot in details worden ingegaan tijdens de jongste raadsvergade ring, afgelopen donderdagavond. Het begon al met de vraag van de heer P. Hofman (PvdA) over de verkeersveiligheid van nieuwe kruisingen in plan West en met name de zijstraat van de Kraton laan. Hij vroeg aandacht voor ver keersdrempels. Hoewel hier door burgemeester Van Gent niet die per op ingegaan kon worden wist de heer Kerkhof (VVD) zich te herinneren dat er in de commissie vergadering afwijzend op ver keersdrempels was gereageerd door de wethouder. Wel is toege zegd om bijzondere aandacht aan de verkeersveiligheid van de Kra tonlaan-kruising te schenken. Die verkeersveiligheid sloeg op het agendapunt om een bedrag van 655.000,- beschikbaar te stellen voor het afwerken van het laatste gedeelte van plan West, fase E. Binnenkort zal in plan West de oplevering plaatsvinden van 15 premie A-verkoopwonin gen en zal 31 maart begonnen worden met de bouw van 28 kleine woningen. Het is noodza kelijk op korte termijn met de af werking van dit gebied te begin nen. Er moeten bestratingen wor den aangelegd, riolering, open bare verlichting, brandputten eri openbare groenvoorziening wor den aangebracht. GYMNASTIEKGEBOUW De heer D. Zwerus (SGP) vroeg aandacht voor een extra versterkt plafond in het gymnastiekgebouw aan de Dorpsstraat, dat binnen kort gerenoveerd zal worden. De kosten worden op 61.000,- ge raamd en de werkzaamheden om vatten: a. het aanbrengen van een nieuwe laag over de dakbedek king daar er nu lekkages optre den; b. het vervangen van zwakke en beschadigde houtwolcement- platen in de plafonds van gymnas tieklokaal en kleedkamers en het verrichten van binnenschilder- werk. Hoewel er van uit wordt gegaan dat het gymnastieklokaal in de toekomst, na de bouw van de sporthal aan dorpshuis Swan- la, niet meer nodig zal zijn voor de volleybalvereniging, die de veroor zaker is van het 'geruineerde' pla fond zal er toch van sterk mate riaal gebruikt gemaakt worden, omdat de volleybal, zoalng de sporthal er nog niet is, het gym lokaal blijft gebruiken. De heer H. Sleeuwenhoek (gem. bel.) vroeg zich af wat er in de toekomst met het gebouw gebeurt. De voorzitter antwoordde dat het gebouw als gymnastieklokaal voor de school- gymnastiek dienst blijft doen. DE STORMVLIEGERS Zevenhuizen - Postduivenvereni ging De Stormvliegers organi seert op zaterdag 2 april een Paas bingo in het clubgebouw aan de Zuidplasweg. Aanvang 20.00 uur. Het is de laatste bingo van het winterseizoen. DAMES RENTöKIL-ZHV MISSEN WISSELS! Voor de dames van Rentokil- ZHV leek het een makkelijke wedstrijddag te worden. Degra dant v. Santen Haag kwam op bezoek en moest toch te verslaan zijn. Helaas voor de Zevenhuizen- se dames bleek het toch gerouti neerde v. Santen Haag andere gedachten daarover te hebben. In de eerste set wisten de dames van Rentokil-ZHV op een gedegen wijze middels een sterke service, met 15-8 winnend afsluiten. Ech ter in de resterende sets liep het steeds minder, de service boette in kracht in en ook de pass liep minder, waardoor de aanvallen geen kracht genoeg hadden. In de tweede en derde set wisten de Rentokil dames een achterstand van 13-14 weg te werken, echter ze verzuimde om daarna door te gaan, zodat met 14-16 deze sets door v. Santen gewonnen wer den. In de vierde set liep het nog minder en met 12-15 ging deze set over. Door deze nederlaag staan de dames van Rentokil op een gedeelde derde plaats en is de tweede plaats bijna onhaal- bcmr qëWbfcfeh. Heren 2 op voor PD-wedstrijden? Zevenhuizen - Zaterdag jl. speel den de heren van Rentokil-ZVH 2 in eigen huis tegen v. Santen/ Haag en maakten het zichzelf erg moeilijk. Vanaf het begij hielden de 2 ploegen elkaar in evenwicht, de pass aan Rentokil zijde was te wisselvallig om een sterke aanval te kunnen opzetten. Maar aan de zijde van v. Santen was ook niet een echte afmaker aanwezig, zo dat Rentokil niet echt in de proble men kwam. In elke set nam Rento kil na de 10 een beslissende de marrage en kon deze sets met resp. 15-11, 15-10 en 15-11 win nend afsluiten. Voor de Zeven huizense heren betekende deze overwinning eens tap dichterbij de 2e plaats. Samen met PVC/ Blokkeer hebben de heren 39 punten uit 20 wedstrijden, zodat de komende wedstrijden zater dag 9 april uit in Wormer tegen VCW en 16 april thuis tegen Vo- lendam belangrijk zijn. De beide tegenstanders van Rentokil zijn in degradatie-gevaar en zullen de Zevenhuizense heren het zeker lastig maken. Wanneer de heren deze wedstrijden goed door ko men, dan krijgt de competitie voor hen nog een vervolg,...PD- wedstrijden! Zevenhuizen -- Zaterdag 26 mrt. hebben de meisjes extra van gym nastiekvereniging O.S.S. deelge nomen aan een wedstrijd in de B- poule te Bergambacht. De meisjes behaalden daar een 2e plaats. In het individuele klassement be haalde Mariëlle Nap een 1 e plaats Voor O.S.S. hebben verder deel genomen: Angela de Jong. Aletta de Langen, Babette Remeczky. Linda Kouer en Iris de Kooter. De volgende wedstrijd in deze turn- competitie is op zaterdag 21 mei te Boskoop. \\\\\\\W\\\\\\WV\\\\\\\\\ Uitvoering gymnastiekvereniging Tarzan - Toen haar naam, na L binnenmarcheren van de juniorleden van gymnastiekvereniging Taral in het Moerkapelse dorpshuis Op Moer, werd afgeroepen om naarvoif te komen, hoorde ze het niet eens. Misschien waren haar gedachten rl bij het zojuist gezongen bondslied. Omstanders moesten haar ej duwtje geven: mevrouw Gon Bakker! Weer kon ze er niets aan doen; was ze erg verbouwereerd dat het gebeurde...Ze heeft er nl. al meer dere meegemaakt: nl. Huldigin gen! Die overkwamen haar op de zelfde wijze...Het is dan ook best wel uniek wat zij allemaal pres teerde, niet zomaar een paar jaar, maar vele, vele jaren van haar meeer dan 70 levensjaren. Nu betrof het haar afscheid als be stuurslid na 40 jaar trouwe dienst. Van deze bestuursperiode was ze overigens ook nog eens 25 jaar penningmeesteresse; geen een voudige taak! Voorzitter Arie LJit- tenbroek, die haar straks best zal missen in het bestuur, glunderde van plezier dat hij namens het bestuur haar meer dan een bloe metje en een oorkonde aan kon bieden. Helemaal perplex het hoofd schuddend, nam tante Gon (zoals ze algemeen genoemd wordt) een collage over Londen in ontvangst, hetgeen het tastba re bewijs voor een reisje naar Lon den betekende. DE VERRASSER VERRAST! En toen dacht voorzitter Arie het sein voor de uitvoering te kunn; geven. Misgedacht. Onder hetti ziend oog van honderden belan stellenden, kreeg hij bloemen overhandigd van secreteresseli nie van 't Wout en een tegoedk voor een Diner voor Twee, va: wege zijn kwart eeuw bestuurs. maatschap van Tarzan. Na ee daverend applaus en een foti sessie, begon het uitvoeringspn gramma met een schitterende openingsact van de kleinsten i als clowntjes verkleed de sho stalen....Hierna ontrole zich ee totaalprogramma Showturnen waarvoor veel waardering ge oogst werd bij de aanwezige Zij genoten zichtbaar en hoa baar. Die vrijdagavond de 25 maart, zaten veel Moerkapeller; ren, waaronder burgemeester; mevr. Lips in het dorpshuis, waren elders in de gemeente a het zingen of woonden een Bing avond van v.v. Moerkapelle. Re ons nog een compliment voor leiding van Tarzan: Ingrid Weste man. Angeline Boogaards en Cc Uythoven, en het bestuur en dec ganisatie. Het leek er donderdag tussen de middag even op of de door de Dorpskrant aangekondigde stormloop op de nieuwe winkels aan het noordelijke deel van de Dorpsstraat echt, in plaats van fi guurlijk door Zevenhuizen woed de. Voorafgaand aan de officiële opening van Bac leek het alsof er een orkaan over Zevenhuizen trok. Achteraf is het een uitloper geweest van een windhoos die de gemeente Coevorden teisterde. w\\\\\\\\\\\\ Paasvakantie-activiteitei in De Bonkelaarj Waddinxveen - De komendep: vakantie worden er weer kind activiteiten georganiseerd doe de Bonkelaar. De beide activi: ten zijn voor kinderen van 6t 12 jaar. De eerste is op woensi 6 april van 13.30-16.00 uur. De middag gaan we poppenkastpc pen maken en er zelf mee spe; De kosten zijn 1,50 en je kan van tevoren opgeven bij de Bo keiaar. Donderdag 7 april is er een spel tjesmiddag van 13.30-15.301- Het kost 1.50 en ook voorde activiteit kun je je opgeven bij: Bonkelaar, Beukenhof 5. Wa dinxveen? tel. 01828-17272' v. dijk, erna v.d. berg). Professor doctor Leendert C. Paul uit Calgary, Alberta, Canada, is a week in Nederland geweest en logeerde bij zijn moeder aan' Dorpsstraat 4 te Zevenhuizen. De 42-jarige ex-Zevenhuizenaar is si! augustus vorig jaar professor in de medicijnen aan de universiteit Calgary, waar hij ook samen met zijn vrouw en twee kinderen woo Vanwege het feit dat hem een leer stoel als buitengewoon hoogle raar aan de universiteit van Brus sel werd aangeboden, met als spe cialiteit niertransplantaties, was een overtocht noodzakelijk. In aanwezigheid van zijn moeder en naaste familieleden ten overstaan van het college van professoren van de universiteit van Brussel hield hij vorige week vrijdag zijn innaugurale rede, waarna hij di rect begon met het geven van col leges, o.a. de gehele zaterdag. Jl. donderdag vloog hij weer terug naar Calgary. Ingrid Paul, geen directe familie van deze geleerde en bekwame professor, bezocht hem toen zij voor de Olympische Spelen in Cal gary was en deed (als studente medicijnen) een dag lang kennis op in het academisch Foothills hospital aldaar. Leendert Paul vertrok, al op z'n 18e jaar uit Zevenhuizen om] Leiden medicijnen te gaan stud ren. Z'n ouders hadden dit nfl verwacht, omdat hij in zijn joni jaren niet zo gemakkelijk Iee::f Pas nadat hij individuele aar-1 dacht kreeg bleek dat Leende over meer dan een redelijke '1 ligentie beschikte. Op z'n 30ejaJ promoveerde hij cum laude aj de universiteit van Leiden opc proefschrift over het afstoten A getransplanteerde nieren. Di: j droeg als titel: Anti bodies, rected against donor antigen; j human Renal Allografts. Ca 8 geleden werd hij voor 2 jaard de Nierstichting uitgezonden aar Boston. In de tussenliggen en volgende jaren was hij als r specialist met bijzondere spec satiewerkzaamheden in het t demisch Ziekenhuis in Leide I

Dorpskrant | 1988 | | pagina 12