Café Hof van Holland Zang en Kleur Zo n pronk van n baby mag de mooiste geboortekaart hebben drukkerij elgersma Opening door burgemeester Van Gent Openingscere monie BAC B.V. Bejaardenreis Optreden pop- workshopgroepen FA. K A. HAVELAAR ZN Acties 'De stad zal bloeien!' familie-drukwerk? DRUKKERIJ ELGERSMA DE ENIGE ÉCHTE!!!!! Vindt u niet? Mercard heeft de nieuwste kollektie. Het album ligt bij de drukker ter inzage. Origineel, fris èn fraai. Vraag erom: Mercard! levenhuizen - Trokken beide openingen van de nieuwe winkels in de levenhuizen Dorpsstraat veel bekijks, ook de dagen erna was er dan wel jeen stormloop, maar toch een geweldige belangstelling voor zowel het nnerlijk van de panden van Textiel - confectie en woninginrichting Bac m Recreatie Verweij Sport alsmede het assortiment dat in de winkels te ;oop is. Verweij heeft een totale oppervlakte van ca. 200 m2, met nog ;en uitbreidingsmogelijkheid naar achteren, terwijl Bac B.V. maar liefst >50 m2 telt. Burgemeester Van Gent noemde deze winkel 'de stands- vinkei ten plattelande'. Dat kan ook wel gesteld worden. Van spel tot :ompleet damespak, plus mantel van washandje tot totale woninginrich- ing. Vanwege de grote ruimte en de opstelling van de rekken is alles zeer uim uitgestald bij de fa. Bac. Van het kleinste kinderhemdje, babytruitje ot maat 50 damesconfectie en maat 54 herenconfectie, hangt werzichtelijk. er )p vakkundige wijze hanteerde mrgemeester A.H. van Gent don- lerdagmiddag het mes om het 'inyl dat de toegang tot de nieuwe vinkei van Bac BV in de Zeven- ense Dorpsstraat, afsloot, door nidden te snijden. Vervolgens naakte het gezelschap genodig- len hierop kennis met het interi- van de nieuwe winkel. Meer tan een aanblik werd het een uur ing niet, want diverse sprekers eklommen het spreekgestoelte imeen felicitatierede af te vuren, lurgemeester A.H. van Gent nemoreerde in zijn toespraak het erste gesprek dat hij met de heer Sac over een vergroting van zijn rinkel in Zevenhuizen. Dit, omdat et bedrijf in Zevenhuizen, dus- anig uit z'n jasje gegroeid was at een royale uitbreiding nood- aak was om het efficient te kun- len voortzetten. Uiteindelijk wam daar het plan om het bedrijf iaar dit pand te verplaatsen. Zo- l's hij de dag ervoor ook al bij de ipening van de andere winkel ipgemerkt had, zei hij dat de lemeente Zevenhuizen op een |oed peil te houden, als betreffen- le ondernemers mogelijkheden ien. Dit in het belang van het Jedrijf, terwijl ook de consument irmee gediend is. Echter zijn er cms wel bepaalde voorwaarden 'aaraan voldaan moeten wor.- en Bac wilde een belangrijke tap doen en heeft dit ook gedaan net de opening van thans een feit 'aardoor er op winkelgebied ver kering optreedt in de Dorps- kat, die in zekere zin vergelijk bar is met de winkelbouw in de Strg. Boerstraat in 1986." Se heer Van Gent stelde, evenals psteren dat er diverse belangen 'ai gemeentelijke zijde moesten wrden afgewogen en aan voor- worden worden voldaan. >a wijziging van het oorspronke- |]te bouwplan ging men snel ak- 'Oord de bestemming van het tand, die industrie was, moest Wrden gewijzigd. De essentiële 'oorwaarde van de gemeente nas: de winkels moeten zichtbaar !)n. De Dorpsstraat moet aantrek ™jk worden gehouden en nieu- Ho winkels zijn in ieders belang: 'okvoor de gehele middenstand, 'aardoor een zekere wisselwer- 'P3 optreedt. Uit die gemeente- '1 e voorwaarden vloeide een gro are investering voor Bac voort, '■eindelijk is het gelukt: 'Uit 0e" overleg, al duurt het lang - orn' m i altijd resultaat. De rea- Ser'ng van uw plan is een aan- "nstvoor de gemeente. We heb- 'en veel waardering voor uw ini- a !e' Al behoeft het niet altijd om 'ote objecten te gaan, met de ver ^enlijking van deze plannen h oe laatste verandering in de orpsstraat niet zijn beslag heb- igekregen. En zo moet het ook 'n Serneen verandering om de... maar verbetering van..."Spreker eindigde met een hartelijke geluk wens.... Architect V.d. Kooy, uit het Westland afkomstig en familie van Bac liet nog even de planont wikkeling en de uitvoering, de revue passeren. Als felicitatie had hij een Westlands produkt bij zich, dat het hele jaar rond geteeld wordt, nl. bosjes radijs voor de medewerkers. Ter herinnering aan deze geste en de opening kreeg de fam. Bac een schilderij met een....bosje radijs. Namens de medewerkers prak Greetje de Ot ter een hartelijk felicitatiewoord, terwijl d;e heer C. v. Noort uit Moerkapelle, vlotbespraakt, hu moristisch de levensstijl van de fa milie Bac schetste met daarin ver werkt de afhankelijkheid van de zegen die er op hun werk mag rusten. Hij schetste de taak van mevr. Bac als inkoopster en me neer Bac als vliegende organisa tor bij projectinrichting. Hoewel er tijdens de openingsact prijzen uitgeloofd worden voor een ver blijf in één van de recreatiecentra van Center Pares achtte hij het wenselijk dat het echtpaar die ge neugten ook eens ging smaken als alle zaken keurig op een rijtje gezet zijn. Tenslotte sprak eige naar A. Bac een welgemeend dankwoord aan alle bedrijven en medewekers die meegeholpen hebben om het pand te realiseren. Soms onder enorme druk. Hei zij blij te zijn dat zijn moeder, die ooit met een tas achterop de fiets de grondslag voor het bedrijf legde, deze mijlpaal mee kon maken in hun midden en het niet te betreu ren dat hij destijds zijn ambities om een ander beroep te kiezen, opzij zetten. Horeca-service: Onder genot van een glaasje konden de talrijke aanwezigen de grote winkel bekij ken (leuk dat een in dit deel van de Dorpsstraat gevestigde horeca service de opdracht kreeg deze receptie en het Open Huis te ver zorgen. Nu maakten de bezoe kers niet alleen kennis van de veel zijdigheid van Bac, maar ook met die van Jari Abbekerk). Ook 's avonds was er een massale op komst van belangstellenden tij dens het Open Huis. Indeling winkel Bac Bij de entree van de winkel is het haast vanzelfsprekend dat je door loopt, maar dan passeer je eigen lijk een hoek die niet onopge merkt mag blijven, hierin, rechts, achter de etalage, hangt een uit gebreid assortiment sportieve he renmode uitgestald. Verder hagt hier een collectie blazerpakken, jasjes en sportievere dames com binaties. Hoewel de winkel erg ruim opgezet is geeft deze hoek een intieme sfeer. Zomaar lekker grasduinen, wie doet dat niet graag? Links, rekken met sweat shirts passerend ontdekken we rekken met gekledere dameskle ding terwijl rechts de jeans en kin derkleding hagt en ligt uitgestald. Tegen de muren hangen nog meer rekken kinderkleding, ter wijl de toonbanken zo zijn opge steld dat ze geen obstakels vor men in de ruimte. De woningin richting is rechts, achterin de zaak Hier is het nog even aan de ruimte maar goed overzichtelijk, zoals de hele winkel. Hier is links de linge rieafdeling ondergebracht. Kinde ren kunnen in een aparte hoek spelen in de Train'. Dat het karakteristieke dorpscafé Hof van Holland in de Dorps straat van Zevenhuizen te koop is, daaraan twijfelt niemand. Dat de VVD er een voorstander van is om het door de gemeente te laten kopen en te slopen en het vrijge komen terrein als parkeerruimte dienst te laten doen, is van liever lede algemeen bekend. Waarom het college van B. en W. ertegen is, dat is nog niet onder de aan dacht gebracht. Tijdens de ge meenteraadsvergadering van 4 februari kwam het voorstel aan de orde voor het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanbren gen van parkeerplaatsen nabij Dorpsstraat 145-147 (de nieuwe winkels). De heer Kerkhof (VVD) zei toen graag aan het voorstel mee te werken en wilde er een ding aan vastknopen. "Er is aan die kant van de Dorpsstraat een enorme parkeerdruk. Er komt een aantal plaatsen bij. Zou het moge lijk zijn om voor de noordkant van de Dorpsstraat een soort parkeer- balans te maken? Wat is er nodig op grond van de vestigingen die er nu zijn en op grond van de vestigingen die er bij komen aan die kant? Welk aantal plaatsen is er beschikbaar? Spreker vroeg zich af of als er een tekort zou zijn graag in overweging te geven of er met Hof van Holland iets te doen is. De voorzitter beaamde dat er een parkeerdruk is, doch dat het college op dat moment, hetgeen al eerder in de commissie Alg. Bestuurlijke zaken was gezegd, bereid is tot medewerking zoals in dat voorstel tot uitdrukking komt. "Het college is om twee redenen niet bereid om initiatieven te ne men t.a.v. de aankoop van Hof van Holland, puur alleen voor parkeerruimte. De eerste reden is dat een dergelijk initiatief nauwe lijks financieel verantwoord kan worden genoemd. De andere re den is dat het een opening in de Dorpsstraat zou betekenen, wel ke op die plaats zeer ongewenst is. Wanneer er in samenwerking met anderen iets te doen valt, waarbij én de bebouwing in takt kan blij ven en vervolgens gemeentelijk aanspraak kan worden gemaakt op een stuk openbaar parkeerter rein, dan weten die eigenaren, of degenen die namens die eigena ren optreden, precies wat ze aan de gemeente kunnen hebben', al dus burgemeester Van Gent. speciale aanbiedingen: FASTO keukengeizer van 508,- nu 395,- VAILLANT keukengeizer van 468,- nu 365,- Dorpsstraat 28 Moerkapelle Tel. 01793-1307 De Bejaardenreis Moerkapelle is dit jaar op 8 juni. Nader bericht volgt! Sponsorzwemmen (jeugdclubs Moerkapelle) in De Koornmolen te Zevenhuizen a.s. dinsdag van 10-12 uur. Kinderbraderie jeugdclubs Zeven huizen op 9 april in het Hervormd Centrum. CONTACT-AVOND Zevenhuizen - Vogelvereniging Zang en Kleur organiseert op dins dag 5 april weer een contact avond om 20.00 uur. Op deze avond zal dhr. Wigmoré spreken over diverse tropische vogelsoor ten. Ook worden dia-beelden ver toond. Deze avond wordt gehou den in het clubgebouw aan de Zuidplasweg en is bestemd voor leden, donateurs en andere be langstellenden. Waddinxveen - a.s. woensdag 30 maart laten de 'popgroepen' van de Bonkelaar, Muziekschool en Samenwerkingsschool hun kun nen zien en horen in de Bonke laar. Nieuw talent dient zich aan. Het geheel wordt afgewisseld met rappers, hiphoppers e.d. Vanaf 20.00 uur kan je trecht. Toegang voor deze premiere is gratis! dorpsstraat 62a - zevenhuizen telefoon 01802-2289 GEMEENTERAAD ZEVENHUIZEN Verkeersmaatregelen dorpskern en noorde lijk deel van de Dorpsstraat Aan de oostzijde van de Dorps straat, tussen de panden Dorps straat 168 en 190, wordt een los- en laadzone gecreeërd van maan dag t/m zaterdag van 08.00- 18.00 uur. Op het overige ooste lijke deel van de Dorpsstraat, tus sen de Burg. Boerstraat en de Opril, wordt een stopverbod inge steld, eveneens met een verkeers bord met daaronder het opschrift: van maandag tot en met zaterdag van 08.00 tot 18.00 uur. Aan de westzijde van het gedeelte Dorps straat tussen de Burg. Boerstraat en de Opril, behoudens voor het gedeelte tussen het parkeerter rein bij Dorpsstraat 145 en de Catgesbrug, wordt het bestaande parkeerverbod ingetrokken en worden de desbetreffende bor den verwijderd. Met een verkeers bord wordt de huidige los- en laad zone aan de Burg. Boerstraat nu als officieel aangegeven. Aan de zuidzijde van de Burg. Boerstraat wordt een parkeerverbod inge steld tussen de Dorpsstraat en de Boslaan, behoudens voor de par keervakken. Het dorpsplein wordt aangewezen als voetgan gersgebied voor het gedeelte dat is gelegen voor het gemeente huis en dat thans door houten paaltjes is afgescheiden van de openbare weg. In het Raadhuis hof zal een parkeerverbod wor den kenbaar gemaakt buiten de parkeervakken. De heer J. Brouwer (CDA) wees op een stukje voorlichting dat naar buiten moet komen, wist zich ervan overtuigd dat het college niet te doen is om de consument uit de Dorpsstraat te bannen en vroeg een evaluatie over een jaar. Ook de heer M. Zijderhand gem. bel. had een dergelijk voorstel en vroeg zich af in hoeverre de mid denstand zich met de materie van parkeermaatregelen kan instem men. Hij vond het onterecht dat drie parkeerplaatsen voor de brandweergarage gereserveerd moeten blijvenv oor brandweer lieden. De heer Hofman (PvdA) is opgevallen dat mensen auto's dicht tegen woningen parkeren, zodat men er niet langs kan lopen. Burgemeester Van Gent zegde toe dit bij plannen voor de herbe strating van de Dorpsstraat in de gaten te houden 'desnoods gaan we weer van de paaltjes naar het ouderwetse trottoir." De sugges tie van een parkeerbalans, ge daan door de heer Kerkhof (VVD) beloofde hij ter harte te nemen. Verder verklaarde hij dat er de mocratisch overleg met de mid denstand heeft plaatsgevonden en dat de rijkspolitie adviserend is opgetreden. Laatstgenoemde gaat straks ook corrigerend optre den bij overtredingen. Dat duidt niet direct op het uitdelen van proces-verbalen.

Dorpskrant | 1988 | | pagina 15