rv SPORT SKEELERS 199, 620, rv SPORT Volleybal Provinciale Brandweerwedstrijden Volleybal VAN DEN BERG 5 RONDO's halen - 4 betalen! DE BROOD-DRANK is weer binnen! Volleybal Wij openen het nieuwe skeeler-seizoen met scherpe aanbiedingen ZANDSTRA SKEELERS Nieuw Viking Skeelers ook voor VAKKUNDIG onderhoud en advies H. SLOOIJER bouwbedrijf Het werd droog! Stormvliegers eerste wedstrijd Nieuw peilbesluit Eendragtspolder uw warme bakker Heren 9 kampioen Schoolverlaters moe ten voor goede start zorgen in 3-, 4- of 5-wielers laag en hoog model, prijzen vanaf met superlicht kunststof onderstel en 5 wielen diverse modellen vanaf OPENINGSTIJDEN: maandag 13.00-18.00 uur dinsd/dond. 9.00-12.00 -13.00-18.00 uur vrijdag 9.00-12.00 - 13.00-20.00 uur zaterdag 9.00-16.00 uur. Dorpsstraat 147, Zevenhuizen, tel. 01802-3543 Rentokil laat kans onbenut! Zevenhuizen - Zaterdag kreeg Rentokil-ZVH het team van De- tach/Animo op bezoek. Dit team staat op de 2e plaats en had alleen nog van Rentokil verloren. Door- dat de naaste concurrenten Nas hua en Deltalloyd beide verloren, was er een kans dat de Zevenhui- zense ploeg zich nog vaster op de 3e plaats zou zetelen. Het begin van de wedstrijd ging moeizaam; beide ploegen had den veel moeite in hun spel te ko men. Bij de Zevenhuizense heren was de service niet goed verzorgd zodat er geen punten gescoord konden worden. Detach wist min der fouten te maken en kon tot 8- der fouten te maken en kon zo met 9-15 deze set winnen. In de 2e set gaf Rentokil meer partij en kon tot 8-9 bijblijven, maar ook nu weer wist Detach in deze fase met een sterk aanvallende Klaas Sybrandi de punten binnen te halen. Met 11-15 werd deze set gewonnen. In de 3e set kwam het herstel bij Rentokil, de pass lag goed en de aanval liep daardoor beter. Bovendien ging de service nu wel goed en met Mark Dron- kers die zeer sterk verdedigde, kon Rentokil een 15-7 winst boe ken. In de 4e set liep. Detach weer uit naar een 2-6 voorsprong, maar nu kwam via een goede ser vicebeurt van Don Verdonck en de sterke aanvallen van Brecht Rodenburg, Rentokil weer op een voorsprong van 7-6. De ploeg van trainer Bart Stolwijk wist nu wel door te stoten en zette Detach goed onder druk. De voorsprong werd steeds groter en bereikte een 12-7 stand. Hierna wist De tach toch weer langzaam terug te komen (13-12). In deze fase wis ten de gastheren zich gesteund door een veelkoppig publiek en zo toch de laatste punten te sco ren: 15-12. De beslissende 5e set verliep grillig. Nadat het vele servicebeur ten lang 0-3 in het voordeel van Detach was, wist Rentokil door een sterke blokkering weer langs zij te komen en ze gingen door. Er werd gewisseld van speelhelft met de stand 8-5 in het voordeel van Rentokil. Ook nu bleven de Ze venhuizense heren goed door gaan. Dit ging goed tot 14-9. Daar na lukte niets meer en kon Detach via een sterke service, een hech ter blok, langzaam maar zeker weer in de wedstrijd komen en uit eindelijk een 14-16 setwinst beha len. Dit was voor iedereen een ver rassende wending. De kans op verbetering en verste viging van de positie op de rang lijst hebben de Zevenhuizense he ren laten liggen, zodat de komen de wedstrijden steeds belangrij ker gaan worden. A.s. zaterdag spelen de heren in Barneveld te gen het team van Brezan/SSS om 19.00 uur. voor verbouwingen, onder houd en nieuwbouw. Tevens ontwerp- en tekenwerk en verzorgen bouwaanvraag. Neem eens kontakt op voor een goed advies of een vrijblijvende prijsopgave. HERENWEG 47 2751 DC MOERKAPELLE TEL. 01793-16 89 24 ploegen namen zaterdag deel aan de in Moerkapelle gehouden provinciale brandweerwedstrijden. Er werd op twee terreinen gespeeld. De eerste baan was gelegen bij landbouwer C. Brouwer aan de Herenweg. De andere baan bevond zich bij het voormalige landbouwbedrijf van M. v.d. Velden aan de Bredeweg. Beide objecten hadden een andere opdracht. Zo werd er op het terrein Brouwer gesuggereerd dat er een boerenknecht de tractor had ge start die in brand vloog. De bestuurder probeerde zich te red den door eraf te springen en brak een been. Op het terrein v.d. Velden, baan 2, was er zogenaamd een c.v. ketel in de brand gevlogen, waarbij de aanwezige persoon in de vlucht ergens tegenaan beland de en bewusteloos raakte. Van belang in de puntentoekenning door de jury was de redtijd van de verwonde personen. Burgemeester A. W. Lips viel de eer te beurt om in de bedrijfshal van aannemer G. Bakker de prijzen uit te reiken, (het dorpshuis was bezet door volleybal Iers) Hij kon terug zien op een geslaagde dag, die aanvankelijk onder slechte weerstomstandighe- den was begonnen. De prijzen bestonden uit, miniatuur verdeel- stukjes. De eerste drie prijswin naars van baan 1 werden: de ploegen van Goudswaard (1), Leerdam (2) en Hagestein (3). Op baan 2 was de uitslag: 1. Katwijk, 2. Valkenburg en 3 Unilever. Deze zes winnaars mogen binnenkort deelnemen aan de Gewestelijke Wedstrijden. Complimenten klon ken er verder nog voor de organisatie die geheel in haden was van de Moerkapelse brandweer en wedstrijdleiders Peek Stok en Blok. Wat ik stil-aan voor mogelijk hield, ge beurde...het werd droog. Schreef ik on langs mijn hart leeg, down in verband met die overvloed van hemelwater; ik ben het al weer helemaal vergeten. Welgemoed stapte ik de tuin in met de spitschop en ging naar hartelust het onderste boven keren. Eén steek diep. Ik stond er toch van te kijken hóe snel het water in de grond alweer gezakt is. Toen de oppervlakte 'zwart' was, heb ik daags daarna een uur - met de grasmachine achter mee aan - heen en weer gesjokt. Zo doende begon alles wat groeien en bloeien kan er weer aangenaam verzorgd uit te zien. Straks zalik zaaien en poten om in de komende zomermaanden te kunnen oogsten waar moeder natuur het mee gaat verrijken...aan haar zal het niet liggen. Wat me meer bezighoudt is, wat we met haar aan het uitvoeren zijn Als ik hoor en lees hoeveel gif er in de aardbodem huist, frons ik het voor hoofd. Als ik zou weten wat voor inge- rechtigheden er bóven die frons zwe ven, (reuk- en kleurloos meestal maar het is er) dan denk ik dat ik met die wetenschap niet zo blij zou zijn. Wreve lig en nagenoeg machteloos besef ik: gif van onder, gif van boven en daar tussen groeit m'n sla....' CORRIE VAN NIEROP Zaterdag werd de eerste wedstri van postduivenvereniging De Stormvliegers in Zevenhuizen] houden. De wedstrijdvlucht gj, vanaf Roosendaal en betrof 52 k 617 duiven bonden de strijd voor de prijzen. Na een w zonnig weer, was het een teleurs' ling dat er zaterdag natte sneec viel. Gelukkig klaarde de lucht en konden de duivenmanden 14.45 uur geopend worden. Mi goed zicht en lichte tegenv»-1 haalde de snelste duif ruim 66 k De winnende duif van deze mo- vlucht was nr. H83 560 819 v Joh. Stofberg. Hij behaalde z'n 24 ingezette duiven, toch nr liefst negen prijzen. Ook C. Zw startte sterk. Hij behaalde c: tweede prijs met z'n eerst geteket de en had zeven van de 14 prijzet De derde prijs ging naar Strijdhorst, eveneens men z'nee, getekende en had vier van de nr in de prijzen. De absolute topjx van de wedstrijd was de heer Duursma. Hij behaalde met zij, duiven zeven vroege prijzen van twaalf. Zodoende werd hij lijst": voerder. De comb. De Graaff, Rijs zit hem vlak op de hielen. V van de acht en drie heel vroeg, eveneens prima is. Op enigs afstand volgt H. Brands die mt een heel peleton voor bleef. Dooi met z'n aangewezen duif de vierdt prijs te pakken, staat C. Nobel d: aangewezen kampioenschap. weer 2 kampioenen bij Rentokil! Zevenhuizen - Zaterdag kon Ren tokil weer 2 teams huldigen. Bij de heren-afdeling werden zaterdag het 6e en het 9e team kampioen van resp. de 3e en 4e klas Gouda. Het 6e team wist op overtuigende wijze kampioen te worden door de wedstrijd van RHN/VSTS 4 te winnen met 0-3. Dit team, ge traind door Ruud van Leeuwe be staat uit: Jan vd Dool, Nico Per- dijk, Marco de Rooy, Jaap Staal, Bert Verburg, John Mebius en Marcel v.d. Linden. Het 9e herenteam moest voor het kampioenschap eerste mede kandidaat RHN/VSTS 5 verslaan Dit gebeurde in het dorpshuis Swanla met 3-1, waarbij het zeer moeilijk ging. Maar trainer Job de Ronde heeft van zijn spelers: Ron Bosch, Joost Everaart, Jan Dirk zwager, Erik Molenaar, Ed Riet veld, Fred Zweere, Hans Spek man, Ed vd Lugt en Herman See- gers, een ware kampioensploeg gemaakt! Rottterdam: De verenigde verga dering van het hoogheemraad schap van Schieland heeft een nieuw peilbesluit voor de Een dragtspolder vastgesteld. Uitvoe ring van dit besluit zal leiden tot een verlaging ten opzichte van het huidige waterpeil in de polder. Het peilbesluit wordt nu aan Ge deputeerde Staten van Zuid-Hol land voorgelegd ter goedkeuring. Het besluit is een uitvloeisel van het waterbeheersingsplan ter ver betering van de waterhuishou ding in de Eendragtspolder, dat reeds in september 1987 door de verenigde vergadering is vastge steld. Verzoek De peilverlaging vindt plaats op verzoek van een aantal ingelan den (inwoners) van de Eendragts polder. Het daaropvolgende on derzoek naar de mogelijkheid en wenselijkheid van peilverlaging heeft geleid tot het nu vastgestel de peilbesluit. Peilgebieden De polder heeft drie peilgebieden. Het eerste peilgebied is gelegen ten noorden van de Middelweg en wordt overwegend gebruikkt voor de akkerbouw. Het waterpeil voor dit gebied is vastgesteld op NAP - 6.45 m voor zowel het zomer- als winterpeil. De peilschaal voor dit eerste gebied staat bij de instroom opening van het poldergemaal. Het tweede gebied is gelegen ten zuiden van de Middelweg en wordt in hoofdzaak als grasland gebruikt. Het zomerpeil is vastge steld op NAP -6.30 m en het winterpeil op NAP -6.45m. De peilschaal voor dit gebied staat in de 2e tocht nabij de Middelweg. Moerdijkstraat 19 Moerkapelle Afgelopen zaterdagmiddag om 2 uur begon de wedstrijd van ZVH 9 tegen Karssen VSTS 5. De win naar van dit duel mocht zich na afloop kampioen noemen. Na de nodige instructies van trai ner Job de Ronde kon de le set beginnen o.l.v. André den Hollan der, tevens scheidsrechter. On danks een lange le ralley liepen wij vrij gemakkelijk tot 12-0 uit. Maar toen de rivalen wat aan de omgeving en het daverende pu bliek gewend waren pakten ze nog een paar puntjes terug. Maar tevergeefs, ademverspilling. He ren 9 sloot deze le set met 15-4 overwinning af. De 2e set toen o.a. de "King" bijgenaamd Erik Mole naar weer back was, na le set reserve, kon de tegenstander na een gelijk opgaande strijd het puntenvoordeel van 14-16 naar zich toetrekken. Ook in de 3e set een gelijk opgaande strijd, maar vanaf de stand 7-7 kon de concur rent alleen maar toekijken, onze aanvallers leefden zich uit op de meest prachtige set-ups en zo denderden we naar een 2e set overwinning af 2-1 in set stands voor ZVH 9 Daar wij geen 5 sets spelen moest deze 4e set dus gewonnen worden, anders werkt het gelijke spel met voor Karssen nog 1 wedstrijd te spelen in hun voordeel. Dat iedereen zich daar van bewust was bleek wel door de vaak stomme fouten die gemaakt werden. Hierdoor keken we tegen een 4-8 achterstand aan. Maar Job die langs de kant ook niet stil zat stond op en vroeg een time out aan, de scheidsrechter zag dit en floot voor een halve minuut instuctie tijd. Na alle informatie die ons toen overspoelde kwa men we weer met volle moed en extra opengetapte energievaatjes weer in het veld en waren we geconcentreerd als nooit tevoren. Doodstil aan de Zevenhuizense kant. Rumoer en gejuich aan de andere kant. De scheidsrechter fluit....Karssen serveert... de bal suist richting links achter, nog, voordat de bal de grond raakt wordt hij keurig gestopt, opgezet en met een krachtige smash door Herman aan de andere kant in het veld gedeponeerd.... Stilte, versla genheid bij onze rivalen, gejuich en energie uitstraling bij Zeven huizen. De stand wordt gelijk ge trokken 8-8. Time-outs, spelver- traging bij de concurrent, het mag allemaal niet helpen. Want bij de stand van 12-12 slaat Heren 9 toe de tempo versnelling zet zich door het kampioenschap is in zicht 14-12 nog 1 punt. "De King" serveert, een foutieve stop en de bal beland in de tribune. WE ZIJN KAMPIOEN. HOERA!! Maar ach wat zegt een kampioenschapa!;.*, teams bijna 2 uur lang elkaar evenwicht houden. 2 uur waar iedereen lekker gespeeld heeft het publiek genoten heeft. D" zijn er toch eigenlijk 2 kampi nen bezig geweest. Na afloop bloemen van de ver ging, felicitaties van iedereen?:; geklonken met de tegenstand^ en 's avonds met z'n allen uit eten Het was een beregezellige i geweest. "Zorg voor een goede start op dei' beidsmarkt: met een goede opleidt' en de juiste instelling." Woorden v» Schelto Patijn, commissaris der kt» gin in Zuid-Holland, in het nieti Schoolverlatersmagazine 1988.1 eerste exemplaar kreeg hij woen; 6 april aangeboden door coördinal Hein Hanegraaf van de federati vereniging Vrijbaan, één van de 3 a ganisaties die dit informatieve r zine uitgeven voor Zuid-Holland, alle voortgezette opleidingen, bij» le diensten, arbeidsbureaus en inst lingen voor onderwijs zal het magt ne ter inzage komen te liggen. In' Schoolverlatersmagazine 1988 wo jongeren op een aantal mogelij den gewezen als ze van school ko" doorleren, stage lopen, ervaring o doen, aan een leer-werkproject dee nemen, met vrijwilligerswerk een baan zoeken, profsporter worden gaan werken of... voor jezelf begin" als ondernemer! Uiteraard is dat laatste niet voor iedere schoolverlater weggelegde daar wijst dit magazine ookop. Ve aandacht voor minder bekende 0' dingen als de middelbare landbo school, de vakopleiding via het 1 lingwezen, het leerlingwezen bij overheid en financiële mogelijkh" en werk voor vrouwen. Voor meisjes wordt gewezen op MTAS, die ook fijntechnische va kent en op de mogelijkheid om bijdt politie te werken of b.v. als dan" een eigen balletstudio te beginn OOk kunnen zij in leer-werkproject ervaring en scholing opdoen of in T willigerswerk naar andere dan de traditionele mogelijkheden uitkijk® Het Schoolverlatersmagazine 1' geeft ook informatie over de nieuï< (lagere)uitkeringen, vakantiewerk, werken en leren in d eland- en tuinj bouw en bloemenbranche. een kijf eens-rond-kwartaal voor schoolver ters en doorstuderen na je exam® Het bllad is een uitgave van de fede tieve vereniging Vrijbaan. het Con centrum Onderwijs Arbeid (COA) Zuid-Holland-noord en het Burea- Educatie van de provincie Zuid-H* land. Het magazine is o.a. te beste bij Vrijbaan. door overmaking van 2.- per ex. op giro 1879724 oa> Schoolverlatersmagazine 1988

Dorpskrant | 1988 | | pagina 10