MODISCH SAMENSPEL BOS s vnn RIJS STRRLUJERKEfl Fa. W.v.d. Vlist i I JAN V.D LINDEN AUTOSCHADE Groeneweg 38 - 2761 DE Zevenhuizen - Tel. 01802 - 3500 Kampeerterrein Zevenhuizen begon seizoen goed! De staalkonstruktie voor JAN VAN DER LINDEN AUTOSCHADE werd verzorgd door: Wij feliciteren direktie en personeel, en wensen hen een succesvolle toekomst f 327.- Dorpsstraat 24- Moerkapelle-Tel. 01793-1315 Waddinxveen - Wethouder drs. M. Kraaijestein van Waddinxveen verrichtte vrijdagavond jl onder toeziend oog van genodigden, de officiële openings handeling van het nieuwe Autoschade-bedrijf van Jan vd Linden op het be drijventerrein Coenecoop in Waddinxveen Direct na het moment dat hij de toegang van de autospuiterij ge opend had kwam er vanachter een papieren wand een auto aan gereden die deze laatste hinder nis wegnam, en de plaatwerkerij inreed. Wethouder Kraaijestein complimenteerde de familie Van den Linden en noemde het voor Jan van de Linden 'uw glansrijke partner een belangrijk moment. Wat kapot is gaat u repareren in deze prachtige plaatwerkerij en spuiterij. Het is verrassend wat er totstandgekomen is. 40 a 50 jaar geleden werd uw bedrijf met fiet sen gestart. Nu heeft u dit bedrijf waar moderne technologie wordt toegepast." Spreker stelde dat de gemeente Waddinxveen blij is met Jan v.d. Linden's vestiging in Coenecoop, waar inmiddels al een tiental bedrijven is gevestigd. Waarop helaas de toegangswe gen naar de bedrijven nog niet in goede conditie zijn, maar de weersomstandigheden en dienst gemeentewerken er de laatste da gen aan meegewerkt hebben de bedrijven en zeker Jan v.d. Lin den, bereikbaar te maken. De wethouder maakte van de gelegenheid gebruik om de aan wezigen, waaronder veel Moerka- pelse zakenlieden, de aantrekke lijkheid van het Waddinxveense Coenecoop te schetsen, vanwege de goede ontsluiting naar rijks weg 12. Ook de voortgaande uit breidingsmogelijkheid voor een Coenecoop 2, daar Waddinxveen reeds gronden gekocht heeft, bracht hij onder de aandacht. Min der blij zei hij te zijn met de uit spraken van de Kamer van Koop handel die graag een Waddinx veense Poort, ter aansluiting op de Goudse Poort zien. "Heeft u de grond daar al eens gezien? Je hebt er lieslaarzen voor nodig. We zeggen niet dat op die plaats nooit een bedrijventerrein komt, maar DE DORPSKRANT FELICITEERT JAN V.D. LINDEN MET HET PRACHTIGE NIEUWE BEDRIJF zulke gedachten als de Kamer van Koophandel uit, geven alleen maar onrust." Terugkomend op de realisatie van Jan v.d. Linden's autoschadebedrijf roemde hij diens durf om als één van de eerste gegadigden hiervoor grond te kopen. Hij zei het volste vertrouwen in Jan v.d. Linden en de vier medewerkers die deze plaatwerkerij en spuiterij gaanr unnen, in de wetenschap dat het vaklui zijn. Jan v.d. Linden sprak een dank woord aan het adres van aanne mer Koster en Moerkapelse be drijven die de installatie verzorg den. Medewerkers die zich extra ingespannen hadden om het ge bouw voor de opening gereed te krijgen een weekeinde Center Pares aangeboden. Het gezin V.d. Linden kreeg op hun beurt een etentje aangeboden van een verf- leverancier. AUTOSCHADEBEDRIJF Het gebouw van Autoschade Jan vd Linden werd gerealiseerd door aannemer Joh. Koster en Zn. uit Moerkapelle, doch het leeu wenaandeel: de staalconstructie, nam de firma Bos Van Rijs uit Zevenhuizen voor z'n reke ning. Complimenten klonken al- lerwege tijdens de bezichtiging, voor hetgeen door deze firma, in samenwerking met aannemer Koster, tot stand kwam. Het ge bouw ziet er zeer solide uit. Het interieur zelfs bijzonder fraai. Er is gebruik gemaakt van de natuurlij ke kleur aluminium met koren- blauwe accenten van deuren, trap en panelen. De spuitcabine is zeer vernuftig opgezet en heeft nog een kelder er onder. De techno logie wordt hier toegepast d.m.v. een infraroodapparatuur om het plaatwerk van de te spuiten auto's snel te laten drogen. Bovendien heeft Jan v.d. Linden een droog- straat in de plaatwerkerij opge steld naar de spuitcabine, waar door luchtcirculatie een object in tien minuten gedroogd kan zijn, ofwel spuitklaar. Verder lijkt de vloer op die van een balzaal: prachtig kunststof gespoten, wat, blijkens betrokkenen, geen sine cure geweest is. Het resultaat is gemakkelijk te reinigen en schoon ogend Hoewel de voorspellingen in de week voor Pasen niet zo gunstig waren als uiteindelijk het weer werd, kwamen toch veel kampeerders naar Ze venhuizen. De Fransen, waarvan er diversen kwamen, hadden een week voor Pasen al vrijaf en begonnen hun vakantie niet zo goed. Toch was het weer geen spelbreker toen alle boten vanaf de camping met een voor dit doel gehuurde 20-tons kraan van de fa. Heijkoop weer in het water gezet werden. Die gigantische operatie waarbij zeker 20 paar handen behulpzaam is, vond maandag voor Pasen plaats. Een spektakel dat zich tweemaal per jaar afspeelt: in voorseizoen en na de zomer, wanneer de boten weer uit het water gehesen moeten worden. Met trailers achter tractors worden de boten dan vervoerd. De camping ligt de hele winter vol met boten. Nu zijn ze weer weg, via het water van de Hennipsloot en de sluis naar de jachthaven De Eendragt gevaren waar ze op hun eigen stekkie liggen aangemeerd. Overigens worden niet alle boten na de zomer uit het water gehesen: dat is afhankelijk van de wens van de eige naar. "We waren de maandag voor Pasen goed en wel klaar of het begon weer te gieten" herinnert zich beheerder Joop Zappeij. Onder het genot van een kopje koffie met Adri Stougie en de heer Lekkerkerkerk, beiden werkzaam bij het recreatieschap, maar in verschillende functies, luiste ren we naar hetgeen kampeerterrein Zevenhuizen voor de vakantiegan ger te bieden heeft. De heer Zappeij deed even hiervoor zijn zegje voor Radio West.... SEIZOEN BEGON GOED! "De Hollandse kampeerders kwa men op Goede Vrijdag, de eerste mooie dag weer" deelt mevr. Stou cjie ons desgevraagd mee. Zappeij "We hadden al geen hoop meer, dat er na het slechte weer nog zoveel mooie dagen zouden ko men. De camping was nat, het gras drassig. Het was meer sop pen dan stappen...Toch moesten we op een invasie voorbereid zijn. En dan nog wel kort na het boten- transport. Gelukkig was dat ook zo, toen vrijdag het seizoen echt begon. Uiteraard hadden we al eerder gasten. Dat kan hier. Soms zijn het goede bekenden. Zoals de Shaloff brothers. Die zijn driejaar niet in Zevenhuizen geweest. Ze traden een paar jaar geleden op tijdens een Braderie. De één is vuurvreter en degenslikker en de ander is entertainer. Beide arties ten blijken naast nachtclubvoor stellingen ook mee te doen in cir cusprogramma's. VASTE KAMPEERDERS Kampeerterrein Zevenhuizen heeft ook een groot aantal vaste kampeerders uit de regio. Die kwamen nog lang niet allemaal met Pasen. Lekkerkerker denkt 60%. Verder komen er kampeer ders uit alle delen van het land, omdat Zevenhuizen centraal gele gen is, ten opzichte van de Rand stad met grote steden op een steenworp afstand, het Noordzee strand in korte tijd bereikbaar en bovendien in een waterrijk gebied met volop surf-, zeil- en zwemmo- gelijkheden. "Tegenwoordig zijn we niet meer zo seizoensafhanke- lijk, wat z'n oorzaak heeft in een verwarmde sanitair. Ook in het vroege voorjaar, ja zelfs in de winter is bivakkeren in een cara van, hoewel klein, beslist geen ar moe lijden." vindt de heer Zap- peij. Een vuile was of nat goed dat niet wil drogen is bovendien geen pro bleem omdat me uitgerust is van een super moderne wassalon. Wasdrogers bieden een geweldi ge uitkomst. Jammer dat het niet zo leeft bij de Zevenhuizenaren die met droogproblemen zitten. En stel je voor, de wasmachine is stuk....even koppie koppie...o ja, de camping! OP EN ROND DE CAMPING Door vakantiespreiding is het nooit mudvol op het Zevenhuizen se kampeerterrein dat een onder deel vormt van de recreatie-objec ten van het recreatieschap Rotte- meren. Toch reserveren veel kam van jeugdige streepblazer met mooie effen rok 3-delig (blazer, rok, blouse) peerders schriftelijk om echt ze ker te zijn van een goede plaats. De kinderen van de campinggas- ten worden door een recreatie team van een interkerkelijke com missie van Herv. en Geref. kerk uit Zevenhuizen, vier weken aange naam beziggehouden. Als het aan Joop Zappeij ligt, mogen dit best zes weken worden. De avondpro gramma's worden vanuit een acti viteitencommissie vanaf de cam ping georganiseerd. Die zijn op volwassenen en teenerjeugd ge richt. "Aan die vakantiespreiding hebben we best moeten wennen. Vroeger had je zes weken hoog seizoen, was de camping mudvol. Nu heb je zeker 8 a 10 weken hoogseizoen, wel een volle, maar geen overvolle camping. We heb ben 230 staanplaatsen. Die kun nen b.v. wel met Pinksteren alle maal bezet zijn. Zo'n weekeinde (wij denken een week, omdat veel scholen dan vrijaf hebben, red.) is het eigenlijk ook hoogseizoen." Mevr. Stougie valt de heer appeij bij: 'en wat te denken van de week einden van 5 en 6 mei en Hemel vaartsdag?'. Zappeij knikt: "Ja mei belooft voor de camping al een goede maand te worden." TREKKERSHUTTEN Sinds vorig jaar beschikt kampeer terrein Zevenhuizen over twee trekkershutten. Eenvoudige op trekjes voor 4 personen. In de hutten staan stapelbedden, is een kooktoestel aanwezig en kan er aan de eethoek met 4 inklapbare stoelen, gegeten worden. Echter, kookpannetjes of een verwar mingselement voor koud weer ontbreken. De laatste 2 dingen wil men wel aanschaffen, achter de hand houden voor situaties waar bij deze dingen nodig zijn. Koud, regenachtig weer en voor de ge bruikers van de trekkershut die geen kookgerei hebben meegeno men. De kampeerder dient zelf bestek, pannen, drink- en eetgerei en slaapzakken mee te nemen. In feite dezelfde uitrustig als een kampeerder, alleen hoeft men geen tent, stoelen of kooktoestel mee te nemen. "Trekkershutten kun je het beste van tevoren reserveren. Het is heel goed moge lijk om een vakantie te houden door het af rijden of fietsen van trekkershutten. Het beste is toch schriftelijk te reserveren om te leurstellingen te voorkomen. Eén en ander regelt o.m. de stichting trekkershutten. De hutten zijn standaardhutten, maar ook goed toegankelijk voor invaliden. Deze hutten in Zevenhuizen zijn van een goede bouwer, sober, maar kwalitatief goed. We hebben nu één seizoen ervaring. Wil je quitte spelen in de kosten dan moet je per hut 40 overnachtigen hebben. Wij hadden ca. 60 overnachtigen, zonder er reklame voor te hebben gemaakt." We concluderen, dat het hebben van trekkershutten op een camping geen financiële voordelen oplevert, maar dat het i een uitbreiding is van de aanwe- j zige faciliteiten op de camping De trekkershutten liggen op het Zevenhuizen kampeerterrein zeer centraal gelegen op een mooi terreintje achter het hoofd- toiletgebouw. Er is zelfs nog ruim te vooreen derde trekkershut... Of die er komt zal de toekomst uit wijzen.... trekkershutten op kampeerterrein zevenhuizen

Dorpskrant | 1988 | | pagina 4