BETER HOREN UIL ALBERT HEIJN SPAR de gehele dag GESLOTEN! Postduiven Volleybal Volleybal E.H.B.O. Film 'n Nieuwe telg met eigen wensen m DE SUPERMARKTEN in Zevenhuizen zijn op Koninginnedag De Bibliotheek is GESLOTEN WnYfNÜWl Ju Plattelandsvrouwen ili> Peut erspeelzaal De Zeven Dwergen vierde Lentefeest Congres 'De dag van de Kinderopvang; Den Haag 27 mei a.s. HARTSTICHTING Wat doe jij op woensdagavond? ...dan lees ik de DORPSKRANT!!!!! NIEUWE PREDIKANT! Boomplantdag Zevenhuizen-dorp DRUKKERIJ ELGERSMA Zevenhuizen - Zaterdag jl stond Duffel op het programma. De af stand bedroeg ca. 102 km. Met de wind op de staart is het een snelle vlucht geworden. Ruim 90 km. per uur werd er gevlogen. Deze week deed H. Brands behoorlijk van zich spreken. Niet alleen de le prijs eiste hij op maar ook de 2e was voor hem. Th. v. Heijnin- gen verbaase het meest: de hele week getimmerd en hokjes veran derd, want het ging helemaal niet en zie het resulteerde in de 3e prijs en 2 van de 6 in de prijzen. Het klassement werd totaal op z'n kop gezet. C. Zweere, die de mees te punten verdiende, ging van de 6e naar de le plaats. M. v. Rijk behaalde 9 prijzen met 16 duiven. Hij eindigde naast H. Brands op de 2e en 3e plaats, terwijl J.S. Heijkoop en B.C.Jdertog de 3e plaats in het dagklassement be haalden. Beide liefhebbers be haalden 50% prijs, wat zeer goed is. Het aangewezen kampioen schap wordt ook aangevoerd door C. Zweere. C. Nobel, wiens duiven slecht gevlogen hebben, pakte wel z'n aangewezen en staat nu op de 2e plaats. Op de 3e plaats is M. v. Rijk gekomen die aan een sterke seizoenstart be gonnen is. Erg jammer van deze mooie vlucht was hetgeen C. vd Graaff overkwam. Zijn klok was stilgevallen. De klok waar de vroegste duiven in geklokt waren. Het hele jaar perfect je duiven nalopen en dan door zo'n mecha nische storing je snelste duiven uit vallen is best triest.... Rentokil zonder vechtlust! Zevenhuizen/Barneveld - De he ren van Rentokil-ZVH 1 speelden zaterdag jl. in Barneveld tegen het team van Brezan/SSS en het ver moeden dat het een zware opga ve zou worden is helaas bewaar heid. Circa 1500 bezoekers za gen een zeer sterk spelend Bre- zan de volle winst met 3-1 binnen halen. De le set ging in het begin gelijkj op en Rentokil kon het tot 9-8 bijhouden. Daarna nam Bre- zan, door een betere verdediging, een grote voorsrpong die niet meer uit handen werd gegeven: 15-11. In de 2e set wist Rentokil beter aan te vallen en zakte Bre- zan wat terug. Met 8-15 kwam de stand weer gelijk. De 3e set gaf weer een ontketend Brezan te zien, dat knokte voor elk punt, terwijl bij Rentokil de vonk beslist niet oversloeg en met een zekere matheid liet Rentokil Brezan spe len: 15-8. Ook de 4e set werd door Brezan met deze cijfers ge wonnen, zodat de volle winst in Barneveld bleef. Dit verlies betekent voor Rentokil dat Europees volleybal nog steeds mogelijk is, maar dat uit de komen de wedstrijden minimaal 4 pun ten gehaald moeten worden. A.s. de lastige uitwedstrijd om 16.00 uur in Schoonhoven tegen streekgenoot ACCO/DOS. De eerste ontmoeting werd een 3-0 overwinning voor de Zevenhuize- naren, maar de heren van DOS zullen zeker alles geven om zich te revancheren. Zevenhuizen op de volgende dagen: Zaterdag 30 april Koninginnedag Donderdag 5 mei Bevrijdingsdag Donderdag 12 mei Hemelvaarts dag Maandag 23 mei 2e Pinksterdag. Dijkshoorn heeft een vertrouwde naam opgebouwd. De Dijkshoorn hoorspecialisten geven u betrouwbaar en vakkundig advies en hebben nog alle aandacht en tijd voor U. Goed horen is tenslotte belangrijk genoeg! Ziekenfondsen. ]/]/ii kompn I S/aag bij u thuis na' 6n' Ionische afspel, VAN HOREN EN ZIEN DE BESTE.... Schiedam, St. Liduinastraat 1tel. 010 - 26.76.49. Schiedam, Hof van Spaland 5, tel. 010 - 70.17.30. Rotterdam, Vierambachtsstraat 73, tel. 010 - 77.25.45. Maassluis, Noordvliet 25, tel. 01899 -1.22.88 Zevenhuizen, Burg. Boerstraat 2, tel. 01802 - 3050 beslissingswedstrijd voor heren 2 Zevenhuizen - Zaterdag jl. speel de Rentokil heren 2 in eigen huis tegen Volendam en moest win nen om op de 2e plaats te komen, naast PVC/blokkeer. De Zevenhuizense heren gaven de Volendammers veel ruimte en deze konden het lange tijd bijhou den. Maar Rentokil 2 hield alles toch in eigen hand en kon daar door de setmetl5-ll winnen.De 2e en 3e set gaven een gelijk beeld te zien; een voorsprong in het begin van Volendam werd te nietgedaan door Rentokil. Met als basis een sterke service, die onder steunt wordt door een goede mid- denaanval, zodat de punten bin nenkomen. Zonder echt in de problemen te komen weet Rento kil met 15-13 en 15-12 deze set te winnen en komt zo vast op de 2e plaats. Doordat PVC/Blokkeer met 3-1 van Allides wint komen zij ook op die 2e plaats. Hierdoor zal er zaterdag 23 april een beslis singswedstrijd tussen beide ploe gen gespeeld moeten worden. Deze wedstrijd wordt gespeeld in Valkenburg (ZH) om 13.30 uur in de sporthal de Terp. De winnaar zal zaterdag 7 mei de eerste PD- wedstrijd spelen. Zevenhuizen - Donderdag 21 apr. vindt de slotavond van het winter seizoen van de afd. Zevenhuizen van de Ned. Bond v. Plattelands vrouwen plaats in Hotel Vos: Mevr. Webster komt deze avond vertellen over het antieke quilten. Aanvang 20.00 uur. DAGREISJE Op 19 mei gaan de Zevenhuizen- se Plattelandsvrouwen een daag- je uit naar Texel. Wie mee wil kan zich bij Joke v.d. Wiel, tel. 1960. aanmelden. KONINGINNEDAG Op Koninginnedag hopen de plat telandsvrouwen hun kas te spek ken met een mini rad van avon tuur, waarop het altijd prijs is. Veel bloemen en planten. Zevenhuizen/Gouda - Geweldig was de inzet van de Zevenhuizen- se groep van 4 dames tijdens de zaterdag gehouden EHBO-wed- strijden in Gouda. Bijna was Ze venhuizen eerste geutorden, maar met een eervolle tweede prijs wa ren de E.H.B.O.-ers dik tevreden. De opvoering door leidsters wn 'zeven' dwergjes van het sprook -je: Sneeuwwitje, had jl. zater dagmorgen veel bekijks in dorpshuis Swanla. De ca. 80 peuters van de peuterspeelzaal De Zeven Dwergen hun broer tjes, zusjes, ouders en andere^ belangstellenden, genoten van de bijzonder leuke opvoering, tegen een prachtig decor. Om de kinderen geen angst aan te jagen stelden alle speelsters, zich voor zodat de kinderen in sommige van hen, hun leidster herkenden. Eerder die week hadden de leidsters het verhaal aan de peuters verteld, zodat het geheel geen verrassende griezeligheden had. Gerard de Bruin had deverhalendefunctie bij de opvoering. Voorafgaand! aan dit hoogtepunt van he:I Lentefeest, hadden de kinderer I deelgenomen aan tal van attrac I -ties waarvan de opbrengst d: peuterspeelzaal ten goede komt. Het verven van Sneeuw-1 witje en haar dwergen, uit gips gegoten, had ook z'n bekoor-1 lijkheid. De feestelijkheden werden met het verorberen vanI een pannekoek en limonade! afgesloten. Kinderopvang nu en straks: nieuwe mogelijkheden, nieu we ervaringen De Federatieve Vereniging VRIJ- baan en het Zuidhollandse Over leg Kindercentra (Z.O.K.) organi seren op vrijdag 27 mei in het Pro vinciehuis te Den haag de "Dag van de Kinderopvang'. Dit con gres is bedoeld voor iedereen die op de een of andere manier be trokken is bij de kinderopvang is Zuid Holland. Kinderopvang is een belangrijke voorwaarde voor arbeidsparticipatie van vrouwen met jonge kinderen. Al jaren is er een enorm tekort aan opvang. Na de invoering van de beroepsplicht voor vrouwen in 1990, zal de be hoefte aan kinderopvang nog meer toenemen. Het afgelopen jaar zijn er ver schillende voorstellen gedaan om tot een uitbreiding van het aa nbod aan kinderopvangcentra te komen, o.m. door de Emancipatie raad, het FNV-Vrouwensecreta- riaat en vanuit de PvdA (wets voorstel Vermeend-Van Nieuwen hoven). Ook bij de werkgevers staat kinderopvang de laatste tijd meer in de belangstelling. De nieu we ontwikkelingen en diverse fi nanciële regelingen en mogelijk heden zijn helaas nog onvoldoen de bekend bij veel werkers in de kinderopvang en zelfs bij de ge meenten die sinds de invoering van de Welzijnswet verantwoor delijk zijn voor het kinderopvang- beïeid. Dat is ook de aanleiding geweest voor Vrijbaan en het Z.O.K. om dit congres te organi seren. Naast veel informatie over de huidige stand van zaken, nieu we ontwikkelingen en (financiële) mogelijkheden van kinderopvang is een groot deel van het program ma van het congres gericht op praktische toepassingsmogelijk heden: het is van belang om nu te bekijken hoe de nieuwe vormen van kinderopvang in de praktijk gerealiseerd kunnen worden. In het ochtendprogramma ko men de nieuwe ontwikkelingen en mogelijkheden aan de orde en in het middagprogramma staan de ervaringen centraal van men sen uit de praktijk die vertellen over de manier waarop zij inspe len op nieuwe ontwikkelingen. Voor iedereen in Zuid-Holland die zich vanuit het oogpunt van beleid, werk, toekomstig werk, werkgelegenheid of alleen uit be langstelling met kinderopvang be zighoudt, is het zinvol om aan dit congres deel te nemen. Op de dag wordt het boekje 'Stap voor Stap' uitgegeven waarin alle belangrij ke informatie over kinderopvang is opgenomen. Hopelijk leidt 'De Dag van de Kinderopvang' tot veel nieuwe ideeën voor de praktijk en de rea lisering van meer initiatieven. De collecte voor de Hartstich ting heeft in Zevenhuizen 5 3.915,20 opgebracht. Van dit bedrag werd 5 597,25 door de inwoners van Oud Verlaat bijeengebracht. Organisator Kapteijn bedankt alle gulle gevers en collectan ten. Oud Verlaat - Zaterdagavond 23 april is er een filmavond in "De Vierkap" te Oud Verlaat om 20.00 uur. Op 1 mei doet de nieuwe! predikant van de HervormdtJ Gemeente Moerkapelle ds. J.W. van Estrik uit Mastenbroek! zijn intrede. In de ochtend-I dienst, die om halt tien beginil wordt hij bevestigd doordrs.P.I Koeman uit Woudenberg, om| half drie doet hij intrede. Beide diensten vinden uiteraardl plaats in de Moerkapelse Her-I vormde dorpskerk. Jan Willem! van Estrik werd 8 septemberl 1956 in Nieuwland geboren. Opl 21 augustus 1983 werd hij iif Mastenbroek in het ambt be-| vestigd. Hij gaat in M oerkapellel de vacature vervullen, die is| ontstan door het vertrek, b< vorig jaar, van ds. J. Harteman| naar Wijk bij Heusden. Ook in Zevenhuizen-dorp aancti Kratonlaan zijn door leerlingen! van beide basisscholen bom; I geplant. Burgemeester Van Gel nam hier eveneens aan deel. H;:| aantal bomen was minimaal c dat de dienst Gemeentewerk; weinig plaatsen had waar beplan-| ting noodzakelijk was. Ten nieuwe dimensie in me leren. I uidruchtig soms. muur hurt i eroi 'erend. Ten bijzondere eermelding wuurd. op een zorgen /dig gekozen, unieke kuurt uit de nieuwe en zeer uitgebreide Kennemer Kaarten Kol lekt ie. dorpsstraat 62 - zevenhuizen telefoon 01802-2289 namenboekje en verrassingspakket GRATIS!!!!

Dorpskrant | 1988 | | pagina 12