MASTREECHTER STAA) naar Zevenhuizen Als je hobby je lief is Corrie van Nierop....de duizendpoot! Voetbal JACOBUS ADRIANUS MARKUS "Soms ontglipt mij plots een spreuk, die leg ik vast, dat vind ik leuk". Deze tekst is ontsproten in het brein van Corrie van Nierop. Ze heeft er nog veel meer in keurig gotisch schrift vastgelegd op papier achter glas in een ^wissellijst. "Het leven is een permanente test...tot aan 't lest...da's de pest luidt weer een andere. Zet het mes niet op de keel van een homo- sexueel, want alleman, ook homofielen, zijn door God geschapen zielen" komt als een roep uit haar hart. Ook deze tekst prijkt achter glas. Het kan haar pijn doen als er dingen gebeuren in haar kerk: de rooms-katholieke, waar zij het niet mee eens is: er geoordeeld wordt met een veroordeling. Wat ze vroeger meemaakte kwam drie jaar geleden los als gevolg van een televisieprogramma van de KRO dat 'lief en leed' heette en over grote gezinnen ging. Zij werd voor dit programma geinterviewd. In die periode schreef mevrouw Van Nierop haar ervaringen met het rooms katholieke geloofsleven in haar gezin en bij haar eigen opvoeding die op kwamen borrelen op. en maakte er een soort boekje van getiteld: Opborrelingen of De Roomse boer. Ze zou ze eigenlijk willen publi ceren, of het boekje uit willen laten geven, maar weet niet hoe. Dat is ook het geval met een Daboekuit 1982, keurig getypt in een grote multomap. De schrijfster Corrie van Nierop is voor de Dorpskrantlezers geen on bekende. Regelmatig worden van haar hand gedichten of overden kingen gepubliceerd. Dat doet deze energieke, van levenslust bruisende 60-jarige, geheel vrij blijvend. Ze worden weieens ge bruikt als vullertjes, die opvallen, door kernachtig speels taalge bruik. Gehoord de reacties van de lezers, die van lieverlede bij haar of de Dorpskrant belanden, ge niet iedereen ervan. Ooit schreef ze ook in het kerkblad van haar kerk: 'de parochipost", maar die ambitie heeft ze niet meer...Ze is blij haar 'ei' in de Dorpskrant kwijt te kunnen. Al woont ze dan ook in een dusdanige uithoek van Zeven huizen: De Kouwe Hoek, dat daar de Dorpskrant niet bezorgd wordt ze leest 'm wel, dankzij mevr. Verweij van de Bermweg die deze krant en alle reklames voor haar bewaart. WEERSGEVOELIG 'Je had er zeker de smoor in" rea geerden kennissen op haar laat ste artikeltje over het slechte weer, dat in de krant voor Pasen verscheen. 'k Ben een ontzet tend weersgevoeliq mens" lacht ze bij het vertellen hiervan, bij de begroeting, die gepaard gaat met een stralend zonnetje en een schrale noord-oostenwind Het is alweer drie jaar geleden dat we haar bezochten. 1 oen namen we vooral haar schrijverstalent onder de loep onder het motto: 'Wie schrijft die blijft'. Nu komt dat uiteraard ook weer aan de orde, maar uiteindelijk, na veel omwe gen bewandeld te hebben, komen er uit een grote doos een hele boel schilderijtjes met een pot loodafbeelding tevoorschijn. CORRIE DE TEKENARES "Eigenlijk kwam ik er pas ander- halfjaar (geleden achter dat ik kon tekenen" (ze pakt een pocket met op de omslag een foto met een leuk blond meisje). "Kijk, dat is m'n jongste dochter toen ze 16 jaar was" (het boek is getiteld: op geruimd staat niet zo netjes). Dat haar dochter is afgebeeld heeft een reden: de vader van een vriendin die de covers van boeken verzorgt, moest een meisje met lang blond haar hebben. Moeder Corrie gaf toestemming voor de foto, mits het boek geen seksboek was. Haar eerste tekening was die van haar dochter vanaf de omslag van het boek. Ze kreeg voor het resultaat lovende woorden van hend ie al langer tekenen. Het blijkt namelijk dat het heel moei lijk is om een gezicht 'en face' met half open lachende mond waarin de tanden zichtbaar zijn, na te te kenen. Hierna volgden nog meer portretten, van kleinkinderen, van dieren, een eekhoorn, poesjes, uit "De Heer is mijn Herder" Psalm 23:1 Heden is na een zwaar en eenzaam leven van ons heen gegaan onze broer, zwager en oom in de leeftijd van 70 jaar. Capelle aan den IJssel: Capeile aan den IJssel: Zevenhuizen Z.H.: Capelle aan den IJssel: Berkel en Rodenrijs: Capelle aan den IJssel: Zevenhuizen Z.H.: Capelle aan den IJssel: J. Timmerman-Markus W. Timmerman B. de Waardt-Markus G. de Waardt K. Markus G. Markus-Oosterom P. Markus P. Markus M. Markus-de Butter T. Holdermans-Markus H. van Tilburg-Markus A. van Tilburg N. Simons-Holdermans N. Simons en verdere neven en nichten Leidschendam, 14 april 1988 Correspondentie-adres: Familie N. Simons Slotpoort 1 - 2902 BV Capelle aan den IJssel. De begrafenis heeft inmiddels plaatsgevonden op de Algemene Begraafplaats te Zevenhuizen Z.H. de krant, honden van nelie Smit- Kroes vanaf een prent in een tijdschrift, de Zangeres Zonder Naam, maar ook abstracte teke ningen. Die zijn soms de franje rond een getal, b.v. 40 (jaar) of 50 (jaar). Het cijfer 40 of 50 in een mozaiek, met in de 0 twee ringen ineen.„bedoeld voor zoveel jaar getrouwde echtparen. De meeste tekeningen zitten in een wissel- lijst. 't Zijn leuke cadeautjes. Diver se bruidsparen hebben een blij vende herinnering aan hun zo veelste huwelijksverjaardag van Corrie gekregen. Met liefde, zorg en toewijding met potlood op pa pier gebracht. Eh...dat papier... "O daarvoor gebruik ik de omsla gen van oude leesmappen die m'n dochter hier brengt voro het oud papier, 't Is hartstikke fijn tekenpapier', klinkt het bijna ver ontschuldigend... De hobby's die haar lief zijn en de talenten die ze kreeg Doet ze het schrijven tussen neus en lippen door, zo gaat het ook met tekenen.„en nog veel meer dingen, zoals b.v. het Teren van de Spaanse taal, vanwege een in Spanje wonende zoon. Toen de laatste van haar 8 kinderen de deur uitging behaalde ze MAVO deelcertificaten voor Engels en Nederlands, haar zwemdiploma en leerde voordien al typen om haar schrijverstalent fatsoenlijk leesbaar gestalte te geven. Verder geniet ze van het orgelspelen, waar ze helaas maar weinig tijd voor heeft maar desondanks trouw haar lessen leert..."Tja" zegt ze "ik hou nou eenmaal niet zo van plinten soppen en ik ben pas laat tot de ontdekking gekomen dat ik talenten bezit. Eerst was daar de zorg voor de kinderen, wat ik overigens met veel liefde deed. En van lieverlede ontdekte ik dat ik toch voor meer aanleg had. Ik denk weieens 'm'n schep per heeft me dit pas laat geopen baard. Maar misschien mag ik wel 80 jaar worden, dan heb ik nog 20 jaar voor de boeg", lacht ze. SOCCER BOYS F1 -GROENE- WEG F1 Zaterdag 9 april moesten we met ons Fl team naar Bleiswijk. Om 11 uur spelen dus kwart over tien vertrekken van de kantine bij Groeneweg. Dit werd wel iets later want door de weerstomstandighe- den dachten toch sommige jongens dat het afgekeurd zou zijn. Dit was echter niet zo dus even voor half elf vertrokken 8 spelers plus leider en ouders richting Soccer Boys. De aanvoerder had in eerste instantie afgeschreven maar door het slechte weer ging het andere niet door en konden wij toch meedoen. Het keepersprobleem loste ook vanzelf op want Rutger wilde nu de eerste helft wel keeper en voor de tweede helft waren er kandidaten genoeg. Na te zijn omgekleed spoeden we ons naar het veld waar we toch zeker nog tien minuten moesten wachten op een scheidsrechter. Daar we ook zelf geen bal hadden meegenomen konden we niet veel anders doen dan een beetje hollen en warm worden. Eindelijk kwam er dan toch een scheidsrechter en kon de wedstrijd beginnen. In het begin ging het heel leuk, over en weer ging de bal. Maar toch scoorden wij weer niet en de tegenpartij wel. Waar het ons aan ontbreekt is een beetje schot kracht. We hopen dat de trainer hier de komende tijd wat aan wil doen, uittrappen van de keeper, vrije schoppen, hard schieten, strafschoppen enz. Maar bij Soc cer Boys liep zo'n spelertje die goed kon pingelen en lekker schieten dus die maakte er drie. Ook was Tim van der Eist nogjarig geweest maar hij was een tractatie Marsen vergeten. Dus dit beteken de geen nieuwe energie en dus ook geen doelpunten, want toen hij alleen op het doel van de tegen stander afging schoot hij naast. Ook Michel Poorter was nogjarig geweest, maar die had de week ervoor al getracteerd, bij Boskoop waar ook al was verloren. Na de 4- 0 in de wedstrijd waren er dan nog de strafschoppen. Van de 8 werden er twee gemaakt, een schraal resultaat. Maar als de jongens maar plezier blijven houden in het spelletje dan is het goed en komen de resultaten vanzelf. Jongens succes en doe je best de volgende keren. van de leiders en trouwe suppor ters van Fl Het misschien wel oudste en verreweg bekendste mannenj van Nederland: de Koninklijke Zangvereniging Mastreectl Staar, komt op 26 november a.s. naar Zevenhuizen. L De gemengde zangvereniging Zanglust heeft het koor anderhalf! geleden al hiervoor uitgenodigd. Deze datum was toevallig vrij orl een in Leuven (België) gepland concert ter gelegenheid van de opej van een gerestaureerde kathedraal, uitgesteld werd. "Geweldig <jj toch voor Zevenhuizen nog een mogelijkheid was. De Mastreecl Staar zingt een keer of tien per jaar in Nederland en verzorgt ca. twj drie buitenlandse concerten. We prijzen ons gelukkig dat ze kurl komen" lacht Zanglust's p.r.-man Mark Hofman. Hoewel hij sinds l1/2 jaar niet meer meezingt in het Zevenhui- zense gemengde koor, staat hij er bijzonder sympathiek tegenover. Hierbij speelt mede het lidmaat schap van zijn ouders een rol. Omdat Mark van organiseren houdt, makkelijk met mensen om kan gaan en dit vanuit zijn beroep als vertegenwoordiger bij Publi- media, uitgever van de Gouden Gids, ook dagelijks doet, werd hem door Zanglust gevraagd zit ting te nemen in de commissie die het gehele lustrumconcert orga niseert en voorbereid. Ook in de organisatie heeft hij zijn deel, naast Jan Metselaar en zijn doch ter Ali, Bram Kwak en vader Pouw Hofman. Met elkaar vormen zij de organisatie van het lustrumcon cert. We praten met Mark over het Hoe en Waarom van de komst van dit 150 leden tellende Mannen koor naar Zevenhuizen We beginnen met het laatste: "De Mastreechter Staar komt naar Ze venhuizen omdat het gemengde koor Zanglust 20 jaar bestaat. Het viert z'n 4e lustrum. Allereerst vroegen we ons ca. 2 jaar geleden af: wat kunnen we doen om een feestelijke uitvoering van Zang lust interessant te maken. Alleen een uitvoering van dit Zevenhui- zense koor, trekt niet voldoende publiek om de sportzaal te gebrui ken. De Bruine zaal is akoestisch te slecht, dus waren we toch op de sportzaal aangewezen voor een uitvoering. Bij het 15 jarig bestaan was het Westlands Mannenkoor de trekpleister en eerder het Vo- lendams Operakoor tijdens jubi leumconcerten van "De Kleine Trompetter". Het is echt een uni cum dat de Mastreechter Staar in Zevenhuizen te verwelkomen. Het is misschien wel het oudste mannenkoor van Nederland en zeker het bekendste: 150 man sterk en ook buiten de landsgren zen bekend. Voordat we het con tract met de Staar ondertekenden moesten een aantal dingen op eenrijtje worden gezet: a. is het financieel haalbaar en b. moet het concert in de huidige sportzaal of in de nieuwe sporthal? Het eerste bleek geen probleem. Daar werd een sponsorplan voor ontwikkeld maar daarover straks. Omdat de leiding van de Mastreechter Staar altijd ver voorafgaand aan de uit voering de zaal omt inspecteren op geluid: akoestiek en luchtvoch tigherd, ruimte: hoogte en breedte viel in feite de nieuwe sporthal af. Deze kon van tevoren niet wor den bekeken, bovendien is het de vraag of hij op 26 november ge reed is (daar ziet het toch wel een klein beetje naar uit! red.) Inmiddels zijn de dirigent en de president van de Mastreechter Staar geweest en hebben hun goedkeuring aan de sportzaal ge geven. SPONSORPLAN Voor een ocncert van de Mas treechter Staar kun je geen kaar ten verkopen van dertig gulden per stuk. Zeshonderd bezoekers maal 30 zou dan 18.000 gulden opleveren. Dit bedrag zou dan óók de kosten van vleugelhuur, podium, tribune en zaaltribune moeten dekken. Omdat we een bedrag van dertig gulden voor een toegangsbewijs veel te hoog vonden, is besloten om het be drijfsleven om een financiële in jectie te vragen. De bedrijven die het concert op 26 november sponsoren, krijgen op hun beurt een aantal reklame-uitingen als tegenprestatie. In het program maboekje, in de kranten, op de kaarten enz. enz. Er is een bedrijf dat hij het binnenkomen van de sportzaal folders verspreidt, ter wijl andere bedrijven borden of vlaggen met hun naam ophangen of plaatsen. Tijde l culturele manifestaties is spc ring nog niet helemaal dxri drongen, maar allengs zie J fenomeen opduiken. Neeral de Bondsspaarbank die spoT bijna wekelijks matineé's i- Doelen. Inmiddels zijn erals:L sorcontracten afgesloten. Mij schien mogen de navolgend;! drijven alvast in de Dorpskf worden vermeld....?" I En Mark begint z'n opsomt! met het bedrijf dat wij ondel het lijstje plaatsen: Dijkshoorl brillen, restaurant Seven lil Dekker keukens, Rabobank! M'k, Phaff b.v., Recr. Verweij.?! Sport, fa. P. Visser Zn., Del verberk, het Vrije Volk en dru-J rij Elgersma. ZANGLUST in het verhai En dan heb je het eigenlijk! niet over de spil gehad, dejaj gemengde Zevenhuizense za vereniging, die haar verjad op 26 november hoopt te viel Een koor dat 30 leden telt er'| laatste weken aan de wegtim met een grote lotenverkoop.1 opbrengst hiervan is bedoeld! de heren in het nieuw te stea Als Zanglust in november mei| Mastreechter Staar op het p um staat, zullen de heren in t nieuw kostuum gestoken zijn. 1 dames kregen een jaar of cf geleden nieuwe koorkledinjll de 5.000 loten zijn er reeds 4.1 verkocht. Het restant hoopt q nog voor, of op Koninginnen aan de man te brengen. Op I dag vindt namelijk de trekka plaats. De hoofdprijs bestaat! een compact disc, de 2e pnjsj een stero-radio-cassetterecoi terwijl er verder nog tien i toegangsbewijzen voor het cj eert worden verloot...''aldusMal Overigens: de kaarten voorrf concert op 26 november kunrJ evt. al besteld worden bij deleda De kaartverkoop start medioa tember en als voorver I fungeert Jan de Ruiter (zoals woonlijk bij concerten). ORGANISATIE Nog even terug naar de orgar tie...Mark vertelt dat deze in hal zaken rond is. De contacten r| het stichtingsbestuur van 1 dorpshuis en beheer Ton 1 zijn uitstekend. Zeer welwiM staat men van de zijde van f dorpshuis tegenover de groca plannen van Zanglust "Ook! de zijde van het dorpshuis M zo'n avond, waarop toch ir liefst 800 mensen het dorps"-| bevolken, waar consumpties® den genoten en van een spa zaal een concerthal gemaakt I moet worden, toch de nodigel ventiviteit. We doen het d::-^ wat podium en tribunes I niet provisorisch, ander skorl inrichting en het opruimen twee dagen vrijwilligerswerk'! we hebben podium en tribal van een specialistisch bedrijf.SI tuurlijk komt er daarnaast rj heel wat op het dorpshuis af.jl Loeve en z'n staf hopen dieavCJ 800 mensen aan gratis koffef helpen, want daarop worden J bezoekers door het jarige Zq lust getrakteerd. Daarvan 6001! zoekers van wie een pu:" L entreekaart wordt afgescheur-l Deze manier van werken isjT sneller dan iedereen voorde*! fie te laten betalen, steeds da'J wissel..." Het raamwerk is ge' I maakt..„de plannen gesmede! nu nog de uitwerking van de J tails...Mark verheugt zich er en hoopt dat iedereen die f het concert van Zanglust er 1 Mastreechter Staar wil bijw<*1 26 november in z'n agenda j teert...of ...alvast plaatsen r>" veert...bij één van de leden Zanglust!

Dorpskrant | 1988 | | pagina 14