Gemeente Zevenhuizen Kerkdiensten Bibliotheek 75-jarig bestaan chr. school Oud Verlaat ALGEMENE SUBSIDIEVERORDENING SOCIAAL-CULTUREEL WERK. Subsidieverzoeken 1989 HINDERWET Vergroten woning Lange Zijde 52 Gemeentehuis 13 mei gesloten Collecteschema Openbare vergaderingen Gemeentehuis 1 3 mei gesloten Plaatsen tuinhuisje De Wielewaal 37 Verleende bouwvergunningen BURGERLIJKE STAND Informatie-avond openbare basisschool 't Reigerbos" MOERKAPELLE MEDISCHE DIENSTEN I MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERLENING ZUIDPLAS DORPSKRANT Instellingen, die voor 1989 voor subsidie in aanmerking wen sen te komen, dienen vóór 1 juni 1988 bij burgemeester en wethouders de volgende stukken in te dienen: a. de begroting met toelichting voor 1989; b. een exemplaar van de statuten of stichtingsakte en het huis houdelijk reglement (voor zover niet reeds in het bezit van de gemeente); c. een opgave van de samenstelling van het bestuur, bestaan de uit namen, voornamen, adressen en bestuursfuncties van de bestuursleden; d. een door het bestuur gewaarmerkte ledenlijst per 1 april 1988, waarop zijn vermeld de naam, voorletters, geboorte datum, adres en woonplaats; e. een opgave van de geldende contributieregeling. Met betrekking tot het peuterspeelzaalwerk dient voorts te worden overgelegd een opgave van het verwachte aantal peu ters, dat in het jaar, waarvoor de aanvraag geldt, van de peu terspeelzaal gebruik zal maken en als zodanig zal staan inge schreven. Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen; gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn op de aanvraag van de heer J. Otterspeer, wonende Dorpsstraat 1 24, om een vergun ning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten en in werking houden van een cafetaria annex bar aan het adres Dorpsstraat 124, positief te beschikken onder diverse voorwaarden om ge vaar', schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen ter secretarie van de gemeente Ze venhuizen, bureau Ruimtelijke Ordening c.a., Dorpsstraat 89, ter inzage van 12 mei 1988 tot 27 mei 1988, elke werkdag van 08.30 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur (inzage van de stukken buiten werktijden is mogelijk na telefonische afspraak) en na afloop van bovengenoemde termijn tot het einde van de periode waarbinnen beroep kan worden inge steld tegen het geven van de gevraagde beschikking, elke werkdag van 08.30 uur tot 12.00 uur. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben inge bracht naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot bovengenoemde datum gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-beschik king. Degene die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college. De burgemeester van Zevenhuizen maakt bekend, dat met in gang van donderdag 19 mei 1988, gedurende veertien dagen ter gemeentesecretarie, bureau Ruimtelijke Ordening c.a., Dorpsstraat 89, ter inzage ligt de aanvraag van: de heer A. Valkenburg, om een vergunning voor het vergroten van de woning Lange Zijde 52 met een achteruitbouw. Het bouwplan is gelegen binnen de grenzen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan "Dorp, na vijfde herziening" en is met de voorschriften daarvan in strijd. Op grond hiervan dient de benodigde bouwvergunning te worden geweigerd. Gelet echter op de geringe overschrijding van het bouwplan is het college voornemens de gevraagde vergunning te verlenen met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Alvorens hiertoe nu over te gaan wordt een ieder vanaf maan dag 16 mei 1988, gedurende veertien dagen, in de gelegen heid gesteld bezwaar aan te tekenen tegen het verlenen van deze vrijstelling. Het bouwplan ligt gedurende die termijn ter gemeentesecretarie, Dorpsstraat 89, ter inzage. Op vrijdag 13 mei 1988 is het gemeentehuis de gehele dag gesloten. 9 tot 15 mei 1988: Neder lands Astma Fonds. 16 tot 22 mei 1988: AVO- Nederland. Donderdag 19 mei 1988 Gemeenteraad Aanvang 19.30 uur. Op vrijdag 13 mei 1988 is het gemeentehuis de gehele dag gesloten. De burgemeester van Zevenhuizen maakt bekend, dat met in gang van donderdag 19 mei 1988, gedurende veertien dagen ter gemeentesecretarie, bureau Ruimtelijke Ordening c.a., Dorpsstraat 89, ter inzage ligt de aanvraag van: de heer H.J. Hoeijmakers, wonende De Wielewaal 37, om een vergunning voor het plaatsen van een tuinhuisje achter zijn woning. Het bouwplan is gelegen binnen de grenzen van het bestem mingsplan "Dorp, na vijfde herziening" en is met de voorschrif ten daarvan in strijd. De gevraagde bouwvergunning moet op grond hiervan worden geweigerd. In verband met de geringe inhoud van het tuinhuisje is het college voornemens de benodigde vergunning te verlenen met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Alvorens hiertoe nu over te gaan wordt een ieder vanaf maandag 16 mei 1988, gedurende veertien dagen, in de gele genheid gesteld bezwaar aan te tekenen tegen het verlenen van deze vrijstelling. Het bouwplan ligt gedurende die termijn ter gemeentesecretarie, Dorpsstraat 89, ter inzage. In de periode van 27 april tot 4 mei 1988 zijn door burgemees ter en wethouders van Zevenhuizen vergunningen afgegeven voor: - het bouwen vaneen woon huis op het perceel Knibbelweg 13a - het bouwen van een bedrijfspand op het perceel Nijverheids centrum 38; - het verbouwen van de woning Knibbelweg 77; - vervangen van een uitbouw op het perceel Zuideinde 6; - de bouw van een opslagloods op het perceel Julianaweg 32. Een ieder die meent in zijn belang te zijn getroffen door de ver lening van één van de bovenstaande vergunningen, kan bin nen 30 dagen na de dagtekening van dit blad een gemotiveerd bezwaarschrift ingevolge de Wet arob indienen bij burgemees ter en wethouders. De vergunningen liggen gedurende deze termijn ter inzage ter gemeentesecretarie op het bureau Ruimtelijke Ordening e.a. (Dorpsstraat 144). GEBOREN: Wilschut, Melanie Sabrina, dochter van: Wilschut, Bertus H. en Sol, Johanna J., op 27 april 1988. Hofstee, Teun, zoon van: Hofstee, Berend J.H, en On rust, Johanna G., op 5 mei 1988. GEHUWD: Perdijk, Nicolaas en: Schmidt, Clazina, op 6 mei 1988. Op dinsdag 17 mei 1988 is in de openbare basisschool't Rei gerbos" (ingang Zaagmolenpad 1) een informatie-avond be legd, die speciaal is bedoeld voor ouders van kinderen, die in 1988 en 1989 4 jaar worden. Er wordt op deze bijeenkomst, die om half acht begint, informatie gegeven over de eerste jaren basisonderwijs. Tevens bestaat de gelegenheid om enkele lokalen van de school te bezichtigen en kennis te maken met verschillende leerkrachten. Graag tot ziens op dinsdag 17 mei a.s.! Namens het onderwijsteam van 't Reigerbos' N. Dirkzwager, dir. M.Y. Verkaik-Sturing, adj. dir. Nieuwe aanwinsten biblio theek Zevenhuizen ROMANS voor volwassenen: Beauman, Sally: Speling van het lot; Chandler, Raymond: Tot ziens, Mr. Marlow; Follett, Ken: Sporen naar de dood; Fran cis, Dick: Alles tegen; Gordi- mer, Nadine: Een eregast; Oke, Janette: Langzaam ontluikt de liefde: pioniers in de prairie; Post- ma, Jan: Het dossier van de rode spionne; Schuttevaêr-Velt- huys, N: De lente was voorbij; Shange, Ntozake: Betsey Brown. Verhalende JEUGDBOEKEN Krichberg, Ursula: Riekje en Matti; Velthuijs, Max: De jon gen en de vis. INFORMATIEVE boeken voor jeugd en volwassenen: Uyl, Liesbeth den: Ik ben wel gek maar niet goed; Ramakrish- 28 mei wordt er in Oud Verlaat feest gevierd, omdat de school op 1 mei 75 jaar bestond. Ter gele genheid hiervan wordt o.a. een receptie gehouden van 11.00- 12.30 uur, waarna's middags een reünie volgt van oud-leerlingea oud-bestuursleden en oud-leer krachten. Voor deze gelegenheid wordt er op het schoolplein een grote tent geplaatst, waarin enke le honderden 'onderdak' vaneen ontmoeting met oude bekenden kunnen genieten. Zevenhuizen: Donderdag 12 mei Flemelvaartsdag: Herv. kerk 10.00 uur ds. Chr. Gall. Oud Verlaat 10.00 uur ds. H Gaasbeek; Geref. kerk 9.30 uur ds. W. Davidse. Zondag 15 mei: Herv. kerk I 10.00 uur ds. H. Gaasbeek; 19.0C uur ds. W. Kalkman, Ameide. Oud Verlaat 10.00 uurdhr.J.vd I Knijff; 19.00 uur ds. H. Gaasbeek jeugddienst. Geref. kerk 9.30 uur ds. J.P I Prins, Den Haag; 18.30 uur ds G.J. Terlaak, Alphen ad Rijn. Ver. vrijz. herv. 19.00 uurds.P vd Laarse, Soest. Hemelvaartsdag Herv. kerk 9.00 uur ds. J.W. v. Estrik: Zondag 15 mei Herv. kerk 9.30 en 18.30 uur ds. J.W. v Estrik. Ger. gem. 9.30 uur H.A. en 18.30 uur ds. D. Rietdijk. 14 mei: dokter W. Vroeginde- weij, Beatrixlaan 7, Moerkapelle tel. 01793-1687. 15 mei: dokter W. Voorthuyzen Lijsterlaan 2b. Bleiswijk, tel. 01892-15241. Spreekuren maatschappelijk werk, Joan Lannoye, voor Zeven huizen en Oud Verlaat in dorps huis "Swanla", maandag en woensdag van 9-10 uur, TEL 01802-2523. Spreekuren voor Moerkapelle» centrum Moerveen, dinsdag en donderdag 9-10 uur, TEL 01793-2589. Het maatschappelijk werk is 7 x 24 uur bereikbaar via de tel. hulp dienst TEL. 010-436 22 44. Spreekuren gezins- en bejaar denverzorging, Rieke Bosch, voor Zevenhuizen in dorpshuis' Swan la", dinsdag, donderdag en vrij dag 9-10 uur, TEL. 0 1 802-2523 voor Moerkapelle in centrum Moerveen: maandag en woens dag 9-9.30 uur, TEL. 0 1 793- 2589. Ongewenst zwanger? VBOK hulp voor moeder en kind Tel. 01802-2947 en 01793- 1997. na: gesprekken; Pennarts, pe ter: Derde wereld naderbij; Pe ters, P.J.M: Personeelsselectie: de rol van de leidinggevende bij werving en selectie; Casimir, H.G.B: Het toeval van de werke lijkheid: een halve eeuw natuur kunde; Mari, Iela: De vlinder in de appelboom; Kasparov, Gary: Hoog spel; Het Koekie Monster kookboek; Hurst, Bernice: IJs recepten; Gevel, Jack vd: Land bouw nu: een kijkje op het platte land; Brink, Jos: Krabbels van een rode kater; Wijs, Ivo de: Vroege vogels: verzen; Derksen, Leo: 'n Aap op 'n fiets; Duboscq, Geneviève: Mijn langste nacht: de nacht van 5 op 6 juni 1944 in de moerassen rond Sainte-Mère- Eglise; Het aanzien van 1987: twaalf maanden wereldnieuws in beeld: Coppens, Thera: Frede- rik Hendrik en Amalia van Solms; Derix, Jan: Bapa Papoea: Jan P.K. van Eechoud, een biografie. Onafhankelijk informatieblad voor alle inwoners van Zeven huizen, Oud Verlaat, Moerkapel Ie, Kruisweg en in Waddinxveen het centrum en de wijken Sniep en Zuidpias. Verschijnt éénmaal per week een oplage van 8.000 exempt ren. REDAKTIEADRES: Drukkerij Elgersma, Dorpsstraat 62a, 2761 AG Zevenhuizen, tel. 01802-2289, en Noordeinde 17,2761 BN Zeven huizen, tel. 01 802-1653 De redaktie van de Dorpskran- stelt zich niet aansprakelijk voo de inhoud van de in elke kra"- staande advertenties. Bovendien behoudt zij zich e recht voor om zonder opgave van reden, advertenties voo:PL blikatie in de dorpskrant te geren - 1 M t i i

Dorpskrant | 1988 | | pagina 2