AUTOCROSS Uw trouwdag begint bij uw trouwkaart Volleybal drukkerij elgersma De Kleine Trompetter en EZHACO Fietspad Noorde lijke Dwarsweg GERDA SLOBBE W&M CATERING SERVICE Wij verzorgen voor u maaltijden, broodjes en snacks. Bezorging aan uw bedrijf is mogelijk PARTYCENTRUM CONCORDIA Bruiloften, party's, vergaderingen, koud buffet, tot 300 personen. Tegen zeer aantrekkelijke prijzen. Ruime parkeergelegenheid. Makkelijk te bereiken. EETCAFE SNACKBAR T WAPEN VAN MOERKAPELLE Moe.WPe"C MoerkaP Gezellig hè, dat uitzoeken van zoveel dingenEen huwelijkskaart bijvoorbeeld. Da's best moeilijk. Want Mercard heeft zo'n grandioze kollektie, dat u ze allemaal wel zult willen kiezen Bekijkt u ze bij uw drukker. Vraagt u naar Mercard! Van harte gelukgewenstóók met Mercard! 14 MEI I maakte van haar hobby...een beetje haar beroep! Voor een maartijd, borrel of snack kunt u bij ons de gehele week terecht De biljartvereni ging Moerkapefle is bij ons go- huisvest en met x'n negen teams één van de grootste verenigin gen. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Kom eens kijken op de vereni ging savond (iedere vrijdaga vond). In ZEVENHUIZEN wordt morgen weer de traditionele autocross georga niseerd door de E.Z.H.A.C.O. in samenwerking met het Zevenhuizense fanfarecorp De Kleine Trompetter. Het wedstrijdterrein ligt, evenals voorgaande jaren, aan het Zuideinde. Op het land van de familie Lekker kerk zullen naar schatting zeker zo'n vijf a zesduizend bezoekers kunnen genieten van een specta culaire cross, waarbij het show element zeker niet ontbreekt.... Er weer premies worden uitgeloofd voor gekke capriolen en crossers niet terugdeinzen voor een nat pak. Hoewel omstanders op die manier weieens een spettertje op vangen, zullen zij zich veilig kun nen wanen, omdat het circuit met strobalen is afgezet. Er komen donerdagmiddag maar liefst 90 bolides aan de start. Deze rijden in verschillende categorien, o.a. stan daardklasse, 1600 cc, 2 liter en superklasse, rodeo, stockcar en- de veteranen. Laatstgenoemden zijn de oudjes van weleer. Beken de en vermaarde crossers die hun sporen ooit verdienden. Of de afvalrace het besluit zal vormen van deze spektakelmiddag is nog niet zeker. De meeste coureurs willen hun vehikel sparen voor de volgende race, die alweer snel volgt op 2e Pinksterdag in Spij- kenisse, die door de Dordste club ACCD wordt georganiseerd. Be kenden uit Zevenhuizen die deel zullen nemen aan de Zevenhui zense Autocross zijn: Jan de Wit, Jan Reijm en Wim Krijgsman. Hun aantal is wat beperkter dan vroeger, toen er veel crossers in Zevenhuizen woonden. Nu zijn het vooral Nieuwerkerkers die de autocross een liefhebbend hart toedragen. Uiteraard verwachten de organisatoren wel dat er veel Zevenhuizens publiek naar de cross zal stromen, ook uit omlig gende plaatsen...Daarom worden er tal van verkeersveiligheids- maatregelen op het Zuideinde, waar de politie ook surveilleert. Verder zullen EHBO en brand weer preventief aanwezig zijn. 4 Rentokil-jeugdteams districts kampioen! Zevenhuizen - Zaterdag hebben 4 jeugdteams van Rentokil-ZVH ge streden om het Districts Kampi oenschap in sport de Springers in Gouda. Er werd gestreden tegen de kampioenen van de rayons Leiden en Delft. Al vele jaren hebben de Goudse teams de bes te kansen om te winnen en wisten zich vaak te verzekeren van deel name aan de Nationale Jeugd Kampioenschappen! De teams die afgelopen zaterdag streden zijn: dames junioren Al van trainer Jan vd Wel met: Mar leen v. Dorp, Annemiek Everaart, Carina Gerritsen, Arina Lelieveld, Irene Roest, Loes vd Wel, Danielle Zielhuis en Bianca Dullaart. dorpsstraat 62a - zevenhuizen telefoon 01802-2289 De heren junioren speelden ook in Gouda. Dit team wordt door Herman Lindhout getraind en be staat uit: Jan Willem v. Wensem, Vincent Teekens, Nicky Wielage, Pieter Nobel, Wouter Vos, Sander Meyer, Michel Metselaar en Wytse Hoos. De dames junioren speelden voor de 4e keer voor dit kampioen schap en wisten het wederom te behalen. Voor het eerst speelde in dit kampioenschap van het dis trict Zuid-Holland een dames team in de C-jeugdklasse mee. Het rentokil Cl team,, getraind door Tanja de Oude wist op een duidelijke wijze deze deelname te verdienen en wist zaterdag met tweemaal een 3-0 overwinning het kampioenschap te behalen. Het team bestaat uit: Sandra Zan- dijk, Stephanie v. Duin, Monique Braat, Charon Sleeuwenhoek, Si- mone vd Heiden, Joyce Zappeij en Janneke de Knegt. In de B-jeugdklasse speelde voor Rentokil het B2 herenteam mee. Dit team wist op verrassende wij ze het BI team te kloppen in de normale competitie. Het team, nu getraind door John v. Zuylen, be staat uit: Koen Blacquiere, Pedro v. Leeuwen, John Groen, William Ista, Ferdi de Bruin, Stefan Ko nijnenburg, Frederik Heijer, Arjan Bezoen en Pieter v. Oostveen. O.l.v. coach Arjan v. Vliet wisten ze op een goede wijze het kampi oenschap binnen te halen. Alle vier de teams zullen zaterdag 28 mei as in de Energiehal te Rotter dam strijden in de voorronde van het Nationale Kampioenschap. ZEVENHUIZEN Nog even geduld en scholieren en anderen die nu nog over de Noor delijke Dwarsweg moeten richting Waddinxveen, kunnen gebruik maken van het nieuwe fietstun- neltje onder rijksweg 12. Het fiets pad is namelijk bijna klaar evenals de spoorwegovergang. Op 20 mei zal het fietspad worden opgele verd! VERENIGING DE HOLLANDSCHE MOLEN AMSTERDAM 020-238703 Gerda Slobbe-Bazen: naailerares, kan met de mode uit de voeten, omdat ze handig de naaimachine bestuurt. Ooit chemisch analiste op het laboratorium van Unilever in Gouda, en enkele jaren tandartsassistente van de Zevenhuizense tandarts Khouw. geeft ze thans naailes op de zolderkamer van haar woning die ze met man Jack en dochters Freija en Nienke deelt. Ze doet dat op twee avon den en één ochtend per week. Er is echter veel meer vraag en daarom start ze het volgende seizoen met nog een avond erbij. Liever zou ze er een middag of een ochtend bij nemen, omdat ze straks nauwelijks avon den overhoudt. Eén avond van de week is Gerda namelijk bovendien te vinden bij de repetities van de toneelgroep van V.O.O. in dorpshuis Swanla. Donderdagavond is haar avond. Zij speelt niet alleen, maar geeft kledingadviezen en naait, indien nodig, de rekwisieten... Van haar talenten gehoord en ze gezien hebbend in de kleding van haar dochtertjes, leek het ons leuk haar eens een bezoek te brengen. Op een zonnige woensdagmorgen klommen we achter haar aan: twee trappen hoog. De vrouwen en meisjes die voor naailes komen, sjouwen ook nog een naaimachine mee naar boven, edoch, in vergelijking met vroeger ook niet meer zulke loodzware apparaten, maar 7 a 8 kg. wegen ze zeker! COUPEUSES EN COSTUMIERES Vier dames en hun lerares Gerda zijn ijverig bezig. Eén leerling ont breekt. Bep van Hanswijk, die de kunst van het naaien al veel lan ger meester is, komt voor moeilij ke patronen. Ingewikkelde naai- sels, warin Gerda haar begeleidt. Nel Vollebregt uit Moerkapelle is ijverig bezig met pikeerwerk voor een examenopdracht voor cou peuse. Ook Norine Deekman werkt voor dit examen. Haar schoonzuster Melanie Hunte komt elke woensdagmorgen he lemaal met de metro en de bus uit Spijkenisse. Zij leert voor costu- mière. "Voor coupeuse moeten de dames ook veel tekenen en twee mantels maken. Ze hebben zeker 20 uur huiswerk per week. Van m'n leerlingen zijn er nu vier bezig met de voorbereidingen op een examen: 2 voor costumière en 2 voor coupeuse. Ze willen dit graag, het is echt geen verplich ting. Een diploma is het bewijs van hun kunnen" lacht Gerda. De da mes knikken...De één naait, de an der knipt en intussen geeft Gerda aanwijzingen voor de passé poile voor een zak: een moeilijk stukje werk. De zon schijnt en laat haar stralen door het zolderraam op de tafel vallen. Een gezellig tafereel tje, waardoor je ook een beetje de kriebels krijgt...zou willen gaan naaien...Maar om deze creatieve hobby te beoefenen, moet je vooral tijd hebben en een ruimte waarin je niet telkens al je spullen op hoeft te ruimen. Gerda baalde er in hun vorige huis ook van dat ze telkens voor een maaltijd de ta fel weer af moest ruimen, haar naaiwerk aan de kant. Mede daar om en om een leslokaal te hebben deden ze hun best een grotere woning te bemachtigen...Zo ver huisde het gezin Slobbe van de Bongerd naar de Akkerstraat...Dit en nog veel meer vertelt Gerda als de dames hun "biezen" hebben gepakt en de aftocht geblazen... OPLEIDING Inmiddels hebben we het één en ander in deze naaikamer beke ken: er hangen miniatuur jurkjes en draperieën, er staan twee pop pen in bruidstoilet en er hangt een prachtige regenmantel, een lichte trenchcoat met groene accentjes. De miniatuurjurkjes zijn model len op halve schaal. Ze herinne ren aan examens.... Waarom Gerda voor deze hob by koos...Ze vertelt: "Toen Nienke naar de kleuterschool ging had ik tijd over. Ik heb altijd gehandwerkt, doe het nog, maar ok zocht iets. Een mevrouw in Moordrecht gaf ..ze doet het nog..naailes. Toen ik daarvan hoorde leek me dat een idee." Zo begon Gerda, en passant met de cos- tumière-opleiding, die één jaar duurde en veel tekenwerk gaf. Ze tekende daarna nog eens mappen vol toen ze de coupeuse-opleiding bij deze mevrouw volgde: haute cou ture. In een half jaar behaalde ze ook dit diploma, doch niet door eigen enthousiasme, maar door toedoen van een medeleerling die haar min of meer tot dit tempo aanspoor de. Vervolgens maakte een le- raressenopleiding van een halfjaar, die in Amsterdam ge volgd moest worden, haar be voegd. 'Lerares naaien' is een vrij beroep. Je bent wel afhankelijk van de modevakschool in Haar lem, waarvan ik m'n lesmateriaal betrek, maar verder hoef je niet aan bepaalde voorwaarden te vol doen, zoals mensen die een zaak beginnen." Gerda geeft niet al leen met plezier les, maar naait ook vrijwel alles zelf. "Behalve truien natuurlijk, maar ook voor Jack maak ik veel. Elk vrij uurtje overdag en 's avonds ben ik hierte vinden." Gerda kan vrijwel alles wat ze ziet naaien. Het patroon er voor tekent ze zelf. Meestal doet ze ideetjes op in winkels...Hoewel ze wel een technisch inzicht heeft kan ze geen figuurtjes tekenen, b.v. een skiër op een jack. Ze trek' ze daarom als ze een voorbeeld heeft, maar over. Met de compu ter gestuurde naaimachine kan ze overigens ook goed uit de voe ten... Met prachtige stiksels, na men en randjes verfraait ze kle dingstukken. De lockmachine zorgt voor een perfecte afwerking een apparaat dat Gerda zeker ook niet zou willen missen: het snijdt, stikt en werkt fantastisch af...ideaal voor joggingstof. Wie een baby krijgt en tot de familie- of kennissenkring van Gerda be hoort, prijst zich gelukkig, want steevast naait ze iets schattigs met de naam van de baby erop. En bn naaien houdt het niet op. Ze bor duurt graag, zou eigenlijk wel weer willen weven, maar komttiju te kort. "Ik wou dat in één week twee weken tijd gingen.. ver' zucht ze. MODESHOW Op 2 juli a.s. tonen leerlingen van Gerda Slobbe-Bazen in dorp5 huis Swanla wat ze in één seizoen presteerden. Tijdens twee lesuren naaien per week slechts, leerden zij de kneepjes van patroon Ie? gen, knippen en naaien Het re sultaat mag gezien worden ^PTTTOM WAAR*DE WIMPEL WAPPERT

Dorpskrant | 1988 | | pagina 6