De Zilverberk" Prestatieloop Zevenhuizens echtpaar exposeert... Pionnendiploma Naar industrie terrein T. den Hollander Verbouwing Groeneweg de stof van de toekomst! Officiële ingebruikname van de steiger van "De Unie van Watertoeristen" in de Hennipsloot Tuincentrum-Boetiek BEGRAFENIS VERZORGING 100% polyamide; ideaal voor sport- en vrijetijdskleding en jassen. ondoordringbaar voor water volledig winddicht maar transpiratievocht kan er vrij doorheen p.m. DE PRIJS; slechts f 1.54 m. breed; in 10 mode-kleuren! De Unie van Watertoeristen is een landelijke watersportvereniging met ca. 800 leden met motorboten en ook een aantal zeilboten. De vereni ging is onderverdeeld in een aantal Kringen om beter bestuurbaar te zijn nl. Kring Maasland voor leden van Rotterdam en omgeving. Kring Am- stelland voor Amsterdam e.o.; Kring Delftland voor Den Haag, Delft e.o.; Kring Rijnland voor Leiden e.o.; Kring Duinland voor het gebied van de bollenstreek, Wassenaar e.o.; Kring Vechtland voor omgeving van de Vecht zoals Hilversum, Loosdrecht etc. De Unie bezit zelf prachtige eilan den en terreinen in waterrijke re creatiegebieden, alsook steunpun ten alwaar de leden een ligplaats krijgen aangeboden om aldaar enige tijd, weekenden etc. in een mooie natuur door te brengen. Die terreinen zijn als volgt gesitu eerd: Terrein "Grote Kreek" aan het Brielse meer nabij Den Briel; terrein "Oude Kooi", een eiland in de Kagerplas; terrein 'Kwakelak- ker', een eiland in de Westeinder- plas nabij Aalsmeer; terrein "An- derhalfmorgen", een eiland in de Loosdrechtse plas; terrein Vinke- veen, een eiland in de Vinkeveen- se plas. Steunpunten: jachthaven te Sint Nicolaasga in de Friesland; jacht haven De lely in Belt Schutsloot, Overwijssel; Fort Hinderdam in de Vecht tussen Hilversum en U- trecht. Op 22 mei (le Pinksterdag) om 11.00 uur werd het terrein "Noorthoeck" aan de Rottemeren (Hennipsloot) feestelijk in gebruik genomen. De officiële opening werd verricht door de voorzitter van het Recreatieschap Rotteme ren, de heer v.d. Heemst. Hij hees de vlag van het schap. Reeds vanaf 1936 had de Unie van Watertoeristen een lokatie aan de Rottemeren (toen nog Bleiswijkse meren geheten) met een oeverlengte van ca. 150 me ter. Dit werd gehuurd van een par ticulier en deze werd in 1965 door de Provinciale overheid aan gezegd om dat terrein te ontrui men vanwege de aanleg van een fietspad en verdere werkzaamhe den die de aanleg van een groot recreatiegebied voor Rotterdam e.o. gingen uitvoeren. De Unie kreeg van een gedeputeerde van de provincie te horen dat zodra het recreatiegebied voltooid zou zijn zij een andere lokatie zouden krijgen. In 1976 werd desge vraagd medegedeeld dat de Unie nog 2 jaar moest wachten op vol- toiing van de Zevenhuizerplas. In 1978 bleek echter dat de Ze venhuizerplas wel gereed was doch men kon dit niet met een boot bereiken omdat een geplan de sluis nog ontbrak. Deze sluis was nodig om vanaf de Rotte (die ruim vier meter hoger ligt dan de Zevenhuizerplas) de plas te kun nen bereiken. Deze sluis werd ook niet meer gebouwd vanwege te hoge kosten voor het Hoogheem raadschap zodat om een andere lokatie werd verzocht. In september '79 kwam het ver heugende bericht dat een lokatie was aangewezen in de Hennip sloot te Zevenhuizen t.o. de cam ping maar de Unie moest zelf voor de nodige vergunningen zorgen. "Toen wij die vergunningen gin gen aanvragen (4 stuks) bleek dat we geen bouwvergunning kon den krijgen voor een steiger om dat er inmiddels een voorberei dend besluit van een bestem mingsplan het bedoelde gebied tot 'beschermd natuurgebied" had verklaard waardoor er geen palen geslagen mochten worden en zodoende ook geen vergun ning kon worden verleend. Dus werd om een andere lokatie ver zocht wat na zeer vele gesprek ken, een heleboel tijd en vooral geduld tenslotte resulteerde dat Zevenhuizen - Onder extreem ho ge temperaturen is op 14 mei jl. de tiende Prestatieloop van cam ping Zevenhuizen afgewerkt. Door de harde wind en lage lucht vochtigheid konden er geen top tijden worden gerealiseerd. UITSLAG 2,5 km. jeugd: jongens: 1. Re- né Geleynse, Monster, 9.38 min. 2. Martin Lekkerkerk, Zevenhui zen, 9.40 min; 3. Arie de Niet, camping Zevenhuizen, 10.31 min Meisjes: 1. Edith Bergkotte, Waddinxveen, 11.11 min.; 2. Wendy Brok, Zevenhuizen: 12.49 min. HEREN 5 km: 1Dirk Vermeu len: 17.33 min; 2. Dimitri Moda- ferie, Ridderkerk: 17.48 min; 3. Pierre Winkelman, Rotterdam: 17.54 min; 4. Aard Klootwijk, Bleiswijk: 18.21 min. DAMES: 1. Esmeralda Maa- yen. Ridderkerk: 21.49 min; 2. Joke Janson, Bleiswijk: 25.08 min 3. Merie Blankenstein, Den Haag: 26.44 min. 10 KM. Deelname: 93 personen. Uitslag:Dames: 1. Letteke Broekman, Waddinxveen: 41.18 min; 2. Thea vd Berg, Bleis wijk: 47.27 min; 3. Nelly Waayen- berg, Bleiswijk: 48.40 min. HEREN: 1. Peter vd Velden, Lekkerkerk: 35.07 min.; 2. Erick Conzalez, Ridderkerk: 35.14 min; 3. Jan van Capelle, Ze venhuizen: 35.52 min; 4. Kees v. Buuren, Lekkerkerk, 36.47 min; 5. Aad Treurniet, Berkel: 37.51 min; 6. R. Oosterom: 38.02 min. 2e Zevenhuizenaar: Edward de Smidt: 39.40 min. Ook was Piet Wisse weer van de partij. Ook hij presteerde goed en eindigde als voorlaatste in een tijd van 57.10 min. De volgende sportieve activiteit is op 25 juni a.s. Dan start de eerste Zevenhuizense Skeeler Toerklassieker vanaf de camping. Start om 10.30 uur. op een andere plaats in de Hen nipsloot te Zevenhuizen, nu t.o. de bestaande dependance van jachthaven "De Eendragt", werd aangewezen. Het aanvragen van de nodige vergunningen heeft ook weer de nodige tijd gekost, maar thans is het zover dat de stei ger is gebouwd en op 1 e Pinkster dag in gebruik werd genomen. "Na een afwezigheid van 23 jaar kunnen we zeggen: wij zijn weer terug aan de Rottemeren, dankzij volhardendheid en geduld.' Onze hoop is dat deze lokatie vele nieuwe leden zal aantrekken om in dit mooie gebied te recreeren met hun boot. Indien het er velen worden zal een nieuwe Kring op richten daar het gevolg van kun nen zijn. Wij roepen dan ook ie dereen op die een fatsoenlijke boot bezit die niet langer is dan 12 meter totaal, zich als lig te mel den bij het secretariaat van de Unie te Noordwijk, De Ruyter- straat 30, tel. 01719-13219. Van de natuur genieten kun je juist op de Unieterreinen" aldus de heer Wim Gouweleen. Hij is commissaris van het algemeen bestuur van de Unie en woont te Bergschenhoek. Van 4 juni t/m 30 juni a.s. expo seren Aad van der Lee (aquarel, olieverf en gemengde technie ken); Emmie en Teun de Graaff- vd Lee (beeldhouwwerk: marmer gietcement arduin); De opening is op vrijdag 3 juni om 20.00 uur. De muzikale omlijsting wordt verzorgd door Wilma de Graaff op piano en Emille v. Leenen met viool. Galerie de Pomp, Dorpsstraat 38, Warmond. Openingstijden: dinsdag 19-21 uur; woensdag: 10-12 en 14-16 uur; donderdag, zaterdag en zon dag 14-16 uur. Zevenhuizen - Op dinsdag 17 mei jl. hebben 24 leerlingen van De Eendragt deelgenomen aan het schaakexamen, teneinde in het bezit te komen van het pionnen- diploma. Onder toezicht van W. v.d. Hoek uit Zevenhuizen, diplo maconsul van de Rotterdamse Schaakbond, hebben de kinderen hun beste pion voorgezet om tot een zo goed mogelijk resultaat te komen. Zelden is het in de ge meenschapsruimte van de school zo stil geweest als tijdens dit uur. De ene na de andere stelling werd op het bord gezet en oplossingen moesten gevonden worden voor de soms lastige vragen. Groot was aan het einde de vreugde, toen bleek dat 22 kinderen geslaagd waren en hun eerste diploma in ontvangst mochten nemen. Ook voorde leerkrachten P. vd Niet en G.L.A. Janssen gaf het een grote voldoening voor het kleine jaar schaakles, die zij na schooltijd hadden gegeven. Noordelijke Dwarsweg 80 - Telefoon 01802-1463 Zevenhuizen Z.H. GEMEENTERAAD ZEVENHUIZEN Met D.L. van Vliet en Zn., groot handel in vleeswaren en horeca- artikelen is overeenstemming be reikt over de verkoop van een perceel industrieterrein op het Nij verheidscentrum, ter grootte van ca. 1.609 m2. De heer H. Sleeu- wenhoek vroeg wie er voor de grondtransporten moet opdraa ien: de gemeente of de nieuwe ei genaar van het perceel. Tevens hoe het peil bepaald wordt op welk niveau gebouwd moet wor den. Uit het antwoord van de wet houder viel op te maken dat deze de precieze hoogte niet wist. Hij antwoordde dat de Dienst ge meentewerken deze zaak goed beheerst....Bovendien komt het transport van grond voor reke ning van degene die grond aan koopt. ...(het is momenteel zo dat bedrijven die uitbreiden of nieu we bouwgrond kopen, dit tot aan een bepaald peil moeten afgra ven en op het aangrenzende ter rein storten, of op een terrein dat binnenkort bebouwd wordt, zo dat een nieuwe grondeigenaar zich opgescheept ziet met een enorme berg grond van ander mans terrein en maar moet zien deze grond kwijt te raken). RONDVRAAG Peuterspeelzaal: De heer F. Kerkhof (vvd) had bedenkingen tegen een op handen zijnde ver huizing van de peuterspeelzaal De Zeven Dwergen uit dorpshuis Swanla naar het voormalige kleu terschoolgebouwtje Dorpsstraat 68a. "Ze gaan uit vrije wil weg, moeten meer subsidie hebben. Het is ireëel dat dit ten laste van de gemeenschap moet komen. In het dorpshuis is een ruimte gere serveerd voor de speelzaal en er zou bij de verbouwing een aan passing van het huidige plan ko men. Ook in de exploitatie van het dorpshuis is gerekend op de peu terspeelzaal. Burgemeester Van Gent antwoordde dat er in één week twee vrieven van het stich tingsbestuur van de peuterspeel zaal kwamen: de eerste handelde over de aanpassing in het dorps huis voor de speelzaal en de vol gende bevatte de mededeling dat de speelzaal verhuisde. "Wij heb ben het bestuur toen uitgenodigd voor een mondeling contact. Sa men met de Vereniging Maat schappelijke Dienstverlening gaat de speelzaal in een andere huis vesting. Voor laatstgenoemde be tekent het geen vermeerdering van huursubsidie, voor de peuter speelzaal wel, ca twee a driedui zend gulden per jaar. Omgere kend zou dat op de langere termijn ca. het investeringsbedrag bij de verbouwing van het dorps huis hebben betekend voor aan passing aan de wensen van de peuterspeelzaal. "Degene die in komsten derft is het dorpshuis: 10.000,- minder per jaar. Daar zul len ze proberen andere huurders voor te vinden." Kerkhof: "Los van het feit dat er goed werk wordt gedaan bij de enquete had men deze wens van andere loka tie al kenbaar kunnen maken." Burgemeester: "Inderdaad is er gebrek geweest aan goed overleg maar de mogelijkheid om te ver huizen deed zich nu voor." Aan de wens van de heer Kerkhof om in een commissievergadering over dit onderwerp nog verder te discussiëren, zonder dat de ver huizing ongedaan gemaakt kan worden, omdat de gemeente sub sidieert in zaalhuur, die niet van een bepaalde ruimte afhankelijk is, werd tegemoet gekomen. Begrafenissen worden uitgevoerd door Schiedamseweg 162 3134 BV Vlaardingen Tel. 010-460 0509 b g.g. 4348313 Geen crematies Dag en nacht bereikbaar GEMEENTERAAD ZEVENHUIZEN De gemeenteraad stelde twee kredieten beschikbaar voor de ver bouwing van de kantine van voet balvereniging Groeneweg. Resp. 68.000,- voor voorzieningen aan dakbedekking en kozijnen en 64.000,- ten laste van het fonds dorpsuitleg als bijdrage in de uit- breidings- en verbouwingskos- ten. Een bedrag van 58.000,- zal door de vereniging d.m.v. ac ties en een geldlening worden op gebracht. De heer D. Zwerus, die zei niet tegen sportbeoefening te zijn, maar wel tegen ontheiliging van de zondag, stemde om deze reden tegen. De heer F. Kerkhof (VVD) vond het een beetje jam mer dat het los aanbreien van bouwsels het architectonische aanzien van het gebouw niet ten goede komt. Voor wat de aanbe steding betreft vroeg de heer H Sleeuwenhoek ook Moerkapelse aannemers uit te nodigen. Wet houder Van Yperen liet het woord simpel vallen in positieve betekenis. Dit werd door de heer Hofman (pvda) t.a.v. de eenvoud en het weinig noten op hun zang hebben van de voetbalvereniging vertaald. De heer Ch. Sarneel: "Hopenlijk wordt het niet zo uitge legd later, i.p.v. het was Groene weg goed - "het was goed genoeg voor Groeneweg".

Dorpskrant | 1988 | | pagina 10