WIJZIGING ENERGIETARIEVEN PER 1 JUL11988 Energiebedrijf Rijnland Weerpraatje Natuurwandeling om Hennipsloot Een unieke gebeurtenis vereist een unieke kaart. DE DORPSKRANT het best gelezen! Alg. ledenvergadering Onderlinge brand waarborg mij. DE DORPSKRANT.... iedere woensdag in de bus bij iedere inwoner van Ze venhuizen, Moerkapelle en verschillende wijken in Waddinxveen GEMEENTERAAD ZEVENHUIZEN De heer H. Sleeuwenhoek (Gem. bel.) heeft een afwijkende mening van die van de overige raadsle den inzake de woningtoewijzing voor asielzoekers. Hij verwoord de die tijdens de behandeling van de ingekomen stukken. Hierbij was de mededeling dat er van Amnesty International, groep Ze venhuizen, twee brieven waren binnengekomen inzake het be schikbaar stellen van woningen voor asielzoekers. De voorzitter stelde dat er, indien mogelijk, aan de wens tegemoet wordt geko men om niet alleen een woning voor asielzoekers beschikbaar te stellen maar dat die mogelijkheid er ook moet zijn voor andere bui tenlanders. De heer H. Sleeuwen hoek zag dat niet zo, omdat Ze venhuizen maar zeer gering wo ningwetwoningen krijgt toegewe zen, tekort voor eigen inwoners. Hij vind dat deze mensen...met alle respect...naar leegstaande wo nongen elders in het land zouden moeten kunnen...Hierbij viel in de een tweede ronde de naam van Almere Breed Overleg Tegen Apart heid (BOTA) Fouw Hofman (pvda) haakte in op de Nationale Anti-Apartheids manifestatie die op 11 juni in Am sterdam wordt gehouden met het verzoek om de Verklaring tegen Apartheid te tekenen. Als hij meer belangstelling hiervoor kon krij gen overwoog hij een motie in de dienen. V.V.D.-er Kerkhof stelde dat dergelijke zaken van natio naal belang zijn. hij geen behoefte had om hierover te discussieren en dat je er zelf geweest moet zijn om te kunnen oordelen. De heer D. Zwerus (SGP) dacht dat Zuid- Afrika toch eenzijdig belicht wordt gelet op de onderdrukkin gen elders in de wereld. Burge meester Van Gent deelde hierop mede dat hij zelf aan de landelijke manifestaite op 11 juni in Amster dam zal deelnemen. Hofman stel de in zijn pleidooi, dat geen bijval kreeg, dat Zevenhuizen 4 mei op voorbeeldige wijze onderdruk king en discriminatie van de Twee de Wereldoorlog heeft herdacht en signaleerde de situatie in Zuid- Afrika waar de man honderden kilometers verder werkt, geschei den van z'n gezin. De heer Sleeu wenhoek schetste de Nederland se situatie van de man die in het oosten woont en in het westen werkt. Het gaat goed met de Onderlinge brandwaarborgmij. Nieuwerkerk a.d. IJssel en omstreken. Dat bleek vorige week dinsdagavond tijdens de algemene ledenverga dering in Nieuwerkerk a.d. IJssel. Hoewel niet in groten getale, maar toch in redelijk aantal aan wezig, trokken de leden deze con clusie bij het beluisteren van de verlies- en winstrekening en het jaarverslag met de cijfers over 1987. Secretaris J. van Vliet: "On ze Onderlinge maakt een gezon de groei door. Van kleine Onder linge, worden we vrij snel een On derlinge die er wezen mag. De afdeling 'brand' groeit, doch de af deling 'Varia', naar verhouding, vele malen sneller zelfs. Zoals u waarschijnlijk weet, bestaat onze vereniging uit 'brandleden' en be middelen wij, als uw Onderlinge, in alle overige verzekeringen. Al leen brandleden ontvangen een uitnodiging voor deze ledeverga dering. Naar premie-omzet echter be draagt de brandpremie slechts ca. 17% van de totale premie-omzet. Het afgelopen boekjaar noteer den wij 119 nieuwe leden en zijn er 14 leden afgevoerd om diverse redenen. Hierdoor is het aantal brandleden gestegen tot 944. Het aantal relaties ligt tussen de 3.000 en 4.000. Het preciese aantal kunnen wij u volgend jaar mede delen, want dan komen de cijfers zo uit de computer rollen. Nu nog vergaderen we deze handmatig. Het aantal nieuwe polisnummers bedraagt 172 en het aantal polis mutaties 337" aldus de secretaris. Energiebedrijf Rijnland verzorgt de energievoorziening in een groot deel van noordelijk Zuid-Holland, een gebied dat zich vooral kenmerkt door forensenplaatsen, landbouw en toerisme. Het gebied telt 22 gemeentes waarvan de stad Leiden de grootste is. De veiligheid heeft bij ons een hoge prioriteit. Daarnaast zoeken wij mee naar oplossin gen voor het energievraagstuk op de lange termijn, want wij menen dat dat past bij onze maatschappelijke verantwoordelijkheid. Als nutsbedrijf streven wij openbaarheid na, gekenmerkt door een open karakter. Postadres: Postbus 41 2300 AA Leiden Gevestigd: Leiden Langegracht 70 Telefoon: 071 - 25 29 11 Telex: 39011 De gasprijs voor kleinverbruikers wordt verlaagd van 37,2 ct naar 36,2 ct per m3 - inclusief BTW en milieutoeslag betekent dit van 46 ct naar 45 ct per m3. Het vastrechtbedrag voor gas wordt ver hoogd van f 4,75 naar f 5,75 per maand - inclusief BTW wordt dit van f 5,70 naar f 6,90 per maand. De warmteprijs bij stadsverwarming wordt verlaagd van f 17,01 naar f 16,55 per GJ - inclusief BTW en milieutoeslag betekent dit van f 20,44 naar f 19,90 per maand. Het vastrechtbedrag voor stadsverwar ming gaat van f 20,33 naar f 21,33 per maand - inclusief BTW betekent dit van f 24,40 naar f 25,60 per maand. Voor de tweede helft van 1988 wordt een extra korting op het elektriciteitstarief gegeven van 1 cent (incl. BTW 1,2 ct) per kWh. De gewijzigde tarieven- en vergoedings regelingen, behorende bij de Verordening Algemene Voorwaarden voor de levering van gas, elektriciteit en warmte, treden in werking op 1 juli 1988; tegelijkertijd worden de tot dan geldende regelingen ingetrokken. De nieuwe regelingen zijn ge deponeerd bij de Kamers van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland en voor Midden- Holland en liggen per 1 juni 1988 ter in zage in ons kantoor aan de Langegracht. Komende zaterdag 28 mei, kan er weer gewandeld worden o.l.v. enkele Rotta-gidsen. Ditmaal wan delen we rond de Hennipsloot en luisteren en kijken we in het bij zonder naar moesras- en rietvo gels. De wandeling start bij de par keerplaats van zwembad De Koornmolen te Zevenhuizen, in het recreatiegebied de Rotteme- ren. Vertrek 6.00 uur! Voor meer informatie kan men bellen naar R. v.d. Vorm, tel. 01793-1262. Natuur- en Vogelwacht "ROTTA" Moerkapelle - Op donderdag 26 mei a.s. wordt in dorpshuis "Op Moer" te Moerkapelle (aanvang 20.00 uur) een 'weerpraatje' ge houden door Harry Otten van Meteo Consult b.v. op de jubile um-jaarvergadering van Rabo bank Zevenhuizen/Moerkapelle. De Zevenhuizense brandweer moest vorige week 's avonds uitrukken om de bestuurder van deze auto te bevrijden. De auto was door een eenzijdig ongeval van de weg geraakt en in de naastliggende sloot beland Een en ander gebeurde op de Nrd. Dwarsweg te Zevenhuizen in de bocht nabij de spoorwegovergang. Een nieuw hoogtepunt in uw leven; uw verloving of huwelijk. Onvergetelijk met een nooit voorbijgaand gevoel van liefde en trots. Vertaald op een unieke kaart uit de nieuwe KENNEMER III ELIJKSKOLLEKI IE ll)86, S die hij ons ter inzage voor u klaar ligt. drukkerij elgersma - dorpsstraat 62a - tel. 01802-2289

Dorpskrant | 1988 | | pagina 12