Gemeente Zevenhuizen o.s.s. in Boskoop wMdebil S.O.Si Hoorzitting Kerkdiensten Wereldhandel Bouwen in en van Swanla HINDERWET Maken van een verbinding De Taling 13 Bouwplan Groeneweg Openbare vergaderingen BURGERLIJKE STAND Collecteschema GEVRAAGD OP KORTE TERMIJN: enkele aktieve MEDEWERKERS in vaste dienst - voor de komkommerteelt. FA. MEIJNDERT Knibbelweg 3, Zevenhuizen, 01802-2936 of 1981. ZET'SEEN ANDERE BRIL OP! MOERKAPELLE MEDISCHE DIENSTEN MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERLENING ZUIDPLAS DORPSKRANT Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen; gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn op de aanvraag van de heer P. Treurniet, om een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking houden van een warmte krachtinstallatie aan het adres Oogstpad 2, positief te beschik ken onder diverse voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere terzake zijnde stukken liggen ter secretarie van de gemeente Zevenhuizen, bureau Ruimtelijke Ordening c.a., Dorpsstraat 89, ter inzage van donderdag 26 mei 1988 tot vrijdag 10 juni 1988, elke werkdag van 08.30 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur (inzage van de stukken buiten werktijden is mogelijk na telefonische afspraak) en na afloop van boven genoemde termijn tot het einde van de periode waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de gevraag de beschikking, elke werkdag van 08.30 uur tot 12.00 uur. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben inge bracht naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aan toont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot bovengenoemde termijn gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-beschik king. Degene die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college. De burgemeester van Zevenhuizen maakt bekend, dat met in gang van donderdag 26 mei 1988, gedurende veertien dagen ter gemeentesecretarie, bureau Ruimtelijke Ordening c.a., Dorpsstraat 89, ter inzage ligt de aanvraag van: - de heer A.G. Heijboer, wonende De Taling 13, om een vergunning voor het maken van een verbinding tussen zijn schuur en de woning. Het bouwplan is gelegen binnen de grenzen van het bestem mingsplan "Dorp, na vijfde herziening" alsmede het uitwer kingsplan "UWI (1,2) en UWII (2,3) en is met de voorschriften hiervan in strijd. De gevraagde vergunning zal op grond daar van dienen te worden geweigerd. Gelet echter op de geringe overschrijding en de grootte van het bouwplan is het college van burgemeester en wethouders voornemens de vergunning te verlenen met toepassing van ar tikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder gedurende de termijn van de tervisielegging van het bouwplan in de gelegen heid gesteld bezwaar aan te tekenen tegen het verlenen van deze vrijstelling. De burgemeester van Zevenhuizen maakt bekend, dat met ingang van donderdag 26 mei 1988 ter gemeentesecretarie, bureau Ruimtelijke Ordening c.a., gedurende 14 dagen ter inzage ligt: - de aanvraag van de heer C. v.d. Knaap, om vergunning voorde bouw van een woning met garage naast het perceel Groene weg 3, kadastraal bekend gemeente Zevenhuizen, sectie C, nrs. 2070, 2074, 2196 en 2485. Het college van burgemeester en wethouders overweegt de gevraagde vergunning te verlenen met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet. Alvorens hieromtrent te besluiten wordt een ieder in de gelegenheid gesteld om gedurende de termijn van tervisieleg ging van dit bouwplan schriftelijk bezwaren in te dienen bij bur gemeester en wethouders tegen het verlenen van de benodig de vrijstelling. Donderdag 2 juni 1988 Gemeenteraad Aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Donderdag 9 juni 1988 Commissie Onderwijs, Wel zijn, Sociale Zaken en Volks gezondheid Aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Maandag 13 juni 1988 Commissie Openbare Wer ken, Ruimtelijke Ordening, Volkshuisvesting, Verkeer en Milieu Aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Dinsdag 14 juni 1988 Commissie Algemeen Be stuurlijke Zaken, Financiën, Economische Zaken en Per soneelszaken Aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Donderdag 30 juni 1988 Gemeenteraad Aanvang 19.30 uur in het qemeentehuis. GEBOREN: Soetens, Anne Martine, dochter van: Soetens, Augus- tinus J.C. en: de Kort, Corne lia A.M., op 11 april 1988. ter Brugge, Bas, zoon van: ter Brugge, Richard J. en: Budding, Joyce A., op 5 mei 1988. Roos, Sonja, dochter van: Roos, Klaas en: Blaazer, Mar- garetha J., op 13 mei 1988. Klunder, Marloes Eva Mar tine, dochter van: Klunder, Maarten R.A. en: Blom, Elisa beth M.M., op 18 mei 1988. OVERLEDEN: Schutte, Rudolf Marcel, oud 41 jaar, op 18 april 1988. de Vogel, Gerrit, oud 57 jaar, op 18 mei 1988. GEHUWD: Pompe, Gerardus Johan nes en: Ranner, Christine Martha, op 7 april 1988. 23 mei tot en met 5 juni 1988: Nederlands Rode Kruis. 27 juni tot en met 3 juli 1988: Nationaal Epilepsie Fonds. 1 De Derde Wereld verdient beter, als het aan ons ligt Waarom verkoopt S.O.S. We reldhandel biologisch geteel de koffie uit Mexico? Het verschil tussen 'gewone' kof fie en biologische koffie is voor de consument zeer gering: De natuurlijke omhulling van de koffieboon, het vruchtvlees, be schermt de koffieboon goed te gen chemische bestrijdingsmid delen. Bovendien worden de bo nen langdurig gewassen, waar door veel chemische middelen wegspoelen. In de Derde Wereld is het voordeel van biologische teelt van koffie groot. Grootscha lig gebruik van kunstmest en be strijdingsmiddelen is in de koffie landen een ernstige bedreiging voor bodem en samenleving. De gangbare koffieteelt verwoest het natuurlijk evenwicht van de bo dem, met als gevolg erosie. De uit gestrekte plantages verdringen de oorspronkelijke boeren van hun grond. Zo komt de verbouw van voedsel voor de plaatselijke be volking in gevaar. Als koffiegebruiker zijn wij ook verantwoordelijk voor de veroor zaakte chaos. Als antwoord hier op leveren S.O.S. Wereldhandel en Simon Levelt, biologische kof fie uit de zuidelijke hooglanden van Maxico. Biologische koffie teelt maakt gebruik van: natuurlij ke mest door het composteren van het vruchtvlees van de koffie bus (in de gewone teelt is dit een af valprodukt!) met dierlijke mest: handmatige onkruidbestrijding en niet van chemische onkruidver delgers; schaduwbomen tussen de struiken, zoals bananen. Samen met andere europese al ternatieve handelsorganisaties be vorderen S.O.S. Wereldhandel en Simon Levelt deze biologische koffieteelt. Ze hebben lange ter mijn contracten gesloten met 2 coöperaties van indiaanse kleine boeren. Door 10% meer te beta len voor hun koffie, zijn deze coö peraties in staat hun leden verder te scholen. Een landbouwkundige adviseert en controleert regelma tig ter plaatse de kleinschalige plantages. De CAFE ORGANICO is van goudmerkkwaliteit en te koop bij: Biologisch-dynamisch tuin bouwbedrijf NATUURLUCK, Zuidplasweg 22, Zevenhuizen. Geopend: dinsdag t/m zaterdag. Zevenhuizen - Een woonwagen kamp in je directe woonomge ving....Er zijn nogal wat mensen die daar bedenkingen tegen heb ben. Ook mensen die niet tot die directe woonomgeving behoren. Woensdagavond kwam dat tij dens de inspraakronde in de raad zaal tot uiting. Bezorgdheid, woe de, vrees, zijn gevoelens van hend ie op de tribune zaten en gebruik maakten van de inspraakmogelijk heid. Dezer dagen, tot eind mei, ligt het ontwerp bestemmingsplan voor de aanleg van een woonwa genkamp aan de Julianaweg, on der de rook van Moerkapelle, maar op Zevenhuizens grondge bied, ter inzage op het gemeente huis. De commissie Openbare Werken hield, alvores verdere plannen te ontwikkelen, aller eerst deze inspraakronde. Wethouder B. van Yperen han teerde de voorzittershamer, ter wijl ook burgemeester Van Gent de bijeenkomst bijwoonde. Erg veel duidelijker werd het niet voor de aanwezigen, een andere loka- tie zal waarschijnlijk niet tot de mogelijkheden behoren. Na deze inspraak kunnen belanghebben den schriftelijk hun bezwaren ken baar maken bij de bezwaar- en be roepschriftencommissie, die het college van B. en W. adviseert. Daarna komt het college met een mogelijk voorstel naar de raad. Hun bezwaren worden met de eerste bezwaren met het plan naar de provincie gezonden. Om de zaak tegen te houden kan dan nog een beroep ingediend wor den bij de Raad van State, ja zelfs tot aan de Kroon toe bezwaar gemaakt worden. ...Zoiets kan een hele lange adem hebben...wie heeft de langste? In uitbreidingsplan Swanla is de mogelijkheid om in de toekomst te gaan bouwen, want de gemeen teraad ging akkoord met grond aankopen en pachtontbinding, die hiervoor noodzakelijk zijn. Te- vens staat niets de bouw van de sporthal aan dorpshuis Swanla meer in de weg. Door de fracties werden complimenten geuit aan het adres van B. en W. over de wijze waarop B. en W. met vol harding en geduld deze langduri ge zaak tot een goed einde heeft weten te brengen. Uitvaartverzorging H.E. van der Hammen Hoofdkantoor: Snippendreef 5, 2665 ED Bleiswijk. Telefoon 01892-17133/17193* Dag en nacht bereikbaar. Met ingang van heden voor de gemeente Zevenhuizen: TELEFOON 01802-2283. Fam. Bemond, Het Hogeland 26. Voor het regelen en eerste hulp bij begrafenis of crematie. Ook uitvaartverzekeringen t/m 82 jaar. Gratis lidmaatschap, wilsbe schikking, deposito. Verzorging van uitvaarten in de regio. Moerkapelle: fam. d. Graaf, Mau- ritsstraat 21, tel. 01793-2298. Hoofdkantoor altijd bereikbaar. TEL. 01892-17133*. Zaterdag 21 mei jl. heeft de Zeven huizense gymnastiekvereniging O.S.S. met de meisjes-extra groep deelgenomen aan een wedstrijd in de B-poule. De meisjes behaal den een 2e plaats. Er werd ge turnd op brug, balk, lange mat en kast of paard. In het individuele klassement behaalde Aletta de Lange een 2e plaats. Nathal! Knijnenburg eindigde op een 3e plaats. Verder turnden voor O.S.S. mee: Mariëlle Nap, Angela de Jong, Christa v. Adrichem, Esther v Elswijk en Ruth Heer schap. Zevenhuizen 29 mei: Herv. kerk 10.00 en 19.00 uur ds. H. Gaasbeek: H.A. Oud Verlaat 10.00 uur ds. T.D. v. Soest. Geref. kerk 9.30 uur ds. W. Da- vidse; 18.30 uur drs. J. Mondeel. Vrijz. herv. 19.00 uur dr. J Buitkamp, Rotterdam. Herv. kerk 9.30 uur ds. J.W. Estrik; 18.30 uur ds. P.J. Visser, Aalburg. Geref. gem. 9.30 en 18.30 uui leesdienst. 28 mei: dokter W.J. v. Bruggen, De Wielewaal 20, Zevenhuizen tel. 01802-1783. 29 mei: dokter R.L. Warnaa Dorpsstraat 12, Bleiswijk, tel. 01892-12500. Spreekuren maatschappelijk werk, Joan Lannoye, voor Zevei huizen en Oud Verlaat in dorps huis "Swanla", maandag en woensdag van 9-10 uur. TEL 01802-2523. Spreekuren voor Moerkapelle» centrum Moerveen, dinsdag e donderdag 9-10 uur, TEL. 01793-2589. Het maatschappelijk werk is 7 24 uur bereikbaar via de tel. hulp dienst TEL. 010-436 22 44 Spreekuren gezins- en bejaar denverzorging, Rieke Bosch, voo' Zevenhuizen in dorpshuis "Swan la", dinsdag, donderdag en vrij dag 9-10 uur, TEL. 01802-2523 voor Moerkapelle in centrum Moerveen: maandag en woens dag 9-9.30 uur, TEL. 01793 2589. Ongewenst zwanger? V'BOK hulp voor moeder en kind- Tel. 01802-2947 en 01793 1997. Onafhankelijk informatieblad voor alle inwoners van Zeven huizen, Oud Verlaat, Moerkapel le, Kruisweg en in Waddinxveen het centrum en de wijken SnieP en Zuidpias. Verschijnt éénmaal per week in een oplage van 8.000 exemp'3 ren. REDAKTIEADRES: Drukkerij Elgersma, Dorpsstraat 62a, 2761 AG Zevenhuizen, tel. 01802-2289, en Noordeinde 17, 2761 BN Zeven huizen, tel. 01802-1653. De redaktie van de Dorpskran' stelt zich niet aansprakelijk voo' de inhoud van de in elke krant staande advertenties. Bovendien behoudt zij zich het recht voor om zonder opgave van reden, advertenties voor p» blikatie in de dorpskrant te wer geren

Dorpskrant | 1988 | | pagina 2