5,50 5,25 BOUWBEDRIJF G.J. BAKKER ZN BV H.J. ESH roomboter 1 amandel RONDO'S Zaterdag Appel enveloppen I.J.P. Keijzerschool volledig basisschool Hengelsport Excursie Volleybal BROOD- en BANKETBAKKERIJ Vrijdag Stichting Oud Zeven huizen/Moerkapelle naar Crimpenerhof Perkplanten, o.a. Fuchsia's (4 voor 10,-) i „si Moerkapelle - Morgen is het feest op de I.J.P. Keijzerschool in Moerka- pelle. Om half tien zal de inspecteur van het basisonderwijs, de heer V.B. Busato de officiële opening verrichten van deze volledig geïntegreerde basisschool. Hier ging een ingrijpende verbouwing aan vooraf. Aan de openingshandeling gaat morgen ook iets vooraf, nl. een optocht van de leerlingen: allemaal verkleed; en misschien wel zo uitgedost dat ze onherkenbaar zijn. De Moerkapellenaren hebben deze dag alleen maar het 'nakijken'. Ze zien de bonte stoet, maar delen verder niet in de feestvreugde, omdat de openingsdag, als feestdag, helemaal voor d;e leerlingen bestemd is. Alleen genodigden zullen getuige zijn van de offi ciële opening en met de kinderen luisteren naar de toespraken. Daarna koffie en limonade en voor de kinderen stoelendans Eén en ander is als volgt gepro grammeerd: 8.30-9.30 uur: de folkloristische optocht; 9.30 uur officiële opening; toespraken tot ca. 10.30 uur; daarna pauze, kin deren gaan naar buiten en spelen verdeeld over drie groepen STOELENDANS op het speel plein. 's Middags komen de leer lingen terug voor een spelletjesfes tijn met tussen zes en acht uur 's avonds een geweldig diner. De ouderraad, gesteund door men sen van de horeca-vakschool uit Rotterdam verzorgen bediening. Schoolleider Huizinga: "Twee jaar geleden hielden we bij de ver bouwingsopening een play-back- show, nu wilden we de kinderen eens verwennen, zij staan nu in het middelpunt, 's Avonds kun nen de ouders die de kinderen af komen halen om acht uur, de school eventueel bezichtigen maar echt een open huis houden we niet." Wat er allemaal veranderde Met meneer Huizinga maken we een rondwandeling door de school en over de nieuwe speel pleinen. Die hebben niets meer van het vroegere schoolplein, waarop alleen maar tegels lagen en je jezelf maar moest vermaken. Nog geen knikkertegels uitgevon den....Twee speelplaatsen die je beter speeltuin kunt noemen. Schommels, wippen, zandbak en speelobject met onder de schom mels rubber matten...Een hek scheidt dit plein van jongere kin deren, van dat van de oudere schooljeugd. Op het moment van ons bezoek werd daar de laatste hand gelegd aan een verhoogd ge deelte, een gelooiing met stenen bouwsels, die als bank gebruikt kunnen worden....En natuurlijk lig gen er in dit plein knikkertegels! INDELING SCHOOL Er is snel gewerkt door de aanne mer, bouwbedrijf G.J. Bakker uit Moerkapelle. Begin oktober werd de eerste paal geslagen voor d;e nieuwe aanbouw, een ovaal lo kaal en een nieuwe hal. Half febru ari kon het nieuwe gedeelte al in gebruik genomen worden en was eigenlijk de integratie een feit. De dependance staat nu leeg." De heer Huizinga legt uit wat er alle maal met de IJP Keijzerschool ge beurde. Vertelt dat er 2 jaar gele den al een ingrijpende verbou wing heeft plaatsgevonden, zodat de kleuters, die voordien in het andere gebouw aan de jhr. vd Weistraat gehuisvest waren, in de grote' school konden en dus de basisschool een feit werd. Er werd 0-a. een speelwerklokaal aange bouwd, een directiekamer en er vond een interne verbouwing Plaats. Andere klassen trokken in de voormalige kleuterschool, 'oen bleek dat de dislokatie, van wege het leerlingental en de prog nose voor de komende jaren, zeer langdurig zou worden, werd door het gemeentebestuur besloten het architectenbureau Stuurman en partner te Waddinxveen een ontwerp voor een verbouwing te laten maken opdat ook de andere groepen onder 'moeders' vleu gels pasten. Origineel was de vondst van een ovale aanbouw aan de voorzijde. De school heeft er een fraai aanzien door gekre gen. Via de ruime hal betreedt men de school met aan de linker hand het nieuwe lokaal, waarin een combinatie van de groepen 2 en 3: in feite kleuters met (vroe gere) lagere schoolleerlingen... Vroeger ondenkbaar. Het lokaal is efficient ingericht en heeft speel, lees en werkhoekjes voor de kinderen. Een scheidings wand kan ervoor zorgen dat dit lo kaal tevens als grote ontvangst ruimte bij de hal wordt getrokken. Dat gebeurt ook morgen. In deze hal is een hoek voor de biliotheek van de school: naslagwerken en documentatie. Aangrenzend be vindt zich de inbraakvrije kluis waarin alle waardevolle spullen worden opgeborgen. De school werd bovendien helemaal bevei ligd, aangepast aan de veiligheids voorschriften. Grenzend aan de hal bevindt zich nog een ruimte die in de ovale aanbouw werd ver- wezenlijkt:nl. een handenarbeid- ruimte...In de krokusvakantie werd, als besluit van de grote in greep, de school van een nieuw dak voorzien. De acht onderwijs krachten die de school telt, waar van één boventallig, twee die een duo-baan hebben en één ADV- leerkracht, zijn blij met het resul taat. Meneer Huizinga: "We zijn allemaal trots op onze school. Bo vendien dankbaar voor de ge meentelijke medewerking, waar bij wensen werden ingewilligd." LANDELIJKE VISDAG Zevenhuizen/Moerkapelle - Op 28 mei is het landelijke visdag. Daarom organiseert Hengelsport vereniging Zevenhuizen/Moerka pelle een viswedstrijd, ledereen mag meedoen, jong en oud. man of vrouw, kan naar de waterkant komen. De wedstrijd is op zater dagmiddag. De tijdsduur is, speci aal voor de jeugd, wat korter ge houden: 2 uur. Aanvang 14.00 uur en de eindtoeter gaat dus om 16.00 uur. De wedstrijd wordt ge houden in het kanaal in Zevenhui zen, achter de Dorpsstraat. Ver zamelen gebeurt op de parkeer plaats bij de hefbrug (bij drukke-rij elgersma aan de overkant van het kanaal). Aanwezig zijn om 13.45 uur!, i.v.m. de voorbereidingen (om 14.00 uur gooit men de lijn tjes in en is de wedstrijd begon nen). Op zaterdag 11 juni a s. hoopt de Stichting Oud Zevenhuizen/ Moerkapelle haar jaarlijkse excur sie te houden. Velen zullen zich ongetwijfeld het succes van vorig jaar herinneren toen de tocht door en rond het Koornmolengat was. Dit jaar zal de reis naar het Streekmuseum Crimpenerhof in Krimpen a.d. IJssel zijn. Het is een museum waar voor elk wat wils te zien is. Er worden oude gereed schappen en gebruiksmiddelen getoond, terwijl er enkele oude ambachten uitgebeeld worden. Er zijn waarheidsgetrouwe maquet- te's te zien van een scheepswerf en een steenplaats zoals die er ver schillende waren langs de IJssel. (Hitland b.v.). Het geheel is on dergebracht in een fraaie boerde rij, zodat veel gebruiksvoorwer pen zijn opgesteld in hun oor spronkelijke omgeving. Het is mo gelijk dat ook niet begunstigers van de Stichting deelnemen aan de excursie. Zij betalen echter 10,- voor deze excursie (excl. het vervoer), terwijl donateurs 7,50 bijdragen in de kosten. Op zater dag 11 juni vertrekt het gezel schap om 9.00 uur en de ver wachting is dat om ca. 12.30 uur de deelnemers weer terug zijn. Voor nadere details verwijzen wij naar het volgende nummer van het Verleden Tijdschrift, dat ca. 1 juni zal uitomen. Opgeven voor 7 juni. Voor nadere info: A. Veer man, 01802-1866 of J. Ottevan- ger Jzn, 01802-1485. Ambachtstraat 1 - Postbus 11 2750 AA Moerkapelle Telefoon 01793-3001 Alysum, wit, paars, rose, 4 voor f 1,75 Geraniums (vanaf 8 voor 10,-) Alles voor de groentetuin o.a.: sap-, vlees- en kerstomaten, witvrije geënte komkommer-, meloenen-, peper-, en paprikaplanten Bonestokken, meststoffen, zaden, chrysantenstekken, graszoden enz. Kamerplanten - snijbloemen - bloembakken en haken "kfoEKEftu 20 soorten tuinkruiden. VRIJDAG KOOPAVOND VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/hoek Zuidelijke Dwarsweg, Tel. 01802-2430 3e nationaal brinkman volleybaltoernooi voor A-jeugd Brinkman, toeleveringsbedrijf voor de tuinbouw, sponsort op nieuw het alom bekende toernooi voor de top A-jeugd in Nederland. Organisator Jaap vd Wel heeft ook dit jaar de beste jeugdteams kunnen aantrekken. Ónder de deelnemende teams treffen we o.a. aan: bij de heren: ACCO/ DOS, PZ/DYnamo, Ekspalvo, Ge vamij/WC. Ichtus, Detach/Ani- mo, VV Harderwijk en Rentokil. bij de dames: ACCO/DÓS, PZ/ Dynamo, Ekspalvo, Gevamij/ WC; Brezan/SSS, Mepal/Orion, L Gevake/Dak en Rentokil-ZVH. Dit sterke A-jeugd volleybaltoer nooi wordt op zaterdag 4 juni 1988 gespeeld in de Goudse sporthal De Mammoet. Aanvang wedstrijden 9.30 uur. Dorpsstraat 34 2751 BA Moerkapelle Tel. 01793-1348 per stuk 1,20 nu 6 voor gevuld met verse appels per stuk 1,40 nu 5 voor

Dorpskrant | 1988 | | pagina 5