de 29,75 Postduiven Rabobank hield feestelijke jubileum-ledenvergadering enkele medewerkers Back to the sixties! WEEK-MENU (van 4 t/m 10 juni!) Oproep Bedrijfsvoetbal Busdiensten veranderd: CAFE- RESTAURANT OSSEST AARTSOEP DAME BLANCHE - FEEST "DE NESSEVLIET" MAATSCHAP W. en T. DE VREEDE VRAAGT: TEL. 01 793-231 5 of 2608 VARKENSMEDAILLONS met romige mosterdsaus Gelegenheid voor: Recepties Bruiloften Partijen Zaken- lunches Barbecuen van 4 tot 100 personen Strandweg 1 - Zevenhuizen - Tel. 010-4 21 20 25 Dat er zoveel mensen zouden komen om elkaar te ontmoeten tijdens de viering van het 75-jarig bestaan van de chr. school in Oud Verlaat, had het jubileumcomité nauwelijks durven bedenken. Toen de aanmeldin gen voor de reünie binnenstroomden, besloot men een grote tent te huren die op het schoolplein geplaatst werd. Hierin hadden jl. zaterdag honderden een 'droog' onderkomen Het werd een bijzonder geslaagd feest: erg veel oud-leerkrachten, leerlingen en bestuursleden trof fen elkaar in hartelijke begroetin gen en ontmoetingen. En toen bleek dat de oudste nog in leven zijnde oud-leerling de 86-jarige Marie van Dieren was. in het midden inspecteur Busato die we in 8 dagen driemaal ontmoetten RECEPTIE De feestelijkheden in de grote tent begonnen zaterdag met een receptie waar tijdens enkele spre kers het woord voerden en geno digden. Van de oud-hoofden wa ren o.a. tijdens het officiële gedeel te meester Rensen en meester Schrijver aanwezig, alsmede een zoon van ds. Pieper, de oprichter van de school, inmiddels ook al op leeftijd. De voorzitter van de jubileumcommissie, de heer H. Paul, heette alle aanwezigen, ge nodigden, hartelijk welkom, in het bijzonder het college van burge meester en wethouders, al dan niet vergezeld van echtgenote. Ook vertegenwoordigers van an dere Zevenhuizense scholen. Een compliment richtte hij aan het adres van directeur W. Grijze, dankzij wie het jubileumboekje tot stand kwam. Een boekje, dat er keurig verzorgd uitziet en nog verkrijgbaar is bij de school voor 7,50. De heer Paul memoreerde het feest voor de leerlingen van de school, dat een dag eerder ge vierd was en bedankte ouders voor hun inzet bij de voorbereidin gen en tijdens het verloop van de feestelijkheden. SPREKERS De voorzitter van het schoolbe stuur, d;e heer J. Schaefer, die nog niet zolang in oud Verlaat woont, stelde dat de lijn waarop ooit begonnen is, in de school wordt voortgezet: dat school en gezin op een lijn zitten."Hoewel sociale vaardigheden erbij geko men zijn, is kennisoverdracht al die jaren gebleven. De schoolve reniging gaat van het beginsel van de doopbelofte van de ouders en de beademing van het Woord Gods uit." Hij bedankte het team van leerkrachten en de jubileum commissie voor het voorbereiden de werk en sprak de bede uit dat erop de 75 jaren christelijk onder wijs in Oud Verlaat nog vele mo gen volgen. Burgemeester A.H. van Gent ging in zijn felicitatiewoord terug naar 75 jaar geleden, met name de situatie ten opzichte van de openbare lagere school in Oud Verlaat. Eind mei 1934 ging deze wegens gebrek aan leerlingend icht. Uitgebreid stond hij stil bij de historische gegevens die hij had weten te achterhalen, meningen van het toenmalige college van B. en W. en de argumentatie van de toenmalige onderwijsinspecteur dat het geen punt was om 5 of 6 km. te moeten lopen. Met betrek king tot de jubilerende school bracht spreker het wankele leer lingenaantal, dat ooit 77 leerlin gen bedroeg, in een neergaande periode en thans, evenals 20 jaar geleden, dankzij leerlingen uit de buitenwijken van Rotterdam, op 95 staat. "Het klinkt wel een beetje pesterig, maar ik vind het weinig principieel dat men voor een dergelijke school kiest omdat deze dichtbij staat. Rotterdam mers zorgen er nu voor dat basis onderwijs hier in stand gehouden wordt." De heer Van gent stelde dat het gemeentebestuur aan de veranderingen, verbouwing, aan passing van de school, meege werkt heeft, maar dat meer uitbrei ding er niet in zit. Hij feliciteerde het bestuur en overhandigde on der couvert, namens het gemeen tebestuur, een bedrag dat de school ten goede moet komen. Mevrouw Blaauwendraat, des tijds bij het 60-jarig jubileum, woonachtig in Oud Verlaat, als echtgenote van het toenmalige hoofd, die thans leraar aan de P A. de Driestar is, bracht felicitaties en groten over van haar man die met stüdenten in het buitenland vertoefde. Oud-schoolhoofd de heer M. Schrijver, in de periode '54-'58, vond OUd Verlaat toch wel heel erg vredelievend, ondanks dat er veel 'krijgsmannen' wonen...Dat hij destijds erg moest wennen aan een voornaam Jo en een achter- Duiven vlogen voor de Pinksteren naar Creil. Die Pinksterzaterdag werden duivenliefhebbers verrast door een veranderde windrich ting, zodat sommigen de snelheid verkeerd inschatten... Voor L. v. Erk was het minder aangenaam, want er zaten al zes duiven op hem te wachten. De duiven wer den in Creil, 431 km., om 7 uur gelost. Er deden 628 duiven mee. De snelste duif vloog met de wind mee 80 km. per uur. Binnen 16 min. waren alle 157 prijzen ver deeld. In de vorige Dorpskrant vermeldden we reeds de uitslagen Zaterdag 28 mei vliegend van Dourdan, 428 km. Ander weer en andere duiven. Dat golf voor deze week. Regen buien waardoor veel goede dui ven verkeerd vlogen. Het hoe en waarom van dat verkeerd blijven is vooralsnog een raadsel. H. Brands pakte voor de 3e keer de le prijs met 12 duiven..slechts 2 prijzen is niet best, maar gezien de omstandigheden kan hij dik tevre den zijn, vindt de heer Zweere, die trouw elke week bij de Dorpskrant verslag komt doen van de gevleu gelde vrienden van zijn postdui venvereniging De Stormvliegers. De vorige week konden alleen de uitslagen geplaatst worden, om dat we vanwege Pinksteren in tijd nood kwamen... Zaterdag de 28ste begon M. vd Wiel met de 2e prijs en had 4 van de 9 duiven in. J. Stofberg was ver reweg de beste met z'n A duif de 3e prijs pakken en er 10 van de 16 in hebben. ..dat is buitenge woon goed. Hij pakte de meeste punten. Werd gevolgd door E. Strijdhorst die het presteerde om ze alle 7 in de prijzen te draaien. Op de 3e plaats van het dagklas sement eindigde resp. H. Breedijk 5 van de 12, Gebr. Smaal, 7 van de 12 en R. de Ruiter met 6 van de 16 er in. Hierdoor werd het totaal klassement op z'n kop gezet. Door het missen van C. Zweere gezxakt naar de 5e....is H. Brands nu le geworden. Tevens ook de le plaats van de afd. Gouda e.o., gefeliciteerd Henk! M. vd Wiel is nu 2e en J. Stofberg ging van de 9e naar de 3e plaats. A. Clazing zakt naar de 6e en ruile met de Gebr. Smaal, nu 4e. Ook het aangewezen kampioenschap onderging een verandering. Hier had C. Zweere voldoende voor sprong om le te blijven. A. Hee- ren nu 5e. R. de Ruiter rukte op van de 8e naar de 3e plaats t.k.v. H. Brands, nu 6e. Ons junior-lid G.J. Flliet behaalde deze week z'n eerste prijs, nl. de 36e, en nu zo door gaan hel roept C. Zweere. "Ook ons oudste lid H. Streef speelde deze week z'n eerste prij zen, zelfs 4 van z'n 10 duiven, 'en nu vasthouden hoor!' ATTENTIE: Wil iemand van de organisatie van het bedrijfs voetbaltoernooi in Zevenhui zen én in Moerkapelle, contact met ons opnemen voor het ne men van een foto voor de Dorps krant? Vrijdagavond tegelijk in Moerkapelle en Zevenhuizen kan niet! Misschien een foto van de twee finale-teams in beide dor pen? Maak donderdag s.v.p. even een afspraak, tel. 01802-1653. veel klagende reizigers! Let op: per 30 mei is de busroute Gouda/Zoetermeer veranderd. In Moerkapelle moet men nu bij het overstappen een half uur wachten. De overstap wordt nu gemaakt bij de Kruisweg. De avonddiensten zijn uurdiensten geworden: zonder overstap van uit Zevenhuizen. naam Paul....Hij aanvankelijk dacht dat de kade van de Rotte, de Rottekade dus, bewaakt moest worden.... kreeg dus de lachers op zijn hand tijdens een korte humo ristische gelukwens die tijdens dit officiële samenzijn de laatste was.. De opkomst van de leden van de Rabobank Zevenhuizen/Moerkapelle overtrof die van andere jaren. Dit was mede een gevolg van het aantrekkelijke programma dat er naast het financiële en commerciële verslag, geboden werd. Als plaats van handeling was voor het Moerka- pelse dorpshuis Op Moer gekozen dat voor uitstekende koud-buffetten kan zorgen, maar ook een kegelbaan heeft. Van beide werd genoten. Weerman Harry Otten wist de toehoorders na de sluiting van het officiële gedeelte te boeien door een weerkundig betoog, waarin hij ook zakelijke aspecten verwerkte. Weersvoorspelling is thans al voor een periode van ca. 10 da gen mogelijk. Daarop kunnen fa brikanten van frisdranken en bier producenten inspelen door hun productie te verhogen... Op deze donderdagavond had de heer Ot ten een aanzienlijk temperatuurs verschil meegemaakt; hij kwam vanaf Bennekom met een tempe ratuur van 29* C terwijl het in Moerkapelle ca. 17* C was. JUBILEUMJAAR 1987 Voorzitter Fr. van Harten liet het jubileumjaar, tevens verslagjaar 1987, de revue passeren. De fees telijkheden die georganiseerd werden, begonnen op 16 maart voor genodigden en onderne mers met aansluitend receptie in dorpshuis Swanla en vervolgens twee circusvoorstellingen in een tent in april. De wisselende ten toonstellingen in zowel het hoofd kantoor als in het Moerkapelse kantoer van hobbyisten, met een goede rspons, van verzamelaars van postzegels tot fototoestellen (het laatste een hobby van de heer van Harten) werd een groot suc ces. CIJFERS EN ONTWIKKELINGEN Terugblikkend op 1987 kunnen we in zijn algemeenheid stellen dat de financiële posities van on ze bedrijfsrelatie's in het afgelo pen jaar niet zijn verslechterd. Tevredenheid heerste er bij onze relatie's uit het midden- en klein bedrijf als ook in de tuinbouw- branche, daarentegen waren de resultaten in de akkerbouw en varkenshouderij opnieuw reden voor teleurstelling. Het aantal be drijven in ons werkgebied met ernstige financiële problemen is momenteel zeer beperkt, maar zal mogelijk weer enigszins kunnen toenemen omdat de economi sche vooruitzichten niet voor alle sectoren onverkort positief zijn. In het nieuwe verslagjaar is de vraag naar nieuwe financieringen aan zienlijk toegenomen; bedroeg de groei in 1986 nog 7.8%, in 1987 steeg deze tot 14%. Het totaal bedrag aan uitgezette gelden tot ruim 91,7 min. De aanwas van de aan ons toevertrouwde midde len steeg met 5% tot 115,3 min maar was minder dan verwacht. Met name de groei van de spaar gelden stagneerde. Tenslotte: bestuursverkiezing: de heer Oudijk die herkiesbaar was, werd herkozen, alsmede de heer E.H. Bukman als lid van de Raad van Toezicht. in vaste of losse dienst - evt. part-time voor de aubergine-teelt. Het grote talent Brecht Rodenburg en veteraan Adri Vente zijn al startklaar voor het feest. Aanstaande zaterdag is het dan zover, dan gaat de Zevenhuizense volleybalvereniging terug naar de stijl van de zestiger jaren, in uiterlijk vertoon en met muziek. De muziek wordt op deze avond verzorgd door twee orkesten van grote naam. Western Transfer en The Jumping Stars. Voor diegenen die zich het beste naar de jaren zestig gekleed heeft is er een kans tot het winnen van een weekend Parijs, een prijs die door de Rabobank beschik baar gesteld is. Zodat dit goed ge regeld is. Voor diegenen die zich zelf niet in de jaren zestig kunnen kappen, zal Clips Haarmode, op de avond zelf aanwezig zijn om voor een geringe vergoeding het kapsel in van die jaren te crëeren. De aanvang van deze grandioze avond zal om 20.30 uur zijn, nadat de kampioenen van Rento- kil-ZVH nog een keer voor het voetlicht zijn getreden. Dit ge beurt vanaf 20.00 uur in de sport hal van het Dorpshuis Swanla De toegangskaarten voor deze feestavond zijn verkrijgbaar bij het dorpshuis Swanla (tel. 01802- 1989) of bij de volgende volley balleden: Pieter Boersma, Haze- 'veld 2 (tel. 01802-2085): Jan- Willem Visser, Burg. Klinkha- merweg 53, (tel. 01802-1554): Marcel van Wensem, De Lente 48, (tel. 01802-2619). De prijs van zo'n kaartje is slechts 10,-, voor jeugd tot 16 jaar is dit 5,-. Dit feest mag je niet missen, dus kom zaterdag 4 juni a.s. om 20.00 uur naar het dorpshuis Swanla toe.

Dorpskrant | 1988 | | pagina 14