L -I HUISMAN B.V. I m ed ewe rke rs/ste rs SCHILDERWERKEN Hengelsport enthousiaste medewerkster Hengelsport S.V. Moerkapelle wint Rabo- toernooi Ingebruikname begraafplaats "Westhage" DEKKER ZEVENHUIZEN B.V. DE GEMEENTE MOERKAPELLE BIJ U THUIS TELEFOONNUMMERS/ OPENINGSTIJDEN Ingebruikname algemene begraafplaats "Westhage" Vergaderschema Spreekuur woon ruimte-advies- commissie Collecteschema Explosieve groei in ge bruik geldautomaten Rabobank DE DORPSKRANT het best gelezen! Johanna Adriana Tamerus-Koole GEVRAAGD: voor onze afdeling boekhouding Leeftijd ca. 18 jaar. Gewenste opleiding: MAVO en type-diploma Schriftelijke sollicitaties richten aan: DEKKER ZEVENHUIZEN B.V. Tweemanspolder 15 2761 EE ZEVENHUIZEN. GEVRAAGD: enkele goed gemotiveerde in paprika-kwekerij evt. part-time - voor oogstwerkzaamheden. FA. G. MEIJNDERT Voor. VERF en BEHANG naar: LENTE-AANBIEDING BEHANG van f 19,90voor f 14,90 TUINBIJTS, milieuvriendelijk, 5 liter slechts f 4,90/liter! ALARMERING Brandweer 2666 b.g.g. 01820-24255 Politie 1333 b.g.g. alarmnummer071-410041 informatie 01803-14444 MEDISCHE HULP Ambulance dienst 01820-16066 Arts 1687 STORINGSDIENSTEN Gas elektriciteit 071-252911 Waterleiding 01736-6940 C.A.I. 02522-17553 MILIEUKLACHTEN 01820-28011 Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie 1940 Werkplaats (van 8.00-9.00 uur) 1940 OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie elke werkdag van 8.00-12.00 uur POLITIEPOST maandag en woensdag van 16.00-18.00 uur en zaterdag van 10.00-12.00 uur. Huisvuil: iedere donderdag Grof vuil: iedere donderdag Oud ijzer: iedere laatste donderdag van de maand Klein chemisch afval: iedere werkdag van 8.00-9.00 uur in de werkplaats. Op 4 juni a.s. zal de algemene begraafplaats "Westhage" aan de Akkerweg in gebruik worden genomen. De inwoners van onze gemeente worden in de gelegenheid gesteld op 3 juni a.s. van 16.30-20.00 uur het totale complex te bezichtigen. 7 juni 1988: Commissie Openbare Werken c.a. te 19.30 uur; 8 juni 1988: Commissie Welzijn c.a. te 19.30 uur; 13 juni 1 988: Commissie A.B.Z./Financiën te 19.30 uur; 28 juni 1988: Raadsvergadering te 20.00 uur. Bovengenoemde openbare vergaderingen worden in het ge meentehuis gehouden. Het openbaar spreekuur van de woonruimte-adviescom missie wordt gehouden op 6 juni 1988 van 19.30-20.00 uur in het gemeentehuis. 6 juni t/m 19 juni 1988: Prins Bernhard Fonds. Vrijdag 27 mei werd weer het traditionele Rabo-toernooi gehou den bij de schaakvereniging Moer kapelle. In dit toernooi, waarin 4 schaakverenigingen spelen om uit te maken wie zich de sterkste club uit de regio mag noemen was evenals vorig jaar Moerkapelle oppermachtig. Met drie klinkende overwinningen lieten ze er geen twijfel over bestaan wie de sterk ste was en eisten zo de le plaats voor zich op gevolgd door EBSV uit Bergschenhoek. De schaakve reniging Nieuwerkerk op de 3e plaats en op een vierde plaats Schaakvereniging Berkel. Ook de tweede teams kwamen te gen elkaar in actie. Maar doordat EBSV en Berkel geen volledig team konden samenstellen en daardoor in combinatie speelden, nam het derde team van Moer kapelle deze plaats in. Ook deze groep werd overtuigend gewon nen door Moerkapelle, dat alle drie de wedstrijden winnend af sloot. Alleen tegen Nieuwerkerk leek het fout te gaan maar Dick Molenaar wist op het laatste mo ment een dreigende nederlaag nog om te zetten in een overwin ning. De 2e plaats was in deze groep voor de combinatie EBSV/ Berkel dat Nieuwerkerk net met een half bordpuntje voorbleef. Moerkapelle 3 eindigde met nul punten onderaan, maar dat was op dit niveau wel te verwachten. Volgend jaar wordt het toernooi in Bergschenhoek gehouden. E. Breedijk wint Landelijke Visdag! Zevenhuizen/Moerkapelle - De opkomst voor de op zaterdag 28 mei gehouden landelijke visdag was uiterst slecht. Ondanks dit feit ging de wedstrijd gewoon door. De wedstrijd werd gehouden in het Kanaal in Zevenhuizen. Dit kanaal leverde niet veel vis op. De totaalvangst was 1160 gram. Na twee uur bleek dat E. Breedijk de sterkste was. De Moerkapellenaar had in zijn net 660 gram zitten. De andere 4 vissers liet hij, zover we daarvan kunnen spreken bij zo'n vangst, ver achter zich. D. Bazen werd 2e met 250 gram, gevolgd door W. v. Erk met 150 gram. De laatste met vis was J. Slobbe met 100 gram. A. Uittenbroek moest het helaas zonder vis doen deze keer. Wat de vangst en opkomst betreft: volgende keer beter!! Moerkapelle - Vrijdagmiddag be staat voor genodigden gelegen heid het totale complex van de nieuwe Moerkapelse begraaf plaats Westhage te bezichtigen. Vanaf 16.30-20.00 uur wordt hiervoor de bevolking in de gele genheid gesteld. Vanaf 4 juni zal de nieuwe begraafplaats voor het begraven in gebruik worden ge nomen. Ook betaalautomaten in op komst In het eerste kwartaal van dit jaar werd bijna.2 miljoen keer gebruik gemaakt van gelduatomaten van de Rabobank. Dat is een explosieve groei als in aan merking wordt genomen dat over heel 1987 circa 3,5 miljoen opnamen wer den geregistreerd. Voor een deel is de toename te verklaren uit het feit dat steeds meer geldautomaten (GEA's) worden geplaatst: vorig jaar werd het aantal automaten bij Rabobanken meer dan verdubbeld tot 165, terwijl dit jaar een verdere uitbreiding plaats vindt tot 400 GEA's. In maart lag het aantal opnamen bij de geldautomaten meer dan een kwart hoger dan de maand daarvoor ondanks berichten in de media over fraudemogelijkheden met magneet strippas en PIN-code. De Rabobank is echter van mening dat fraude op gro te schaal in de praktijk nauwelijks denkbaar is en dat er daarom ook geen enkele reden is om het electro- nisch betalen te wantrouwen. 'De ge bruikte systemen en de daaraan ge koppelde voorwaarden hebben bewe zen, in het buitenland zelfs al langer dan in Nederland, goed te functione ren.' Wel vindt de Rabobank dat het ver trouwen in het electronisch betalen zich best mag weerspiegelen in aan passing van de spelregels die gelden voor de cliënt. Daarom is men blij met het aangekondigde overleg over de voorwaarden tussen consumenten organisaties en banken. Buitenlandse geldautomaten Inmiddels beschikken zo'n 900.000 Rabobankcliënten over een Euro- cheque- of bankpas die dankzij mag neetstrip en PIN-code kan worden ge bruikt voor het electronisch betalings verkeer. Een deel van die passen is alleen bedoeld om geld te kunnen opnemen bij de automaat van de eigen bank, maar in de meeste geval len is 'gastgebruik' mogelijk bij auto maten elders in eht land en zijn de passen ook geschikt voor electroni- sche betalingen bij b.v. benzinesta tions. Gastgebruik is zelfs al mogelijk buiten de landsgrenzen. Afgelopen zomer kon een aantal Rabobankcliën ten op proef geld opnemen uit auto maten in Spanje, Portugal en Dene marken. In deze landen kan men nu op grotere schaal terecht, terwijl naar verwachting in de loop van dit jaar andere landen, zoals België en West- Duitsland, aan het internationale gast gebruik kunnen worden toegevoegd. Op den duur zullen tienduizenden geldautomaten in Europa door Neder landse rekeninghouders kunnen wor den gebruikt. Betaalautomaten Magneetstrippassen met PIN-code geven ook toegang tot de betaalau tomaten, waardoor afrekenen zonder contant geld of cheques mogelijk wordt. De betaalautomaten staan nu nog vooral opgesteld bij benzinesta tions, maar worden ook in winkels ge plaatst. Nog voor het eind van dit jaar zullen verspreid overNederland zeker 1000 verkooppunten zijn uitgerust met betaalautomaten. De snelle opkomst van geld- en betaal automaten is in het belang van zowel de gebruikers (particulieren en bedrij ven) als de banken. De particuliere cliënt heeft de beschikking over een veilig en gemakkelijk betaalmiddel en kan via de geldautomaat op elk ge wenst moment van dag en nacht be schikken over contanten. OOk voor de winkelier geeft electronisch beta len een grotere veiligheid, omdat hij minder geld in huis heeft. Voor alle betrokkenen is het een goede zaak dat electronisch betalen efficiënter is, waardoor de kosten van het betalings verkeer omlaag kunnen. Graag willen wij een ieder hartelijk danken voor het medeleven tij dens de ernstige ziekte en na het overlijden van mijn innig geliefde vrouw, onze moeder en oma Wij weten dat velen met ons hebben meegeleden, meegestreden en meegebeden. Het is ons tot grote steun geweest. Mei 1988 Wilhelminastraat 16 2751 BM Moerkapelle B. Tamerus Ria en Lammert Jeroen en Nicole Eike en Anton Abr. Kroesweg 54 - Waddinxveen Tel. 01793-1429 of 2092 (tussen 17.30-19.00 uur). r H. v. Zwienen vlammend terug! Zevenhuizen-Moerkapelle - Na een periode van ziekte kwam hij weer terug aan de waterkant en HZM heeft dat geweten. H. v. Zwie nen won gelijk de eerste wedstrijd van de Avondcompetitie. De ma nier waarop is nog mooier. De to taalvangst van de wedstrijd was 5610 gram, en daarvan was maar liefst 3120 gram van hem. Hier voor kreeg hij 25 punten. Het pun tensysteem is verleden jaar zo goed bevallen dat besloten is dat in de Avondcompetitie te hand haven. Nummer 2 werd T. Ver- wey. Hij ving 9 ons en kreeg daar voor 23 punten. De 3e plaats was voor W. v. Erk met 650 gram en 21 punten. Ook D. Bazen, L. de Zwart en C. de Zwart hadden nog vis. M. Huisman kreeg een klap te verduren omdat zijn paling niet ge teld werd. Zijn buurman was H. v. Zwienen en die zei tegen hem: "Je moet ook niet zo'n gekke paling vangen, dit moet je vangen!" en liet nem toen zijn net zien. Tja, Rien, ook voor jou dus maar 1 punt, ondanks die lange jongen! A. Uittenbroek no. 2 in poule A! Zevenhuizen/Moerkapelle - Door een slechte windstand werd afge zien van het vissen in de Rotte en werd de Oude Rijn bij Koudekerk a.d. Rijn als alternatief genomen. De vangst stelde er niet veel voor. Winnaar van de wedstrijd werd een B-Visser, J. de Zwart, met 1850 gram. Hij is vorig jaar gede gradeerd uit poule A, doordat hij maar een half jaaar meedeed i.v.m een blessure. De no. 2 in de wedstrijd is de winnaar van poule A, nl. H. v. Zwienen met 1560 gram. Het opmerkelijke is echter dat de 2e plaats in A en 3e plaats in totaal ging naar de net gepro moveerde A. Uittenbroek jr. Sa- met met J. Verschoor'promoveer- de hij vorig jaar ten koste van J. de Zwart en D. Bazen. Hij ving 730 gram en ligt daarmee bijna een pond voor op nr. 3 L. de Zwart. D. Bazen wist in B beslag te leggen op de 2e plaats met 540 gram. Hij en J. de Zwart waren de enigen (in B in ieder geval) die een brasem konden bemachtigen. Nummer 3, C. Klomp, moest het met, welis waar hele mooie grote, vorens doen. Het gewiocht van zijn vis was 360 gram. Moerk. Zijde 4 - Tel. 01793-2929 - Moerkapelle

Dorpskrant | 1988 | | pagina 4